بازار وام ایران
بازار وام ایران

اخبار وام

گودرزی در گفت‌وگو با فارس:

وام زیارت دانشجویان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

خبرگزاری فارس: قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان از افزایش ۵۰ درصدی وام زیارت دانشجویان خبر داد.

وام زیارت دانشجویان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

منصور حبیب‌پور گودرزی قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ، افزود: با توجه به افزایش قیمت سفرهای زیارتی دانشجویان از سال آینده وام زیارت برای دانشجویان افزایش 50 درصدی خواهد داشت.

وی بیان داشت: اعمال افزایش 50 درصدی وام زیارت دانشجویان از سال تحصیلی آینده خواهد بود.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مبلغ وام زیارت برای دانشجویان 400 هزار تومان است که با افزایش 50 درصدی این میزان به 600 هزار تومان می‌رسد

مدیرعامل بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد

راه‌اندازی کارت اعتباری بانک قرض‌الحسنه مهر در 9 استان

خبرگزاری فارس: مدیرعامل بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران از راه‌اندازی کارت اعتباری در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در 9 استان کشور خبر داد.

راه‌اندازی کارت اعتباری بانک قرض‌الحسنه مهر در 9 استان

غلامرضا مصطفی‌پور در حاشیه سفر به استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه در سال گذشته سقف وام انفرادی خوداشتغالی مبلغ 100 میلیون ریال بوده است، اظهار داشت: با تصویب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این مبلغ در سال جاری به 150 میلیون ریال رسیده است.

* صندوق مهر امام رضا (ع) 81 هزار شغل ایجاد کرد

مدیرعامل بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به فعالیت این صندوق در دو بخش خوداشتغالی و اشتغال خانگی گفت: در بخش اشتغال خانگی با توجه به اینکه این طرح از دو ماه پیش اعلام شده، امیدواریم که در آینده نزدیک با همکاری‌هایی که بانک‌های عامل خواهند داشت، بتوانیم این موارد را نیز جذب کنیم.

وی درباره میزان اشتغالزایی این صندوق با استفاده از تسهیلات خوداشتغالی با بیان اینکه تا پایان دی‌ماه سال 1391 تعداد اشتغال ایجاد شده توسط صندوق مهر امام رضا (ع) 81 هزار شغل در سطح کشور بوده است این آمار در استان مازندران را در مدت مشابه حدود دو هزار شغل با مبلغ 20 میلیارد ریال تسهیلات عنوان کرد.

* راه‌اندازی کارت اعتباری در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

مصطفی‌پور در پاسخ به پرسش خبرنگار درباره آخرین وضعیت دو محصول جدید معرفی شده توسط این صندوق گفت: این محصول یک کارت اعتباری است که بر اساس هماهنگی و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه‌اندازی کارت‌های میزان با توجه به اینکه راه‌اندازی این کارت‌ها نیازمند هماهنگی با وزارت صنعت معدن و همچنین مذاکراتی با فروشندگان و تولیدکنندگان بود به همین دلیل صندوق مهر امام رضا(ع) و بانک قرض‌الحسنه اینچنین تدبیر کردند که با ابزار قرض الحسنه این نیاز را برطرف کنند.

* توان مالی بانک از سپرده‌گذاری خیران تامین می‌شود

این مسئول با بیان اینکه در طرح کارت قرض الحسنه مسائلی چون سود بانکی وجود ندارد، تصریح کرد: این طرح در حال حاضر به صورت الگو در 9 استان و در شرکت‌هایی به انتخاب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال فعالیت است و امیدواریم بتوانیم در دو یا سه سال آینده با رفع اشکالات احتمالی این طرح را در سراسر کشور به اجرا دربیاوریم.

وی درباره پرداخت وام ازدواج و ادامه این طرح توسط این صندوق گفت: با توجه به اینکه توان مالی صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) از سپرده‌گذاری خیران و مردم تأمین می‌شود، این انتظار می‌رود که بقیه شبکه بانکی کشور نیز به این مسئله توجه کافی را داشته باشند و به امر مقدس ازدواج با آن مزایایی که در سالم‌سازی اجتماع دارد، توجه بیشتری داشته باشند.

* روند پرداخت ازدواج ادامه دارد

وی اضافه کرد: صندوق مهر امام رضا (ع) با همین دید سایت خود را باز نگه داشته است و متقاضیان به آن مراجعه می‌کنند.

مدیرعامل بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران در پایان با اشاره به دریافت 30 درصد اضافه دریافت استان مازندران درباره تسهیلات خوداشتغالی در سال جاری از افزایش 30 درصدی این اضافه دریافت با تصویب در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان خبر داد

مشکلات دانشجویان سوئدی برای بازپرداخت وام‌های بانکی

خبرگزاری فارس: عدم تصفیه یا تاخیر در پرداخت وام‌های پرداختی به دانشجویان سوئدی در این کشور به یک معضل تبدیل شده است.

مشکلات دانشجویان سوئدی برای بازپرداخت وام‌های بانکی

به نقل از مرکز اطلاع رسانی The local، ده‌ها هزار دانشجوی سوئدی در بازپرداخت وام‌های دانشجویی که توسط برخی موسسات ارائه می‌شود اهمال می‌کنند. بر این اساس برخی بازپرداخت‌ها با تاخیر صورت گرفته و حتی بعضا اصلا صورت نمی‌گیرد.

حدود 90 هزار دانشجو در سوئد در معرض تبعات ناشی از عدم پرداخت و تصفیه وام‌های دانشجویی خود قرار دارند. موسسات وام دهنده هشدار داده‌اند که این مسئله منجر به از دست رفتن اعتبار مالی این افراد در آینده خواهد شد.

سلب حق اقامه دعوی یکی از تبعات عدم تصفیه وام‌های دانشجویی توسط دانشجویان است. همچنین اهمالکاری دانشجویان در این خصوص آینده شغلی آنها را نیز با خطر مواجه می‌سازد و مانع از استخدام آنها خواهد شد.

موسسات وام دهنده دانشجوی معتقدند که بسیاری از دانشجویان از عواقب و تبعات عدم بازپرداخت وام‌های خود آگاه نیستند و همین مسئله سبب می‌شود تا آنها رغبتی نسبت به تصفیه حساب‌های عقب مانده خود نداشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه:

برخی تسهیلات کشاورزی به بیراهه می‌رود / وام زنبورداری سر از بنگاه اتوموبیل در می‌آورد

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: متأسفانه برخی تسهیلات کشاورزی به جای هزینه شدن در جای خود سر از جاهای دیگر در می‌آورد.

برخی تسهیلات کشاورزی به بیراهه می‌رود / وام زنبورداری سر از بنگاه اتوموبیل در می‌آورد

 از کهگیلویه، محمد رازی‌پور در حاشیه بازدید از طرح‌های کشاورزی شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌هایی که موجب بالندگی کشور می‌شود بخش کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه افزود: برای توسعه و تعالی بخش کشاورزی در وهله اول باید مشکلات این بخش ریشه‌یابی و در جهت رفع آنها تلاش کرد.

وی با اشاره به تعداد افراد جویای کار بخش کشاورزی ابراز داشت: متأسفانه بیش از 50 درصد دریافت کنندگان تسهیلات بخش کشاورزی به بهانه‌های دیگر درخواست وام می‌کنند.

رازی‌پور اضافه کرد: در حالی که این افراد به دنبال دریافت وام‌های خرد و کلان برای سرمایه‌گذاری در کارهای سودآور کاذب هستند تحصیلکردگان بخش کشاورزی و کشاورزان در حسرت این اعتبارات هستند.

 وی اضافه کرد: اشکال دیگری که به این تسهیلات وارد بوده این است که بازپرداخت این تسهیلات کوتاه مدت است و کشاورزان توان مالی برای بازپرداخت این وام‌ها را ندارند.

رازی‌پور بخشی از ناتوانی تولیدکنندگان را عدم توانایی پرداخت هزینه‌های آب و برق طرح‌ها عنوان کرد و افزود: اگر تسهیلات بلندمدت باشند تولیدکننده هرگز دچار ورشکستگی نمی‌شود.

وی وجود سودجویان در سر راه تسهیلات بانکی را عاملی مهم در انحراف این اعتبارات عنوان کرد و خواستار اندیشیدن چاره‌ای اساسی برای رفع این معضل شد.

رازی‌پور گفت: در موارد زیادی تسهیلات کشاورزی صرف خرید املاک، مستغلات و اتومبیل‌های آن‌چنانی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه از زنبورداری به عنوان یکی از کم هزینه‌ترین و پرسودترین واحدهای تولیدی یاد کرد و افزود: متأسفانه عده زیادی از کسانی که به دنبال جذب تسهیلات زنبورداری هستند افراد فرصت‌طلب و ورشکستگان اقتصادی هستند که لازم است متولیان امر در این زمینه با همکاری جدی جلوی سوءاستفاده کنندگان را بگیرند

صندوق بین‌المللی پول: مذاکرات با مصر برای اعطای وام از سر گرفته می‌شود

خبرگزاری فارس: یک مسئول صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که مصر برای از سرگیری مذاکرات با این صندوق برای دریافت وام آمادگی کامل دارد.

صندوق بین‌المللی پول: مذاکرات با مصر برای اعطای وام از سر گرفته می‌شود

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، «مسعود احمد» مسئول خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول گفت: به نظر می رسد مسئولان مصر در حال حاضر برای از سرگیری مذاکرات آمادگی دارند.

مصر و صندوق بین‌المللی پول در مورد اعطای وام به قاهره به ارزش 8/4 میلیارد دلار در نوامبر گذشته به توافق رسیدند اما مذاکرات به دلیل نابسامانی اوضاع مصر متوقف شد.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده است که طی چند هفته آینده هیئتی را به مصر اعزام می‌کند که مامور ازسرگیری مذاکرات با مقامات مصری با هدف اعطای وام به قاهره است.

احمد در این باره اظهار داشت که تعیین زمان بر عهده مسئولان مصر است و هیئت صندوق نیز طی چند هفته آینده برای ارزیابی اوضاع اقتصادی و بررسی اقداماتی که قرار است در مقابل دریافت وام اتخاذ شود اعم از افزایش مالیات و برداشته شدن یارانه‌ها از برخی موارد، مورد بررسی قرار گیرد

نماینده جیرفت در مجلس خبر داد

ارائه پیشنهاد تقسیط وام کشاورزان جنوب کرمان

خبرگزاری فارس: نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد تقسیط سود و اصل وام کشاورزان جنوب کرمان در ستاد راهبردی جنوب کرمان ارائه و مورد موافقت اولیه قرار گرفت.

ارائه پیشنهاد تقسیط وام کشاورزان جنوب کرمان

فرج‌الله عارفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت با اشاره به تشکیل جلسه ستاد راهبردی جنوب استان در تهران اظهار داشت: این جلسه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزرای عضو ستاد، استاندار کرمان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه پیشنهاد شد، کاری که دولت برای کشاورزان استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان انجام داد و اصل وام به همراه سود یک ساله را تقسیط کرد، این اقدام برای کشاورزان جنوب کرمان انجام شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خشکسالی حاکم بر منطقه و اینکه کشاورزان در غیر این صورت توانایی پرداخت وام را ندارند، تصریح کرد: این پیشنهاد مورد موافقت معاون اول رئیس جمهور قرار گرفت و امیدواریم مورد تصویب نهایی قرار گیرد.

عارفی خاطرنشان کرد: امیدواریم این اقدام از سوی دولت‌مردان مورد موافقت قرار گرفته تا کشاورزان زحمتکش جنوب کرمان بتوانند، بدهی خود را به بانک پرداخت کنند.

از برگزاری کلاس‌های کارآفرینی تا اعطای وام با سود کم به دانشجویان فیروزکوه

دانشگاه پیام نور تفاهم نامه‌ای را با صندوق مهر ایران امضا کردند که دانشجویان و کارکنان دانشگاه های پیام نور می توانند فروشگاه های طرف قرارداد صندوق مهر ایران مراجعه کنند و تا سقف ۲۰ میلیون تومان خرید کنند

از برگزاری کلاس‌های کارآفرینی تا اعطای وام با سود کم به دانشجویان فیروزکوه

سیدعلی موسوی اصل رئیس و هیأت علمی دانشگاه پیام نور شهرستان فیروزکوه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص محدودیت‌های اخیر برای شیوع ویروس در برگزاری کلاس‌ها اظهار کرد: با توجه به اینکه شاکله دانشگاه پیام نور به طور نیمه حضوری بوده یعنی اختیار دست خود دانشجو است که در کلاس شرکت بکند یا نکند.

وی گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور خلل چندانی در دانشگاه‌های پیام نور به وجود نیامد چراکه بستر و زیرساخت برای تحصیل غیرحضوری به شکل الکترونیکی برای دانشجویان فراهم بوده و طبق روال قبل به شکل مجازی در کلاس‌ها شرکت می‌کنند با این تفاوت که قبل از شیوع کرونا اگر ظرفیت هر کلاسی ۳۰ تا ۴۰ نفر بود اکنون تعداد این کلاس به ۷۰ نفر رسیده است یعنی ظرفیت کلاس‌ها اضافه شده و دانشجویان به اجبار باید از سامانه الکترونیکی استفاده کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان فیروزکوه ادامه داد: قطعاً ایراداتی در طرح که مجبور به اجرای آن هستیم وجود دارد مثل کم بودن سرعت اینترنت یا قطعی آن، عدم دسترسی مداوم دانشجو به اینترنت و افزایش هزینه استفاده از آن که تهیه رایانه و یا گوشی مناسب به دانشجو هزینه تحمیل می‌شود که در این راستا دانشگاه پیام نور تفاهم‌نامه‌ای را با صندوق مهر ایران امضاء کردند که دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های پیام نور می‌توانند فروشگاه‌های طرف قرارداد صندوق مهر ایران مراجعه کنند و تا سقف ۲۰ میلیون تومان وسایلی الکترونیکی که مورد نیازشان است را خریداری کنند و مبلغ آن را طی یک سال و تسهیلات کم بهره پرداخت کنند.

موسوی اصل تصریح کرد: برای دریافت این تسهیلات نیاز به نامه دانشگاه نیست و دانشجویان می‌توانند با کارت دانشجویی به بانک مراجعه کرده و با توجه به اینکه اطلاعات آن‌ها در اختیار بانک قرار گرفته است می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در پایان عنوان کرد: برای ما بسیار مهم است دانشجویانی که ما پذیرش می‌کنیم در کجا مشغول فعالیت هستند به همین دلیل ما هم اکنون سامانه‌ای به نام کار آفرینی داریم که در این سامانه در حین تحصیل دانشجویان می‌توانند در ثبت نام بکنند و یک حرفه را به شکل مجازی فراگیری کنند و از آن حرفه بهره‌مند شوند و در پایان با توجه به حرفه‌ای که دانشجو فراگیری کرده به او گواهی کار آفرینی نیز اعطاء می‌شود که این مطلب کمک شایانی به کارآفرینی دانشجویان پس از تحصیل می‌کند

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط