بازار وام ایران
بازار وام ایران

اخبار وام

حوزه های فعالیت پست بانک وام را بشناسیم

سه شنبه ، 22 مهر 1399 ، 12:08
روستایی

فعالیت اصلی پست بانک در زمینه ارائه وام خدمات مالی و بانکداری به مناطق روستایی است. این بانک با داشتن ده ‌هزار دفتر خدمات ارتباطی روستایی، گسترده‌ترین بانک کشور از نظر دسترسی در نقاط دوردست ایران به‌ شمار می‌آید. ماهیت فعالیت‌های پست بانک بیشتر بانک داری خرد ، بر بستر الکترونیک و خدمات بانکی یکپارچه می‌ باشد.

تسهیلات

پست‌ بانک ایران در چارچوب نظام بانکداری اسلامی و بر اساس قانون عملیات بانکی بدون ربا و به منظور وام تأمین تمام یا بخشی از نیازهای افراد نسبت به اعطاء انواع تسهیلات در قالب عقود اسلامی به این شرح مبادرت دارد:

تسهیلات فروش اقساطی، جعاله تعمیر، مسکن به صورت مضاربه، وام قرض الحسنه، مشارکت مدنی اجاره به شرط تملیک، سلف، خرید خودرو، خرید دین، یارا کارت (بر پایه عقد مرابحه) و کارت اعتباری (بر پایه عقد مرابحه) می باشد.

یارا

با گزارشی که روابط عمومی  اعلام کرده است سرپرست های خانوار به تعداد افراد یارانه بگیر خود می توانند مبلغ یارا کارت وام خود را مشخص کنند. اعتبار تخصیص یافته در این کارت ها برای خانوارهای یک، دو، سه، چهار، پنچ نفره و بیش از آن به ترتیب ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ میلیون ریال می باشد.

تسویه

با استفاده از این کارت ها سرپرستان خانوارها می‌تواند با خرید کالا یا خدمت، بهای تمام شده اموال و خدمات را پرداخت کنند. آن وقت پست بانک پس از صدور و رویت صورتحساب خرید، بدهی خانوارها وام را بصورت نقدی و یا به اقساط مساوی در سررسیدهای معین (البته از سرپرست خانوار) دریافت می‌کند. نرخ سود تسهیلات یاراکارت برابر عقود غیرمشارکتی(۱۸ درصد) مصوب شورای پول و اعتبار است. مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات نیز حداکثر ۳۶ ماه می‌ باشد.

ضمانت

ضمانت پرداختی یارا کارت هایی که تا حالا بین روستایان توضیح شده با هماهنگی پست بانک یارانه آن ها بوده است.

ارائه

پست بانک، وام ی با میانگین حساب تا سقف ۲۰ میلیون ریال با سود ۱۷ درصد با اقساط ۳۶ ماه در لیست وام های خود داشته که در این تاریخی که وام چی برای شما مطلب می نویسد؛ این وام را از برنامه کاری خود برداشته است.

نگینپست بانک تسهیلی روی حساب جاری به افراد حقیقی و حقوقی با نام طرح نگین با سود ۲ درصد حداقلی و۱۲ درصد وام حداکثری پرداخت می کند. مشتریان می‌توانند با افتتاح حساب

جاری در شعب و باجه های پست‌ بانک‌ ایران، تسهیلات ریالی معادل حداقل ۶۰ درصد و حداکثر ۱۵۰درصد معدل موجودی وام در بازه زمانی حداقل ۶ ماه دریافت نمایند.

زرد

یک خبر خودرویی و در حال حرکت هم پست بانک با تفاهمی که با تاکسیرانی بسته است برای تاکسی داران داریم. برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده به ازای هر دستگاه تاکسی مبلغ تسهیلات حداکثر ۲۵۰ میلیون وام ریال با بازپرداخت ۴۸ ماه می باشد. مبلغ تسهیلات برای ون‌های فرسوده به ازای هر دستگاه ۷۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۶۰ ماه تعیین شده که نرخ سود آن براساس مصوبه بانک مرکزی ۱۸درصد می‌ باشد.

راستا

در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید افراد تحت پوشش کمیته امداد در مناطق مشمول قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری پست بانک آماده به واگذاری وام سهیلات به متقاضیان می باشد. متوسط تسهیلات برای هر فرصت شغلی ۵۰ میلیون ریال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال می‌باشد

وام بانک سپه برای نظامیان وام

طبق نظر و بررسی دولت قرار بر این شده بود که بانک سپه با بانک های نظامی و سپاهی مثل و ادغام شود. اول این سوال شکل می گیرد چرا در میان این همه بانک های دولتی، سپه برای ادغام انتخاب شده است؟ پاسخ وام  به این سوال در ذهن شما این است که بانک سپه از اول با سرمایه نظامیان و به قولی افسران قشون؛ ماهیت و موجودیت خود را شکل داده است.وام بانکی

طرح سرافرازان و وام بانک سپه

به منظور ارج نهادن به خدمات بازنشستگان و مستمری بگیران نیروهای مسلح ج.ا.ا به عنوان مشتریان وفادار، اقدام به ارائه طرح سرافرازان برای تعامل بیشتر با این نهاد کرده است. در این طرح به مشمولین وام  تا سقف فردی ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه با توجه شرایط و ضوابط جاری بانک اعطا می‌کند.

سه شرط

– مشمولین این طرح صرفاً بازنشستگان و مستمری بگیران نیروهای مسلح ج.ا.ا ساکن در شهرستان‌ها می‌باشند که حقوق خود را از بانک سپه دریافت می‌کنند.

– در این طرح براساس میانگین حساب حقوقی افراد تا ۲ برابر میانگین دو ماه حساب کوتاه مدت و تا ۳ برابر میانگین دو ماه وام حساب قرض‌الحسنه تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات کارت اعتباری با مدت بازپرداخت ۳۶ ماه با توجه به ضوابط جاری پرداخت می‌شود.

– نرخ تسهیلات ۱۸ درصد با ضمانت یک نفر بازنشسته نیروهای مسلح ج.ا.ا با رعایت سایر مقرراتی که بانک اعلام داشته می‌باشد.

یک اشکال

یک اشکال به یک شرط این طرح سرافرازان وارد می باشد. اگر ۳ برابر میانگین دو ماه حساب قرض الحسنه فرد وام داده می شود؛ دیگر نباید خلاف قوانین بهره حساب قرض الحسنه با نرخ ۱۸ درصد سود این تسهیلات محاسبه شود.!

دو نکته

برای طرح سرافرازان قبل از اقدام این دو نکته را مد نظر قرار دهید:

چنانچه مشتری قبلاً از تسهیلات کارت اعتباری مرابحه بانک سپه استفاده کرده باشد، امکان دریافت مجدد کارت اعتباری وجود ندارد. پرداخت تسهیلات برای متقاضیانی که از تسهیلات کارت اعتباری وام سایر بانکها استفاده کرده باشند و مجموع تسهیلات دریافتی آنها در قالب کارت اعتباری از ۵۰۰ میلیون ریال بیشتر نشده باشد؛ امکان پذیر می باشد.

طرح باران بانک سپه

بانک سپه طرحی به نام باران دارد. در این طرح تمامی متقاضیان (مشتریان حقیقی و حقوقی) یک سپرده قرض الحسنه جاری کارت (بدون دسته چک) و با حداقل موجودی ۱۰ میلیون ریال برای اشخاص حقیقی و حداقل موجودی ۵۰۰ میلیون ریال برای اشخاص حقوقی افتتاح می‌ کند. وام این حساب تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال مشمول اولویت دریافت تسهیلات می‌باشد. مشتریان در صورت تمایل می‌توانند تا هر سقفی نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند و مدت ماندگاری سپرده‌گذاری ملاک برخورداری از اولویت دریافت تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه خواهد بود.

سود در طرح باران

در طرح باران اگر شما ۲۰ درصد امتیاز برای دریافت تسهیلات دریافت کنید بانک ۲ درصد سود از شما می گیرد. اگر ۱۰۰ درصد امتیاز هم  وام کسب کنید، سود این تسهیلات ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.

(باز توجه کنید این قانون داخلی خود بانک سپه می باشد که روی تسهیلات قرض الحسنه ایی در حال اعمال است. در عقود اسلامی بهره بین صفر تا چهار درصد منظور شده.)

بهین کارت بانک سپه

همان طور که قبلاً به تفضیل در مورد کارت های اعتباری خرید وام صحبت شده است. بانک سپه کارتی به عنوان بهین کارت سپه برای مشتریانش در نظر گرفته تا با خرید در فروشگاههای طرف قرارداد کمکی به مشتریانش در تهیه لوازم خانگی و جهیزیه فرزندانشان باشد. با مراجعه حضوری به بانک می توانید لیست فروشگاه ها را دریافت کنید. البته راه سریع تری  وام هم وجود دارد که به سایت بانک سپه سر بزنید و از آنجا اسامی شرکت ها و فروشگاه ها را دانلود کنید.

شرایط بهین کارت

شرایط بهین کارت سپه به این شرح است.

o کالای ایرانی فقط مورد حمایت خرید است.

o سود این کارت ۱۸ درصد می باشد.

o ۳۶ ماه مدت زمان تسویه دارید.

o اعتبار کارت یک سال می باشد.

o فاقد آبونمان می باشد.

o سقف اعتبار ۳۰ میلیون تومان می باشد.

سفیدی و طرح وام بانک سپه برای پرستاران

در این طرح پرستاران به عنوان مشتریان حقیقی یک فقره سپرده قرض الحسنه جاری کارت (بدون دسته چک ) ویژه طرح قلب سفید افتتاح می‌نمایند. این حساب تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال مشمول اولویت وام دریافت تسهیلات می‌باشد. مشتریان در صورت تمایل می‌توانند تا هر سقفی نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده و مدت ماندگاری سپرده‌گذاری ملاک برخورداری از اولویت دریافت تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه خواهد بود.

نرخ بهره وام بانک سپه

نرخ تسهیلات طرح ۱۸ درصد و حداقل مدت‌ زمان ماندگاری سپرده برای اعطای امتیاز بهره مندی از تسهیلات طرح ۲  وام ماه، حداکثر مدت‌ زمان بازپرداخت تسهیلات ۳۶ ماه و سقف تسهیلات پرداختی ۲۰۰ میلیون ریال است.

بانک سرمایه و تسهیلاتش

یکشنبه ، 13 مهر 1399 ، 16:56
بانک سرمایه سال ۱۳۸۴ به عرصه فعالیت های بانکی آمده است. این بانک ششمین بانک خصوصی کشورمان است. بنیانگذاران  وام این بانک با شعار بانک خوب، سرمایه است قصد در تحقق معنی جمله ارائه داده به افکار عمومی را دارند. با وام چی همراه باشید تا ببینیم واقعاً بانک خوب، سرمایه است؟

رمز

بانک سرمایه با توجه به اهداف کلان تاسیس اش و استفاده از بانکداری الکترونیک مانند بانک سامان برای فعالان بانکی خود رمز یکبار مصرف تعبیه و تعریف کرده و اسم طرحش را تک رمز گذاشته است. برنامه وام رمزساز قابلیت نصب بر روی گوشی های دارای سیستم عامل اندروید و IOS را دارد. مشتریان بانک می توانند با مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک سرمایه درخواست خود را مبنی بر فعال سازی اپلیکیشن صدور رمز یکبار مصرف ارائه دهند. سپس با دانلود این برنامه و فعالسازی آن مطابق با راهنمای فعالسازی،  وام به نیاز و ضرورت رمز دوم یکبار مصرف دریافت نمایند.

MPOS

موبایل پوز از خدمات به روز بانک سرمایه است که به کمک شغل های سیار آمده است. تنها با افزودن یک قطعه وام  سخت‌افزاری (شیار کارتخوان) و نصب نرم‌افزار، تلفن‌ همراه هوشمند مشتریان می‌تواند به عنوان کارتخوان مورد استفاده قرار گیرد. قابلیت حمل و نقل بسیار ساده کارتخوان موبایلی، یکی از امتیازات بی‌نظیری است که آن را به ابزار بسیار جذابی برای دارندگان کسب و کارهای سیار مانند شرکت های پخش، فروشندگان محصول در محل وام رانندگان تاکسی و پیک‌های موتوری تبدیل می‌سازد. با حذف رسید کارتی پیام محیط زیستی و دوست دار محیط زیست را هم به گوش تمام بانک ها رسانده است.

انواع

انواع به این شرح است :

– فروش اقساطی

– مرابحه

– مشارکت مدنی

– خرید دین

– مضاربه

تمام شرایط این تسهیلات بر پایه عقود و بانکداری اسلامی است که به تفضیل در مطالب پیشین در مورد آن سخن را مکتوب کرده ایم.

چرا

حالا چرا مضاربه و مشارکتی را توضیح دادیم وام بانکی . سود تسهیلات مضاربه و مشارکتی از دیگر عقود مانند مبادله ایی بیشتر است و سود دهی بیشتر برای بانک دارد. عقود مضاربه ای به طور میانگین در برخی بانکهای دولتی تا ۲۴ درصد و در بانکهای خصوصی تا ۲۶ درصد است.

معمول

بانک سرمایه تمام تسهیلات بانکی خود را طبق معمول و بدون طرح ویژه ایی تا جایی که وام  به مطالعه و بررسی وام پرداخت ارائه می دهد. برای مثال اگر شما تسهیلاتی مضاربه ایی از بانک بگیرید با نرخی که بانک مرکزی یا نرخی که در بانک های خصوصی مرسوم است با شما حساب خواهند کرد.

وام

بانک سرمایه وامی با افتتاح حساب سپرده بلند مدت در فعالیت های بانکی خود داشت که با افتتاح حساب همان طور که سود دریافت می کردید با بهره ۱۸ درصد می توانستید ۷۵ تا ۸۰ درصد موجودیتان را هم تسهیلات وامی دریافت کنید که متاسفانه دیگر بانک این امتیاز و دریافت وام از روی حساب را فعلاً لغو کرده است.

فرابورس

بانک سرمایه در فرابورس فعالیت می کند و مشتریانش را ترغیب به خرید سهامش می کند. بانک سرمایه معتقد است فرابورس بازدهی بیشتر و مالیات کمتری نسبت به بورس دارد و در نتیجه به سهامداران حقیقی و حقوقی خود بیشتر می تواند سود بدهد

آشنایی با وام بانک سینا و شرایط تسهیلاتش

چهارشنبه ، 9 مهر 1399 ، 12:59
آذین

بانک سینا نسبت به اعطای تسهیلات ارزان قیمت به بانوان درقالب طرح آذین اقدام به پرداخت تسهیلات کرده. دلیل راه اندازی این طرح در راستای توانمندسازی و کمک به اقتصاد خانواده بیان شده است وام . به گزارش روابط عمومی بانک سینا، بر اساس این طرح، بانوان در سراسر کشور می توانند از مزایای در نظرگرفته شده شامل اعطای تسهیلات با نرخ سود ۵ درصد، استفاده کنند. بانوان با افتتاح حساب سپرده بلند مدت ۶ درصد در بانک سینا که به عنوان ضمانت وام هم حساب می شود؛ می توانند بسته به شرایط تا سقف ۲ میلیارد  وام ریال از تسهیلات این طرح بهره مند شوند.

خوب

 وام در طرح آذین، فمنیست وار عمل کرده و مبلغ ۲۰۰ میلیون که بسیار قابل توجه هم می باشد را به بانوان فعالی که شَم اقتصادی دارند وام می دهد. اگر سپرده سرمایه گذاری در حساب، خوب باشد تا ۲۵۰ میلیون تومان مبلغ وام قابل افزایش است. ۳۶ ماه زمان بازگشت مناسبی برای وام می باشد اما با توجه به کمی که نه خیلی مبلغ اقساط بالا می رود؛ بانوان عزیز علاقمند حواستان باشد اگر این وام را گرفتید تا سه سال کل حقوقتان را یکجا باید برای قسط بگذارید تازه فکر کنم از همسر هم کمک  باید بگیرید. روی هم رفته طرح بسیار خوبی است. به خصوص که ضامن هم حساب سپرده است.

سند

سند ملکتان را به بانک سینا ببرید هزینه کارشناسی را بدهید بین ۶۵ تا ۷۰ درصد ملکتان را وام بگیرید. اگر سند به بانک بردید و وام گرفتید؛ سند به رهن بانک در می آید تا شما مبلغ گرفته را با ۱۸ درصد سودش را تمام و کمال صاف کنید. سند ملک را به عنوان ضامن و در رهن گرفتن برای وام دادن کار راحتی از نظر حقوقی نیست و بانک سینا یکی از این بانک هاست که ریسک این کار را پذیرفته است.

ضامن

بانک سینا از بانک هایی است که خیلی دنبال ضامن با فیش کسر از حقوق نیست. حساب خودتان را با سپرده اش به عنوان ضامن قبول دارد. حساب را ۱۵ تا ۲۰ درصدش را بلوکه می کند تا تسویه  وام حساب کامل کنید. برای افراد که مشکل ضامن دارند طرح هایی با این شرایط ضمانت بانک سینا مناسب هستند.

فوری

وام مثل برخی از بانک ها وام های فوری به مشتریانش اعطا می کند و این وام های فوری را روی سند ملکی با ارزشی که قبل از اعطای وام باید کارشناسی شود به فرد می پردازد.

کالا

بانک سینا در راستای کمک به اقشار مختلف جامعه جهت رفع احتیاجات ضروری، خریدکالاهای اساسی، کالاهای مصرفی با دوام با نرخ ۱۳% تسهیلات در قالب عقود مبادله ای (فروش اقساطی یا جعاله) پرداخت می کند. این وام به عنوان وام کارگشا و طرح رفاه خانواده در بانک سینا شناخته می شود.

شرط

مبنای اعطای تسهیلات براساس محاسبه میانگین مانده موجودی حساب پس انداز قرض الحسنه مشتری در دوره های زمانی مشخص خواهد شد. متقاضی می بایست توان باز پرداخت تسهیلات را داشته باشد و تشخیص وام اعتبار سنجی متقاضی با بانک و به صلاح دید خودش می باشد. امکان انتقال تسهیلات طرح رفاه خانواده توسط متقاضی به هریک از بستگان ( شامل: پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر یا برادر و با ارائه مدارک لازم ) وجود دارد.

مضاربه

بانک سینا تسهیلاتی در قالب عقد مضاربه و به منظور تأمین سرمایه مورد نیاز مشتریان معتبر در بخش بازرگانی جهت خرید و فروش کالای متعارف دارد. متقاضی با یک بار تشکیل پرونده و ارائه مدارک لازم می تواند به دفعات تا سقف اعتباری تعیین شده از زمان انعقاد قرارداد وام تا زمان سررسید از این تسهیلات استفاده نماید. مبلغ تسهیلات (سرمایه مضاربه) بر اساس توان و تخصص حرفه ای متقاضی و انجام اعتبار سنجی توسط بانک تعیین می شود و عدد و سقف تعریف شده ایی ندارد.

دیگر

بانک سینا تسهیلات دیگری هم دارد که با شرایط دیگر بانک ها برابری می کند و از مزیت بیشتر ویژه ایی برای بیان کردن برخوردار نیست. بانک سینا به خانه های ناتمام، به پزشکان، تسهیلات تامین جایی برای  وام محل کسب و کار، تعمیر ساختمان و احداث بنای جدید برای زندگی با شرایط عقود اسلامی به مشتریان خودش وام می دهد.

آشنایی با بانک شهر و تسهیلاتش

شنبه ، 5 مهر 1399 ، 16:07
بانک شهر نام خود را از بانیانش وام دارد. شهرداری نهاد مستقلی که این بانک را به عرصه وجود رسانده و در طی این سالها برای ارتقا جایگاه این بانک تمام تلاشش را کرده است. دارد را برداشته و شهر را به فال نیک گرفته و نام شهر را برای بانکش انتخاب کرده است. اغلب سهام داران بانک شهر، شهرداری های کلان شهرها، کارمندان شهرداری و البته به طور محدود مردم هستند.

طرح

در میان  وام ها که به طور عموم در میان تمام بانک ها به مشتریان پرداخت می شود؛ سخن اول از طرح ها دلنشین تر است. اولین طرحی که از این بانک معرفی می کنیم. طرح شکوه شهر است که از ۵% میانگین معدل حساب تا ۲ برابر میانگینش به شما وام خواهد داد.

قاعده

در طرح شکوه شهر، شما حداقل ۴ ماه تا ۱۲ ماه می توانید سپرده گذاری کنید و بین اقساط ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه تسویه کنید. البته مدت و تعداد اقساط بستگی به زمان سپرده دارد. اگر شما ۴ ماه سپرده گذاری دارید ۱۲ وام قسط نصیبتان خواهد شد. اما اگر زمان سپرده را بیشتر کنید پاداشش اقساط بیشتر و نرخ کمتر بهره می باشد. نرخ بهره هم از ۱۰ تا نهایت ۱۴ درصد در نظر گرفته شده است.

قدمی یک درصدی

افتتاح حساب قرض‌الحسنه یا کوتاه‌مدت در بانک شهر آغاز گرفتن این وام است. حداقل میزان سپرده‌گذاری ۲ میلیون تومان و حداقل مدت‌زمان سپرده‌گذاری برای گرفتن وام در این طرح ۴ ماه می باشد. در واقع شما برای گرفتن وام باید حداقل ۲ میلیون تومان را در مدت‌زمان حداقلی ۴ ماه در حساب خودتان داشته باشید. نکته مهم اینکه به سپرده شما در طول مدت سرمایه‌گذاری فقط سود ۰٫۱ درصدی تعلق می‌گیرد!

ضامن

به ازای دریافت هر ۱۰ میلیون تسهیلات باید یک ضامن رسمی کسر از حقوق به بانک ارائه کند. البته در صورت اعتبار سنجی و توافق با شعب امکان ارائه سایر ضمانت‌های قانونی ازجمله اعتبار شغلی وام  وثیقه‌های ملکی وجود دارد. انتخاب راه دوم بهتر است. برای بردن پنج ضامن کسر حقوق به دست باید خیلی تلاش کرد.

فروش

تسهیلات فروش اقساطی بانک شهر با توجه به این شرایط می باشد:

o    خرید کالای و خدمات ضروری از قبیل کالای مصرفی با دوام نو و دست اول از محل تولیدات داخلی و هزینه تحصیل ، ودیعه مسکن، و سایر نیاز های ضروری مشابه حداکثر تا مبلغ ۸۰ میلیون ریال

o    تسهیلات خرید خودرو سواری ( تولید داخل) معادل ۶۰% بهای خودرو و حداکثر به میزان ۱۵۰ میلیون ریال وام

o    تسهیلات خرید خودرو بابت جایگزینی خودرو های فرسوده شخصی از محل تولید داخلی معادل ۸۰ درصد خودرو به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال

شرایط

مدت قرارداد فروش اقساطی و بازپرداخت اقساط، حداکثر معادل عمر مفید اموال موضوع قرارداد است، که به تشخیص وام بانک تعیین می‌شود.

فروش اقساطی مواد اولیه، لوازم یدکی وابزار کار: (تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اعم از حقیقی و حقوقی)

فروش اقساطی وسایل تولید، ماشین آلات و تاسیسات: ( جهت گسترش امور تولید ، خدمات و خرید کالاهای مصرفی با د وام ساخت داخل کشوربا عمر مفید بیش از یک سال)

شهریار

طرحی به نام شهریار هم در این بانک در حال اجراست. نه شهریار به معنی شاه بلکه شهر را یار است. همه اشخاص حقیقی فعال در بخش های پزشکی و غیرپزشکی و رشته های مرتبط که به صورت مستقل فعالیت می کنند یا از طریق انعقاد قرارداد با مراکز مرتبط پزشکی  که مشغول به فعالیت وام هستند، شامل این طرح می شوند. این تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیارد ریال برای صنوف مختلف پزشکی و تا سقف ۱۰ میلیارد ریال برای گروه های غیر پزشکی پیش بینی شده است.

مکمل

مچنین در این طرح، مالکان تمامی گروه های پزشکی و غیر پزشکی می توانند علاوه بر دریافت این تسهیلات، به مدت حداکثر  وام ۵ سال نیز از تسهیلات مرابحه جهت تعمیر و بازسازی مطب و یا محل فعالیت خود تا سقف ۱٫۵ میلیارد ریال استفاده کنند.

ویژه

درصورت افتتاح حساب قرض الحسنه ویژه توسط شرکت ها یا سازمانها ، بانک شهر نسبت به اعطای وام به معرفی شدگان از سوی ایشان تسهیلات پرداخت می کند ، حداقل مبلغ سپرده لازم برای افتتاح وام  حساب قرض الحسنه ویژه ۱میلیون تومان و حداقل مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ویژه از محل آن سپرده نیز ۳۰۰هزار تومان و سقف پرداخت تسهیلات از محل سپرده صد و پنجاه میلیون تومان با بازپرداخت ۵ساله است.

شرایط تسهیلات بانک پاسارگاد

دوشنبه ، 31 شهریور 1399 ، 15:55
اول

با مطالعه ایی که در فعالیت های بانک پاسارگاد کردیم اول در آغاز کلام، حرف از تسهیلات برای تولید می زنیم.  وام با هدف کمک به رشد و شکوفایی صنایع داخلی و چرخه اقتصاد کشور عزیزمان بسته حمایتی ویژه خدمات بانکی را به فعالان در این زمینه ارائه می‌ کند. این بسته شامل موارد زیر می باشد :

o اعطای تسهیلات ارزان قیمت

o گشایش اعتبار اسنادی داخلی

o صدور انواع ضمانت‌نامه بانکی

ارزان

مشتریان بانک متناسب با ضریب امتیازشان در بانک و با حداقل مانده روزانه یک میلیون ریال در حساب های جاری و کوتاه مدت خود می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند. به هر یک میلیون ریال در وام  حساب های جاری یا کوتاه مدت مشتری روزانه یک امتیاز تعلق می گیرد. نرخ این تسهیلات ۹ الی ۱۸ درصد برای حساب های جاری، ۱۸ درصد برای حساب های کوتاه مدت عادی می باشد. حداقل مبلغ تسهیلات اعطایی برای اشخاص حقیقی ۲۰ میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

سود

نرخ سود تسهیلات برای مشتریانی که از طریق حساب‌جاری اقدام به دریافت تسهیلات می‌کنند بین ۹ تا ۱۸ درصد خواهد بود که بر اساس مدت‌زمان معدل‌گیری حساب و تعداد اقساط انتخابی تعیین خواهد شد.وام مشتریانی که با افتتاح حساب کوتاه‌مدت اقدام به دریافت تسهیلات می‌کنند، نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.با وجود اینکه در طول مدت سرمایه‌گذاری، سود ۱۰ درصدی به‌ حساب مشتری تعلق می‌گیرد.

بازگشت

طبق قوانین و مقررات طرح تسهیلات ارزان، مدت‌زمان بازپرداخت این نوع تسهیلات به انتخاب خود مشتری خواهد بود که به دو صورت سررسید (یکجا و اقساطی) ماهیانه خواهد بود. سقف مدت‌ وام زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات در روش سررسید یکجا، ۱۲ ماه و در روش اقساطی ماهیانه حداکثر ۳۶ ماه خواهد بود. طبق قوانین طرح،  توجه به این نکته هم ضروری است( با افزایش مدت‌زمان بازپرداخت اقساط ماهیانه، نرخ سود تسهیلات نیز افزایش پیدا خواهد کرد.)

شامل

اشخاص حقوقی، صاحبان مشاغل، فعالان اقتصادی، پذیرنـدگان فعـال دستگاه های کارت خوان بانک (دارای مجوز فعالیت)،  وام مخاطبـان اصلـی طــرح تولیدی که توضیح دادیم، هســتند.

سند

اگر تمایل دارید سند ملکی خودتان را به عنوان ضامن برای گرفتن تسهیلات ارائه دهید. بانک پاسارگاد در سه روش زیر  وام با شما توافق داد و بازگشت اقساطی خواهد بست:

تسهیلات بانک پارسیان را بشناسید

شنبه ، 29 شهریور 1399 ، 10:49
تجارت

برای فرد که شغلش در صادرات و روابط بین الملل با کشورهای همسایه باشد؛ اهمیت دارد با بانکی کار کند و در آن تراکنش داشته که از نظر روابط بین المللی مجوز داشته و حتی در آن کشور شعبه هم راه اندازی کرده باشد. با توجه به لزوم توسعه بانکداری منطقه ای و بستر سازی برای گسترش مناسبات تجاری و بازرگانی و افزایش گسترش روابط پولی وام بانکی با کشورهای همسایه از جمله عراق، گسترش مبادلات بازرگانی در منطقه، راه اندازی شعب بانک در کشورها برای ارایه خدمات مطلوب در دستور کار بانک پارسیان قرار گرفت تا اینکه پس از اخذ مجوزهای لازم شعبه بغداد بانک پارسیان از تاریخ ۰۳/۰۳/۲۰۱۰ رسماً شروع بکار کرد.

کافی

کافی است یکی از سه شرایط زیر را داشته باشید تا در طرح اعتباری نوید پارسیان بتوانید تسهیلات بگیرید.

دارنده سپرده جاری با دسته چک یا بدون دسته چک و پذیرندگان کارت خوان پارسیانی که شش ماه از تاریخ افتتاح آن سپری شده‌ باشد.

همچنین میانگین حداقل مانده در سپرده وام مذکور، در سه ماه منتهی به تاریخ درخواست تسهیلات، به تفکیک هر ماه بالغ بر ۳۰ میلیون ریال باشد.

میانگین ماهیانه واریزی های ناشی از گردش مالی شما، طی سه ماه پیوسته منتهی به تاریخ درخواست تسهیلات، بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال باشد

نوید

تمامی دارندگان کسب و کارهای خرد حقیقی یا حقوقی که درآمد ناشی از فعالیت تجاری ایشان در بانک پارسیان متمرکز است وام . می توانند از این تسهیلات در طرح نوید بهره ببرند و دریافت تسهیلات با نرخ های ۸%، ۱۲% و ۱۸%، مبتنی بر میانگین موجودی هر مشتری می باشد. مدت بازپرداخت قابل انتخاب با اقساط ماهیانه یک تا سی وشش ماه یا شصت ماه یا یکجا در سررسید سه ماهه است. برخورداری از ضرایب جذاب تسهیلات تا بیش از ۴ برابر میانگین حساب هم مبلغ  وام  شما می باشد. یعنی خودتان می توانید عدد وامتان را با موجودی و کارکردتان رقم بزنید. این طرح مسدودی حساب، ضمانت بازپرداخت وام است.

پژواک

طرح پژواک بانک پارسیان را با هم بشناسیم. به منظور دریافت تسهیلات سریع و آسان، بدون نیاز به ضامن و البته با عدم نیاز به سپری شدن دوره انتظار می توانید در این طرح شرکت نمایید.

سود

کافی است با افتتاح سپرده بلندمدت یکساله با نرخهای سود ۸% و ۵% دهم درصد شما می توانید با حفظ سرمایه اولیه و بهره مندی از سود آن، با دریافت تسهیلات ارزان قیمت، امکان خرید مایحتاج ضروری خود را فراهم کنید. برای دریافت تسهیلات با نرخ های ۴% ، %۸ ، %۱۰%و ۱۲% وام ، اقدام کنید و تا پایان مدت تسهیلات از مزایای این طرح که بانک پارسیان ارائه می دهد بهره مند شوید. نحوه بازپرداخت این تسهیلات بصورت اقساط ماهیانه (قابل انتخاب از ۱۲ ماه تا ۶۰ ماه )و تا سقف ۸۵ درصد مبلغ سپرده مذکور( توثیق شده) می باشد.

توثیق

قابل توجه کاربرانی که معنی توثیق را نمی دانند وام  باید بگوید تمام فعالیت های تجاری وام بانک پارسیان با عقد توثیق صورت می گیرد. منظور محکم و با ثبات کردن معامله برای فردی است که با بانک به داد و ستد می پردازد. بانک قراردادی بر پایه توثیق تنظیم می کند که تا پایان ضمانت مال و وام رد و بدل شده هیچ دخل و تصرفی در مال ضامن یا سند تضمینی به طور کامل نخواهد داشت. به نوعی خیال مشتری را با این نوع عقد راحت می کند که خیانت در امانتش نخواهد کرد، به محض اتمام داد و ستد رفع توثیق خواهد داشت.

نکات وام

مدت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه بین ۳ الی ۵ سال و در قالب اقساط ماهیانه می باشد.

نرخ کارمزد ۴% سالیانه نسبت به مانده بدهی مشتری تا پایان دوره می باشد که در اقساط ۱، ۱۳و ۲۵ و ۳۷ و ۴۹دریافت می شود.

چنانچه قرض گیرنده در پرداخت اقساط قرض‌الحسنه تأخیر کند، سالیانه ۱۲درصد جریمه به‏‏ مبلغ بدهی وی اضافه می‏شود.

تسهیلات

بانک پارسبان برای واحدهای بازرگانی اعم از حقیقی و حقوقی برای تامین سرمایه در گردش خود یک دستور کلی دارد،  این واحد ها می توانند از تسهیلات مشارکت مدنی بازرگانی داخلی و یا مضاربه بازرگانی  وام داخلی استفاده نمایند و تا ۸۰ درصد مبلغ پیش فاکتور خود را به بانک ارائه دهند و وام دریافت کنند. نحوه باز پرداخت این تسهیلات هم یکجا می باشد.

تولید

در بخش تولید هم با توجه به شرایط بانک همان گونه که در بخش بازرگانی عمل می شود تسهیلات قابل دریافت است. اما اگر وام  بخش تولیدی تسهیلات را برای تجهیز و خرید ماشین آلات صنعتی دریافت کند تا ۵ سال اولیه که عمر مفید وسیله ها می باشد بانک به بخش دریافت کننده مهلت باز پرداخت ماهیانه خواهد داد

بانک حکمت ایرانیان را بشناسیم

پنجشنبه ، 27 شهریور 1399 ، 08:16
بانک حکمت ایرانیان دیگر از نظر ماهیتی وجود مستقل ندارد و حتی برای وارد شدن به فضای وب سایت این بانک باید از وام بانک سپه اقدام کنید و باید بگوییم به نوعی بانک حکمت ایرانیان سابق ، بانکی ادغامی در بانک بزرگتری به نام سپه است.

تاریخچه

تولد این بانک در سال ۱۳۸۹ (با دستور رهبرمان به منظور ارتقاء سطح کیفی زندگی نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران) است. از آن سال به صورت رسمی شروع به کار و عنوانش از مؤسسه مالی و اعتباری به  وام بانک تغییر یافت. ۱۴ شرکت خصوصی، دولتی و نهادهای دولتی نیروهای مسلح ایران با هم جمع شدند و به این بانک موجودیت رسمی دادند.

حکیم

طرحی به نام طرح حکیم بانک حکمت ایرانیان را اندازی کرده است که با توجه به این که از اسم طرح هم مشخص بوده، طبق گفته و تاکید خود بانک صرفاً برای افراد شاغل در رشته های پزشکی و زیر مجموعه های وام  آن قابل استفاده می باشد. سود این طرح ۱۸ درصد می باشد که با توجه به درآمد افراد شاغل در این زمینه سود قابل قبول و قابل پرداختی است. سقف تسهیلات هم ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲ ریال می باشد. تعداد سررسید اقساط ۳۶ ماه در نظر گرفته شده است.

طرح صدف بانک حکمت ایرانیان

بانک حکمت ایرانیان طرح دیگری دارد به نام طرح صدف که برای فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته شده و می تواند برای به سازی محیط و تجهیز کسب و کارتان از ان استفاده کنید. به نوعی  وام بانکی با این طرح خواسته از فعالیت های خرد اقتصادی حمایت کند.. خودتان در این طرح، سرنوشت مبلغ وامتان را با میانگین معدل حسابتان مشخص خواهید کرد. ۱۸ درصد سود با ۳۶ ماه سر رسید بازگشت مبلغ قسط از ویژگی های این طرح است.

سروش

این طرح، از آن طرح های خوب است که آدم دلش نمی آید معرفی نکند. مبلغش بین ده تا سی میلیون تومان است. بانک با توجه به شرایط سود قرض الحسنه ایی مصوب بانک مرکزی از شما فقط کارمزد وام خواهد گرفت. ۶۰ ماه عدد بسیار محبوبی در پرداخت  این تسهیلات است.

طرح ماهان بانک حکمت

طرح ماهان هم از نوع طرح های  وام قرض الحسنه ایی با نرخ سود ۴ درصد می باشد. میزان صد در صد موجودی و تا سقف سی میلیون تومان به شما وام خواهد داد. برابر دوره سرمایه گذاری از ۶ ماه تا ۶۰ به شما مهلت بازگشت خواهید داشت.

تسهیلات پیمان بانک حکمت ایرانیان

بانک حکمت ایرانیان طرحی به نام پیمان دارد که اگر شما یک سپرده یکساله باز کنید به شما ۴ درصد سود می دهد و البته موقع دادن تسهیلات ۸ درصد یا کمی کمتر که مشخص نکرده کمتر چقدر است، سود خواهد گرفت. به نظر ما وام چی ها طرح منصفانه ایی است. بالاخره ۹۰ درصد سپرده را وام می دهد.

صندوق سرمایه گذاری بانک حکمت

همیشه از وام که نباید گفت. وام بانک حکمت ایرانیان یک صندوق خوش نام و خوش سود به نام صندوق سرمایه گذاری به نام حکمت آشنا ایرانیان دارد که سود منتهی به شهریور ماه امسال زنگ ۶/۲۴ دهم درصد را به صدا درآورده است. اما با پیگیری هایی که کردیم این صندوق در حال حاضر پذیره نویسی ندارد. اما گوش به زنگ باشید تا سقف آن باز شد در این بانک معتبر اقدام به ثبت نام کنید

قبل از شروع باید بگوییم حدود یک سال و نیم می شود که در مورد بانک دی، وضعیت اقتصادیش و ادامه فعالیتش در نظام بانکی به طور موفقیت آمیز اما و اگرهایی مطرح شده است. سایت وام در تمام سایت های معتبر خبری به بررسی مطالب موافق و مخالف پرداخت؛ به دلیل این که چه در دنیای مجازی و حقیقی کلامی بگویی باید مسئول منبع و میزان حقیقتش باشی سایت ما از اظهار نظر خود داری می کند. بالاخره بانکی که پشتوانه مالی اش نیروگاه برق دماوند می باشد؛ نمی توان به همین راحتی آن را برشکسته دانست.

دستگاه

همه بانک ها برای حفظ و جذب نقدینگی فروشگاه هایی که دستگاه کارت خوان بانک را انتخاب کرده اند بر پایه اعتبار  وام پول در گردش و تراکنش مالی که توسط pos انجام می گیرد، طرح تسهیلاتی قرار داده اند. بانک دی هم از این فرصت اقتصادی استفاده کرده و طرحی به نام ره آورد ارزش آفرین برای مشتریان دستگاه خود در نظر گرفته است.

ره آورد

با افتتاح حساب جاری که به دستگاه کارت خوان متصل است و از محل میانگین آن در نزدیک ترین زمان ممکن تسهیلات ویژه خود را دریافت کنید. انتخاب نرخ سود تسهیلات، مدت اقساط، مبلغ تسهیلات در اختیار و انتخاب مشتری گذاشته شده است. دوره گردش حساب برای بهره مندی از تسهیلات حداقل ۳ ماه می باشد.

اسنوا

برای حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی بانک دی با تفکری پیشتاز با یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کالای برقی کشور همکاری می کند. شما می توانید تسهیلاتی در قابل وام با کارت اعتباری دریافت کنید و به فروشگاه های مجاز اسنوا رفته، خرید مورد نظر خودتان را با حمایت  وام بانک دی انجام دهید. مبلغ این وام از ده میلیون تومان شروع و به سی میلیون تومان ختم می شود. دوره بازگشت سرمایه بانک از ۱۲ ماه تا ۳۶ ماه تعریف شده است. یادتان باشد در این نوع تسهیلات به شما پول نقد داده نمی شود و با کارت اعتباری فقط در فروشگاه های تعریف شده که کارت اعتباری شما خوانده می شود باید اقدام به خرید کنید.

فیروزه کارت

فیروزه کارت بانک دی یکی از همین تسهیلات کارتی است که به مشتری اجازه شش دوره یک ماه خرید کارتی از کالاهای ایرانی را می دهد. منظور از شش دوره یک ماه این است که شما طی شش ماه از شروع خریدتان هر ماه یک بار می توانید به فروشگاه بروید و از فیروزه کارت خرید کنید وام . در پایان ماه خریدتان به عنوان وام برای شما منظور می شود و باید شروع به پرداخت اقساطش کنید.

سپرده

صدور فیروزه کارت، پس از درخواست متقاضی و بدون نیاز به سپرده گذاری و ایجاد میانگین حساب انجام می شود. متقاضیان با توجه به اعتبارسنجی صورت گرفته و ارائه تضمین های مورد نظر شعبه  وام می توانند از این نوع تسهیلات استفاده نمایند. بدیهی است متقاضی فیروزه کارت باید فاقد چک برگشتی و بدهی غیرجاری در شبکه بانکی باشد.

آشنایی با تسهیلات بانک دی

دوشنبه ، 24 شهریور 1399 ، 07:21
قبل از شروع باید بگوییم حدود یک سال و نیم می شود که در مورد بانک دی، وضعیت اقتصادیش و ادامه فعالیتش در نظام بانکی به طور موفقیت آمیز اما و اگرهایی مطرح شده است. سایت وام چی در تمام سایت های معتبر خبری به بررسی مطالب موافق و مخالف پرداخت؛ وام  به دلیل این که چه در دنیای مجازی و حقیقی کلامی بگویی باید مسئول منبع و میزان حقیقتش باشی سایت ما از اظهار نظر خود داری می کند. بالاخره بانکی که پشتوانه مالی اش نیروگاه برق دماوند می باشد؛ نمی توان به همین راحتی آن را برشکسته دانست.

دستگاه

همه بانک ها برای حفظ و جذب نقدینگی فروشگاه هایی که دستگاه کارت خوان بانک را انتخاب کرده اند بر پایه اعتبار پول در گردش و تراکنش مالی که توسط pos انجام می گیرد، طرح تسهیلاتی قرار داده اند. وام  بانک دی هم از این فرصت اقتصادی استفاده کرده و طرحی به نام ره آورد ارزش آفرین برای مشتریان دستگاه خود در نظر گرفته است.

ره آورد

با افتتاح حساب جاری که به دستگاه کارت خوان متصل است و از محل میانگین آن در نزدیک ترین زمان ممکن تسهیلات  وام ویژه خود را دریافت کنید. انتخاب نرخ سود تسهیلات، مدت اقساط، مبلغ تسهیلات در اختیار و انتخاب مشتری گذاشته شده است. دوره گردش حساب برای بهره مندی از تسهیلات حداقل ۳ ماه می باشد.

اسنوا

برای حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی بانک دی با تفکری پیشتاز با یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کالای برقی کشور همکاری می کند. شما می توانید تسهیلاتی در قابل وام با کارت اعتباری دریافت کنید و به فروشگاه های مجاز اسنوا رفته، خرید مورد نظر خودتان را با حمایت وام بانک دی  انجام دهید. مبلغ این وام از ده میلیون تومان شروع و به سی میلیون تومان ختم می شود. دوره بازگشت سرمایه بانک از ۱۲ ماه تا ۳۶ ماه تعریف شده است. یادتان باشد در این نوع تسهیلات به شما پول نقد داده نمی شود و با کارت اعتباری فقط در فروشگاه های تعریف شده که کارت اعتباری شما خوانده می شود باید اقدام به خرید کنید.

فیروزه کارت

فیروزه کارت بانک دی یکی از همین تسهیلات کارتی است که به مشتری اجازه شش دوره یک ماه خرید کارتی از کالاهای ایرانی را می دهد. منظور از شش دوره یک ماه این است که شما طی شش ماه از شروع خریدتان هر ماه یک بار می توانید به فروشگاه بروید و از فیروزه کارت خرید  وام کنید. در پایان ماه خریدتان به عنوان وام برای شما منظور می شود و باید شروع به پرداخت اقساطش کنید.

سپرده

صدور فیروزه کارت، پس از درخواست متقاضی و بدون نیاز به سپرده گذاری و ایجاد میانگین حساب انجام می شود. متقاضیان با توجه به اعتبارسنجی صورت گرفته و ارائه تضمین های مورد نظر شعبه وام  می توانند از این نوع تسهیلات استفاده نمایند. بدیهی است متقاضی فیروزه کارت باید فاقد چک برگشتی و بدهی غیرجاری در شبکه بانکی باشد

بررسی سه طرح از سه بانک در وام

شنبه ، 27 اردیبهشت 1399 ، 11:53
طرح شکوه

طرحی به نام شکوه از بانک شهر ارائه شده است که نیاز اقتصادی این روزها را مد نظر قرار داده است. در این طرح شما می‌توانید به پشتوانه حساب سپرده و میانگین حسابی که در بانک دارید، برابر میانگین حساب یا سپرده‌ خودتان می توانید وام بگیرید. سقف ت وام  ۵۰ میلیون تومان می باشد.  میزان تسهیلات به مدت‌زمان و میزان موجودی حساب شما در مدت زمانی که سپرده‌گذاری یا میانگین حساب شما محاسبه می‌شود، بستگی دارد.

ویژگی

در این طرح هر چه شما سریعتر حسابتان را بی حساب کنید نرخ سود این تسهیلات کمتر می شود. کمترین میزان تسهیلات ۰٫۵ وام  برابر میانگین حساب یا سپرده و بیشترین میزان تسهیلات ۲ برابر میانگین حساب یا سپرده شما خواهد بود.

دقیق تر

اگر بخواهیم دقیق تر این طرح را برای شما شرح دهیم باید بگوییم:

اگر شما حسابتان را ۴ ماه سپرده کنید و۷ دهم حسابتان را بخواهید وام بگیرید تا در ۱۲ قسط تسویه کنید؛ باید یازده در صد سود به بانک شهر بپردازید. اگر هشت ماه سپرده شما طول بکشد و دو برابر حسابتان  را وام بگیرید با اقسلط ۱۲ ماه باید ۱۳٫۵ درصد به بانک سود پرداخت کنید. بانک با توجه به مدت زمان و میانگین معدل حسابتان با سود شناور با شما معامله خواهد کرد.

حداقل،حداکثر

طبق اعلام بانک شهر حداقل نرخ سود تسهیلات ۱۰ درصد و حداکثر نرخ سود ۱۴ درصد خواهد بود. حداقل تعداد اقساط وام  تسهیلات طرح شکوه ۱۲ ماه و حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت اقساط وام ۲۴ ماه خواهد بود.

موسسه کوثر

گاهی می شود بعضی کارها را یک تیر و دو نشان کرد. اگر در موسسه اعتباری کوثر یک حساب سپرده یک ساله باز کنید می توانید  به ضمانت آن هم سود دریافت کنید. با سود و بهره منطقی ۱۸ درصد نود درصد حسابتان را می توانید وام بگیرید. سود دریافتی ماهیانه هم ۱۲ درصد می باشد.

پشتوانه

تعداد اقساط تسهیلاتی که شما به پشتوانه سپرده‌گذاری در موسسه اعتباری کوثر می‌گیرید، به انتخاب خود شما خواهد بود. اگرچه سقف اقساط تسهیلات با پشتوانه سپرده موسسه کوثر ۲۴ ماه تعیین‌شده اما در صورت درخواست مشتری و طبق توافق با شعب درخواست‌کننده وام، تعداد اقساط تا ۳۶  هم ماه قابل‌ افزایش است. نکته مثبت این وام در انعطاف ماه های پرداختی آن می باشد.

خداحافظی

با ضامن می توانید در این موسسه مالی، خداحافظی کنید. یکی از محاسن و مزیت‌های بزرگ تسهیلاتی که با پشتوانه سپرده‌گذاری مشتریان پرداخت می‌شود، عدم نیاز به ارائه و معرفی ضامن است وام . در طرح تسهیلاتی موسسه کوثر هم با توجه به مسدودی سپرده، شما نیازی به ارائه ضامن بابت دریافت تسهیلات ندارید.

بانک ایران زمین

هر چه باشد سرمایه، سرمایه است به قول قدیمی ها علف خرس نیست! همه ما دنبال این هستیم که از سرمایه نقدی که به بانک می دهیم، سود بگیریم و البته تسهیلات را مد نظر هم قرار داده ایم. چه چیز مهیج تر از این که با گرفتن تسهیلات، روی سپرده نزد بانک بتوانید نقدینگی وام  خود را افزایش بدهید. بانک ایران زمین هم گزینه دیگری برای افزایش سرمایه با وام گرفتن از همان سرمایه اولیه شماست.

زیاد

حداقل سرمایه‌گذاری برای افتتاح حساب بلند مدت یکساله در بانک ایران‌زمین ۱۰ میلیون تومان است و سود این حساب سالیانه ۲۰ درصد تعیین‌شده که در حال حاضر بالاترین سود پرداختی در  وام بانک‌هاست و به ‌صورت ماهیانه به شما پرداخت می‌شود.

لطف

اگر شما سرمایه خود را در بانک ایران زمین سپرده بلند مدت کردید و ناگهان اول یا وسط راه نظرتان عوض شد که حسابتان  وام را ببندید. بر خلاف قانون کلی و عملی تمام بانک ها این بانک نرخ شکست را از شما نمی گیرید.

توضیح

طبق الگوی این طرح شما بعد از گذشت ۳ ماه بدون نرخ شکست (ضرر و زیان) می‌توانید اقدام به بستن حساب یا برداشت از حساب کنید. در صورتی که قبل از ۳ ماه (به شرط ماندگاری حداقل یک ماه) تصمیم  وام به برداشت یا بستن حساب کنید، فقط یک درصد (نرخ شکست ۱۹ درصد) از سود حساب سپرده شما کسر خواهد کرد.

عالی

شیوه عالی که این بانک برای جذب سرمایه شما در نظر دارد این است که علاوه بر ۲۰ درصد سود ماهیانه که به شما تعلق گرفته است تا ۸۰ درصد حسابتان را وام خواهید گرفت اگر همین الان ۳۰ میلیون سپرده کنید تا ۲۰ میلیون تومان وامخواهید گرفت و البته به علاوه سود هم که نباید فراموش کرد.

نرخ

نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد می باشد. باز دو درصد تفاوت معامله را بانک برای شما محفوظ نگه داشته است. بالاخره بانک روی  وام تعداد سود می کند و شما که جز هستید را در اولویت قرار داده است.

نکته

بین ۲۰ تا ۲۵ درصد تسهیلات پرداختی از سوی بانک بلوکه خواهد شد که به صورت قرض‌الحسنه و بدون سود خواهد بود. سقف اقساط پرداختی تسهیلات نیز در این طرح ۳۶ ماه تعیین‌شده است.

شما روی این دو بانک و موسسه مالی  وام به عنوان گزینه های انتخابی برای سپرده و گرفتن همزمان تسهیلات می توانید حساب کنید

انواع عقود اسلامی در وام

سه شنبه ، 23 اردیبهشت 1399 ، 15:22
بانک ها وام های خود را تحت عنوان چه عقودی به شما می دهند

یکی از فعالیت های که بانک ها انجام می دهند اعطای تسهیلات و وام دهی به افراد می باشد. اگر از دریچه دید یک فرد عادی که تصحیلات بانکی ندارد نگاه کنیم به احتمال زیاد گرفتن مبلغ در وهله اول برایش اهمیت دارد و پای قرارداد های مکتوبی که به او می دهند یک امضا می زند و تحویل می دهد تا هر چه زودتر وامش را دریافت کند. مفاد آن را نمی خواند یا اگر بخوانید معنی و بار اصطلاحی آن برایش مشخص نیست. برای مثال، یک جوشکار وام  که می خواهد دستگاه مورد نیازش را با مبلغ بانک تامین کند؛ مضاربه، جعاله و سلف مفهومی ندارد و او در حرفه خود انواع جوش ها را می شناسد که ما نمی دانیم و استادکار ماهری است. طبق افق دیدی که وام چی پیش گرفته (تا مخاطب خودش را از فعالیت های بانکی و مفهوم اصطلاحاتی که برای تسهیلات اعمال می شود) آگاه کند در این مطلب سعی شده با بیانی ساده، شما را از شرایط عقودی که با آن قرارداد وام می بندید آشنا کنیم.

عقود

کلمه عقود از کلمه مفرد عقد می آید که همه ما معنی آن را می دانیم. عقد انواعی دارد که باید با آن عقودی که در امر تجارت وام  و بانکداری زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، آشنا شویم که به این شرح است :

عقد لازم : عقدی است که هیچ یک از طرفین معامله حق فسخ آن را نداشته باشند.

عقد جایز : عقدی است که هریک از طرفین می توانند هر وقت که بخواهند آن را فسخ نمایند. (جعاله)

عقود مشارکتی یا غیرمبادله‌ای : عقودی را گویند که کالای به هنگام انعقاد قرارداد مبادله نمی شود. (مضاربه و مشارکت)

عقود مبادله‌ای: عقودی را گویند که با انعقاد قرارداد موضوع بین طرفین قرارداد مبادله می شود. (خرید و فروش اقساطی)

قبل از هر چیز

قبل از این که ببنید وام شما از کدام عقود است. در برگه اسنادی که برای اعطای وام بانک به شما می دهد اول بند (وجه التزام تأخیر تأدیه دین) را بخوانید. این بند به شما می گوید اگر در واریز سررسید قسط وام خود تاخیر کنید چقدر مبلغ جریمه شامل وضع شما خواهد شد و چکونه محاسبه خواهد شد.
«دلیل آوردن ترکیب، مانند همان چیزی که در برگه قراردادهای بانک است به خاطر آشنای فرد با شکل ترکیب است.»

مضاربه

این نوع تسهیلات مضاربه ای برای افرادی که فعالیت های بازرگانی دارند مناسب است. در این قرارداد یکی از طرفین(بانک) عهده دار تامین سرمایه مالی می شود و فرد دیگر ضمانت می کند که با آن پول کار کند وام و در انتها سود حاصل آن را حساب کرده و با بانک آن را طبق قرارشان تقسیم کند.

جعاله

دادن مبلغی معلوم توسط بانک برای انجام عملی مشخص می باشد. این نوع قرارداد ها برای تعمیرات خودرو، مسکن و وام کارهای تولیدی و بازرگانی مناسب است که بانک می شود کارفرما و پولی را به فرد در قالب پیمانکار می دهد تا آن را صرف کاری معلوم که برای بانک مشخص شده، استفاده کند.

سلف

معامله سلف در عملیات بانکی پیش خرید نقدی محصولات تولیدی (صنعتی، کشاورزی و معدنی) به قیمت معین برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است. تسهیلات سلف صرفا برای سرمایه وام در گردش واحدهای تولیدی است و شامل خرید کالا های موجود نمی شود.

به نوعی شما به نزد بانک مورد نظر خودتان مثل کشاورزی می روید و به بانک اعلام می کنید: من پنج هکتار زمین دارم و تا آخر مهر هزار کیلو گندم دِرو خواهم کرد. نصف این محصول را به شما (به ارزش هر کیلو گندم صد هزار تومان) پیش فروش خواهم کرد. تا من با این مبلغی که به عنوان وام از شما دریافت خواهم کرد؛ بذر و کمباین بخرم. هنگامی که کشت، داشت و برداشت انجام گرفت؛ می شود الوعده وفا و بانک می آید تا از گندم شما سهمش را بگیرد.

«اعداد تقریبی و مثلی هستند. وام چی، نرخی برای هر کیلو گندم نگذاشته و این عدد برای مثال است. از هیچ منبع رسمی گرفته نشده.»

قرض الحسنه

به سراغ یکی از دوست داشتنی عقودی می رویم که همه تا اسمش می آید یک نفس عمیق و با خیال راحت می کشیم که این وام به دردمان می خورد. قرض الحسنه قرار دادی است که به موجب آن بانک (به‌عنوان قرض دهنده) مبلغ معینی را طبق ضوابط مقرر به اشخاص حقیقی و یا حقوقی (به عنوان قرض گیرنده) به قرض واگذار می‌کند. تعهد بازپرداخت قرض گیرنده صرفا معادل مبلغ دریافتی به‌ علاوه کارمزد آن خواهد بود. سهم قرض الحسنه اعطای هر بانک، سقف تسهیلات اعطای به متقاضیان و کارمزد آن سالانه توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌شود. حداکثر مجموع کل قرض الحسنه‌های اعطای هر بانک معادل کل سپرده‌های پس‌انداز قرض الحسنه است.

اجاره به شرط تملک

این عقد اسلامی هم کامل از اسمش مشخص است که شما از بانکی مثل مسکن وامی را دریافت می کنید یا در خانه های ساخت بانک مسکن، ساکن می شوید هر ماه همان اجاره بها مبلغ قسط ماهیانه وام شما می شود. این یعنی در پایان مدت اجاره نامه شما با بانک؛ مالک ملک هستید. مبارک باشد!

هدف

عقودی که شرح آن ها داده شد از عقود جالب و مورد علاقه بانک ها بود که از سال گذشته تا کنون بیشتر با آن ها قرداد تسهیلات خود را به وام گیرنده ها امضا کرده اند. وام چی با مطالعه ای که در روزنامه صبح اقتصاد ۲۴ شهریور ماه داشت، باید نقل کند:

«آمار‌های بانک‌مرکزی نشان می‌دهد در سال ۹۷ بانک‌های دولتی تمایل بیشتری به وام‌دهی با سود ثابت داشتند و بانک‌های وام خصوصی تمایل به عقودی داشتند که سود ثابت نداشته باشد. درواقع بانک‌های خصوصی تمایل بمشارکتی و بانک‌های دولتی تمایل بیشتری به عقود مبادله‌ای داشته‌اند.»

نتیجه

پس اگر قرار باشد الگوریتم رفتاری از بانک ها در ذهن تصور کنیم؛ شما با توجه به تخصص، نیاز و شرایط شغلی خود دیگر می دانید به سمت کدام بانک(خصوصی یا دولتی) برای گرفتن وام حرکت کنید

مسیر نقدینگی به کجاست ؟

شنبه ، 6 اردیبهشت 1399 ، 09:13
هر آن چیزی که به پول نقد شدن نزدیک باشد و در کوتاه ترین مدت تبدیل به پول نقد شود نقدینگی محسوب می شود. برای حساب شما در ذهن خودتان حساب می کنید که من دویست میلیون پول نقد دارم یا می توانم تامین کنم. حالا چگونه.؟ یک ماشین پنجاه میلیونی دارم، یک وام پنجاه وام میلیونی تا دو ماه دیگر دریافت می کنم. می ماند صد میلیون که از دارایی مسکوکاتم، طلا تامین می کنم اگر بازار طلا در زمانی که می خواهم طلا بفروشم گرمی انِتا باشد… این پول دویست میلیون در ذهن نقد است در دنیای واقعیت چند ماه طول می کشد تامین می شود اگر باز شرایط اقتصادی باب میل طرف داستان ما پیش برود. این محسوب نمی شود.

تورم

بهمنى رئیس کل بانک مرکزى با بیان اینکه چنانچه مشکل سرمایه در گردش واحدهاى تولیدى و همچنین مشکل نقدینگى واحدهاى نیمه تمام حل شود و این واحدها به بهره بردارى برسد، منجر به افزایش تولید و در نتیجه کاهش تورم خواهد شد، افزود: اولویت نخست بانک مرکزى و سیستم بانکى حل سرمایه در گردش و نقدینگى واحدهاى تولیدى است. وى تصریح کرد: قرار شد تسهیلاتى ویژه در اختیار طرحهاى تولیدى که مشکل سرمایه در گردش دارند، قرار گیرد. بهمنى افزود: وقتى منابع بانکى در عرصه تولیدى تزریق شود، با افزایش ظرفیت و عرضه کالاها، خدمات و توسعه اشتغال همراه مى شود. نقدینگى  وام نیز هدایت و مدیریت خواهد شد.

چرا

این هدایت و مدیریت شدن نقدینگی باعث کاهش تورم می شود. کاهش تورم یعنی افزایش سطح کیفی زندگی تمام خانوارهای وام  جامعه که در حال فعالیت اقتصادی هستند. شما اگر ده میلیون وام بگیرد وقتی تورم پایین باشد بلاشک، پول شما در منابع بیشتری سرمایه گذاری می شود.

اما

اگر در بانک شما حسابی باز کرده اید که روی آن دسته چک گرفته اید و حساب قرض الحسنه جاری که در مطالب قبلی وام در مورد آن توضیح دادیم داشته باشید همان نقدینگی محسوب می شود؛ چون اگر همین الان یک چک روز، به نام هر کی بکشید، او به بانک برود پول نقد خواهد گرفت.

باید ونباید ها

بانک ها تنها نباید وام بدهند. بانکدارها فقط نباید پشت گیشه بنشینند و قسط دریافت یا سود پرداخت کنند. بانک مفهومی بزرگ تر و کلی تر  برای حرکت تعریف کند. مردم اگر پول خود را سپرده می کنند هدفشان تنها وام گرفتن نباید باشد. همیشه در افق دیدی محدود نباید زندگی کرد ما به عنوان یک عضو فعال جامعه باید در طرح های غیرمستقیم تولیدی که با سپرده های نقدینگی ما تامین می شود سهیم باشیم.

حرکت

شاید همین شمایی که متن را می خوانید فردا فرزندی داشته باشید که یک کار تولیدی راه بیندازد و نیاز به وام برای رشد دادن کارش داشته باشد. پس حرکت امروز برکت فرداست.

راه بی دغدغه

تولید و صنعت در دنیا بدون مشارکت و مراوده اقتصادی با بانک ممکن نیست. منابع بانکی باید تحت شرایط و قراردادهایی وارد سیستم تولید شوند بنابراین اگر بانک، منابعی را از مردم بگیرد و با آن فقط وام ازدواج و قرض الحسنه پرداخت کند که دیگر بانکداری صورت نگرفته است.

آشیل

آشیل ماجرا در نقدینگی همین بانک های خصوصی و دولتی است که ما از آن ها وام می گیریم یا پول نقدمان را در آن سپرده می کنیم. بازوی توانمند اقتصاد دولتی و بنگاه های کوچک و  خصوصی و معتمد  وام مردمی که پول خود را راهی حساب های بانکی می کنند. اگر این واسطه بین تولید و مردم هر چه روئین تن هم باشد کمی لنگ بزند پاشنه آشیلی برای به هم ریختن توان تولید و اقتصاد میهن عزیزمان خواهد بود.

سود

وقتی بانک ها این روزه ها نهایت سودی که پرداخت می کنند هیجده درصد است و در وام هایی که غیر عقود اسلامی می دهند تا سی درصد هم سود می گیرند یعنی نقدینگی را در نزد خود بلوکه می کند. این وام  شیوه به ضرر اقتصاد کشور عزیزمان است. ما همه در یک پیکره زندگی می کنیم، بانک دار هم کسی جز یک فرد جامعه نیست. اگر دست در دست هم دهیم قله های اقتصادی را فتح خواهیم کرد

وام بدون ضامن چیست ؟ باور نکنید.

سه شنبه ، 15 بهمن 1398 ، 11:26
ضامن، ضمانت پرداخت وام شماست. آیا بدون ضامن می شود وام گرفت؟!

همانطور که قبلاَ با هم صحبت کردیم برای گرفتن وام یکی دو تا مسئله موجودیت حیاتی دارند. یکی از آن ها افتتاح کردن یک سپرده پیش بانک مورد نظر و سپری کردن زمان تعیین شده است تا شما پیش بانک دارای امتیاز لازم شوید و طبق آن بانک به شما به عنوان یک فرد بالقوه که می تواند وام بگیرد نگاه کند. می ماند یک شرط دیگر که کافی کننده داستان وام شماست آن هم وجود حداقل یک ضامن و حداکثر سه ضامن نسبت به صلاح دید بانک که از شما می خواهد آن ها را با شرایطی که برای قبول ضامن یا ضامنین دارد به آن معرفی کنید تا شما را در نوبت دریافت وام بگذارد. اما گاهی با تبلیغاتی روبرو می شوید که نوشته یا عنوان کرده است دریافت وام بدون ضامن. برای وام دریافت وام بدون ضامن مسئله ایی بود که با پیگیری کردن آن به نتایجی رسیده است که قصد داریم امروز آن را با شما هم در میان بگذاریم.

 

هیچ جای دنیا

در هیچ جای دنیا کار بدون ضمانت و ضامن محال است راه بیفتد. شما اگر می خواهید سرکار بروید باید یک معرف برای خود معرفی کنید. اگر در جایی می خواهید با وسیله گرانی کار کنید صاحب کارتان بی شک در قبال آن از شما شی گرانقیمتی را به عنوان ضمانت از خواهد گرفت. اگر به شروع هر کار یا هر رابطه ایی حتی  وام ازدواج هم نگاه کنیم معقوله ضامن داشتن امری حیاتی تلقی می شود.

نوع ضامن

پس فهمیدیم که بدون ضامن امری محال است. فقط نوع ضامن ها تغییر می کند. گاهی  وام انسان می شود. گاهی شی گرانقیمت ضمانتمان می کند. گاهی سوابق تحصیلی و معدل مدرک تحصیلی ضمانت کننده توانستن فرد می شود. البته در جاهایی فعالیت ها و داشتن رزومه عملی، نمونه کار؛ ضامن توانستن برای شروع یا ادامه و در نهایت پرداخت کردن است.

ضامن را بشناسیم

وقتی بانک برای پرداخت مبلغی از شما ضامن می خواهد یعنی دنبال آن است که اطمینان پیدا کند که اگر شما زمانی در پرداخت اقساط خود کوتاهی کردید یا در یک مقطع زمانی توان پرداخت نداشتید؛ بانک با فرد دوم و سومی رودرو است که در آغاز وام  گرفتن شما، صلاحیتتان را تایید کرده اند و امضا داده اند که اگر شما توانایی پرداخت نداشتید بانک اجازه دارد از حساب حقوقی یا دست چک امانتی که پیششان به گرو گذاشته اید؛ مبلغ طلب خود را بردارد.

وام بدون ضامن

حالا که کامل این مسئله برای ما روشن شد که بدون ضامن شروع هر کاری محال است، چگونه در تبلیغات می بینیم وام بدون ضامن  به فردی داده می شود؟؟؟!!! شاید خیلی راحت فرد از تسهیلات وام استفاده کند و چون بانک هیچ پشتوانه ضامنی از آن ندارد در کمال آسایش مبلغ امانتی را در قسط های تعیین شده به بانک برنگرداند. بانک چه تدبیری برای وام بدون ضامن خود گذاشته است.؟ هر جور فکر می کنم دنیا از همان اول گرد بوده و گالیله به حق آن را اثبات کرده است. اگر بانک وامی بدون هیچ قید و ضامنی به فردی بدهد بی شک زمین هم مسطح و صاف شده است.

ساده نباش

نه به این سادگی ها هم نیست، نه اینطوری ها هم نیست! بانک کلمه ضامن را حذف کرده است و این تبلیغ کمی اولش دلچسب دیده می شود. اما وقتی به سمت آن می روید می فهمید، برای مثال یک ضامن شاغل کارمند رسمی دولت با فیش حقوقی معتبر نیاز نیست. اما شما باید معادل وام خود برای ضمانت کارهای دیگری انجام دهید.

چه کارهایی؟

بانک می پرسد اگر ماشین دارید. سند ماشین را در اختیار بانک می گذارید و تا باز پرداخت کامل بروید سوار ماشینتان بشوید اما یادتان نرود این ماشین تا آخرین قسط اگر تسویه نشود ماشین ماست! مواظب باشید یک خط روی آن نیفتد.
ماشین اگر قیمتش به وامتان جور در نیاید خُب شما می توانید خانه خود را در رهن بانک بگذارید. خودتان بدون دغدغه ضامن وام بانکیتان باشید و به کسی هم رو نزنید که بیاید ضمانتتان کند.

یا بانک به شما محضری که طرف ثبت قرارادادهایش است را معرفی می کند تا بروید و سفته بانکی بخرید و در گرو بانک بگذارید.

شرکت

اگر شما از طرف شرکتی که در آن کار می کنید برای گرفتن وام به بانکی معرفی شوید و از شما ضامن نخواستند، دلیل اش این است که ضامن شما شرکتی است که در آن کار می کنید و از سپرده شرکتتان در بانک تسهیلات دریافت می کنید و فیش حقوقی شما و تمام تراکنش های مالی شما هم نزد شرکتتان است. این معامله ضامن هر جور که حساب کنید حذف نخواهد شد اما می شود تبدیلش کرد.

حواستان باشد

حواستان را خوب جمع کنید. اگر خودتان یا ملکتان را ضامن برای کسی یا حتی برای وام خود گذاشتید. تمام شروط عقد قرارداد را دقیق مطالعه کنید. ضمانت کردن کار ساده ایی نیست و به قید حیات وام محدود نمی شود. حتی بعد از فوت اگر قسط های بانک  عقب بیفتد بانک کاری به این چیزها و تعداد ورثه ندارد. با توجه به مفاد منعقد شده و امضاهای گرفته شده از طریق قانون، حق خود را اول از همه ورثه ها وصول خواهد کرد.

کلام آخر

تمام تلاش سایت وام چی در ارائه این مطلب ها برای بیشتر آشنا کردن شما با داد و ستد های تجاری است. کار تخصصی را از وام چی بخواهید

اگر به تازگی قصد خرید خانه دارید. باید بدانید که نمره اعتباری شما بر احتمال دریافت وام مسکن تاثیر خواهد گذاشت. اگر نمره اعتباری خوبی داشته باشید از شرایط وام بهتر بهرمند خواهید شد. اما چه رخ خواهد داد اگر نمره اعتباری کم یا بد داشته باشید؟ آیا با این شرایط هم واجد شرایط وام مسکن خواهید بود؟ در ادامه به بیان شرایط دریافت وام از بانک مسکن میپردازیم. شرایط دریافت وام مسکن شامل مقدار پول دریافتی وامگیرنده، زمان انتظار برای دریافت وام، نحوه بازپرداخت وام، مدت زمان پرداخت وام و سود بازپرداختی است که به وامگیرنده تعلق میگیرد. شرایط دریافت وام از بانک مسکن به چه صورت است؟ در ابتدا به شرح شرایط دریافت وامهای بانک مسکن از محل خرید اوراق ممتاز از بازار بورس و صندوق پسانداز مسکن یکم میپردازیم و سپس شرایط وامهای دیگر مانند وام خرید زمان، وام مشترک یا جعاله تعمیر مسکن و وام حساب پسانداز جوانان بررسی میشود. به متقاضیان دریافت وام از دو طریق خرید اوراق ممتاز از بازاربورس و دریافت وام از محل صندوق پسانداز، وام اعطا میشود که به دو صورت انفرادی و زوجین پرداخت میشود و هر کدام از این وام ها شرایط دریافت خاص خود را دارند. شرایط دریافت وام مسکن از محل خرید اوراق ممتاز از بازار بورس به قرار زیر است: متقاضیان خرید اوراق ممتاز بازار بورس میبایست به ازای هر 500 هزار تومان، برگ اوراقی به حدود قیمت 44 هزار تومان خریداری نمایند. متقاضیان با خرید این اوراق دیگر نیازی به انتظار برای رسیدن نوبت دریافت وام ندارد و میتوانند بلافاصله بعد از خرید اوراق اقدامات لازم را انجام دهند. برای دریافت وام از طریق اوراق، محدودیت دفعات وجود ندارد. نرخ سود تسهیلات 5/17 درصد و دوره بازپرداخت تسهیلات حداکثر 12 سال تعیین شده است. اقساط را میتوان به دو روش ساده و پلکانی پرداخت کرد. خانه اولی بودن تسهیلات گیرندگان الزامی نمیباشد و اعطای تسهیلات به زوجین صرفا یک بار امکان پذیر میباشد. همچنین شرایط دریافت وام از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به صورت زیر تعیین شده است: از جمله شرایط دریافت وام سپردهگذاری نیمی از مبلغ وام به مدت یکسال است. نرخ سود تسهیلات 8 درصد تعیین شده است و حداقل مدت انتظار اولیه برای دریافت وام 12 ماه و دوره بازپرداخت وام 12 سال در نظر گرفته شده است. متقاضیان باید درآمد مستقل داشته باشد و خانه اولی بودن زوجین ( زن و شوهر ) الزامی میباشد. وام خرید زمان هم از محل صندوق پسانداز مسکن پرداخت میشود. برای دریافت این وام میبایست دو برابر مبلغ دریافتی وام را به مدت شش ماه سپردهگذاری کرد. پس از گذشت شش ماه از سپردهگذاری متقاضی میتواند بیش از 8 میلیون تا سقف 12 میلیون تومان وام دریافت کند. سود بازپرداخت وام 11 درصد است. وام مشترک یا جعاله تعمیر مسکن به صاحبان خانه پرداخت میشود. متقاضیانی که از محل صندوق پس انداز مسکن و از طریق خرید اوراق وام مشترک میگیرند واجد شرایط دریافت وام جعاله هستند. سقف این تسهیلات 20 میلیون تومان است. برای دریافت وام مشترک باید اوراق خریده شود. برای دریافت وام 20 میلیون تومانی، 40 برگ از اوراق لازم است. سود بازپرداخت وام مشترک 18 درصد در نظر گرفته شده است. حساب پسانداز مسکن جوانان یکی از حسابهای سپردهگذاری کوتاه مدت است که متقاضیان میتوانند از طریق افتتاح آن اقدام به دریافت وام مسکن نمایند. مدت زمان انتظار برای وام حساب پس انداز مسکن، بین 5تا 15 سال است. نرخ سود تسهیلات این وام 9 درصد تعیین شده است و مدت بازپرداخت آن حداکثر 20 سال است. چگونه وامدهندگان مسکن براساس اطلاعات مندرج در سامانههای اعتبار سنجی تصمیمگیری میکنند؟ وامدهندگان نیاز به سنگ محکی برای تعیین میزان تمایل متقاضی به بازپرداخت وام دارند و سامانههای اعتبار سنجی با ارائه گزارش اعتباری و نمره اعتباری به خوبی به این نیاز پاسخ گفتهاند. نمره اعتباری شرایط دریافت وام را برای وامگیرتده معین میکند. پیش از این نیز امکان استعلام تسهیلات و معوقات توسط بانک مرکزی فراهم شده بود و اما سامانههای اعتبار سنجی علاوه بر اطلاعات تسهیلات و معوقات موارد دیگری مانند استعلام چکهای برگشتی و بدهی مالیاتی و سابقه پرونده قوه قضاییه را در اختیار وامدهنده قرار میدهند و بنابراین وامدهنده ا وام ز طریق اطلاعات جامعی که در کمترین زمان در اختیارش قرار میگیرد دید روشنی نسبت به وضعیت اعتباری متقاضی وام بدست میآورد و از سابقه مالی و اعتباری او مطلع میشود. به ویژه آنکه بانکها و موسسات برای اطمینان از بابت بازپرداخت تسهیلات خود و پیشگیری از معوق شدن وامهایشان علاوه بر استعلام تسهیلات و معوقات متقاضی وام که برای اطمینان از بدهکار نبودن متقاضی و جلوگیری از اخذ چندین وام از یک بانک انجام میشود نیاز به استعلام ضامن یا ضامنین دارند تا از میزان اعتبار آنها نیز اطمینان حاصل کنند. در خصوص استعلام ضامن برای مثال اگر ضامنی خود سابقه منفی داشته باشد و یا پیش از این نیز ضامن کسی شده باشد که اقساط خود را به موقع پرداخت نکرده باشد چنین شخصی از نظر وامدهنده وضعیت اعتباری مناسبی ندارد و شرایط او باید با دقت بیشتری بررسی شود. وامگیرندگان نیز برای انکه خوش حساب شناخته شوند باید به سر رسید اقساط بانکی خود توجه ویژهای داشته باشند بنابراین لازم است که با استعلام بدهی بانکی خود از مبلغ دقیق و تعداد اقساط سر رسید شده پرداخت نشده و تعداد اقساط باقیمانده خود مطلع شوند. استعلام بدهی بانکی امکان مدیریت بدهیها و اقساط را برای وامگیرنده فراهم میسازد. وامگیرنده هم چنین با بهبود نمره اعتباری خود از شرایط وام بهتری (کاهش مدت زمان انتظار برای دریافت وام بانکی) بهرهمند میشود. استعلام بانکی سامانه اعتبارسنجی استعلام معوقات از بانک مرکزیسامانه استعلام معوقات بانکی استعلام اقساط معوق بانک مرکزی سامانه جامع استعلام بانکی

معمولا برای بسیاری از افراد پیش آمده است که برای یک کار ضروری به دنبال دریافت وام فوری باشند ولی با مراجعه به بانک‌های مختلف با این جمله روبرو می‌شوند که: “وام فوری نداریم!” ولی آیا واقعا بانک‌های خصوصی و دولتی وام فوری ندارند و نمی‌توان از هیچ روشی برای تسهیلات استفاده کرد؟

طبق بخشنامه‌های مختلف بانک مرکزی بسیاری از بانک‌های دولتی و خصوصی موظف به ارائه تسهیلات فوری به مشتریان خود هستند و بانک‌ها نیز به اعطای تسهیلات فوری به شرط تضمین مناسب وام و سود متناسب با آن علاقه‌مند هستند. برای آشنایی با طرح‌های مختلف بانک‌های دولتی و خصوصی با ما همراه باشید. قابل ذکر است که بدانید بانک‌های زیر مشروط به شرایطی به مشتریان خود وام فوری پرداخت می‌کنند:

به‌روزرسانی ۲۶ آبان ۹۸: چند نکته مهم برای دریافت وام

غالب اوفات وقتی نیازمند یک وام فوری و ضروری هستیم؛ فقط به گرفتن وام فکر کرده و دیگر توجه نمی‌کنیم که چند درصد سود واقعی بهره وام است یا بازپرداخت‌های وام چند ماهه و با چه مبلغی است.

ممکن است کل پولی که باید به بانک پرداخت شود را درست محاسبه نکنیم یا اصلا شرایط دریافت وام را ندانیم و بعد هنگامی که نیمی از راه را رفته یا برگه‌های درخواست وام را امضا و به بانک تحویل دادیم؛ تازه دو زاری ما بیفتد که تحت چه شرایطی وام گرفتیم.

ما در  را به دو روش فرمولی و دستی آموزش دادیم. حتما این مقاله را مطالعه کنید.

اگر وامی می‌گیرید که باید پس‌انداز داشته باشیم یا سپرده شما مسدود می‌شود؛ دقیقا از بانک بپرسید چند درصد سپرده و پس‌انداز شما وام تعلق می‌گیرد و پس از چند ماه؟ جمع امتیازهای شما باید چقدر باشد وام ؟ به سپرده شما چقدر سود تعلق می‌گیرد و چگونه می‌توانید این سود را دریافت کنید؟ چه زمانی می‌توانی سپرده خود را از بانک بیرون بیاورید؟

این‌ها پرسش‌های مهمی هستند که باید پیش از هر اقدامی برای دریافت وام از کارکنان بانک پرسیده و با بررسی کامل آن‌ها پیش‌قدم شوید.

به‌روزرسانی ۱۹ آبان ۹۸: طرح عقیق بانک انصار

یکی دیگر از طرح‌های تسهیلاتی بانک انصار، طرح عقیق است. در این طرح، مبلغ وام، سود وام و میزان اقساط وام را خود مشتری انتخاب می‌کند.

با شرایط خاصی که در این طرح مشخص شده است؛ می‌توانید تا سقف یک میلیارد تومان وام بگیرید و خودتان نرخ سود تسهیلات و مدت زمان بازپرداخت را مشخص کنید. این طرح برای کسب‌وکارها و مشاغل نوپا بسیار مفید است.

سود تسهیلات: ۸ الی ۱۸ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: حداقل ۵۰ هزار تومان (حداقل سه ماه باید سپرده در نزد بانک باشد)

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: حداکثر یک میلیارد تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۱۰۰ ماهه

سود سپرده: صفر درصد (حساب جاری)

نسبت تسهیلات به سپرده: براساس جمع میانگین امتیازهای حساب جاری

در طرح تسهیلاتی طرح عقیق اگر متقاضی دریافت وام تا سقف ۱۰ میلیون تومان هستید؛ یک ضامن رسمی (کسر از حقوق) و تا سقف ۲۰ میلیون تومان دو ضامن رسمی (کسر از حقوق) باید به بانک معرفی کنید وام . برای متقاضیان دریافت تسهیلات بیش از ۲۰ میلیون تومان ارائه و گرو قرار دادن سند ملکی در نزد بانک انصار، الزامی است.

با مراجعه به بانک انصار می‌توانید جدول‌های میزان مبلغ دریافت وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت را مشاهده و خودتان تصمیم‌گیری کنید کدام ردیف برای شما مناسب‌تر است تا سود کمتری به بانک بدهید.

وام را می‌توانید به صورت یکجا و اصطلاحا راس مدت بدهید یا اقساط کرده و هر ماه مبلغی به بانک برگردانید.

به‌روزرسانی ۱۲ آبان ۹۸: طرح رضوان بانک انصار

این طرح شامل وام قرض‌الحسنه بانک انصار با سود تنها ۲ درصد است. در واقع، امتیاز میانگین حساب اصلی ترین عامل وام تعیین کننده میزان وام می باشد که تا سقف ۲۰ میلیون تومان تعریف شده است.

این وام برای کسب‌وکارهای کوچک، کارآفرین‌ها، افرادی که نیاز مالی فوری ندارند و قادر به سرمایه‌گذاری هستند؛ مناسب  وام ست. در این طرح می‌توانید با سپرده‌گذاری شرایط مالی خود را تقویت کنید بدون اینکه بخواهید سود وام زیادی بپردازید.

طرح رضوان بانک انصار از سال ۱۳۹۵ راه‌اندازی شده و هیچ محدودیت زمانی ندارد. ابتدا باید یک حساب در بانک انصار افتتاح کرده و به مرور با آن کار کنید و سپرده خود را افزایش دهید تا وام جمع میانگین امتیازهای شما افزایش پیدا کند.

جزئیات بیشتر طرح رضوان به شرح زیر است:

سود تسهیلات: ۲ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: حداقل ۵۰ هزار تومان (حداقل سه ماه باید سپرده در نزد بانک باشد)

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۲۰ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۶۰ ماهه

سود سپرده: صفر درصد (حساب قرض‌الحسنه)

نسبت تسهیلات به سپرده: براساس جمع میانگین امتیازها (۶۰ درصد سپرده پس از سه ماه)

ضامن این وام براساس میزان وام و شرایط بازپرداخت آن تعیین می‌شود. برای افتتاح حساب یا داشتن این شرط حداقل مبلغ سپرده شما باید ۵۰ هزار تومان باشد. حداقل هم باید سه ماه سپرده شما نزد بانک باقی بماند. حداکثر سپرده‌گذاری نامحدود است.

در این طرح به ازای هرماه سپرده گذاری و گردش حساب ۲۰ درصد امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه به سپرده‌گذار اعطاء خواهد وام  شد و بعد از ۵ ماه سپرده‌گذاری از ۱۰۰% امتیاز تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان برخوردار خواهد شد.

به‌روزرسانی ۵ آبان ۹۸: وام فوری بانک تجارت

بانک تجارت در طرح «تسهیلات آنی بانک تجارت» از طریق سپرده‌گذاری بلندمدت (حداقل ۱ ساله)، وام فوری بدون ضامن می‌دهد. در این طرح، سپرده متقاضی مسدود شده و دیگر نیازی به ضامن کارمند یا دردسرهای گرفتن وام نیست.

مشخصات طرح «تسهیلات آنی بانک تجارت»:

سود تسهیلات: متغیر (۴ الی ۱۸ درصد)

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: به نسبت وام درخواستی

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۳۰۰ میلیون تومان

تعداد اقساط وام : حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۳۶ ماه

سود سپرده: متغیر (۵ الی ۱۵ درصد)

نسبت تسهیلات به سپرده‌گذاری: حداکثر ۸۵ درصد

سقف تسهیلات سپرده‌های بلند مدت با سود ۵ درصد ۳۰۰ میلیون تومان معادل ۷۵ تا ۸۵ درصد میزان سپرده‌گذاری شما است. وام  اقساط این سپرده‌ها نیز حداقل ۱۲ ماه و تا حداکثر ۳۶ ماه است. بازه سود تسهیلات نیز برای این سپرده‌ها ۴ درصد و ۷ درصدی است.

به‌روزرسانی ۲۸ مهرماه ۹۸: وام ۱۰ میلیون تومانی بانک ملت بدون سپرده‌گذاری

اگر نیاز به وامی تا سقف ۱۰ میلیون تومان دارید و از سوی دیگر نمی‌خواهید سپرده‌گذاری داشته باشید و یک وام فوری و ضروری بگیرید؛ می‌توانید سراغ بانک ملت و طرح وام فوری و نقدی این بانک بروید.

البته، واضح است که سود این وام بیشتر از وام‌های با سپرده‌گذاری و حدود ۱۸ درصد است. نیاز به یک ضامن رسمی شخصی دارد و نباید هیچ‌گونه بدهی بانکی یا چک برگشتی داشته باشید.

مشخصات وام نقدی ۱۰ میلیونی بانک ملت:

سود تسهیلات: ۱۸ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: نیاز نیست

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۱۰ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۳۶ ماه

سود سپرده: 

نسبت تسهیلات به سپرده‌گذاری: –

یکی از الزامات اصلی دریافت این وام، اشتغال به کار است. وام‌گیرنده باید مدارک شغلی خود را ارائه دهد و از سوی دیگر، هیچ‌گونه بدهی بانکی یا چک برگشتی نداشته باشد.

همان‌طور که اشاره شد نیازی به سپرده‌گذاری در این  وام نیست بلکه در هنگام درخواست تسهیلات با افتتاح حساب در این بانک بخشی از مبلغ وام در سپرده شما تا زمان پرداخت کامل اقساط مسدود می‌شود. این مبلغ بین ۱۵ تا ۱۷ درصد مبلغ تسهیلات شما است.

به‌روزرسانی ۱۴ مهرماه ۹۸: وام خرید کالای بانک صادرات بدون نیاز به سرمایه‌گذاری

بانک صادرات با هدف تسهیل در خرید کالاهای مصرفی و با دوام داخلی یا خودروهای ایرانی، اقدام به ارائه وام خرید کالا تا سقف ۸ میلیون تومان کرده است.

برای دریافت این وام نیازی به سرمایه‌گذاری یا سپرده کوتاه‌مدت نیست و هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک صادرات، این وام را تقاضا کنید. این وام فقط به کالاهای داخلی یا خودروهای ایرانی تعلق می‌گیرد و ۸۰ درصد پیش‌فاکتور به عنوان وام پرداخت می‌شود.

به گفته بانک صادرات، سود وام ۱۸ درصد و بازپرداخت در حداقل ۲۵ ماه و حداکثر ۳۶ ماه است. برای خودروهای داخلی بازه بازپرداخت به ۶۰ ماه می‌رسد.

مشخصات وام خرید کالای بانک صادرات:

سود تسهیلات: ۱۸ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: نیاز نیست

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۸ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۶۰ ماهه برای خودرو ایرانی (۲۵ الی ۳۶ ماهه برای کالا)

سود سپرده: 

نسبت تسهیلات به فاکتور: ۸۰ درصد پیش‌فاکتور خرید کالای ایرانی

برای دریافت این وام نیاز به یک پیش‌فاکتور خرید کالای داخلی و یک ضامن معتبر دارید. چک وام فقط در وجه فروشنده کالا وام  نوشته خواهد شد. فروشنده باید از وزارت صنعت و معدن مجوز کسب داشته باشد.

به‌روزرسانی ۷ مهرماه ۹۸: چگونه بدون ضامن وام فوری دریافت کنیم؟

یکی از مراحل زمان‌بر و سخت در دریافت وام ‌ها و تسهیلات بانکی، استفاده از ضامن است. بانک‌ها در تایید ضامن‌ها و مدارک آن‌ها بسیار سخت‌گیر هستند و معمولا افراد عادی در این بخش گرفتار می‌شود.

پیدا کردن دو ضامن کارمند با مدارک معتبر و دسته چک و نامه کسر از حقوق و … عملا وام گرفتن را به پردردسرترین کار دنیا تبدیل می‌کند.

روش‌های جایگزین برای حذف ضامن و درخواست وام فوری و ضروری؛ یکی استفاده از سپرده‌گذاری در بانک‌ها و دیگری دادن ضمانت‌های سند ملکی است.

در حاضر حاضر، بسیاری از بانک‌های وام‌ها و طرح‌هایی دارند که نیازی به ضامن نداشته ولی باید ابتدا در آن بانک سپرده‌گذاری کرده و سپرده شما تا زمان پس دادن اقساط بانک مسدود شوند.

گر پول دارید اما نمیخواهید از آن استفاده کنید این روش بهترین گزینه است. در این روش با سپرده‌گذاری (ایجاد حساب و خواباندن پول در حساب) می‌توانید بخشی از آن را فورا از بانک‌ها به صورت وام دریافت کنید.

در واقع در این روش که این روزها خیلی هم مرسوم است؛ ضمانت شما سپرده مسدود شده شما در بانک است. اما این روش برای چه افرادی مناسب است؟

کسانی که می‌خواهند خرید اقساط داشته باشند و اصل پول خود را هزینه نکنند؛ می‌توانند از وام‌های فوری دارای سپرده‌گذاری استفاده کنند. در این روش، بدون اینکه اصل پول شما کسر شود؛ می‌توانید وام را در اقساط ۱۲ تا ۶۰ ماهه بازپرداخت کنید. غالبا سود وام هم بسیار پایین و مثلا ۴ الی ۷ درصد است.

در همین صفحه ده‌ها نوع وام و طرح تسهیلات با سپرده‌گذاری برای گرفتن وام ضروری و فوری بدون نیاز به ضامن معرفی کردیم:

به‌روزرسانی ۳۱ شهریور ۹۸: طرح نیکان بانک آینده

بانک آینده در طرح نیکان که در قالب وام قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد است؛ تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌کند. میزان وام در این طرح برابر ۶۰ تا ۱۰۰ درصد میانگین امتیاز حساب متقاضی است.

در این طرح مشتریان و متقاضیان می‌توانند با افتتاح سپرده و بر اساس گردش حساب؛ از امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده کنند و میزان امتیاز تسهیلات به مانده میانگین و مدت سپرده‌گذاری و فرایندهای اعتبارسنجی بستگی دارد.

برای مثال شما می توانید پس از افتتاح حساب و سرمایه گذاری بیست میلیون تومان و پس از گذشت سه ماه، ۶۰ درصد سپرده خود تسهیلاتی با مدت باز پرداخت ۱۲ ماه دریافت کنید.

مشخصات وام قرض‌الحسنه طرح نیکان بانک آینده:

سود تسهیلات: ۴ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: ۱۰۰ هزار تومان برای افتتاح حساب

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۲۰ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۶۰ ماهه

سود سپرده: صفر درصد (حساب قرض‌الحسنه)

نسبت تسهیلات به سپرده: ۶۰ تا ۱۰۰ درصد میانگین امتیاز حساب قرض‌الحسنه

توجه داشته باشید ضامن در این طرح براساس میزان وام و شرایط آن تعیین می‌شود. متقاضی باید ابتدا افتتاح حساب کند و حداقل ۱۰۰ هزار تومان به مدت ۳ ماه در بانک بگذارد ولی اگر وام می‌خواهد باید مبلغ بیشتری قرار دهد تا میانگین امتیازی حساب او افزایش پیدا کند.

پس از پایان دوره سپرده‌گذاری و جمع‌آوری امتیازهای حساب، امکان برداشت اصل سپرده قرض‌الحسنه وجود دارد.

به‌روزرسانی ۲۴ شهریور ۹۸: طرح کوشان بانک اقتصاد نوین

یکی از بهترین طرح‌ها و تسهیلات برای گرفتن وام فوری با سود کم، طرح سپرده‌گذاری کوشان بانک اقتصاد نوین است.

این طرح مخصوص کارمندان، کارگران، خانم‌های خانه‌دار، بازنشستگان و افرادی است که توان پرداخت سود زیاد برای وام را ندارند ولی می‌تواند سپرده‌ داشته باشند.

همین‌طور، افرادی که تمایل ندارند پس‌انداز خود را برای خرید کالا و سرمایه‌گذاری هزینه کنند، می‌توانند با افتتاح سپرده کوشان، پس‌انداز خود را به این طرح بسپارند تا علاوه بر دریافت سود ماهانه، با استفاده از تسهیلات کوشان برای خرید دارایی یا انجام سرمایه‌گذاری مناسب اقدام کنند.

مشخصات وام فوری طرح کوشان بانک اقتصاد نوین به شرح زیر است:

سود تسهیلات: ۴ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: 

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۱ میلیارد تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۳۶ ماهه

سود سپرده: ۷ درصد

نسبت تسهیلات به سپرده: تا ۸۰ درصد سپرده

پیشنهاد می‌شود به نزدیک‌ترین شعبه بانک اقتصاد نوین مراجعه کنید و جدول‌های سپرده‌گذاری، سود و تسهیلات را از کارمندان این بانک بخواهید. چون در طرح کوشان، جدول‌های شناوری برای انواع وام  سپرده‌گذاری و سود ماهیانه و روزشمار در نظر گرفته است تا برحسب آن بتوانید از ۶۰ تا ۸۰ درصد سپرده خود وام بگیرید.

به‌روزرسانی ۱۷ شهریور ۹۸: طرح فاخر بانک قوامین؛ بدون ضامن، با سود ۹درصد و ۴۸ ساعته

این رو 

طرح فاخر بانک قوامین برای افرادی است که می‌خواهند تسهیلاتی بدون ضامن و با نرخ کم دریافت کنند.

در این طرح، متقاضیان می‌توانند با سپرده‌گذاری در حساب‌های کوتاه‌مدت (روزشمار) و یک‌ساله فاخر، ضمن دریافت وام  سود ماهانه سپرده سرمایه‌گذاری، در کمترین زمان ممکن و بدون ضامن تا ۸۰ درصد میزان سپرده خود، تسهیلات دریافت کنند.

طبق اعلام بانک قوامین حداقل مبلغ سپرده‌گذاری در طرح فاخر ده میلیون تومان است و نرخ سود علی‌الحساب سپرده یک‌ساله ۱۵ درصد و نرخ سود سپرده کوتاه‌مدت (روزشمار) فاخر ۱۰ درصد خواهد بود.

سود تسهیلات: ۹ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: ۱۰ میلیون ریال

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: هیچ سقفی ندارد

تعداد اقساط: حداکثر ۶۰ ماهه

سود سپرده: یک ساله ۱۵ درصد، روزشمار ۱۰ درصد

نسبت تسهیلات به سپرده: تا ۸۰ درصد سپرده

بانک قوامین می‌گوید حداقل مبلغ قابل پرداخت برای دریافت تسهیلات ۵ میلیون تومان است ولی هیچ سقفی برای طرح فاخر در نظر گرفته نشده است. حداقل تعداد اقساط یک‌ساله فاخر ۱۲ ماهه وام حداکثر تعداد اقساط یک‌ساله فاخر ۶۰ ماه است. همچنین حداقل تعداد اقساط سپرده کوتاه‌مدت فاخر ۱۲ ماهه و حداکثر تعداد اقساط ۴۸ ماه است.

مدت انتظار برای دریافت تشهیلات  وام پس از افتتاح حساب و سپرده‌گذاری، ۲ روز کاری خواهد بود. مهلت درخواست دریافت تسهیلات طرح فاخر، حداکثر ۶ ماه پس از گذشت ۲ روز از تاریخ افتتاح حساب سپرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طرح فاخر باید به شعب بانک قوامین در شهر خود مراجعه کنید.

به‌روزرسانی ۱۰ شهریور ۹۸: طرح ۶۷ بانک صادرات

یکی از روش‌های دریافت وام فوری با مدت زمان سپرده‌گذاری کم، استفاده از طرح ۶۷ بانک صادرات است.

در طرح «سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت طرح ۶۷» می‌توانید منابع خود را با نرخ سود ٧ درصد سالانه در شعب بانک صادرات ایران سپرده‌گذاری و در شرایط نیاز، حداکثر ظرف ۴٨ ساعت، ٨٠ درصد آن را با نرخ ۶ درصد تسهیلات دریافت کنید.

در طرح ۶۷، حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب سپرده کوتاه‌مدت ۵٠ میلیون ریال و حداکثر سقف تسهیلات پرداختی ٢ میلیارد وام  ریال است. نرخ سود علی‌الحساب در این طرح نیز هفت درصد است. این طرح در قالب عقد مرابحه با اقساط ٣۶ ماهه اجرا می‌شود و نیازی به وثیقه ندارد.

سود تسهیلات: ۶ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: ۵۰ میلیون ریال

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۲ میلیارد ریال

تعداد اقساط: حداکثر ۳۶ ماهه

سود سپرده: ۷ درصد

نسبت تسهیلات به سپرده: تا ۸۰ درصد سپرده

گفتنی است پس از دریافت تسهیلات فوری طرح ۶۷ بانک صادرات، حساب سپرده کوتاه مدت مشتری بلوکه خواهد شد و حق برداشت از آن را ندارد. این حساب تا زمان تسویه حساب کامل وام توسط مشتری، بلوکه باقی می‌ماند.

این طرح برای افرادی خوب است که نمی‌خواهند سپرده خود را خرج کنند ولی به دنبال دریافت یک وام فوری با بهره پایین هستند.

به‌روزرسانی ۳ شهریور ۹۸: وام نقدی بانک ملت بدون نیاز به سپرده

اگر فقط چند میلیون تومان وام فوری نیاز دارید؛ در جدیدترین پیشنهاد ما می‌توانید به یکی از شعبه‌های بانک ملت مراجعه کنید.

در طرح وام نقدی بانک ملت، به هر شخص تا سقف ۱۰ میلیون تومان وام با بهره ۱۸ درصد و اقساط ۳۶ ماهه پرداخت می‌شود. برای دریافت این وام نیازی به سپرده‌گذاری و افتتاح حساب ندارید و ۱ ضامن کافی است.

در شرایط و مقررات دریافت وام نقدی بانک ملت نوشته شده: «وام­‌گیرنده نباید به بانک بدهکار باشد یا وام هنوز تسویه‌نشده داشته باشد، همچنین نباید سابقه چک برگشتی داشته باشد.»

در حالی‌که بسیاری از بانک‌ها برای دادن وام فوری نیاز به سپرده‌گذاری دارند؛ طرح وام فوری بانک ملت می‌تواند برای تقاضیان وام گره‌گشا باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این وام، سایر شرایط و مدارک باید به شعب بانک ملت در شهر خودتان مراجعه کنید.

به‌روزرسانی ۲۷ مرداد ۹۸: وام فوری بانک گردشگری (طرح یکتا)

در طرح یکتا بین ۲۰ تا ۷۰ درصد سپرده کوتاه مدت شما وام با سود ۴ الی ۱۰ درصد پراخت می‌شود. هم‌اکنون، نرخ سود وام بانکی طرح یکتا ۶ درصد از سوی بانک گردشگری تعیین شده است. اگر مشتری ۲ ماه سپرده خود را نزد بانک نگه دارد؛ سود وام ۵ درصد خواهد بود.

سود تسهیلات: حداقل ۴ و حداکثر ۱۰ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: ۱۰۰ میلیون ریال

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۵ میلیارد ریال

تعداد اقساط: حداکثر ۳۶ ماهه

سود سپرده: ۱۵ درصد

نسبت تسهیلات به سپرده: ۲۰ تا ۷۰ درصد سپرده

برای دریافت این وام باید به یکی از شعب بانک گردشگری مراجعه کنید و تقاضای دریافت تسهیلات دهید. براساس میزان سپرده‌ای که نزد بانک دارید؛ مبلغ وام مشخص می‌شود.

مثلا، اگر مشتری مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده باشد؛ مبلغ  ۷۰ میلیون تسهیلات با نرخ ۶ درصد به صورت ۳۶ ماهه دریافت می‌کند.

به‌روزرسانی ۲۰ مرداد ۹۸: وام ۴۵ میلیونی در ۵ روز

موسسه اعتباری ملل در طرح افق خود به دارندگان حساب خود وام فوری تا سقف ۴۵ میلیون تومان در ۵ روز می‌دهد. در طرح افق، باید به اندازه یک سوم مقدار کل وام مورد نیاز در این موسسه حساب باز کرده باشید.

این حساب شامل سود ماهانه می‌شود و پس از گذشته ۵ روز از افتتاح حساب می‌توانید برای دریافت وام و تسهیلات فوری اقدام کنید. مثلا، اگر می‌خواهید ۴۵ میلیون تومان وام از موسسه ملل بگیرید؛ باید یک سوم این پول حساب باز کرده باشید.

مبلغ وام: حداکثر ۴۵ میلیون تومان

سپرده گذاری: حداقل ۳۳ درصد مبلغ وام درخواستی شما

مدت زمان انتظار برای دریافت وام: ۵ روز

ضامن: ۲ ضامن کارمند (قابل مذاکره با رییس شعب)

تعداد اقساط:  حداکثر ۴۸ ماهه

سود وام: ۱۸ درصد

این وام برای افرادی مناسب است که مقداری پول داشته ولی فورا و چند روزه نیاز به دریافت وام برای افزایش نقدینگی دارند.

به‌روزرسانی ۱۳ مرداد ۹۸: طرح وام آنی بدون ضامن بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به پشتوانه حساب‌های خود دو بار وام قرض‌الحسنه به مشتریان خود می‌دهد. در این طرح، صاحبان سپرده می‌توانند با افتتاح حساب و تکمیل موجودی در بانک، به صورت آنی تا ۱۰۰ درصد مبلغ افتتاحی خود را بدون ضامن وام قرض‌الحسنه دریافت نمایند.

کارمزد وام اول ۱ درصد و وام دوم با توجه به میزان میانگین امتیازهای حساب مشتری ۴ درصد است.

مشخصات وام اول:

 • زمان پرداخت وام اول: یک روز پس از تشکیل پرونده است.
 • مبلغ وام اول به انتخاب مشتری و حداکثر تا ۱۰۰ درصد مبلغ سپرده افتتاحی
 • تعداد اقساط تا سقف ۶۰ ماه و به انتخاب مشتری
 • ضامن برای صاحب سپرده بدون ضامن
 • کارمزد وام ۱ درصد
 • حداکثر سقف وام اول ۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای هر نفر از محل سپرده ویژه

مشخصات وام دوم:

 • مبلغ وام بر اساس میانگین حاصله از (باقیمانده سپرده افتتاحی مشتری و بازپرداخت اقساط ماهانه وام اول)
 • تعداد اقساط تا سقف ۶۰ ماه و به انتخاب مشتری
 • ضامن با ارائه ضامن معتبر
 • کارمزد ۴ درصد
 • حداکثر سقف وام دوم ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای هر نفر از محل منابع بانک

متقاضایان وام فوری می‌توانند به هریک از شعب بانک مهر ایران مراجعه و با تشکیل حساب، برای دریافت وام آنی اقدام کنند.

به‌روزرسانی ۶ مرداد ۹۸

بانک ملی در طرح «تسهیلات قرض الحسنه ضروری» وام فوری به متقاضیان می‌دهد. این تسهیلات جزو وام بدون سپرده بانک ملی باشد یعنی شما به سپرده گذاری نیازی ندارید و با ارائه یک ضامن معتبر می‌توانید این تسهیلات فوری را دریافت کنید.

البته فراموش نکنید که بسته به نظر شعبه مورد نظر می تواند نیاز به دو ضامن داشته باشید.

سود وام متغیر و مطابق تعرفه بانک ملی تعیین می شود. زمان بازپرداخت این وام هم حداکثر ۳۶ ماه و تا سقف ۱۵ میلیون تومان است. متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت این وام فوری می‌توانند به شعب بانک ملی و بخش اعتبارات شعبه در سراسر کشور مراجعه کنند.

بروزرسانی: ۵ اسفند ۹۷

دوستان عزیزی که برای خرید جهیزیه به دنبال وام هستند به سرای ایرانی مراجعه کنند. این فروشگاه با قیمت بسیار مناسب شما را برای دریافت وام مناسب به بانکهای طرف قراردادش معرفی می کنه یا حتی خودش بدون سود اقدام به تقسیط می کنه.

بروزرسانی: ۱۲ بهمن ۹۷

بسیاری از بانک‌ها در دهه فجر اقدام به ارائه تسهیلات ویژه می‌کنند. با مراجعه به بانک‌های دولتی در محله خود می‌توانید از این شرایط بهره مند شوید.

بروزرسانی: ۸ آبان ۹۷

با توجه به شرایط پیش آمده به نظر می رسد که اگر امکان وثیقه گذاری طلا داشته باشید بهترین شرایط برای تسهیلات بانک کارگشایی است.

بروزرسانی ۲۱ مهر ۹۷

به تازگی در بعضی از شعب بانک سینا مشاهده کردیم که تا ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۳ تا ۵ ساله با ضمانت سند پرداخت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به شعب مراجعه کنید.

بروزرسانی ۹ مهر ۹۷

دوستان عزیزی که به دنبال دریافت وام‌های خرد و دارای سند ملکی حتی با وام مسکن هستند می‌توانند با مراجعه به بانک مسکن و از طریق اوراق وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله دریافت کنند.

لطفا آدرس این صفحه را برای دوستانتان در تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید تا همه در کنار هم از یک محیط تعاملی بهره مند شویم و این نوید خوب را می‌دهیم در صورتی که حضور کاربران وام در این صفحه بیشتر شده و تعداد کامنت‌های دریافتی بیشتر شود از کارشناسان حوزه بانک برای مشاوره‌های تخصصی و ریزتز از بانک‌های مختلف دعوت خواهیم کرد.

بروز رسانی ۴ مهر ۹۷

با توجه به صحبت‌هایی که ما در قندان، با رئیس یکی از شعب بانک صادرات پیرامون پرداخت تسهیلات این بانک داشتیم گفته شد که در صورت باز کردن حساب جاری بدون دسته چک در یکی  وام از شعب این بانک و عملکرد یک الی دوماهه خوب امکان پرداخت تسهیلات با شرایط مناسب به مردم وجود دارد.

بروز رسانی ۲۴ شهریور ۹۷

دوستانی که قصد دریافت تسهیلات مسکن هستند علاوه بر تسهیلات اوراق می‌توانند با مراجعه به بانک سینا از تسهیلات ۷۰ درصد روی سند ملک استفاده کنند.

بروز رسانی ۲۰ شهریور ۹۷

با توجه به پیگیری‌ها و تجاربی که در زمینه تسهیلات بانکی داریم می‌توانیم “صرفا” به عنوان مشاور در خدمت عزیزان ب وام اشیم و در بخش نظرات به سوالات شما پیرامون تسهیلات بانکی پاسخ دهیم. لطفا سوالاتتان را در بخش دیدگاه‎ها به صورت کامل و با جزئیات تمام مطرح کنید.

وام فوری بانک آینده

بانک آینده نیز این روزها طرح های مختلفی برای تسهیلات دارد که می‌توانید برای استفاده از آن به شعب این بانک مراجعه  وام کنید. به دلیل متفاوت بودن نظر هر یک از رئیس شعب این بانک قطعا مراجعه حضوری بهترین روش است.

وام فوری بانک قوامین

این روزها قطعا تبلیغات تسهیلات مختلف بانک قوامین را مشاهده کرده‌اید. این بانک نیز با شرایطی طبق اسناد و وثایقی وام  که شما در اختیار او می‌گذارید به شما وام فوری می‌دهد. به شعب این بانک در سرتاسر کشور مراجعه کنید.

۲ طرح ویژه بانک ملت برای ارائه تسهیلات فوری

2 طرح ویژه بانک ملت برای ارائه وام فوری

بانک ملت یکی از بزرگترین بانکهای خصوصی شده کشور است که با ۲ طرح ویژه به مشتریان خود تسهیلات ارائه می نماید. در طرح اول مشتریان می توانند با وثیقه گذاری ملک تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات ۴۸ ماه و سود آن نیز ۱۸ درصد قید شده است.

دومین طرح بانک ملت نیز نیازی به ارائه سند نداشته و مشتری تا سقف ۱۰ میلیون تومان با شرایط و صلاحدید رئیس شعبه می تواند از تسهیلات این بانک بهره مند شود. سود این تسهیلات ۱۸ درصد و مدت وام  زمان بازپرداخت نیز ۳۶ ماه خواهد بود.

تسهیلات فوری بانک پارسیان

تسهیلات فوری بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز برای ارائه تسهیلات فوری به مشتریان خود از روش سند ملکی استفاده می کند. مشتریان این بانک می توانند وام  تا سقف ۷۰ درصد ارزش ملک را به صورت ۱۲ ماهه و با محدودیت ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند. سود این تسهیلات نیز ۱۸ درصد خواهد بود.

تسهیلات فوری بانک سینا

وام فوری بانک سینا

بانک سینا نیز از دیگر بانکهای فعال در زمینه ارائه تسهیلات فوری به مشتریان است که تا ۷۰ درصد ارزش ملک را به مشتری وام فوری میدهد. سود این تسهیلات ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات نیز ۶۰ ماه قید شده است. البته یک محدودیت ۱۰۰ میلیون تومانی برای ارائه تسهیلات در این بانک وجود دارد.

با سند ملکی از بانک دی وام فوری بگیرید

با سند ملکی از بانک دی وام فوری بگیرید

دیگر بانکی که به صورت فوری به مشتریان خود تسهیلات پرداخت می‌نماید، بانک دی است که با توجه به ارزش ملک وثیقه گذاری شده به مشتری تسهیلات پرداخت می کند. سود تسهیلات ۱۸ درصد سالانه بوده و مشتری می بایست نهایتا ۶ ماهه اقدام به برگرداند تسهیلات نماید.

طرح میانگین حساب بانک انصار

وام فوری از بانک انصار

اولین طرح در این بخش مربوط به تسهیلات فوری است که توسط بانک انصار طبق میانگین حساب مشتریان پرداخت می‌گردد. تفاوت اصلی این طرح با طرح‌های نیازمند سپرده گذاری محاسبه و پرداخت وام فوری تسهیلات طبق عملکرد حساب قبلی مشتری است.

سود این تسهیلات ۱۸ درصد بوده و حداکثر زمان بازپرداخت نیز ۱۲ ماه خواهد بود

تبریز- سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: ۲ هزار و ۷۳۴ هنرکارت در این استان در راستای وام برخورداری هنرمندان از شناسه هویتی صادر شده است.

به گزاعلی پیرزومنش شامگاه سه شنبه در مراسم اهدای نمادین هنرکارت به جمعی از هنرمندان استان در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز افزود: داشتن یک شناسه هویتی برای هنرمندان و کارتی که معرف وام آنان باشد نیاز واقعی جامعه فرهنگ و هنر بود که در دوره کنونی برای اعضای صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان صادر شده است.

وی اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۸۳ با نام صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران وام آغاز به کار کرد و این صندوق در زمان کنونی بیش از ۸۰ هزار عضو در استان‌های سراسر کشور دارد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: اعطای تسهیلات اعتباری و وام بانکی برای خلق آثار فرهنگی و هنری، مشارکت در تولید آثار فرهنگی هنری، ایجاد و رونق اشتغال در زمینه کسب و کارهای فرهنگی، سیستم‌های حمایتی مانند بیمه تأمین اجتماعی و تکمیلی درمانی و حمایت‌های معیشتی مانند پرداخت مستمری برای از کار افتادگی و سالمندان وام و اعطای وام‌های ضروری و کمک‌های بلاعوض به هنرمندان از جمله رویکردهای این صندوق است که با پیگیری‌های مستمر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش اعظم آن محقق شده است.

پیروزمنش ادامه داد: صندوق اعتباری هنر تلاش کرده با اجرایی کردن خدمات بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی، طرح تکریم، طرح کمک مستمری و ارائه تسهیلات مالی به رفع دغدغه‌های اهالی فرهنگ و هنر کمک کند.

وی یادآوری کرد: لزوم حمایت بیمه‌ای از هنرمندان در دوران شیومود بیشتری یافت و خوشبختانه تسهیلات ارائه شده و بحث‌های حمایتی از سوی صندوق اعتباری هنر در طول این ایام نیز قابل توجه بود.

پیروزمنش، افزود: ۳ هزار و ۶۹۰ نفر از هنرمندان استان به صندوق اعتباری هنر معرفی شده که از این تعداد ۷۶۵ نفر وام در سه ماه اخیر توسط این اداره کل به صندوق اعتباری هنر معرفی شده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون یک هزار و ۲۵۱ نفر از هنرمندان استان بیمه بوده، به ۱۱۸ هنرمند برای دریافت مستمری خدمات ارائه شده و به ۳۲۰ نفر از آنان نیز توسط این صندوق وام کم بهره اعطا شده است

تمدید مهلت دریافت وام جدید کرونا تا ۱۵ اسفند

در حالی که پیش از این مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت وام کرونا برای برحی از بنگاههای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان تا پایان دی و بهمن ماه اعلام شده بود، ستاد ملی مقابله با کرونا مهلت دریافت تسهیلات کرونایی برای هر سه بخش را تا نیمه اسفند ماه تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری وام  بر اساس اعلام معاونت اقتصادی ریاست جمهوری با توجه به آنکه هنوز تمام منابع جذب نشده و از طرفی امکان مراجعه به بانکها به دلیل تداوم محدودیتهای ترددی در دی ماه وجود نداشته، فرصت مراجعه صاحبان بنگاهها و کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان به بانکها برای دریافت تسهیلات کرونایی تا نیمه اسفند ماه تمدید شده است.

نهاوندیان به متقاضیان دریافت وام کرونا در هر سه بخش تاکید کرد که حتما برای دریافت وام در مهلت مذکور مراجعه کنند. شرایط و ویژگی های استفاده از تسهیلات کرونا طبق آیین نامه های مختلف به تصویب رسیده و بانک مرکزی نیز بخشنامه های لازم را به بانکها ابلاغ کرده است.

پرداخت تسهیلات جدید کرونا در مرحله دوم با رویکرد بنگاه محوری آغاز شده و بر این اساس معاون اقتصادی رییس جمهور اعلام کرده که در مرحله دوم، تسهیلات بنگاه محور به حوزه های صاحب اولویت پرداخت شده است.

به گفته ویٰٰ، تسهیلات در حوزه فرهنگ و هنر با تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل حال ناشران، مراکز نمایشی و سینمایی و تولیدکنندگان رسانه ای شده است و در بخش گردشگری نیز به جهت آنکه این دسته مشاغل هم در عید سال ۹۹ و هم در عید سال گذشته به دلیل وقوع وام  حادثه سیل در مناطق مختلف کشور عملا امکان کسب درآمد پیدا نکردند با تشخیص وزارت میراث فرهنگی و گردشگری پرداخت تسهیلات مذکور صورت گرفته است.

تمدید مهلت دریافت وام جدید کرونا تا ۱۵ اسفند

حوزه ورزش و جوانان یکی دیگر از سه بخش مورد نظر برای دریافت تسهیلات جدید کرونا معرفی شده بود که بر این وام  اساس بخشی از تسهیلات مذکور به صاحبان بنگاههای این بخش از جمله اماکن ورزشی، پارکهای آبی و باشگاههای سوارکاری پرداخت شده است.

در ادامه حمایت دولت از صاحبان مشاغل و کسب وکارهای شدیدا آسیب دیده از کرونا، ستاد مقابله با کرونا پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین و کسب و کارهای حوزه گردشگری، ورزشی و فرهنگ و هنر را تصویب کرد.

در فاز نخست پرداخت تسهیلات حمایتی وام کرونا افراد متقاضی برای دریافت وام ثبت نام کردند و نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کشور در ۱۴ رسته و بیش از ۸۵۰ زیررسته پرداخت شد.

در مرحله دوم پرداخت وام کرونا، سه حوزه گردشگری و صنایع دستی، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مورد توجه قرار گرفت و رقمی در حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به این بخشها پرداخت خواهد شد که طبق مصوبات ستاد ملی کرونا ۲۰۰۰ میلیارد تومان به بخش گردشگری، ۱۷۰۰ میلیارد تومان به بخش فرهنگ و هنر و ۸۰۰ میلیارد تومان به بخش ورزش اختصاص پیدا کرده است.

پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا با نرخ ۱۲درصد بوده و متقاضیان برای بهره مندی از این تسهیلات ابتدا باید از طریق ثبت وام  نام در سامانه کارای وزارت کار مراحل ثبت نام خود را دنبال و پس از تایید سامانه و معرفی به بانک، تسهیلات درخواستی را از طریق شعب بانک دریافت کنند.

پیش از این موعد مراجعه بنگاههای  وام مشمول دریافت تسهیلات کرونایی تا پایان دی و بهمن اعلام شده بود که ستادملی مقابله با کرونا با تمدید فرصت ثبت نام متقاضیان تا نیمه اسفند ماه موافق

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران وام  با اشاره به امتیازهای ناصحیح به برخی واحدهای تولیدی گفت: این امتیازها اشتباه فاحش است و اگر به این فرد تسهیلات ارزان‌قیمت تعلق گیرد، به‌طور قطع شاهد هدررفت منابع خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری وام ، این روزها واحدهای تولیدی با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند؛ مشکلاتی که به باور فعالان اقتصادی، گاهی آنها را تا مرز تعطیلی برده است. به اعتقاد عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، مهمترین مشکل واحدهای تولیدی در حال حاضر ضعف مدیریت است و معضل کمبود نقدینگی در درجه‌های سوم و چهارم قرار می‌گیرد.

در این خصوص، مهدی پورقاضی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری وام  با بیان اینکه مشکلات مهم تری از بحث نقدینگی در تولید وجود دارد، گفت: در حوزه مدیریت صنایع کوچک و متوسط و حتی بنگاه‌های تولیدی بزرگ، موضوع سوء مدیریت و رانت پررنگ شده است.

وی افزود: متاسفانه برخی مدیران وام  واحدهای تولیدی در دهه‌های اخیر با اخذ رانت فعالیت می‌کنند، رانت‌های همچون تسهیلات ارزان، ارز ارزان، مواد اولیه ارزان و این خود مهم‌ترین دشمن تولید است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی وام صنایع و معادن تهران متذکر شد: متاسفانه وجود رانت مانع توجه به بهره‌وری، نوآوری و انتقال تکنولوژی شده است.

قاضی‌پور در خصوص رفع مشکل واحدهای تولیدی گفت: مدیران باید به نوآوری، خلاقیت و ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی برای رفع مشکل تولید فکر کنند.

وی با بیان اینکه در هرصورت منابع ریالی و ارزی کشور محدود است و توقع نامحدود بودن آن غیرمنطقی است وام ، افزود: این منابع محدود باید در جای درست هزینه شود و اگر این منابع محدود به واحدهای تولیدی که ضعف مدیریت دارند، اختصاص یابد در واقع منابع در دسترس نیز از بین خواهد رفت .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی وام  صنایع و معادن تهران اضافه کرد: مدیر واحد تولیدی که بدون توجه به بهره‌وری و صرفا با اخذ تسهیلات درصدد است بنگاه اقتصادی خود را فعال نگه دارد، بیشتر گرفتار سیستم بانکی خواهد شد و در نتیجه بدهی‌های آن افزایش می‌یابد و شرایط برای این واحد تولیدی سخت‌تر می‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی وام  تصریح کرد: باید علت واقعی مشکل صنایع را پیدا کرد و برای آن راه‌حل ارائه کرد. امروز اکثر مدیران صنعتی تاکید دارند مشکل‌شان سرمایه در گردش است، در حالی که این طور نیست.

قاضی‌پور عنوان کرد: تزریق سرمایه مشکلی را برای تولیدکننده حل نمی‌کند و فقط بدهی‌های آنها را افزایش و زمان تسویه  وام را به تعویق می‌اندازد. وقتی واحد تولیدی نتواند محصول خود را به قیمت معقول بفروشد، دوباره با کسری مواجه می‌شود؛ چراکه هزینه‌هایی چون پرداخت حقوق و مواد اولیه همچنان برای این‌گونه واحدها وجود دارد.

وی با اشاره به امتیازهای ناصحیح به برخی واحدهای تولیدی از جمله نادیده گرفتن میزان بدحسابی و چک‌های برگشتی آنها خاطرنشان کرد: این امتیازها اشتباه فاحش است؛ چراکه مدیر بنگاه اقتصادی که وام  دارای چک‌های متعدد برگشتی است، در واقع به این معناست که نتواسته مدیریت مالی خود را به نحوه صحیحی انجام دهد و اگر به این فرد تسهیلات ارزان‌قیمت تعلق گیرد، به طور قطع شاهد هدر رفت منابع خواهیم بود

ایسنا نوشت: مدیر عامل بانک ملی ضمن بیان اینکه برای تامین مالی و نقدینگی واحدهای تولیدی کشور در سال گذشته و سه تا چهار ماهه ابتدایی امسال معادل ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت وام  شده است، جزئیات تسهیلات پرداختی این بانک را اعلام کرد و گفت: تا سقف ۵ میلیون تومان مشمولان سهام عدالت می‌توانند از بانک ملی با کارت اعتباری وام دریافت کنند.

امروز (چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸) نشست خبری طرح نشان اعتباری بانک ملی برگزار شد که محمد رضا حسین زاده اظهار کرد: بانک  وام ملی برای تامین مالی و نقدینگی واحدهای تولیدی کشور در سال گذشته و سه تا چهار ماهه ابتدایی امسال معادل ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. همچنین، نزدیک ۴ هزار میلیارد تومان هم برای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط که نقش مهمی در سطح اشتغالزایی دارند، پرداخت تسهیلات انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: از ۲۳ میلیون خانوار مشمول دریافت وام کرونا پرداخت وام ۶ میلیون خانوار متعلق به بانک ملی بوده که طی یک ساعت وام این افراد پرداخت شد. علاوه براین، معادل ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان هم با نرخ ۱۲ درصد به کسب‌وکارهایی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، پرداخت خواهد شد.

حسین زاده درباره فروش اموال مازاد وام  بانک ملی، توضیح داد: این بانک تاکنون یکصد و ۸ هزار میلیارد ریال از اموال و املاک خود را به فروش رسانده است و گروه توسعه ملی از زیرمجموعه های خود را از طریق بورس در تیر ماه به فروش گذاشتیم اما فروش نرفت که قصد داریم مدیریت آن را هم واگذار کنیم تا در نهایت واگذاری آن محقق شود.

وی افزود: تا سقف ۵ میلیون تومان مشمولان سهام عدالت می‌توانند از بانک ملی با کارت اعتباری وام دریافت کنند و در این زمینه بانک ملی با بیش از ۴۰۰۰فروشگاه قرار بسته‌ است تا مشمولان سهام عدالت بتوانند از طریق کارت های اعتباری که به آن‌ها تعلق می‌گیرد، کالاهای موردنیاز خود را خریداری کنند. نکته مهم در این زمینه این است که اگر یک ماه بعد از اولین وام  تراکنش از این کارت‌های اعتباری، مبلغ پرداختی تسویه شود، هیچی سودی از این افراد دریافت نمی‌شود  و پاداش هم می‌گیرند. همچنین، برای خوش حساب‌ها  در این زمینه سقف اعطای وام بسته به میزان سهام عدالت با کارت‌های اعتباری افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل بانک ملی ادامه داد: کارت هدیه دیجیتالی هم یکی دیگر از طرح‌های بانکداری دیجیتال است که به زودی  وام عرضه می‌شود. علاوه براین، معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای وام ازدواج از سوی بانک ملی پرداخت شده است

ایسنا نوشت: مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تنها حدود سه درصد از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری توانسته‌اند تسهیلات کرونایی دریافت کنند وام و با توجه به اینکه همه رانندگان هنوز موفق به ثبت نام در سامانه کارا نشدند درخواست تمدید مهلت آن را داده‌ایم که امیدواریم با این درخواست موافقت شود.

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و کاهش مسافر و سفرهای بین استانی که تا حدود ۸۰ درصد در ایام نوروز و تعطیلات  وام قبل از آن ارزیابی شده بود رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری از این مسئله متضرر شدند و مانند دیگر مشاغل کسب و کار آن‌ها نیز با مشکل مواجه شد.

نهایتا عبدالهاشم حسن‌نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از تصویب و تخصیص اعتبار حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی برای ۱۱۳ هزار و ۵۱ نفر راننده مسافری بین شهری در ستاد ملی مقابله با کرونا وام خبر داد که مقرر شد این رانندگان تسهیلات شش میلیون تومانی را با کارمزد ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه از تیرماه دریافت کنند.

اما به نظر می‌رسد روند ثبت نام و پرداخت این تسهیلات به کندی صورت می‌گیرد. چرا که داریوش باقرجوان مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این باره گفت: تسهیلات وام  کرونایی و روند پرداخت آن به کندی صورت می‌گیرد و با وجود اینکه تعداد زیادی از رانندگان ثبت نام کردند سایت و سامانه کارا جواب نمی‌دهد و با مشکلاتی مواجه است.

 

وی افزود: از میان حدود ۱۱۳ هزار نفر راننده مسافری بین شهری که در ناوگان حمل و نقل عمومی مشغول به کار هستند تنها حدود ۴۰۰۰ نفر موفق شدند تا امروز تسهیلات شش میلیون تومانی کرونایی وامرا دریافت کنند که حدود سه درصد از کل رانندگان می‌شود و از آنجا که تا پنجم مردادماه مهلت ثبت نام برای آن‌ها در سامانه کارا تعیین شده بود درخواست کردیم تا این مهلت تمدید شود و همه رانندگان بتوانند در این سامانه ثبت نام خود را انجام دهند.

باقرجوان همچنین درباره برخی مشکلات بوجود آمده در پرداخت تسهیلات بانکی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا به رانندگان اظهار کرد: برخی از بانک‌ها با وجود مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سخت‌گیری می‌کنند و تضامینی غیر از آنچه به تصویب رسیده را از رانندگان طلب وام می‌کنند، بنابراین رانندگان بین شهری در دریافت این تسهیلات با مشکلاتی مواجه شدند و بعضا با تأخیر این وام به آن‌ها پرداخت می‌شود. از همه مسئولان بانکی و متولیان اصلی آن یعنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهیم که این موانع را از سر راه بردارند تا رانندگان در دریافت این تسهیلات که قرار بود در تیرماه به حساب آن‌ها واریز شود، دچار مشکل نشوند

یک مقام مسئول از پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور اقتصادی این وزارتخانه گفت: از کل ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته به طرح‌های مشمول قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری در چهار مرحله، ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۴۰ هزار و ۵۰۰ طرح کشاورزی پرداخت شده است.

محمد خالدی پیش بینی کرد: ۹۵ هزار شغل با جذب این تسهیلات و راه اندازی طرح در مناطق روستایی و عشایری کشور ایجاد شود.
وی افزود: از ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی، نزدیک به ۱۳ درصد آن به طرح‌های گلخانه‌ای، ۲۱ درصد صنایع وام تبدیلی و تکمیلی و ۵۱ درصد به بخش دامپروری در مناطق روستایی و بقیه آن به سایر طرح‌های کشاورزی و عشایری پرداخت شده است.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، سهم این بخش از کل منابع ۱.۵ میلیارد دلاری قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری را بر اساس آئین نامه اجرایی آن ۴۵ درصد، فعالیت‌های خدماتی و فناوری اطلاعات ۱۵ درصد، صنایع و معادن کوچک و صنایع دستی هر یک ۱۰ درصد و سرمایه در گردش واحدهای مستقل در نواحی روستایی را ۱۰ درصد عنوان کرد.

وی، سهم ۴۵ درصدی بخش کشاورزی وام  از کل این تسهیلات را ناکافی خواند و اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی پیگیر افزایش این سهم تا ۷۰ درصد است، زیرا آمارها نشان می‌دهد تقاضا برای جذب این تسهیلات برای فعالیت‌ها و طرح‌های کشاورزی در مناطق روستایی و عشایری بیشتر است.

خالدی ادامه داد: تاکنون ۶۰ هزار میلیارد تومان طرح متقاضی برای دریافت این تسهیلات در سازمان‌های جهاد کشاورزی در کشور داشتیم که ۳۰ هزار میلیارد تومان از این طرح‌های کشاورزی در دستگاه‌های اجرایی تایید شده اند.

وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی به دنبال آن است که از محل منابع بازگشتی تسهیلات طرح‌های راه اندازی شده این بخش، سهم خود را در مرحله پنجم نیز برای اجرای طرح‌ها ی مناطق روستایی و عشایری دریافت کند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که مجلس شورای اسلامی نیز درصدد اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است، اظهار داشت: درخواست برای اصلاح این قانون از مجلس قبل آغاز شد و در مجلس یازدهم وام در حال پیگیری است و وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند با دفاعیات خود در روند اصلاحات، سهم بخش کشاورزی را از منابع تسهیلات توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری افزایش دهد.

وی افزود: با توجه به ماهیت و ظرفیت مناطق روستایی، امکان افزایش سهم بخش کشاورزی از منابع تخصیصی جدید و منابع برگشتی وجود دارد.

خالدی درباره میزان پرداخت این تسهیلات به استان‌ها گفت: بیشترین تسهیلات توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به استان‌های کرمانشاه با ۱۰ درصد، خراسان رضوی ۷.۵ درصد، کرمان وام ۵ درصد، فارس ۵ درصد و سیستان و بلوچستان ۴.۵ درصد پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد که این تسهیلات با کارمزد ۶ درصد در مناطق برخوردار و ۴ درصد در مناطق مرزی و کم برخوردار تخصیص می‌یابد.

بر پایه این گزارش، قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری از سوی دولت در سال ۹۶ به صورت مستقل از روند موجود تسهیلاتی در بخش‌های مختلف تصویب شد و وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی مجری اصلی اجرای آن است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط