بازار وام ایران
بازار وام ایران

اخبار وام

مهلت ثبت نام وام جدید کرونا تا آخر د

  بزرگنما

پیام خوزستان فاز اول پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا، پس از چند مرحله تمدید مهلت ثبت نام در آذر ماه به پایان رسید با این حال روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان در بانکها متوقف نشد و برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد پرداخت تسهیلات به پرونده هایی که در سیستم بانکی وجود دارد، کماکان ادامه داشته باشد.
برابر اعلام اداره کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکنون 522 هزار پرونده دریافت وام در سیستم بانکی به ثبت رسیده و از مجموع 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات درخواستی، بیش از هشت هزار میلیارد تومان به متقاضیان و صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.
در ادامه حمایت دولت از صاحبان مشاغل شدیدا آسیب دیده از کرونا، ستاد ملی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان را به تصویب رساند. بر این اساس در فاز دوم، پرداخت تسهیلات به سه گروه از مشاغل و کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان آغاز خواهد شد که این گروه تا پایان دی ماه می توانند برای ثبت نام و تشکیل پرونده بانکی جهت دریافت وام اقدام کنند.
پرداخت تسهیلات کرونا در مرحله دوم به سمت بنگاه محوری تغییر یافته و چارچوب پرداخت وام مشابه تسهیلات قبلی است با این تفاوت که در این مرحله بنگاهها و واحدهای اقتصادی بر اساس چارچوب تعیین شده از سوی دستگاه اجرایی مربوطه تسهیلات مذکور را دریافت خواهند کرد.
برابر اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، در این مرحله از پرداخت تسهیلات کرونا، چهار حوزه گردشگری و صنایع دستی، حمل و نقل، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مورد توجه قرار گرفته و رقمی در حدود 8000 میلیارد تومان تسهیلات به این بخشها پرداخت خواهد شد.
پیش از این مهلت ثبت نام وام کرونا برای فعالان حوزه گردشگری تا پایان آذرماه بود که با موافقت کارگروه مقابله با کرونا این مهلت تا پایان دی ماه تمدید شد.
بر این اساس متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در هر سه گروه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان تا پایان دی ماه برای ثبت نام در سامانه کارا و دریافت وام کرونا فرصت دارند. بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونا نیز با سه ماه تنفس از خرداد ماه سال 1400 آغاز خواهد شد تا به تاب آوری بیشتر این دسته کسب و کارها کمک شود.
برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا مقرر شده برای کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده‌اند، تسهیلات با نرخ 12 درصد پرداخت شود که برای این منظور متقاضیان باید از طریق ثبت نام در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام و پس از تایید سامانه و معرفی به بانک، تسهیلات درخواستی را از طریق شعب بانک دریافت کنند.

– See more at: http://www.khozestan-online.ir/Fa/News/238706/%D9%85%D9%87%D9%84%D8%AA-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D8%AF%DB%8C#sthash.OoVaPh1A.dpuf

 

  بزرگنمایی:

ایرانیان جهان – فارس / بررسی صورت‌های مالی 19 بانک و یک موسسه اعتباری بورسی نشان می‌دهد سال 98 حدود 376 هزار و 932 میلیارد تومان(18.3 درصد) منابع این بانک‌ها نه به تسهیلات تبدیل شده، نه سرمایه‌گذاری و خرید سهام، نه سپرده قانونی شده و نه به بانک دیگری قرض داده شده است.
بررسی آمارهایی که بانک مرکزی از میزان سپرده‌ها و مانده تسهیلات اعطایی در چند سال منتشر کرده است، روند نزولی نسبت تسهیلات به سپرده را نشان می‌دهد و این روند که معلوم نیست تا کجا ادامه خواهد داشت، قطعا یکی از چالش‌های مهم اقتصاد ایران را شکل می‌دهد.
افزایش شدید شکاف تسهیلات به سپرده در واقع به معنای کاهش قدرت تسهیلات‌دهی و کاهش قدرت تامین مالی بانک‌ها است. این اتفاق در شرایطی رخ داده که اقتصاد ایران به‌شدت وابسته به تامین مالی شبکه بانکی است و کاهش قدرت وام‌دهی بانک‌ها اثری بسیار جدی در تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی موجود و تامین مالی برای طرح‌های جدید تولیدی خواهد داشت.
کاهش تشکیل سرمایه ثابت ناخالص (سرمایه‌گذاری در ساختمان و ماشین‌آلات صنعتی) در اقتصاد یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی است که آثار و تبعات کاهش قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها را نشان می‌دهد. افت سرمایه‌گذاری باعث کاهش رشد تاسیس واحدهای تولیدی جدید و افزایش سرمایه‌گذاری بنگاه‌های موجود خواهد شد. این پدیده در بلندمدت رشد اقتصادی و سطح اشتغال را تحت تاثیر قرار داده خواهد داد به‌طوری که رشد اقتصادی کاهش و نرخ بیکاری افزایش می‌یابد. از این منظر قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها مولفه بسیار مهمی در اقتصاد ایران و بسیاری از کشورها محسوب می‌شود.
برای برسی دقیق‌تر وارد جزئیات و آمار و ارقام می‌شویم. نسبت تسهیلات به سپرده از 99.7 درصد در سال 91 به 79.3 درصد در پایان سال 98 رسیده است. طبق آمارهای بانک مرکزی در پایان سال 98 میزان کل سپرده‌ها پس از کسر سپرده قانونی معادل 2 هزار و 438 هزار و 108 میلیارد تومان است که از این میزان 1935 هزار و 579 میلیارد تومان آن به مانده تسهیلات اعطایی تبدیل شده است.
منابع 20 بانک 2046 هزار میلیارد تومان؛ مصارف 1687 هزار میلیارد تومان
مجموع این 19 بانک و یک موسسه اعتباری که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته است نشان می‌دهد که در سال 98 منابع بانک‌ها که شامل سپرده‌ها، بدهی به بانک‌ها و موسسات اعتباری و بدهی به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی است، معادل 2 هزار و 64 هزار و 741 میلیارد تومان و کل مصارف بانک‌ها معادل 1687 هزار و 809 میلیارد تومان است. در واقع 376 هزار و 932 میلیارد تومان از منابع بانک‌ها نه به تسهیلات تبدیل شده، نه مطالبات از بانک‌هاست، نه مطالبات از دولت و نه سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق.
بررسی صورت‌های مالی نشان می‌دهد این مابه‌التفاوت، موجودی نقد نزد بانک‌ها، حساب‌ها و اسناد دریافتنی (معادل ریالی چک و سفته تسهیلات معوق)، سایر دارایی‌ها و زیان انباشته را شامل می‌شود.
حدود 1721 هزار و 67 میلیارد تومان از این منابع، سپرده‌های مشتریان، 79 هزار و 963 میلیارد تومان بدهی به سایر بانک‌ها و 263 هزار و 711 میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی است. از این میزان 1183 هزار و 893 میلیارد تومان به تسهیلات تبدیل شده است.
همچنین 62 هزار و 605 میلیارد تومان مطالبات از دولت بوده و 118 هزار و 550 میلیارد تومان مطالبات از بانک‌ها و موسسات اعتباری است. 223 هزار و 714 میلیارد تومان از این مصارف، مطالبات بانک‌ها از بانک مرکزی (سپرده قانونی و سپرده دیداری نزد بانک مرکزی) است. 99 هزار و 47 میلیارد تومان از منابع هم صرف خرید اوراق و سهام شده است.
اما در مجموع 376 هزار و 932 میلیارد تومان از منابع بانک‌ها به مصارف تبدیل نشده است.
نسبت تسهیلات به سپرده در مجموع این 20 بانک (19 بانک و یک موسسه اعتباری) 68.7 درصد، نسبت تسهیلات و سرمایه‌گذاری‌ در سهام و اوراق به سپرده‌ها معادل 75.4 درصد و نسبت کل مصارف به کل منابع 81.7 درصد است. اما نسبت مصارف به منابع در بانک‌ها با یکدیگر متفاوت است.
نسبت تسهیلات به سپرده در 4 بانک سامان، سرمایه، تجارت و ایران زمین کمتر از 50 درصد است. اگر این نسبت را 60 درصد در نظر بگیریم، نسبت تسهیلات به سپرده در 7 بانک کمتر از 60 درصد است. متوسط تسهیلات به سپرده در مجموع کل این بانک‌ها 68.7 درصد است که این نسبت در 11 بانک کمتر از این نسبت است. البته در 9 بانک هم این عدد بیش از متوسط 68.7 درصدی کل این بانک‌هاست.
مهم‌ترین دلیل کاهش قدرت وام‌دهی بانک‌ها چه بود؟
به گزارش فارس، همانطور که عنوان شد افت قابل توجه قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها در سال‌های اخیر دلایل متعددی دارد اما قطعا مهم‌ترین دلایل آن پرداخت سود مازاد در سال‌های 92 تا 97 و افزایش مطالبات معوق بوده است.
در سال‌های 92 تا 97 صورت‌های سود و زیان بانک‌ها نشان معمولا سود حاصل از تسهیلات اعطایی و سود حاصل از سرمایه‌گذاری و سپرده‌گذاری کمتر از سود علی‌الحساب پرداختی به سپرده‌گذاران بوده است. این وضعیت در صورت مالی سال 98 تاحدودی بهتر از سال‌های قبل شده اما همچنان برخی بانک‌ها با پدیده پرداخت سود مازاد به سپرده‌گذاران مواجه هستند.
اگر سیاست‌گذاران و مسئولان اقتصادی به‌دنبال افزایش رشد اقتصادی کشور هستند، با این شرایط سیستم بانکی نمی‌توان رشد اقتصادی را افزایش داده و نرخ‌بیکاری را کاهش داد. اصلاح ساختار و تعیین تکلیف بانک‌های مشکل‌دار و تقویت توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها، با ارتقای سرمایه پایه بانک‌های تخصصی مانند بانک صنعت و معدن، توسعه تعاون، مسکن و کشاورزی در کوتاه مدت و بلند‌مدت برای بهبود و تقویت توان نظام تامین مالی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
جدول و نمودار زیر وضعیت نسبت تسهیلات به سپرده، و نسبت منابع به مصارف 20 بانک بورسی را نشان می‌دهد.

ایرانیان جهان

* ارقام قرمز شده، نسبت‌های کمتر از متوسط عملکرد این 20 بانک و موسسه اعتباری را نشان می‌دهد.
نمودار زیر نسبت کل منابع به مصارف 20 بانک بورسی را نشان می‌دهد. نسبت منابع به مصارف نشان‌دهده قدرت فراهم کردن و تجهیز اعتبار برای تامین منابع وام‌دهی را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر این نسبت به نوعی نمایانگر بهره‌وری بانک‌ها در حوزه اعتبارات است – See more at: http://www.ilandnews.ir/fa/news/213947/%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87%e2%80%8c%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa-%d9%88%d8%a7%d9%85%e2%80%8c%d8%af%d9%87%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%e2%80%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-98#sthash.gAMN0Sct.dpuf

 • / وام فوری

وام فوری

همه ما دوست داریم بگیریم وامی که در حداقل زمان ممکن و با آسانترین روش بشود گرفت.

شرایط وام گیرنده

 

پاسخ به سوالات بانکی شما

پرسش و پاسخ بانکی در پیج اینستاگرام ما. سوالات خودتون را در پیج اینستاگرام ما در قالب نظر (کامنت) بپرسید.
آدرس پیج اینستاگرام ما:
bankvam
برای فالو میتوانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

مشاوره بانکی تلفنی برای دریافت وام

برای اطلاع از شرایط دریافت بهترین وام باتوجه به شرایط شما، همین الان با آقای حسین زاده مشاور بانکی صحبت کنید!

جهت دریافت مشاوره بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

آیا گرفتن وام فوری ممکن است؟

آیا واقعا گرفتن چنین وامی ممکن هست یا نه؟ آیا بانکی وجود دارد که اینجور وامی بدهد و ما بتوانیم با حداقل زمان و با کمترین دردسر وام را بگیریم؟

درجواب باید گفت اگر ما بخواهیم وام بگیریم، در ابتدا باید بدونیم بانک برای وام دادن به ما چه مدارکی میخواد، و بانک چه نوع وامی میده که ما هم همون وام را درخواست بدیم، اگر این حداقل اطلاعات داشته باشیم میتونیم انتظار داشته باشیم که وام را سریعتر و راحتر دریافت کنیم.

ضمن اینکه اگر بدونیم بعنوان مثال ، بانک ملت شرایط راحتری دارد یا بانک صادرات یا بانک ملی یا بانک………این به ما خیلی کمک میکنه ، که مستقیما سراغ همون بانک بریم و در کمترین زمان ممکن وام خود را بگیریم.

موضوع دیگری که مهمه و همه متقاضی اون هستند وام بدون سپرده گذاری است آیا اکنون بانکی هست که وام بدون سپرده گذاری قبلی بده یا نه اگر هست کدوم بانک؟

در جواب باید گفت بله هست.

برخی بانکها وامهایی می دهند که نیاز به سپرده گذاری قبلی نداره، ولی نکته مهمی که وجود داره اینه که بانکها معمولا مبلغی در حساب مسدود می کنند که این مبلغ حداقل باید ۴۸ساعت قبل از گرفتن وام در حساب داشته باشیم و این مبلغ بانک مسدود میکنه و تا اخرین قسط حق برداشت انرا نداریم.

مبلغ مسدودی که گفته شد باید حداقل دو روز قبل ازگرفتن وام درحساب بریزیم اما  این مبلغ واریزی بانک با بانک دیگری فرق می کنه ، مثلا بانکی برای ۵۰ میلیون تومان وام ۳میلیون مسدود میکنه بانکی دیگه ۸ میلیون و بانکی دیگه ۱۲میلیون در حالیکه ما داریم سود ۵۰ میلیون وام میدیم.

پس بنفع ما اینه که از بانکی وامی بگیریم که کمترین مسدودی داره چون اگر بخوان برای ۵۰ میلیون ۱۲میلیون مسدود کنند عملا ۳۸میلیون دستمون میگیره.

برخی برای وام گرفتن نمیدونند بانک چه ضامنی می خواد و ما چه نوع ضمانتی باید برای وام گرفتن مهیا کنیم، در اینخصوص هم ضمانت های متعددی وجود دارد و هر شخصی نوعی از این ضمانت ها میتونه برای بانک مهیا کنه اگر این اطلاعات قبل از رفتن به بانک داشته باشیم میتونیم خودمون آماده کنیم و وام را در حداقل زمان به نوعی وام فوری بگیریم.

وام فوری بدون ضامن

 

عده ای هم وام لازم دارند ولی ضامن ندارند آیا میشه بدون ضامن وام گرفت ؟

برای اینگونه افراد با توجه به شرایطی که دارند و تنوع ضمانت ها معمولا میشود راهی پیدا کرد ولی ممکنه برای برخی هم هیچ راهی امکان نداشته باشد.

وام با ضمانت طلا

بعضی ها می خواهند در قبال وامی که می گیرند برای ضمانت اون وام طلا بگذارند آیا بانکی هست که طلا قبول کند ؟

بله برخی بانکها با ضمانت طلا وام می دهند ولی سقف وامها مشخصه و مدت اون هم قابل تغییر نیست که داشتن اینگونه اطلاعات میتونه درگرفتن وام فوری به ما خیلی کمک کنه.

تعدادی افراد وامی میخوان با مبلغ بالا و نمیدونن چه بانکی و تا چه مبلغی این وامو میده، باز هم باید گفت بستگی به شخص وام گیرنده داره و وثیقه ای که می خواد در اختیار بانک قرار بده ما برای گرفتن چنین وامهای باید بدونیم شرایطش چی هست و چطور میتونیم بگیریم.

وام با سفته

برخی می گویند وام می خوام و فقط میتونم سفته بدم آیا بانکی هست با این شرایط وامو بده ؟

باید گفت سفته یکی از وثائقی هست که بانکها جهت وام دادن قبول می کنند ولی سفته به تنهایی ارزش نداره ما باید بدونیم چکار باید بکنیم که سفته ارزش دار بشه و بانک قبول کنه.

اشخاصی از یک بانکی وام گرفتن و مجددا نیاز به وامی دارند نمیدونند آیا میتونند مجددا وام بگیرنند ،وامها انواع گوناگونی هستند برخی وامها سقف معینی دارند اگر تا اون سقف گرفتیم دیگه تا تسویه نشه نمیشه گرفت ولی اگر بدهی داریم میتونیم نوع دیگری از وامها بگیریم حال اگر ما این اطلاعات را داشته باشیم میتونیم وام فوری و در حداقل زمان ممکن بگیریم.

بسیاری از وامها ارتباط مستقیم به شغل ما داره اگر بدونیم چه وامی به شغل ما مرتبط هست و بانک پرداخت می کنه ما مستقیما سراغ اون وام میریم واین باعث میشه از اتلاف وقت جلوگیری بشه و وام فوری بگیریم.

یک فاکتور مهم در وام گرفتن درآمد ما است

از موارد مهم دیگه که در وام گرفتن بسیار بسیار مهمه درآمد ما هست (درآمد میتونه حقوق باشه میتونه درآمد حاصل از شغل ازاد باشه و….) اولین موردی که بانک بررسی میکنه اینه که درآمد شما طوری هست که بشه این مبلغ وام را بهتون بده پس اگر ما بدونیم مثلا برای ۵۰ میلیون وام چقدر باید درآمد داشته باشیم و قسط اون چقدره راحتر میتونیم تصمیم بگیریم.

برخی افراد نمیدونند آیا با سند خودرو ،با سند مغازه ،سند ملک مسکونی، سند مسکن روستایی ،سند رمین ،سند زمینهای کشاورزی و…… میشه وام گرفت یا نه، این ابهامات روند گرفتن وام بسیار کند می کنه اما اگر ما از قبل این اطلاعات داشته باشیم راحتر میتونیم وام را از بانک بگیریم.

وام با سند

خیلی افراد سراغ وامهایی از بانکها میگیرند که خیلی وقت هست دیگه پرداخت نمیشه یا فعلا پرداخت نمیشه ،اگر این افراد بدونند بجای اون وام چه وامی درخواست بدند که کارشون بشه قطعا در گرفتن وام موفق تر خواهند بود.

برخی افراد تقریبا همه شرایط وام دارند ولی در گرفتن وام موفق نیستند طریقه مذاکره با بانک هم بسیار مهمه که ما به این ظرافت های مذاکره اشاره کردیم.

سایت بانک وام در پاسخ به همه موارد فوق آمده امکان مشاوره تلفنی با آقای حسین زاده که در انتهای این صفحه توضیح داده شده فراهم نموده.

و همچنین  در قالب یک فایل pdf  بنام وامهای ویژه در حدود ۸۰صفحه کاملا توضیح داده که میتوانید دانلود سپس با اطلاع از وامها وشرایط اونها وام فوری وبدون سپرده گذاری قبلی از بانک بگیرید.

فهرست فایل ویژه بشرح زیر است:

 

وام های فوری

 • وام های بانک ملی
  • وام ۱۰تا ۵۰میلیونی بانک ملی
  • وام جعاله ضروری (فوری) بانک ملی
  • وام ۵۰میلیونی برروی سند ملکی
  • وام خریددین بانک ملی ویژه اصناف(تنزیل چک)
  • وام درقبال سپرده بانک ملی فوری وبدون ضامن
  • وام فوری بانک ملی

  وام های بانک ملت

  • وام کارت اعتباری ۱۰ تا۵۰میلیون تومانی
  • وام کارت اعتباری بدون نیاز به پیش فاکتور
  • وام کارت اعتباری درهرموردی که نیاز دارید می توانید هزینه کنید
  • وام کارت اعتباری۱ تا ۴ ساله
  • وام کارت اعتباری برروی سند ملکی بدون نیاز به ضامن
  • وام ۱۵۰ و۲۵۰میلیون تومانی بانک ملت
  • وام ویژه اصناف (دارندگان کارتخوان )
  • وام ویژه متخصصین
  • وام فوری بانک ملت

   

 • وامهای بانک صادرات
 • طرح ۶۷بانک صادرات
 • وام ۲۰۰میلیونی
 • وام فوری باسپرده
 • وام کارت اعتباری
 • وام مرابحه خرید کالا

وام فوری بانک صادرات

 • وام های بانک شهر
  • وام ۱۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی
  • وام مرابحه خرید کالا
  • وام تعمیر واحد مسکونی با کپی سند
  • وام های ۱تا۴ساله
  • وام فوری بانک شهر

  وام های. بانک اقتصاد نوین

  • وام های ۱۰تا ۱۰۰میلیون تومانی
  • وام های بدون گردش حساب
  • وام ۵۰میلیون تومانی با سررسید یکساله
  • وام ۲۰میلیون تومانی ۴ درصدی
  • وام فوری بانک اقتصاد نوین

  وام های بانک قرض الحسنه مهر ایران

  • وام ارزان قیمت۴ درصدی
  • وام اعتبار درحسابجاری
  • وام فوری ۱۰روزه طرح حمایتی
  • وام ۴۰میلیونی طرح حمایتی
  • وام با سپرده گذاری بدون مسدودی
  • وام طرح اندوخته اجتماعی ۲٫۵برابر معدل حساب
  • وام طرح بانوان
  • وام طرح۱*۲
  • وام طرح ویژه اصناف وخدماتیوام فوری بانک قرضالحسنه مهر ایران

  محاسبات سود و قسط انواع وام ها

  فایل مذکور بصورت pdf میباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

میانگین حساب
بررسی
آخرین به‌روزرسانی ۲۳ آبان ۱۳۹۸  4زمان مطالعه: 3 دقیقه

به‌عنوان خانم شاغل یا خانه‌دار شاید شما هم به این فکر افتاده باشید که برای تأمین نیازهای خود یا خانواده از تسهیلات بانکی استفاده کنید. اگر شما هم نیازمند دریافت وام هستید می‌توانید از طرح تسهیلاتی یاس بانک سینا که ویژه بانوان است و نیاز به سپرده‌گذاری یا میانگین حساب ندارد، استفاده کنید. جزئیات تسهیلات طرح یاس بانک سینا که در قالب کارت اعتباری پرداخت می‌شود را باهم مرور می‌کنیم.
تسهیلات طرح یاس بانک سینا چیست؟
در نظر گرفتن طرح تسهیلاتی ویژه بانوان، روش جدیدی از پرداخت تسهیلات است که بانک سینا برای مشتریان خود در نظر گرفته است. طرح تسهیلاتی یاس ازجمله این طرح‌هاست که بانوان خانه‌دار یا شاغل در قالب این طرح می‌توانند تا سقف 20 میلیون تومان تسهیلات در قالب کارت اعتباری دریافت کنند. شما هم اگر جزو آن دسته بانوانی هستید که نیاز به وام دارید، می‌توانید در طرح جدید بانک سینا که برخلاف طرح آذین نیازی به سپرده‌گذاری ندارد، نیاز مالی خود را تأمین کنید.

نوع حساب
قرض‌الحسنه
نوع تسهیلات
کارت اعتباری
سقف تسهیلات
20 میلیون
سود تسهیلات
18 درصد
سقف اقساط
36 ماه
ضامن
رسمی کسر از حقوق

چطور در طرح یاس بانک سینا وام بگیریم؟
اگر شرایط طرح یاس بانک سینا برای شما هم ایجاد جذابیت کرده و می‌خواهید از تسهیلات این طرح استفاده کنید، اولین قدم داشتن حساب بانکی در این بانک است. اگر در بانک سینا حساب دارید که برای دریافت تسهیلات یک گام جلوتر هستید و اگر هم حساب بانک سینا ندارید که باید اولین گام برای دریافت تسهیلات را با افتتاح حساب قرض‌الحسنه بردارید. بعد از افتتاح حساب و بدون نیاز به اینکه در حساب خود سپرده‌گذاری یا ایجاد گردش حساب کنید، شما می‌توانید بر اساس شرایط اشتغال خود (خانه‌دار یا شاغل) درخواست تسهیلات بدهید.

میزان تسهیلات طرح یاس بانک سینا
رقم تسهیلات ویژه بانوان طرح یاس، با توجه به شاغل یا خانه‌دار بودن متقاضی وام متغیر خواهد بود. اگر خانه‌دار هستید و متقاضی تسهیلات، می‌توانید در این طرح کارت اعتباری 10 میلیون تومانی بگیرید و اگر هم شاغل هستید که می‌توانید تسهیلات 15 یا 20 میلیون تومانی در قالب کارت اعتباری دریافت کنید. کارت‌های 15 و 20 میلیون تومان بر اساس انتخاب مشتری و البته اعتبار سنجی که برای بازپرداخت اقساط تسهیلات صورت می‌گیرد، قابل پرداخت است. بنابراین میزان حقوق دریافتی یا میزان درآمد شما برای دریافت این کارت‌ها آیتم مهمی محسوب می‌شود.

سود تسهیلات و اقساط طرح یاس بانک سینا
قطعاً برای شما هم مثل خیلی دیگر از وام‌گیرندگان، سود تسهیلات و اینکه در چه مدت‌زمانی باید وام دریافتی را بازپرداخت کنید، سؤال مهمی است که در ذهنتان نقش می‌بندد. در جواب سؤال اول شما که بابت سود تسهیلات شکل‌گرفته، باید بگوییم که نرخ سود تسهیلات طرح تسهیلاتی یاس بانک سینا 18 درصد خواهد بود. در خصوص سؤال مربوط به اقساط بازپرداخت وام هم بد نیست بدانید که خود شما می‌توانید تعداد اقساط وام را تا سقف 36 ماه انتخاب کنید.

با کارت اعتباری یاس بانک سینا چطور خرید کنیم؟
در طرح تسهیلاتی یاس بانک سینا نکته مهمی که وجود دارد، عدم محدودیت برای استفاده از کارت‌های اعتباری است. به زبان ساده‌تر اینکه شما برای استفاده از اعتبار کارت خود محدودیت خاصی ندارید و می‌توانید از تمامی فروشگاه‌ها و مراکز خرید، اقلام موردنیاز خود را خریداری کنید. تنها محدودیتی که برای استفاده از کارت‌های اعتباری طرح یاس وجود دارد، مهلت خرید با این کارت‌هاست. درواقع بعد از صدور کارت اعتباری، شما یک ماه فرصت دارید که به‌صورت یکجا یا متناوب از اعتبار کارت خود استفاده کنید.

ضمانت دریافت تسهیلات طرح یاس
قطعاً یکی از آیتم‌های مهم هر نوع تسهیلاتی، ضمانت‌هایی است که متقاضی تسهیلات باید به بانک ارائه کند. در طرح تسهیلاتی یاس بانک سینا و با توجه به عدم سپرده‌گذاری، طبیعی است که شما برای دریافت وام باید ضامن رسمی کسر از حقوق داشته باشید. طبق قوانین و مقررات این طرح، برای دریافت تسهیلات 10 میلیون تومانی ویژه بانوان خانه‌دار، ارائه یک ضامن رسمی کسر از حقوق ضروری است. خانم‌های شاغل هم برای دریافت وام 15 میلیون تومانی باید یک ضامن و برای دریافت وام 20 میلیونی، دو ضامن رسمی کسر از حقوق به بانک معرفی کنند.

ایسنا/مازندران محدودیت های کرونایی مشکلات زیادی را برای مشاغل ایجاد کرده مخصوصاً کارگران روزمزد و راننده ها که آنها هم جزو روز مزدها تلقی می شوند و معیشت را برای آنها نیز دشوار کرده است، در این میان تمهیدات دولت از جمله پرداخت یارانه‌معیشتی و وام کرونا کمکی نه چندان زیاد اما مثمرثمر بوده است که متاسفانه در راستی آزمایی دوم که صورت گرفت برخی که مستحق دریافت  این وام بودند بی بهره ماندند و کسانی که نیازمند نبودند دریافت کردند.

حال باید پرسید مگر راستی آزمایی از قبل  صورت نگرفته بود پس  آن‌ها در دوره گذشته چطور وام یک میلیونی دریافت کردند اگر نیاز به راستی آزمایی مجدد بود که در لیست جدید چرا آنهایی که در گذشته وام کرونایی گرفتند حذف شدند و  اگر ملاک این بود که همه مردم در هر سطحی به نوبت وام یک میلیونی کرونایی و کمک معیشتی را دریافت کنند پس گفتن اینکه این وام مخصوص افراد نیازمند بدون بیمه، کارگر و بدون درآمد است  حرف درستی نبوده است.

احمدی یک شوفر  روز مزد بدون بیمه تامین اجتماعی است که در سرمای زمستان با لباس‌هایی که یقینا گرمش نخواهد کرد در حالی که قلبش از این همه هجمه  و فشار نیز سرد است، کنار خیابان ایستاده و منتظر مسافر است، وقتی نزدیکش می شوم چشمان غمگینش توان نگاه کردن به روبرو را ندارد، دستانی پر از ترک های بزرگ و زخم هایی که نشان می‌دهد در حین کار برایش ایجاد شده و به دستهایش آسیب وارد شده است. او علاوه بر شوفری به چیدن مرکبات و یا بقول خودش” هرکاری که پیش بیاد” در تایمی که ماشین را به صاحب کارش تحویل می دهد مشغول می‌شود.

او به خبرنگار ایسنا گفت: من بیمه تامین اجتماعی ندارم و روز مزد هستم و بر روی ماشین مردم کار می‌کنم.

وقتی از او می‌پرسم چرا خودت را بیمه نمی کنی، با نگاهی عمیق که حاکی از درد است می‌گوید: بیمه رانندگان داریم و البته  بیمه کارگران  اما با این وضعیت معیشتی ، اجاره نشینی و درآمد حد اقلی قانون کاری که از آن هم بی  بهره ام  که کرونا نیز به این وضعیت دامن زده چگونه می‌توانم حق بیمه  بپردازم.

در دوره اول، یارانه معیشتی و وام کرونا به من تعلق گرفته اما اکنون هیچ کدام از این دو مورد را به من ندادند.

وی ادامه می‌دهد: چطور می‌شود شخص بازنشسته هم معیشتی را دریافت کرده و هم وام کرونا گرفته اما به من کارگر چیزی ندادند.

احمدی ادامه داد:  من نیازمند تر بودم یا آن کارمندی که ماهی هفت تا ۱۰میلیون تومان حقوق می‌گرفت و دو روز گذشته گفت وام یک میلیون تومانی کرونا به حسابش واریز شده است.

وی با لحنی ناامیدانه گفت: چگونه راستی آزمایی انجام شده که من به نیازمند هیچ چیزی تعلق نگرفت با دو فرزند و اجاره و قسط در این کرونا چطور کمر راست کنم، همیشه حق کارگران و  مظلومان ضایع می شود تا شرمنده زن و فرزند خود باشند.

احمدی می گوید:  با شیوع کرونا و کم شدن مسافر و جابجایی ها  به دلیل محدودیت های کرونایی در شهرهای مازندران مسافر هم کم شده و درآمد ما نیز کاهش پیدا کرده است.

وی از مسئولین مربوطه تقاضا کرد به این وضعیت رسیدگی کنند.

به دنبال پیگیری های ایسنا، واریزی معیشتی به حساب  کارمندان و  بازنشسته ها انجام شد، هرچند به دلیل تکمیل فرآیند همسازان سازی حقوق بازنسشتگان از سوی دولت، عده‌ی زیادی از بازنشستگان نیز با مشکل  مواجه هستند.

صالحی یک بازنشسته که حدود ۱۵ سال پیش بازنشسته شد و از  عدم همسان سازی مناسب حقوق بازنشستگان گلایه‌مند است  در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: من ۱۵ سال پیش بازنشسته شدم  اما عدم همسان‌سازی مناسب حقوق بر مشکلات  معیشتی من نیز افزوده است.

او ادامه داد : من و همسرم به ظاهر دو نفر هستیم اما علاوه بر فرزندان، نوه ها نیز به جمعیت ما اضافه شدند و هر کدام به عنوان فرزند توقع یاری و کمک نیز از ما دارند چرا اینکه همه فرزندان من مشغول به کار ثابت نیستند و توقع دارند دست آنها را بگیرم.

این بازنشسته گفت:  هر چند معیشتی برای ما واریز شده اما من حاضر بودم معیشتی  ما بازنشستگان را ندهند اما به فرزند بیکار من معیشتی و وام کرونا تعلق گیرد چه بسا اینکه به کارمندانی که ۷ تا ۱۰ میلیون حقوق بگیر هستند، معیشتی داده شده است اما  فرزند بیکار من و امثال آن در دوره اول گرفتند اما در این دوره از این قاعده مستثنی بودند و نزد همسر و فرزند خود پیش از گذشته شرمنده شدند.

صالحی گفت:  من هم به عنوان یک بازنشسته از اوضاع مالی خوبی برخوردار نیستم چون عدم همسان سازی حقوق  معیشت من را نیز دچار مشکل کرده هرچند آنهایی که پیش از من بازنشسته شدند بیشتر از من دچار مشکلات معیشتی هستند و  نیازمند این است که دولت  برای وضعیت معیشتی بازنشستگان نیز فکری کند.

برخی راستی آزمایی ها دچار اشتباه شد/افراد برای اعتراض به سامانه تسهیلات  رفاه ایرانیان مراجعه کنند

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این راستا  در گفت‌وگو با ایسنا  با بیان اینکه در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا سازوکار حمایت جبرانی معیشت خانوارها در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: کمک بلاعوض یک میلیون ریالی  ماهانه به ازای هر یک از اعضای خانوار از آذرماه تا پایان سال جاری ، به سرپرست خانوار پرداخت می شود.

وی  افزود: تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال ۱۳۹۹ درنظر گرفته شد و به عده ای پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران
درباره پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرست خانوار گفت: تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، در لیست دریافت وام یک میلیون تومانی بودند و افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادها عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نشدند.

اصغری در پاسخ به اینکه چرا با وجود اینکه عده ای از مردم که از درآمد ثابت برخوردار نبودند  اما وام کرونا و معیشتی هم به آنها تعلق نگرفت، اظهار کرد:  در برخی موارد اشتباهی صورت گرفته  اما در جایی نیز اطلاعات مردم کامل نبوده که موجب این موارد شد.

وی گفت:  مردم برای پیگیری صرفاً کد ملی خود را وارد سامانه معیشتی و سامانه تسهیلات رفاه ایرانیان نموده و اعتراض خود را ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران افزود: در مازندران هیچگونه دسترسی خاصی وجود ندارد و تمام اطلاعات از تهران بررسی می شود .

اصغری گفت: دولت اعلام کرده تمام پرداختی‌ها تا پایان سال انجام می شود و نگرانی وجود ندارد.

وی درباره چگونگی شرایط بازپرداخت وام یک میلیون تومانی، افزود: بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد چهار درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط ۳۰ ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود

محدودیت های کرونایی مشکلات زیادی را برای مشاغل ایجاد کرده مخصوصاً کارگران روزمزد و راننده ها که آنها هم جزو روز مزدها تلقی می شوند و معیشت را برای آنها نیز دشوار کرده است، در این میان تمهیدات دولت از جمله پرداخت یارانه‌معیشتی و وام کرونا کمکی نه چندان زیاد اما مثمرثمر بوده است که متاسفانه در راستی آزمایی دوم که صورت گرفت برخی که مستحق دریافت  این وام بودند بی بهره ماندند و کسانی که نیازمند نبودند دریافت کردند.

حال باید پرسید مگر راستی آزمایی از قبل  صورت نگرفته بود پس  آن‌ها در دوره گذشته چطور وام یک میلیونی دریافت کردند اگر نیاز به راستی آزمایی مجدد بود که در لیست جدید چرا آنهایی که در گذشته وام کرونایی گرفتند حذف شدند و  اگر ملاک این بود که همه مردم در هر سطحی به نوبت وام یک میلیونی کرونایی و کمک معیشتی را دریافت کنند پس گفتن اینکه این وام مخصوص افراد نیازمند بدون بیمه، کارگر و بدون درآمد است  حرف درستی نبوده است.

احمدی یک شوفر  روز مزد بدون بیمه تامین اجتماعی است که در سرمای زمستان با لباس‌هایی که یقینا گرمش نخواهد کرد در حالی که قلبش از این همه هجمه  و فشار نیز سرد است، کنار خیابان ایستاده و منتظر مسافر است، وقتی نزدیکش می شوم چشمان غمگینش توان نگاه کردن به روبرو را ندارد، دستانی پر از ترک های بزرگ و زخم هایی که نشان می‌دهد در حین کار برایش ایجاد شده و به دستهایش آسیب وارد شده است. او علاوه بر شوفری به چیدن مرکبات و یا بقول خودش” هرکاری که پیش بیاد” در تایمی که ماشین را به صاحب کارش تحویل می دهد مشغول می‌شود.

او به خبرنگار ایسنا گفت: من بیمه تامین اجتماعی ندارم و روز مزد هستم و بر روی ماشین مردم کار می‌کنم.

وقتی از او می‌پرسم چرا خودت را بیمه نمی کنی، با نگاهی عمیق که حاکی از درد است می‌گوید: بیمه رانندگان داریم و البته  بیمه کارگران  اما با این وضعیت معیشتی ، اجاره نشینی و درآمد حد اقلی قانون کاری که از آن هم بی  بهره ام  که کرونا نیز به این وضعیت دامن زده چگونه می‌توانم حق بیمه  بپردازم.

در دوره اول، یارانه معیشتی و وام کرونا به من تعلق گرفته اما اکنون هیچ کدام از این دو مورد را به من ندادند.

وی ادامه می‌دهد: چطور می‌شود شخص بازنشسته هم معیشتی را دریافت کرده و هم وام کرونا گرفته اما به من کارگر چیزی ندادند.

احمدی ادامه داد:  من نیازمند تر بودم یا آن کارمندی که ماهی هفت تا ۱۰میلیون تومان حقوق می‌گرفت و دو روز گذشته گفت وام یک میلیون تومانی کرونا به حسابش واریز شده است.

وی با لحنی ناامیدانه گفت: چگونه راستی آزمایی انجام شده که من به نیازمند هیچ چیزی تعلق نگرفت با دو فرزند و اجاره و قسط در این کرونا چطور کمر راست کنم، همیشه حق کارگران و  مظلومان ضایع می شود تا شرمنده زن و فرزند خود باشند.

احمدی می گوید:  با شیوع کرونا و کم شدن مسافر و جابجایی ها  به دلیل محدودیت های کرونایی در شهرهای مازندران مسافر هم کم شده و درآمد ما نیز کاهش پیدا کرده است.

وی از مسئولین مربوطه تقاضا کرد به این وضعیت رسیدگی کنند.

به دنبال پیگیری های ایسنا، واریزی معیشتی به حساب  کارمندان و  بازنشسته ها انجام شد، هرچند به دلیل تکمیل فرآیند همسازان سازی حقوق بازنسشتگان از سوی دولت، عده‌ی زیادی از بازنشستگان نیز با مشکل  مواجه هستند.

صالحی یک بازنشسته که حدود ۱۵ سال پیش بازنشسته شد و از  عدم همسان سازی مناسب حقوق بازنشستگان گلایه‌مند است  در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: من ۱۵ سال پیش بازنشسته شدم  اما عدم همسان‌سازی مناسب حقوق بر مشکلات  معیشتی من نیز افزوده است.

او ادامه داد : من و همسرم به ظاهر دو نفر هستیم اما علاوه بر فرزندان، نوه ها نیز به جمعیت ما اضافه شدند و هر کدام به عنوان فرزند توقع یاری و کمک نیز از ما دارند چرا اینکه همه فرزندان من مشغول به کار ثابت نیستند و توقع دارند دست آنها را بگیرم.

این بازنشسته گفت:  هر چند معیشتی برای ما واریز شده اما من حاضر بودم معیشتی  ما بازنشستگان را ندهند اما به فرزند بیکار من معیشتی و وام کرونا تعلق گیرد چه بسا اینکه به کارمندانی که ۷ تا ۱۰ میلیون حقوق بگیر هستند، معیشتی داده شده است اما  فرزند بیکار من و امثال آن در دوره اول گرفتند اما در این دوره از این قاعده مستثنی بودند و نزد همسر و فرزند خود پیش از گذشته شرمنده شدند.

صالحی گفت:  من هم به عنوان یک بازنشسته از اوضاع مالی خوبی برخوردار نیستم چون عدم همسان سازی حقوق  معیشت من را نیز دچار مشکل کرده هرچند آنهایی که پیش از من بازنشسته شدند بیشتر از من دچار مشکلات معیشتی هستند و  نیازمند این است که دولت  برای وضعیت معیشتی بازنشستگان نیز فکری کند.

برخی راستی آزمایی ها دچار اشتباه شد/افراد برای اعتراض به سامانه تسهیلات  رفاه ایرانیان مراجعه کنند

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این راستا  در گفت‌وگو با ایسنا  با بیان اینکه در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا سازوکار حمایت جبرانی معیشت خانوارها در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: کمک بلاعوض یک میلیون ریالی  ماهانه به ازای هر یک از اعضای خانوار از آذرماه تا پایان سال جاری ، به سرپرست خانوار پرداخت می شود.

وی  افزود: تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال ۱۳۹۹ درنظر گرفته شد و به عده ای پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران
درباره پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرست خانوار گفت: تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، در لیست دریافت وام یک میلیون تومانی بودند و افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادها عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نشدند.

اصغری در پاسخ به اینکه چرا با وجود اینکه عده ای از مردم که از درآمد ثابت برخوردار نبودند  اما وام کرونا و معیشتی هم به آنها تعلق نگرفت، اظهار کرد:  در برخی موارد اشتباهی صورت گرفته  اما در جایی نیز اطلاعات مردم کامل نبوده که موجب این موارد شد.

وی گفت:  مردم برای پیگیری صرفاً کد ملی خود را وارد سامانه معیشتی و سامانه تسهیلات رفاه ایرانیان نموده و اعتراض خود را ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران افزود: در مازندران هیچگونه دسترسی خاصی وجود ندارد و تمام اطلاعات از تهران بررسی می شود .

اصغری گفت: دولت اعلام کرده تمام پرداختی‌ها تا پایان سال انجام می شود و نگرانی وجود ندارد.

وی درباره چگونگی شرایط بازپرداخت وام یک میلیون تومانی، افزود: بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد چهار درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط ۳۰ ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود

سهراب سلیمی:
انداختن مشکلات تئاتر به گردن تورم، قابل قبول نیست/ به‌جای بیمه بیکاری، هنرمندان را ریزه‌خوار وام یک میلیونی کرده‌اند

«سهراب سلیمی» از دشواری‌هایی می‌گوید که کرونا به هنرمندان تئاتر در یک سال اخیر تحمیل کرده و مشکلات همیشگی آنها را دوچندان کرده است؛ مشکلاتی که به نظر می‌رسد گوش شنوایی برای آنها نیست و برای همین چند روز پیش گروهی از هنرمندان خانه تئاتر برای بیان خواسته‌هایشان اعتراضی در سکوت مقابل مجلس شورای اسلامی داشتند.

«سهراب سلیمی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، به دشواری‌هایی اشاره می‌کند که کرونا به هنرمندان تئاتر در یک سال اخیر تحمیل کرده و مشکلات همیشگی آنها را دوچندان کرده است؛ مشکلاتی که به نظر می‌رسد گوش شنوایی برای آنها نیست و برای همین چند روز پیش گروهی از هنرمندان خانه تئاتر برای بیان خواسته‌هایشان اعتراضی در سکوت مقابل مجلس شورای اسلامی داشتند.

روبنای مشکلات تئاتری‌ها رنگ‌آمیزی می‌شود و بطن آن از درمان ریشه‌ای تهی است

این کارگردان و بازیگر کهنه‌کار تئاتر تصریح کرد: بدون امید نمی‌شود زندگی کرد، نمی‌شود حرکت کرد، نمی‌شود ارتباطی برقرار کرد و برای همین خیلی‌های ما درباره تئاتر حرف می‌زنیم، انتقاد می‌کنیم و پیشنهاد می‌دهیم و تعهد در تئاتر را همواره پیشه راه خود می‌دانیم، اما گاهی فکر می‌کنم نکند تمام این کارها بیهوده است؟ اگر چند روز پیش خیلی‌هایمان زیر تابلوی خانه تئاتر رفتیم جلوی مجلس و اعتراضی در سکوت نسبت به وضعیت هنرمندان کردیم،‌ برای این بود که معتقدیم باید راه برون‌رفت از این وضعیت را با پیشنهادهایمان روشن کنیم حتی اگر در این چهار دهه یکایک همکاران تئاتری‌ام که دغدغه تئاتر دارند،‌ در صحنه حرف‌هایشان را زده باشند و مشابه این بیانیه‌ها را بارها با زبانی دیگر گفته باشند و حتی اگر بدانیم با تمام اینها، کاری عملیاتی در این برهه زمانی صورت نمی‌گیرد.

او با اشاره به اینکه قضیه‌ی مشکلات دامنه‌دار صرفا در بودجه خلاصه نمی‌شود، گفت: اگر همراه دوستان و همکاران‌مان مقابل مجلس جمع شدیم، برای بیان تمام مسائلی بود که در تمام این سال‌ها در نشست‌ها، سمینارها و آسیب‌شناسی‌ها با نمایندگان مجلس و متولیان قضیه مطرح کرده‌ایم و در طول این پروسه زمانی می‌توانم به جرات می‌گویم به‌جای اینکه به دستاوردی برسیم شاهد بودیم که ‌روبنای قضیه مدام رنگ‌آمیزی شده و بطن قضیه از انتظارات واقع‌بینانه و ریشه‌ای که باید در ساختار و ساختمان تئاتر داشته باشیم، تهی بوده است.

به‌جای بیمه بیکاری، هنرمندان را ریزه‌خوار وام یک میلیونی دولتی کرده‌اند

این کارگردان تئاتر با ذکر مثالی خاطرنشان کرد: ساخت سیلوها، صرفا برای نگهداری و مصرف روزمره گندم نیست. این انبارها، برای روزی همچون سیل، طوفان،‌ زلزله و بسیاری از بلایای طبیعی که ممکن است نازل شود، نگه داشته می‌شوند تا بتوانند جامعه را در روز مبادا برای مدتی تغذیه کنند. پس سیلو نه برای مصرف روزمره که،‌ جوابی برای نیازِ آینده است. در منطقه‌ای سیل‌خیز یا زلزله‌خیز، پس از فروکش بحران، دوباره در همان جای خراب شده خانه نمی‌سازند، اگر هم بخواهند آنجا ساخت و سازی کنند بر اساس تکنولوژی و درک شرایط است تا بتواند از آسیب‌های بعدی مصون بماند. اما در تئاتر متاسفانه، خلاف تمام این آینده‌نگری‌ها را شاهدیم.

سلیمی یادآور شد: وقتی به کُنه مطلب مراجعه کنیم، می‌بینیم که اساسا چیزی به نام بودجه تئاتر وجود ندارد که درباره‌اش بحث کنیم؛ یک بودجه فرهنگی می‌آید که بیشتر صرف حواشی می‌شود تا مساله تئاتر. خبری از یک بودجه مستقل و مشخص برای تئاتر نیست یا دست‌کم من آن را نمی‌بینم. وقتی چنین چیزی دیده نشود، یعنی جایگاه تئاتر تعریف نشده.

کارگردان نمایش «آقای اشمیت کیه» ادامه داد: در قانون کار هم خبری از تئاتر نیست؛ اگرنه بیمه بیکاری هنرمندان باید دیده می‌شد تا در چنین بحرانی، نروند ریزه‌خوار وام یک میلیونی یا صد هزار تومانی دولت و موسسات تابعه‌اش شوند که به عنوان کمک به هنرمند توزیع می‌شود و فاجعه است.

سیاسیون برای صف‌آرایی هم که شده بدشان نمی‌آید به هنرمندان تکیه بزنند

سلیمی با اشاره به اینکه سال‌های سال درباره این مشکلات صحبت شده اما بررسی و درست نشده است، گفت: ۴۲ سال فرصت کمی نیست، بسیار زمان زیادی است که از آن گذشتیم و رفتیم و هنوز داریم بر سر اولین مساله و خاستگاه تئاتر صحبت می‌کنیم. فرض می‌کنیم بر اینکه نامه اعتراض و بیانیه‌مان را بردیم و دادیم دست مجلسی‌ها. من بر حسب وظیفه اخلاقی و باورهای صنفی‌ام در آن جمع اعتراضی خانه تئاتر مقابل مجلس حضور پیدا کردم برای اینکه می‌دانم از این بیانیه‌ها چقدر به مجلس داده شده و اثری نداشته است.

او ادامه داد: اما این را هم هوشمندانه می‌دانم که در اینجور مواقع، سیاسیون برای صف‌آرایی هم که شده بدشان نمی‌آید به هنرمندان تکیه بزنند. کما اینکه تا امروز این کار را کرده‌اند و بهره‌هایش را هم برده‌اند. ولی من به عنوان یک شخص می‌خواهم بگویم جدای از همه این قضایا که می‌دانم از این حرکت ما بهره‌برداری می‌کنند، اما برای اینکه فردای تاریخ پیش خودم آرامش داشته باشم که من جدای از جمع نبودم، در حاشیه و در کنج ننشستم و نگفتم لنگش کن، آمدم در این عرصه. عرصه‌ای که برای اولین بار است به شکل تظاهراتی در سکوت شکل گرفته است.

کارگردان نمایش «عشق لرزه» با بیان اینکه یکی از بندهایی که باید به آن بیانیه شش بندی اضافه می‌شد، دادن زمان مناسب برای اجرای خواسته‌ها بود، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس یا هر کس دیگری اگر قرار است روی این بیانیه متمرکز شوند، باید زمانی در اختیار داشته باشند تا ببینیم چه اتفاقی برای جامعه تئاتری و بحران بیکاری‌اش رخ می‌دهد. اگر درست برنامه‌ریزی می‌شد، بحران کرونا این تبعات مالی و امنیت شغلی را برای هنرمندان به همراه نداشت. برای هنرمندان دیگر کشورها در این بحران، حقوق‌های بیکاری در نظر گرفته شده چون آنها تعریف زیرساختی از تئاتر دارند و صنف‌شان تعریف شده و قوانین مدنی به نفع‌شان است. اما در ایران تئاتر جایگاهی در قوانین و حمایت‌های شغلی ندارد.

انداختن مشکلات گردن تورم، دیگر قابل قبول نیست

سلیمی تصریح کرد: من دیگر قبول نمی‌کنم که مشکلات را گردن تورم بیاندازیم؛ این تورم زاده مدیریت‌ها و سیاست‌ها و نتیجه مستقیم تصمیم‌های آنهاست. من از چهار دهه مدیریت و تصمیم‌سازی صحبت می‌کنم نه امروز و امسال. اگر مثال سیلو را زدم، برای این بود که بگویم چقدر ضرورت دارد که دوراندیشی داشته باشیم، ‌برنامه‌ریز باشیم و بحران‌ها را بشناسیم و گردن این و آن نندازیم. در این سال‌ها، دانشکده‌های هنری پشت سر هم باز شد اما آیا این دوراندیشی را داشتند که فارغ‌التحصیلان بعدا چگونه شرایط شغلی مناسبی پیدا می‌کنند؟ سالن‌های خصوصی تئاتر یکی پس از دیگری بازگشایی شد، اما چه آنها که مجوز دادند و چه آنها که سالن را راه انداختند، آیا چنین روزهایی را مورد بررسی و مداقه قرار می‌دادند که چگونه از این بحران باید عبور کنند؟ بنابراین فکر می‌کنم از ما گذشته که درباره مشکلات‌مان با زبان احساسات و شعار حرف بزنیم. آنقدر آزمون و خطا در این مملکت انجام دادیم که شمارش از دست‌مان خارج است.

او با اشاره ضرورت تداوم تلاش هنرمندان برای بیان خواسته‌هایشان و طرح مشکلات، گفت: وقتی دچار بیماری می‌شوم به پزشک مراجعه می‌کنم ولی وقتی ببینم پروسه درمانم طولانی شده سراغ پزشک دیگری هم می‌روم. چون می‌خواهم دردم مداوا شود یا دست‌کم بدانم در مقابل این درد قرار است از کار بی‌افتم. ما در چنین شرایطی قرار گرفته‌ایم؛ باید تلاش کنیم برای درمان. باید تلاش کنیم برای برون‌رفت از این معضلات. همانطور که در تمام دنیا این تلاش‌ها انجام شده و هیچ دستاوردی خلق‌الساعه نبوده است. تلاش صنوف مختلف برای به دست آوردن حق و جایگاه خودش به طور واقع‌بینانه باید همیشگی و پیوسته باشد.

برای برون‌رفت از وضعیت سنگلاخی تئاتر در تلاشیم

سلیمی یادآور شد: من اگر طی این چهار دهه قرار بود از پا دربیایم، ‌اصلا این حرف‌ها را نمی‌زدم و برای اعتراض جلوی مجلس نمی‌رفتم. به اوضاع واقفم، اما ناامید نیستم. آمدم برای اینکه امید به درمان دارم. این در حالی است که من جزو معدود نفراتی هستم که یک حقوق بازنشستگی از قِبَل فرهنگ و هنر سابق و به عنوان هنرپیشه حرفه‌ای اداره برنامه‌های تئاتر دارم. برای همین من نه از خودم، که از ۹۹ درصدی صحبت می‌کنم که به هیچ‌کجایی وابسته نیستند و تکیه‌گاهی برای مسائل مالی‌شان ندارند و دل‌شان را به همین سالی یکی دو تئاتری خوش کرده بودند که به صحنه می‌بردند که آن هم به نظر من برای تامین معاش کافی نبود و در کنارش کارهای تلویزیونی هم انجام می‌دادند. اما وقتی با این بحران روبه‌رو شدیم، فهمیدیم که امنیت شغلی چقدر اهمیت دارد.

این هنرمند باسابقه تئاتر، با اشاره به اینکه ماه‌هاست علاوه بر تئاتر، تلویزیون و سینما هم تعطیل است، گفت: باید واقع‌بینانه به این مسائل نگاه کنیم و بدانیم که این بحران‌ها شوخی نیست. اگر مدیران بالادستی به این بحران درست فکر کنند، یک امنیت نسبی برای هنرمند فراهم می‌شود. هنرمند از نظر من فقط آن کسی که در تهران کار می‌کند نیست، بیش از ۷۸ هزار هنرمند تئاتر در سراسر کشور داریم. اینها چه می‌کنند؟ این جامعه تئاتری همچنان رشد می‌کرد اما به لحاظ امنیت صنفی هیچ اتفاقی برایش رخ نداد و بسیار دردآور است که با خبر می‌شویم صندوق اعتباری هنر برای هر هنرمندی، یک و نیم میلیون تومان واریز کرده است. اگر این مبلغ را در ۱۰ ماه بیکاری هنرمندان تقسیم کنیم، ماهی ۱۵۰ هزار تومان درمی‌آید و این شرم‌آور است.

سلیمی در پایان با تاکید بر ضرورت حفظ امید، گفت: ما امروز با یک فضای سنگلاخ دست و پنجه نرم می‌کنیم و دنبال راه برون‌رفتی از آن هستیم.

قالیباف خواستار پیگیری اجرای قانون یارانه معیشتی شد مجلس

بزرگنمایی:
فصل سیاست – تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به معاون نظارت مجلس خواستار بررسی چگونگی اجرای قانون یارانه 120 هزار تومانی و ارائه گزارش آن شد.

به گزارش روز دوشنبه اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، «محمدباقر قالیباف» در پی نظارت میدانی از محله امام زاده یحیی(ع) تهران و ادعای بی‌خبری برخی محرومان این منطقه از یارانه 120 هزار تومانی، در نامه‌ای خواستار بررسی چگونگی اجرای این قانون و ارائه گزارش آن شد.
در نامه رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به «پژمان پشمچی زاده» معاون نظارت مجلس شورای اسلامی آمده است: پیرو نظارت میدانی برای بررسی چک نهایی دریافت یارانه قانون حمایت معیشتی مجلس و ادعای تعدادی از محرومین مبنی بر عدم دریافت یارانه مردمی، ضروری است چگونگی اجرایی شدن پرداخت یارانه 120 هزار تومانی برای محرومین و 100 هزار تومانی برای اقشار کم درآمد پیگیری و گزارش آن به اینجانب ارائه شود.
قالیباف درحالی این نامه را به معاون نظارتی قوه مقننه نوشت که دو هفته پیش رییس مجلس در راستای نظارت میدانی در منازل برخی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و آسیب پذیر هستند، حاضر شد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت. در این بازدید میدانی خانواده‌هایی که در این محله زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند، ادعا کردند که فقط یارانه 45 هزار و 500 تومانی را دریافت می‌کنند و نه تنها یارانه 120 هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است را دریافت نمی‌کنند، بلکه حتی یارانه معیشتی که سال گذشته و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی‌کنند.
قالیباف در نامه خود همچنین از دیوان محاسبات و کمیسیون اجتماعی مجلس خواسته است بررسی چگونگی پرداخت یارانه 120 هزار تومانی به محرومان را در دستور کار قرار دهد.
مجلس شورای اسلامی در آبان ماه طرحی را به تصویب رساند که طی آن دولت موظف شد به بیش از 60 میلیون نفر بین 60 تا 120 هزار تومان یارانه پرداخت کند

کمک هزینه معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی به حساب ۱۰۰ هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی آسیب دیده از کرونا

دکتر وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور از واریز مبلغ ۳۰میلیارد تو مان به حساب یکصد هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی در چارچوب حمایت های معیشتی موردی و با کمک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر قبادی دانا با اعلام این خبر گفت:در شرایطی که مردم عزیز کشورمان با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، به حول و قوه الهی و با حمایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی؛ مبلغ ۳۰۰هزار تومان بر روی کارت بانکی یکصدهزار خانوار نیازمند تحت پوشش خدمات بهزیستی شارژ می شود.
وی با اشاره به اینکه این مبلغ تا امشب به حساب مددجویان واریز می شود، گفت:این مبلغ که به عنوان کمک هزینه معیشت موردی و به تشخیص مددکاران عزیز استان ها برای خانوارهای منتخب در نظر گرفته شده است، برای ۷۰هزار خانوار دارای عضو معلول و ۳۰هزار خانوار زن سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی در سراسر کشور، واریز می شود.

رییس سازمان بهزیستی کشورگفت:خانوارهای مستمری بگیر ۷۰درصد و خانوارهای پشت نوبت دریافت مستمری ۳۰درصد از مشمولین این کمک هزینه معیشت موردی هستند. همچنین ۲۰ درصد از کل این مبلغ برای استان تهران و شهرستان های اطراف آن و ۸۰ درصد نیز به سایر استان ها تخصیص یافته است

پژوهشکده پولی و بانکی گزارش داد
تقویت معیشت؛ نکته کلیدی که در بودجه ۱۴۰۰ باید محقق شود

دولت همواره تاکید داشته که حمایت معیشتی بخش قابل توجهی از بودجه ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده، با این حال کارآمدی و موثر واقع شدن بودجه در راستای هدفگذاری صورت گرفته، چالشی است که وجود دارد.
به گزارش بازار به نقل از ایبنا، اکنون که اقتصاد کشور در شرایط به شدت حساس و شکننده‌ای قرار دارد، مهمترین انتظار از بودجه موثر واقع شدن آن بر زندگی مردم است. بر همین اساس گروهی از کارشناسان معتقدند زمانی بودجه و مقدار آن در زندگی افراد جامعه تاثیرگذار خواهد بود که برای اقشار کم‌درآمد ارقام بالایی در نظر گرفته شود تا وضعیت معیشتی آن‌ها بهبود یابد.

مهدی تقوی اقتصاددان و استاد بازنشسته دانشگاه گفته است: «بودجه تاثیر مستقیمی بر زندگی افراد دارد. هرچه دولت بیشتر هزینه کند، از یک طرف باعث اشتغال بیشتر در جامعه می‌شود و به دنبال آن درآمد مردم افزایش پیدا می‌کند و از طرف دیگر پول بیشتری به گردش مالی در بازار وارد خواهد شد. در نتیجه سطح زندگی مردم و درآمدشان بهتر می‌شود.»

البته دولت در بودجه ۰۰ ۱۴ از تحمیل خسارت‌های ناشی از کرونا و توجه ویژه تا حمایت از اقشار آسیب‌پذیررا مدنظر داشته و در همین خصوص نقدی که به آن وارد می‌دانند، رشد هزینه‌های جاری است.

دولت در لایحه بودجه سال آینده پرداخت ۴۲.۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی و غیرنقدی خانوار و ۳۱ هزار میلیارد تومان برای طرح حمایت معیشتی خانوار پیش‌بینی کرد. در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ که به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اختصاص دارد، در مجموع ۲۶۷ هزار میلیارد تومان برای این بخش پیش‌بینی شده است. جمع مصارف هدفمندی یارانه‌ها ۱۸۸ هزار میلیارد تومان است که همچون گذشته در ۱۴ محور پرداخت می‌شود. البته دولت در بودجه پیشنهادی خود در کنار پرداخت یارانه به تولید و اشتغال، حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و حمل و نقل ریلی را هم‌ مورد توجه قرار داده است.

در هشتمین لایحه بودجه پیشنهادی دولت «تدبیر و امید»، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شد با استفاده از همه بانک‌های اطلاعاتی که در اختیار دارد سه دهک بالای درآمدی را شناسایی و حذف کند. در این تبصره آمده است که منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین نسبت به قیمت قبل از سهمیه‌بندی در سال ۹۸، مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده و سهم ۱۴.۵ درصد شرکت ملی نفت ایران است. همچنین در لایحه بودجه سال آینده، دولت سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها را مکلف کرده امکان ثبت‌نام برای افرادی که موفق به ثبت‌نام برای بهره‌مندی از یارانه نشده‌اند را فراهم کند.

دولت به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اجازه داده در صورت محقق نشدن منابع پیش‌بینی شده، معادل کسری منابع، اوراق مالی اسلامی با تضمین خود منتشر کند تا مصارف موضوع یارانه نقدی، کمک حمایت معیشتی خانوارها و برنامه کاهش فقر مطلق دچار وقفه نشود.

رییس‌جمهور خود نیز براین نکته تاکید دارد که  بودجه ۱۴۰۰ با نگاه بر حمایت معیشتی و توسعه سرمایه‌گذاری تنظیم شده، اما نگرانی منتقدان از این بابت براین اصل استوار است که منبع تامین مالی حمایت فوق به درستی دیده نشده، بنابراین نمی‌توان چندان به آن دلخوش کرد.

ایمان اسلامیان اقتصاددان و استاد دانشگاه در گفت‌وگو با بازار درباره تبعات بودجه سال ۱۴۰۰ بر اقتصاد کشور، گفت: «رشد هزینه‌های بودجه متورم و غیر واقعی است. چنین بودجه‌ای عواقب سختی در انتظار اقتصاد ایران و وضعیت معیشت مردم در سال آینده در عوض حمایت معیشتی برجا خواهد گذارد.»

از سوی دیگر مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده ادوار گذشته مجلس درباره افزایش هزینه‌های جاری بودجه سال آینده، اظهار داشت که «دولت در تدوین لایحه بودجه سال آینده توجه ویژه‌ای به معیشت مردم داشته و این رشد معادل تورم افزایش یافته است.

در هر صورت این سخنان چه درست باشد و چه غیر آن همه چشم‌ها به سمت چگونگی عملکرد این لایحه و تاثیر آن بر زندگی‌شان دوخته شده است، اما تردیدی وجود ندارد زمانی لایحه یک بودجه تاثیر مثبت و کارآمدی در جامعه دارد که نرخ تورم را مهار کند، اشتغال را افزایش دهد و رونق را راهی بخش تولید سازد و چنانچه اتفاقی غیر از این روی دهد، نه تنها حمایت معیشتی دولت در بودجه راه به جایی نبرده، بلکه باید در انتظار سال سختی به سر برد

اقتصادی » نیروی کار،اشتغال،بیکاری حتی در شرایط کرونا، معیشت ۳۵ درصد مردم به کار روزمره گره خورده است معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، گفت که نظرسنجی‌های انجام شده در پایتخت نشان می‌دهد که در شرایط کرونا، مردم دچار مشکلات معیشتی شده و نیازمند حمایت برای گذران زندگی هستند و معیشت ۳۵ درصد مردم به کار روزمره گره خورده است. شعار سال:محمدرضا جوادی یگانه طی مصاحبه با روزنامه همشهری گفت که در یک نظرسنجی‌ از مردم پرسیدیم اولویت‌ اول و دوم‌شان را در شرایط شیوع کرونا چیست و برخلاف انتظار، ۵۱ درصد «اشتغال» را اولویت اول و ۴۹درصد «سلامت» را اولویت دوم خود اعلام کردند، یعنی مردم دچار مشکلات معیشتی شده و نیازمند حمایت برای گذران زندگی هستند. معاون شهردار تهران اضافه کرد که در یکی دیگر از نظرسنجی‌های انجام شده از مردم تهران، ۳۵ درصد پاسخ‌دهندگان اعلام کردند معیشت آنها به ‌کار روزمره گره خورده است. جوادی یگانه با اشاره به برخی مخالفت‌های اولیه از سوی بعضی افراد در حوزه فعالیت‌های دینی با تعطیلی فعالیت‌های دینی و مذهبی، گفت که در ماه رمضان گذشته ۸۲ درصد مردم و در ماه محرم نیز ۷۲ درصد مردم با برگزاری مراسم مذهبی در شرایط شیوع کرونا «مخالف» بودند. معاون شهردار تهران افزود که در پاسخ به این سوال که آیا با شیوع ویروس کرونا به دورهمی خانوادگی رفته‌اند یا از برگزاری چنین دورهمی‌هایی خودداری کرده‌اند، ۶۰ درصد پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که با آغاز شیوع ویروس به مهمانی خانوادگی نرفته‌اند و ۳۸ درصد نیز پاسخ دادند که در مهمانی‌ها به‌شدت محدود شرکت کرده‌اند

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

https://shoaresal.ir/fa/news/321234/حتی-در-شرایط-کرونا-معیشت-۳۵-درصد-مردم-به-کار-روزمره-گره-خورده-است

طرح هدفمند کردن حمایت‌های معیشتی اعلام وصول شد عضو هیات رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز، موارد اعلام وصولی را قرائت کرد.   شعار سال:سیدناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز، موارد اعلام وصولی را به شرح ذیل قرائت کرد:   – طرح مدیریت خدمات کشوری   – طرح سازمان نظام مددکاری اجتماعی جمهوری اسلامی ایران   – طرح اصلاحیه تبصره ماده ۱۲ قانون شوراها   – طرح اصلاحیه بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه   – طرح حمایت از خیرین   – طرح هدفمند کردن حمایت های معیشتی از طریق اصلاح سازوکارهای شناسایی مشمولان حمایت   – طرح برقراری ارتباط نمایندگان با معاونین پارلمانی از طریق فضای مجازی   – طرح اصلاح قانون هوای پاک مصوب ۲۵ تیر ۹۴   – طرح تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور   – طرح اصلاح ماده ۱۷۲ قانون مالیات های مستقیم   – طرح اصلاح آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی   – طرح استفساریه ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران   – لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک، از طریق جاده ای DR   – لایحه اصلاح تبصره ۶ الحاقی به ماده واحده قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفه مصوب سال ۱۳۸۰   – لایحه اصلاح تبصره ۵ الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان مصوب ۱۳۹۱

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

https://shoaresal.ir/fa/news/321740/طرح-هدفمند-کردن-حمایت‌های-معیشتی-اعلام-وصول-شد

آمار مبتلایان به کرونا در زنجان قطره چکانی رو به کاهش است
31 تیر 1399
09:23
سیاسی
0 دیدگاه
271 بازدید
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس، بابیان اینکه گزارش‌ها نشان می‌دهد که آمار مبتلایان به کرونا در زنجان تا پایان هفته گذشته به صورت قطره چکانی در حال کاهش بوده است، از کمبود پرستار و تخت‌های بیمارستانی به عنوان مشکلات جدی بیمارستان‌های این استان یاد کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از خانه ملت؛ مصطفی طاهری  در مورد انتشار خبری از سوی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان مبنی بر اینکه تعداد فوتی‌های کرونا در زنجان افزایش یافت، گفت: آخرین گزارشی که دانشگاه علوم پزشکی زنجان همزمان با سرکشی به حوزه انتخابیه به ما ارائه داد، بیانگر این بود که تعداد ابتلا به کرونا و فوتی‌های ناشی از این بیماری نسبت به پیک اول شیوع این ویروس افزایش یافته و تقریبا دو برابر شده بود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ابتلا به بیماری کرونا در استان زنجان در یک مقطع زمانی کاهش پیدا کرد، اما بار دیگر میزان ابتلا به آن افزایش پیدا کرده است، هر چند تا پایان هفته گذشته تعداد مبتلایان به صورت قطره چکانی در حال کاهش بود.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

وی در بیان دلیل گسترش دامنه شیوع بیماری کرونا در استان زنجان، تصریح کرد: آغاز به کار مجدد تمام مراکز تجاری و اصناف مختلف که در زمان قرنطینه با مشکلات اقتصادی مواجه شده بودند باعث ایجاد ازدحام و افزایش تردد در سطح خیابان‌ها شد، ضمن اینکه مردم هم فاصله‌گذاری اجتماعی را هم رعایت نمی‌کردند.

اعمال محدودیت فعالیت برای مراکز تجاری و مشاغل پرخطر در زنجان

طاهری با اشاره به اعمال محدودیت در استان زنجان در پی شیوع مجدد ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تالارها، مراکز و مجتمع‌هایی که باعث بروز ازدحام می‌شدند، تعطیل شده‌اند و محدودیت‌هایی در این زمینه هم برای مشاغل پرخطر و هم مکان‌های شلوغ اعمال شده است.

وی در مورد تدابیری که برای مقابله با کرونا اندیشیده شده است، افزود: گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان و استانداری حاکی از تلاش برای افزایش تخت‌های بیمارستانی و امکانات لازم جهت ارائه خدمات مطلوب درمانی به بیماران مبتلا به کرونا است، اما صحت این خبر را زمانی می‌توانیم تایید کنیم که هفته آینده برای سرکشی به حوزه انتخابیه برویم و از نزدیک شنونده نظر مردم باشیم.

افتتاح بیمارستان‌های زنجان نقطه پایان مشکلات حوزه سلامت این استان می‌شود

طاهری عنوان کرد: البته بیمارستان‌های این استان پیوسته با مشکل کمبود منابع انسانی به ویژه نیروی پرستار و تخت‌های بیمارستانی مواجه بوده‌اند اما نه به اندازه‌ای که به مرز بحران برسد به گونه‌ای که این مراکز نتوانند به بیماران خدمات درمانی مطلوبی را ارائه دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید در جهت رفع کمبود بیمارستان‌های استان زنجان از آنها حمایت کند، تاکید کرد: متاسفانه عدم‌تحقق مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان باعث شده است که از نظر استاندارد تامین نیروی پرستار متناسب با تخت‌های بیمارستانی از میانگین تعریف شده بسیارعقب باشیم، ضمن اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی هم بسیار محدود است و چنانچه پروژه‌های درمانی که 90 درصد آنها اجرا شده است را افتتاح کنند، این کمبود رفع می‌شود.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته روز گذشته رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به این استان سفر کرده و قرار است تعدادی از این مراکز درمانی را افتتاح کند که اگر محقق شود بسیاری از مشکلات این استان در حوزه سلامت رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، مهم‌ترین حوادث امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

هشدار در خصوص کلاهبراری محازی، پیامکی و تلفنی
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان در خصوص فعالیت کلاهبرداران مجازی، پیامکی و تلفنی هشدار داد.

سرهنگ “حسن کیخاگفت: شهروندان و کاربران فضای مجازی هوشیار باشند، کلاهبرداری‌های اینترنتی متفاوت اند و از اعلام برنده شدن در مسابقه توسط یک پیامک برای ثبت اطلاعات بانکی گرفته تا دریافت مجوز وام بانکی یا تخفیف ویژه در خرید اینترنتی می‌تواند متفاوت باشند.

او  افزود: بعضی از کلاهبرداران با برقراری تماس تلفنی با مردم و ایجاد حس اعتماد، اطلاعاتی از قبیل اطلاعات هویتی واطلاعات بانکی را از شهروندان اخذ می‌کنند که در نهایت منجربه برداشت غیرمجاز، سرقت اینترنتی، در فضای مجازی که تحت عنوان فیشینگ هم نام برده می‌شودانجام می‌گیرد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: مردم باید هوشیار بوده و در هنگام ثبت آگهی در سایت‌های واسط به پیامک‌هایی که برای ایشان ارسال می‌شود توجه نموده و حتما فرستنده پیامک را بررسی نمایند و به هیچ عنوان به لینک‌های موجود در پیامک که گا‌ها جهت تمدید و یا تایید آگهی برایشان ارسال می‌شود توجه نکنند و از باز کردن این لینک‌ها جدا خودداری کنند درصورتی که برروی این لینک‌ها کلیک شود به درگاه‌های جعلی فیشینگ هدایت می‌شوند که منجر به هک حساب‌های بانکی و براشت‌های غیرمجاز از حساب شهروندان خواهد شد.

سرهنگ کیخا گفت: تنوع و پیچیدگی کلاهبرداری‌های اینترنتی میطلبد که شهروندان در صورت دریافت پیامک مشکوک به شماره‌ی تلفن یا ارسال لینک به نرم افزار‌های ارتباطی با شماره‌ی ۱۱۰ تماس بگیرید یا به سایت پلیس فتا مراجعه کرده و از یک آسیب مادی و معنوی پیشگیری کنند.

۳ کشته و یک مجروح در برخورد مرگبار ۲ خودرو پژو
تصادف ۲ خودروی پژو ۴۰۵ در محور “نیکشهر به ایرانشهر” ۳ کشته و یک مجروح برجای گذاشت.

سرهنگ “مصطفی کول زاده ” رئیس پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عصر روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در کیلومتر ۱۰۸ محور “نیکشهر به ایرانشهر” بلافاصله گشت تصادفات پلیس راه به همراه نیرو‌های امدادی به محل اعزام شدند.

او  افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد، یک دستگاه پژو ۴۰۵ با ۲ نفر سرنشین که از نیکشهر به سمت ایرانشهر در حرکت بوده به صورت رخ به رخ با یک دستگاه پژو ۴۰۵ دیگر با ۲ نفر سرنشین که در مسیر مخالف در حرکت بوده به شدت برخورد کرده است.

رئیس پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این حادثه دلخراش متاسفانه راننده هر ۲ خودرو به همراه یکی از سرنشیان خودرو‌ها به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و یک سرنشین دیگر خودرو‌ها نیز به شدت مجروح و توسط نیرو‌های امدادی به مراکز درمانی منتقل شد.

سرهنگ کول زاده خاطر نشان کرد: کارشناس تصادفات پلیس راه علت تامه وقوع این حادثه را انحراف به چپ خودروی پژویی که از نیکشهر به سمت ایرانشهر در حرکت بوده اعلام کرده است

شرکت
بانک آینده

حساب سپرده لازم
جاری

سود
16 ٪

نیاز به سپرده

حداکثر زمان بازپرداخت
36 ماه

نوع ضمانت
ضامن رسمی

سقف وام
50,000,000 تومان

نام وام
ترنج کارت

مسدودی سپرده

شرایط و مقررات
وام گیرنده فقط مجاز به خرید از فروشگاه‌های اسنوا است
وام گیرنده نباید به بانک بدهکار و یا دارای چک برگشتی باشد

قسط وام
1,757,852 تومان

کل سود وام
13,282,659 تومان

مجموع رقم وام و سود
63,449,333 تومان

بر اساس مقررات تازه، کارت اعتباری ترنج فقط با مبلغ 50 میلیون تومانی برای متقاضیان صادر می‌شود
نگاهی به وام خرید لوازم خانگی بانک آینده
وام خرید کالا بانک آینده در قالب طرح ترنج به مشتریان ارائه می‌شود. بانک بر اساس این طرح کارت اعتباری ترنج با مبلغ 50 میلیون برای متقاضیان صادر می‌کند. متقاضیان می‌توانند بنا بر نیاز خود کارت اعتباری ترنج 15 یا 30 میلیونی هم از بانک آینده درخواست کنند. این کارت تا 30 روز اعتبار دارد و وام‌گیرنده ظرف سی روز می‌تواند از وام کالای خود استفاده کند.

نوع سپرده لازم برای این وام، سپرده جاری است و سود در نظر گرفته برای وام خرید لوازم‌خانگی بانک آینده 18 درصد است. برای استفاده از طرح ترنج بانک آینده نیازی به سپرده‌گذاری و مسدودسازی سپرده وجود ندارد. حداکثر زمان بازپرداخت برای اقساط وام در بانک آینده 36 ماه یا سه سال معین شده است. شما اگر متقاضی وام 50 یا 30 میلیونی وام خرید کالا بانک آینده هستید نیاز به دو ضامن شخصی دارید و اگر متقاضی کارت اعتباری 15 میلیونی هستید نیاز به یک ضامن شخصی دارید.

شرکت
بانک آینده

حساب سپرده لازم
قرض الحسنه

سود
18 ٪

نیاز به سپرده

حداکثر زمان بازپرداخت
36 ماه

نوع ضمانت
ضامن رسمی

علاوه بر بلوکه شدن 10 درصد مبلغ تسهیلات، فرد متقاضی برای دریافت تسهیلات طرح کارگشا و ضمانت بازپرداخت اقساط باید تضمین‌های دیگری از جمله معرفی ضامن رسمی (کسر از حقوق)، جواز کسب‌وکار و سفته به بانک ارائه کند.
سقف وام
20,000,000 تومان
تسهیلات کارگشا معادل حداکثر 80 درصد ارزش کالای خریداری‌شده و تا سقف 20 میلیون تومان قابل پرداخت است.
نام وام
کارگشا

مسدودی سپرده

قسط وام
723,048 تومان
این مقدار قسط برای حداکثر زمان بازپرداخت یعنی ۳۶ ماه است
هزینه فرصت مسدودی
1,626,261 تومان

کل سود وام
6,029,725 تومان

مجموع رقم وام و سود

وام خرید کالا بانک اقتصاد نوین در قالب کارت اعتباری ارائه می‌شود و هم وام خرید کالا و هم وام خرید خودرو به حساب می‌آید.

شرکت
بانک اقتصاد نوین

حساب سپرده لازم
قرض الحسنه

سود
18 ٪

نیاز به سپرده

حداکثر زمان بازپرداخت
36 ماه

نوع ضمانت
ضامن رسمی

برای دریافت این وام ۲ ضامن کسر از حقوق نیاز است
علاوه بر این ۲۳٪ از مبلغ وام تا زمان پرداخت کامل، مسدود می‌شود
سقف وام
50,000,000 تومان

نام وام
خرید کالا

مسدودی سپرده

شرایط و مقررات
وام گیرنده نباید به بانک بدهکار و یا دارای چک برگشتی باشد
این وام در قالب کارت اعتباری ارائه می‌شود
خرید کالا فقط از فروشگاه‌های طرف قرارداد این بانک امکان‌پذیر است
وام خرید خودرو نیز جزو این وام محسوب می‌شود

قسط وام
1,807,620 تومان
این رقم قسط برای حداکثر زمان بازپرداخت یعنی ۳۶ ماه است
هزینه فرصت مسدودی
9,351,000 تومان

کل سود وام
15,074,312 تومان

مجموع رقم وام و سود

طرح تسهیلاتی ارزینو برای کسانی مناسب است که اسکناس دلار یا یورو دارند و نیاز به پول نقد ریالی پیدا می‌کنند، بدون نیاز به فروش ارز، با وثیقه قرار دادن اسکناس‌های ارزی خود، در چند طرح مختلف، می‌توانند تسهیلات دریافت می‌کنند.

شرکت
بانک اقتصاد نوین

حساب سپرده لازم
قرض الحسنه

مدت زمان مسدودی سپرده
36 ماه
مدت زمان خواب سپرده تا پایان تسویه کامل وام است
توضیحات
در این طرح وام گیرنده می‌تواند با سپرده گذاری ارزی وام ریالی دریافت کند.
اجرای طرح در ابتدا شامل شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد و کرج است.
توجه داشته باشید حداقل اسکناس مورد پذیرش ۵۰ دلاری/یورویی است.
امکان واگذاری امتیاز سپرده به غیر برای دریافت تسهیلات وجود دارد.

سود
4 ٪
سود این وام بر حسب سقف وام و مدت بازپرداخت ۴، ۱۰ و ۱۸ درصد است
نیاز به سپرده

دریافت این وام فقط از طریق سپرده‌گذاری ارزی امکان پذیر است.

میزان اسکناس دلار/یورو توثیقی مورد نیاز برای دریافت تسهیلات هر ۱۰ میلیون تومان به شرح جدول زیر است:

باز پرداخت تسهیلات
نوع و نرخ سود تسهیلات
سقف پرداخت تسهیلات
اسکناس توثیقی مورد نیاز (دلار/یورو)
۱۲ ماهه
(کارت اعتباری) ۱۸ درصد
در مبالغ ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۵۰ میلیون تومان
1300
۲۴ ماهه
1400
۳۶ ماهه
1500
۱۲ ماهه
(مرابحه) ۱۸ درصد
۲۰۰ میلیون تومان
1300
۲۴ ماهه
1400
۳۶ ماهه
1500
۱۲ ماهه
(مرابحه) ۱۰ درصد
2800
۲۴ ماهه
2900
۳۶ ماهه
3000
۱۲ ماهه
(قرض‌الحسنه) ۴ درصد
۲۰ میلیون تومان
3500
۲۴ ماهه
4000

حداکثر زمان بازپرداخت
36 ماه
بازپرداخت این وام ۱۲، ۲۴ و ۳۶ ماهه و به عهده خود وام گیرنده است
نوع ضمانت
مسدودی سپرده

سقف وام
200,000,000 تومان
همچنین برای کارت اعتباری سقف این وام ۵۰ میلیون تومان است
نام وام
ارزینو

مسدودی سپرده

شرایط و مقررات
وام گیرنده نباید به بانک بدهکار و یا دارای چک برگشتی باشد
این وام در قالب کارت اعتباری نیز ارائه می‌شود

قسط وام
7,230,479 تومان
این رقم قسط برای وام ۱۸ درصد و ۳۶ ماه است

برای وام ۱۸ درصد و سقف ۵۰ میلیون رقم قسط ۱.۸۰۷.۶۲۰ تومان است
کل سود وام
60,297,248 تومان
این رقم برای وام ۱۸ درصد و ۳۶ ماه است

برای وام ۱۸ درصد و سقف ۵۰ میلیون تومان این رقم ۱۵.۰۷۴.۳۱۲ تومان است
مجموع رقم وام و سود
255,620,000 تومان
این رقم برای وام ۱۸ درصد و ۳۶ ماه است

برای وام۱۸ درصد و سقف ۵۰ میلیون این رقم ۶۴.۹۹۵.۰۰۰ تومان است

شرکت
بانک انصار

حساب سپرده لازم
قرض الحسنه

سود
15 ٪

نیاز به سپرده

حداکثر زمان بازپرداخت
48 ماه

نوع ضمانت
ضامن رسمی

سقف وام
50,000,000 تومان

نام وام
حاتم

مسدودی سپرده

شرایط و مقررات
چک مبلغ وام پس از ارائه پیش‌فاکتور، تنها در وجه فروشندگان مجاز محصولات تولید داخل صادر می‌شود.
وام­‌گیرنده نباید قبلاً از این بانک همین وام را گرفته باشد، نباید به بانک بدهکار باشد یا وام هنوز تسویه‌نشده داشته باشد، همچنین نباید سابقه چک برگشتی داشته باشد

قسط وام
1,391,537 تومان

کل سود وام
16,793,796 تومان

مجموع رقم وام و سود

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط