خبر مهم برای متقاضیان وام ودیعه اجاره

طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در خصوص تمدید مهلت وام ودیعه اجاره تا پایان بهمن، گفت: اخیرا در جلسه کارگروه مصوب شد تا آخر بهمن پرداخت وام ودیعه اجاره ادامه پیدا کند. این مصوبه و این شرایط مربوط به کسانی است که پیش‌تر ثبت‌نام کردند، ولی روند پرداخت آن‌ها به جریان نیفتاده است.

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: افرادی که پیش‌تر ثبت‌نام کردند، اما مدارک خود را تکمیل نکردند تا انتهای بهمن فرصت دارند نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند.

محمودزاده با اشاره به اینکه ستاد کرونا دو مصوبه دیگر نیز داشت، افزود: در تفاهم‌نامه‌ای، مقرر شد تا افرادی که کد رهگیری ندارند با پرداخت عدد محدود بتوانند کد رهگیری دریافت کنند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، کسانیکه فرم ج قرمز داشتند و هم‌اکنون فاقد مالکیت هستند مصوب شد بتوانند تسهیلات وام ودیعه اجاره را دریافت کنند. این مصوبات برای تعدادی از افرادی بوده که این مشکلات را داشتند.

گفتنی است، برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن که اجاره آن‌ها به صورت دستی و بدون حضور در بنگاه مبادله شده، مشاورین املاک موظف هستند با دریافت حداکثر ۲۵۰ هزار تومان بدون نیاز به دریافت ارزش افزوده و با حضور موجر و مستأجر نسبت به ثبت اجاره‌نامه و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

این مبلغ برای اجاره نامه‌هایی که در بنگاه ثبت شده، اما کد رهگیری ندارند هزینه ثابتی معادل ۱۰۰ هزار تومان است و الزامی برای حضور موجر در بنگاه نخواهد بود.

لازم به توضیح است تا پایان آذرماه از مجموع ۳۰۲ هزار و ۳۳۴ متقاضی دریافت وام ودیعه تاکنون ۱۴۸ هزار و ۲۱۵ نفر نزدیک به ۵۰ درصد توانسته‌اند این تسهیلات را دریافت کنند.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تمدید وام ودیعه مسکن فقط تا پایان بهمن ماه، صرفاً مربوط به متقاضیانی است که پیش‌تر ثبت‌نام کرده‌اند ولی بنا به دلایلی نتوانستند مدارک خود را تکمیل کنند.

به گزارش به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در خصوص تمدید مهلت وام ودیعه اجاره تا پایان بهمن، گفت: اخیراً در جلسه کارگروه مصوب شد تا آخر بهمن پرداخت وام ودیعه اجاره ادامه پیدا کند. این مصوبه و این شرایط مربوط به کسانی است که پیش‌تر ثبت‌نام کردند، ولی روند پرداخت آنها به جریان نیفتاده است.

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: افرادی که پیش‌تر ثبت‌نام کردند اما مدارک خود را تکمیل نکردند تا انتهای بهمن فرصت دارند نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند.

محمودزاده با اشاره به اینکه ستاد دو مصوبه دیگر نیز داشت، افزود: در تفاهم‌نامه‌ای، مقرر شد تا افرادی که کد رهگیری ندارند با پرداخت عدد محدود بتوانند کد رهگیری دریافت کنند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، کسانی که فرم «ج» قرمز داشتند و هم‌اکنون فاقد مالکیت هستند مصوب شد بتوانند تسهیلات وام ودیعه اجاره را دریافت کنند. این مصوبات برای تعدادی از افرادی بوده که این مشکلات را داشتند.

گفتنی است، برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن که اجاره آن‌ها به صورت دستی و بدون حضور در بنگاه مبادله شده، مشاورین املاک موظف هستند با دریافت حداکثر ۲۵۰ هزار تومان بدون نیاز به دریافت ارزش افزوده و با حضور موجر و مستأجر نسبت به ثبت اجاره‌نامه و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

این مبلغ برای اجاره نامه‌هایی که در بنگاه ثبت شده اما کد رهگیری ندارند هزینه ثابتی معادل ۱۰۰ هزار تومان است و الزامی برای حضور موجر در بنگاه نخواهد بود.

لازم به توضیح است تا پایان آذرماه از مجموع ۳۰۲ هزار و ۳۳۴ متقاضی دریافت وام ودیعه تاکنون ۱۴۸ هزار و ۲۱۵ نفر نزدیک به ۵۰ درصد توانسته‌اند این تسهیلات را دریافت کنند

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران،  معاون اعتباری و بین  اعلام کرد: هیأت مدیره پست بانک همزمان با آغاز ۲۵مین سال فعالیت بانک و درراستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به کسب و کارها و اشخاص آسیب دیده از با بخشودگی جرایم تأخیر تأدیه اقساط سررسید شده پرداخت نشده (دیرکرد) بدهکاران تسهیلات پست بانک ایران موافقت نمود. وی تصریح کرد: آن دسته از دریافت کنندگان تسهیلات از این بانک که تا اول دی ماه سال ۱۳۹۹ اقساط آنها پرداخت نشده است مشمول بخشودگی شده و درصورت به روز رسانی اقساط پرداخت نشده خود، متناسب با تعداد اقساط وصولی و یا بروزرسانی بدهی می توانند از این فرصت استثانی بهره مند شوند. افتخاری افزود: مشمولان بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات می توانند تا  ماه سال جاری با مراجعه به شعبه دریافت کننده تسهیلات از این فرصت استثنائی بهره مند شوند. وی درپایان تأکید کرد: اقساط تسهیلات صندوق توسعه ملی و وام های قرض الحسنه مشمول این بخشودگی نمی باشد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران،  معاون اعتباری و بین الملل بانکعلام کرد: هیأت مدیره پست بانک همزمان با آغاز ۲۵مین سال فعالیت بانک و درراستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به کسب و کارها و اشخاص آسیب دیده از کرونا با بخشودگی جرایم تأخیر تأدیه اقساط سررسید شده پرداخت نشده (دیرکرد) بدهکاران تسهیلات پست بانک ایران موافقت نمود.
وی تصریح کرد: آن دسته از دریافت کنندگان تسهیلات از این بانک که تا اول دی ماه سال ۱۳۹۹ اقساط آنها پرداخت نشده است مشمول بخشودگی شده و درصورت به روز رسانی اقساط پرداخت نشده خود، متناسب با تعداد اقساط وصولی و یا بروزرسانی بدهی می توانند از این فرصت استثانی بهره مند شوند.
افتخاری افزود: مشمولان بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات می توانند تاماه سال جاری با مراجعه به شعبه دریافت کننده تسهیلات از این فرصت استثنائی بهره مند شوند. وی درپایان تأکید کرد: اقساط تسهیلات صندوق توسعه ملی و وام های قرض الحسنه مشمول این بخشودگی نمی باشد.

آزادسازی سهام عدالت برای سهامداران تسهیلات ویژه ای را در بر داشت. یکی از این تسهیلات ارائه شده برای سهامداران وام سهام عدالت است که توسط 5 بانک پرداخت می شود و راهبرد معاصر در این خبر به میزان وام سهام عدالت بانک ملی می پردازد.

به گزارش ایمنا ، مقام معظم رهبری در سال جاری دستور آزادسازی سهام عدالت را صادر کردند و سهامداران با انتخاب روش مدیریت سهام عدالت توانستند از تسهیلات ویژه ای بهره

وام سهام عدالت بانک ملی چقدر است؟

آزادسازی سهام عدالت برای سهامداران تسهیلات ویژه ای را در بر داشت. یکی از این تسهیلات ارائه شده برای سهامداران وام سهام عدالت است که توسط 5 بانک پرداخت می گردد و راهبرد معاصر در این خبر به میزان وام سهام عدالت بانک ملی میپردازد.
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۹ – ۰۸ دی ۱۳۹۹ – 2020 December 28
کد خبر: ۷۲۱۳۲

به گزارش راهبرد معاصر مقام معظم رهبری در سال جاری دستور آزادسا را صادر کردند و سهامداران با انتخاب روش مدیریت سهام عدالت توانستند از تسهیلات ویژه ای بهره مند شوند. کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردند میتوانند با سهام عدالت در بورس فعالیت کنند و کسانی که روش غیر مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند سهام عدالت دریافت می کنند. یکی از این تسهیلات ارائه شده برای سهامداران وام سهام عدالت است که توسط 5 بانک پرداخت می گردد و راهبرد معاصر در این خبر به میزان وام سهام عدالت میپردازد.

وام سهام عدالت بانک ملی

بانک‌ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند. با توجه به ارزش 13 میلیونی سهام عدالت 500 هزار تومانی دارندگان این برگه‌های سهام عدالت تا 6.5 میلیون تومان می‌توانند وام دریافت کنند. این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی به حدود 13 میلیون تومان می‌رسد.19 آذر ماه امسال معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود: ۳۰ میلیون از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ابتدای ماه آینده از بانک‌های دولتی وام خرد دریافت یا اقدام به خرید کالا کنند.

 

جزئیات وام بانک ملی به دارندگان سهام عدالت 

محمد رضا حسین زاده اظهار کرد: بانک ملی برای تامین مالی و نقدینگی واحدهای تولیدی کشور در سال گذشته و سه تا چهار ماهه ابتدایی امسال معادل ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. همچنین، نزدیک ۴ هزار میلیارد تومان هم برای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط که نقش مهمی در سطح اشتغالزایی دارند، پرداخت تسهیلات انجام داده‌ایم.

وام سهام عدالت بانک ملی

وی ادامه داد: از ۲۳ میلیون خانوار مشمول دریافت وام کرونا پرداخت وام ۶ میلیون خانوار متعلق به بانک ملی بوده که طی یک ساعت وام این افراد پرداخت شد. علاوه براین، معادل ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان هم با نرخ ۱۲ درصد به کسب‌وکارهایی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، پرداخت خواهد شد.

 

حسین زاده درباره فروش اموال مازاد بانک ملی، توضیح داد: این بانک تاکنون یکصد و ۸ هزار میلیارد ریال از اموال و املاک خود را به فروش رسانده است و گروه توسعه ملی از زیرمجموعه های خود را از طریق بورس در تیر ماه به فروش گذاشتیم اما فروش نرفت که قصد داریم مدیریت آن را هم واگذار کنیم تا در نهایت واگذاری آن محقق شود.

وام بانک ملی به دارندگان سهام عدالت با کارت اعتباری

وی افزود: تا سقف ۵ میلیون تومان مشمولان سهام عدالت می‌توانند از بانک ملی با کارت اعتباری وام دریافت کنند و در این زمینه بانک ملی با بیش از ۴۰۰۰فروشگاه قرار بسته‌ است تا مشمولان سهام عدالت بتوانند از طریق کارت های اعتباری که به آن‌ها تعلق می‌گیرد، کالاهای موردنیاز خود را خریداری کنند. نکته مهم در این زمینه این است که اگر یک ماه بعد از اولین تراکنش از این کارت‌های اعتباری، مبلغ پرداختی تسویه شود، هیچی سودی از این افراد دریافت نمی‌شود و پاداش هم می‌گیرند. همچنین، برای خوش حساب‌ها در این زمینه سقف اعطای وام بسته به میزان سهام عدالت با کارت‌های اعتباری افزایش پیدا می‌کند.

وام سهام عدالت بانک ملی

مدیرعامل بانک ملی ادامه داد: کارت هدیه دیجیتالی هم یکی دیگر از طرح‌های بانکداری دیجیتال است که به زودی عرضه می‌شود. علاوه براین، معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای وام ازدواج از سوی بانک ملی پرداخت شده است.

 

نحوه پرداخت وام بانک ملی به صاحبان سهام عدالت

محمدعلی محمودزاده در خصوص اختصاص تسهیلات بانکی در بانک ملی ایران به دارندگان سهام عدالت گفت: این امکان برای دارندگان سهام عدالتی که یارانه خود را از طریق بانک ملی دریافت می‌کنند فراهم شده است.

 

مدیرعامل شرکت پرداخت سداد وابسته به بانک ملی افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن ایوا به صورت غیر حضوری ثبت نام و احراز هویت کنند.

 

وی گفت: افراد می‌توانند به میزان نصف ارزش روز سهام عدالت از تسهیلات استفاده کنند و اگر در مدت یک ماه این تسهیلات تسویه شود کارمزدی ندارد.

وام سهام عدالت بانک ملی

محمودزاد اضافه کرد: امکان پرداخت در فروشگاه‌های مختلف از طریق اپلیکیشن ایوا و استفاده از تلفن همراه بدون نیاز به کارت اعتباری فیزیکی انجام می‌شود.

 

وی گفت: بانک ملی نخستین بانکی است که استفاده از تسهیلات الکترونیکی با وثیقه سهام عدالت را فراهم کرده است.

 

مدیرعامل شرکت پرداخت سداد افزود: مراجعه به اپلیکیشن ایوا و طی کردن مراحل ثبت نام در کمتر از ۵ دقیقه قابل انجام است.

 

5 بانک وام ویژه سهام عدالت می‌دهند

علیرضا ماهیار معاون شرکت سپرده گذاری مرکزیدرباره چگونگی استفاده از کارت‌های اعتباری سهام عدالت گفت: این کارت‌ها به مانند کارت‌های اعتباری است که دولت به کارمندان خود برای خرید کالا ارایه می‌کند، اما تفاوت آن با کارت‌های اعتباری خرید کالا این است که دارندگان این نوع کارت‌ها می‌توانند به جای خرید کالا درخواست وام خرد از بانک‌ها کنند.

 

وی با بیان اینکه ۵ بانک دولتی و نیمه دولتی، چون بانک ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارایه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده اند، اظهارداشت: البته برخی بانک‌های خصوصی نیز برای پرداخت وام خرد از طریق کارت‌های اعتباری سهام عدالت پای کار آمده اند.

 

ارزش سهام عدالت امروز 8 دی 99 

امروز سه نماد بانکی حاضر در سبد سهام عدالت متوقف شدند. با این حال ارزش پورتفوی بورسی سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی رشد کرد و ۱۹۱ هزار و ۵۸۱ تومان افزایش یافت و به ۹ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۳۰۷ تومان رسید. رشد امروز بازار سرمایه موجب شد که سهام موجود در سبد بورسی سهام عدالت ۲ درصد افزایش یابد. بر این اساس، ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت آزاد شده نیز به ۵ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۷۳۲ تومان رشد کرد.

وام سهام عدالت بانک ملی چقدر است؟

عدم واریز وجوه فروش سهام عدالت

در ماه‌های ابتدایی پس از آزادسازی سهام عدالت، بسیاری از مشمولان به دلیل نیاز به وجه حاصل از فروش سهام عدالت خود، اقدام به فروش آن از دو طریق بانک یا کارگزاری‌ها کردند. اما این اقدام با مشکلاتی برای سهامداران به همراه بود و شکایات بسیاری از سوی اشخاص درخصوص طولانی شدن واریز وجه به حساب خود مطرح شد.

 

در حال حاضر به دلیل برخی از موضوعات مانند عدم ایجاد فشار (ناشی از فروش سهام عدالت) بر بازار سرمایه، جلوگیری از افت ارزش سهام عدالت، تشویق سهامداران به حفظ سهام خود و… فروش سهام عدالت برای مشمولانی که روش مدیریتی مستقیم را انتخاب کرده بودند، متوقف شده است. باوجود توقف فروش سهام عدالت، موضوع عدم واریز وجه حاصل از فروش سهام عدالت، واریز وجهی ناچیز به حساب برخی از افراد و… همچنان ادامه دارد.

 

پوررضایی گفت: در صورتی که سهام عدالت شخص فروخته شود، وجه حاصل از فروش به صورت سیستماتیک به حساب شخص واریز می‌شود. مگر اینکه سفارش سهامدار به موقع به فروش نرسد یا در فرآیند واریز که احتمال آن بسیار ضعیف است، شماره حساب مشمول مشکل دارد. در غیر این صورت فرض بر این است که سهام به هر دلیلی به فروش نرسیده است.

وام سهام عدالت بانک ملی چقدر است؟

پوررضایی اظهار داشت: سهامداران عدالت یا روش مستقیم یا غیرمستقیم مدیریت را انتخاب کرده‌اند. در روش غیرمستقیم، باتوجه به آخرین استانی که مشمول در آن اقامت داشته است، مدیریت سهام شخص به شرکت سرمایه‌گذاری استانی مرتبط سپرده می‌شود.

بانک ملی ایران نیز به عنوان بزرگترین بانک کشور از نظر تعداد کارت‌ها و حساب‌های بانکی و ابزار‌های پرداخت، با افزایش ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان خود، در کاهش مراجعات مردم، تعداد مبتلایان و تلفات کرونا نقش عمده‌ای ایفا کرد و از سوی دیگر، در پرداخت وام به میلیون‌ها خانوار یارانه بگیر و همچنین صد‌ها هزار فعالیت اقتصادی خسارت دیده از کرونا، جایگاه ویژه‌ای داشته است. شعار سال: در سال سخت شیوع ویروس کرونا و آثار خسارت‌های آن بر بخش‌های اقتصادی و کسب وکار‌های مختلف، بانک‌های کشور در کنار مردم و مسوولان، برای مقابله با خسارت‌های وارد شده بر اقتصاد و کاهش قدرت خرید مردم، برنامه‌ها و تلاش قابل تقدیری را در دستور کار قرار دادند تا ضمن تداوم ارائه خدمات بانکی و مالی مورد نیاز جامعه، با پرداخت تسهیلات بانکی به فعالیت‌های خسارت دیده و خانوار‌های یارانه بگیر،   بخشی از خسارت‌های کرونا در اثر تعطیلی ها، رکود و کاهش تولید را کاهش دهند. بانک ملی ایران نیز به عنوان بزرگترین بانک کشور از نظر تعداد کارت‌ها و حساب‌های بانکی و ابزار‌های پرداخت،  با افزایش ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان خود، در  کاهش مراجعات مردم،   تعداد مبتلایان و تلفات کرونا نقش عمده‌ای ایفا کرد و از سوی دیگر، در پرداخت وام به میلیون‌ها خانوار یارانه بگیر و همچنین صد‌ها هزار فعالیت اقتصادی خسارت دیده از کرونا، جایگاه ویژه‌ای داشته است.  در کنار این اقدامات بزرگ و همه جانبه، تامین تسهیلات برای بخش بهداشت و درمان کشور، تولید دارو، ماسک و مایحتاج بخش درمان و بهداشت کشور، به صورت مستمر و با سرعت بالا در دستور کار بانک ملی ایران قرار گرفت تا پزشکان و پرستاران و کادر درمانی کشور را در این شرایط سخت حمایت کنند. نتیجه این اقدامات گسترده شبکه بانکی، عملا رشد ۵۰ درصدی تسهیلات دهی بانک‌ها در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ را به همراه داشته است. شبکه بانکی کشور برای افزایش توان تسهیلات دهی خود، سپرده قانونی بانک‌ها که معادل بیش از ۱۰ درصد کل سپرده‌های بانکی است را به تسهیلات قبلی خود اضافه کردند و برای پرداخت ۷۵ هزار میلیارد تومان اعتبار مقابله باخسارت‌های کرونا، تسهیلات حمایت از بخش بهداشت و درمان، تولید کالا‌های بهداشتی و درمانی و دارو، پرداخت وام به میلیون‌ها خانوار ایرانی برای کمک به قدرت خرید آن‌ها و تسهیلات پرداخت شده به واحد‌های خسارت دیده از کرونا به کار گرفتند. مانده تسهیلات بانک‌ها در شش ماه اول سال ۹۹ بیش از ۳۰۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته که رشد ۱۹ درصدی در نیمه اول سال جاری داشته است. در یکسال  منتهی به شهریور ۹۹ نیز تسهیلات بانک‌ها معادل ۵۴۵ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است که به معنای رشد ۴۰ درصدی مانده تسهیلات در یکسال منتهی به شهریور ۹۹ است و پیش بینی می‌شود که تسهیلات بانک‌ها در سال ۹۹ حدود ۵۰ درصد رشد داشته باشد تا پاسخ گوی نیاز‌های کشور در شرایط ویروس کرونا باشد. براین اساس، با توجه به سهم بالای بانک ملی ایران از مانده تسهیلات بانک‌های کشور، برآورد می‌شود که بانک ملی ایران در ۹ ماه نخست سال ۹۹ رقمی بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که رشد ۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و با بیش از ۲ میلیون فقره وام و تسهیلات بانکی به واحد‌های تولیدی، فعالان اقتصادی، خانوار‌ها و واحد‌های خسارت دیده از کرونا نقش قابل توجهی در حمایت از واحد‌های خسارت دیده داشته است و از تمام توان خود برای حفظ قدرت خرید خانوارها، تامین سرمایه در گردش، مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های صنعتی و تولیدی و کمک به واحد‌های تولید دارو، محصولات بهداشتی و ضد عفونی کننده، ماسک و وسایل پزشکی استفاده کرده است. در طرح پرداخت وام یک میلیون تومانی به خانوار‌های یارانه بگیر، که در هر نوبت به ۷ میلیون خانوار تسهیلات پرداخت شده نیز بانک ملی ایران به خاطر برخورداری از بیشترین تعداد حساب و کارت‌های بانکی متعلق به خانوار‌های یارانه بگیر، نقش عمده‌ای ایفاد کرده و درمقابله با خسارت‌های  کرونا و حمایت ازقدرت خرید خانوار‌ها نیز مشارکت بالایی داشته  است. بانک ملی ایران به خاطر برخورداری از بیشترین تعداد حساب و کارت‌های بانکی فعال شبکه بانکی، در شرایط شیوع کرونا، میلیون‌ها وام به  سرپرست‌های خانوار، واحد‌های تولیدی و خدماتی  داشته و حتی در تامین تسهیلات تعدادی از شرکت‌های تولید دارو، وسایل بهداشتی، ماسک و… نیز به سرعت وارد عمل شده و نسبت به تامین نیاز این واحد‌های تولیدی و صنعتی و خدماتی اقدام کرده است. بانک ملی ایران تنها در سه ماه نخست ۹۹ بیش از ۸۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کار‌های آسیب دیده تخصیص داده که از این میزان ۱۳ هزار میلیارد ریال در بخش حمل و نقل مسافری برون شهری بوده و بیش از ۲۱ هزار  فقره تسهیلات سرمایه در گردش و هزینه ثابت به ارزش ۶۷ هزار میلیارد ریال نیز در راستای حمایت از بازار اشتغال به به بخش‌های تولیدی اختصاص یافت همچنین بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال نیز طی ۴ مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز کرده است. از دیگر اقدامات بانک ملی ایران، تامین مالی شرکت‌هایی است که  اقدام به تامین اقلام بهداشتی می‌کنند. پویا اندیش باران سلامت یکی از شرکت‌های تولیدکننده مواد ضدعونی کننده است که بانک ملی ایران مبلغ ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات در کمترین زمان ممکن با هدف مبارزه با ویروس کرونا به آن تخصیص داده است. همچنین ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به شرکت تیزپاک به منظور تولید مواد ضد عفونی کننده پرداخت کرد در موارد دیگرنیز تسهیلات قابل توجهی به سایر شرکت‌های دارویی، بهداشتی و درمانی پرداخت شده که به رشد تولید محصولات بهداشتی و درمانی منجر شده است.  تسهیلات مرابحه بانک ملی ایران نیز با نرخ ۱۸ درصدی، و با سرعت پرداخت قابل توجه و ایجاد شرایط مناسب تضمین‌های بانکی، کمک قابل توجهی به قدرت خرید خانوارها، تامین هزینه درمان، هزینه‌های بهداشتی و خرید وسایل ضد عفونی کننده، دارو، ماسک و… بوده است. این بانک در ده ماه ابتدای سال ۹۸ بیش از ۲۷ هزار فقره از این تسهیلات به ارزش ۳۱ هزار میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده و در سال ۹۹ نیز پیش بینی می‌شود که نزدیک به ۴۰ هزار فقره تسهیلات مرابحه با رقمی حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شود. یکی دیگر از حمایت‌هایی که بانک ملی ایران از مشتریان خود در جریان شیوع ویروس کرونا، به تعویق انداختن چند ماهه اقساط تسهیلات بانکی بوده است. در کنار این حمایت مالی از مشتریان بانک که با تعطیلی، کاهش درآمد و رکود حاصل از کرونا مواجه بوده اند تسهیلات بانک ملی در دو سال اخیر نیز رشد قابل توجهی داشته و در۱۰ ماه نخست سال ۹۸ نیز با  یک میلیون و ۵۵۴ هزار فقره به ارزش ۹۵۳ هزار میلیارد ریال و در قالب عقود مختلف تخصیص داده شد. در ۹ ماه اول سال ۹۹ نیز برآورد می‌شود که با بیش از ۲ میلیون فقره تسهیلات بانک ملی ایران به فعالان اقتصادی و خانوارها، رقمی حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است. تا آذر ماه ۹۹ نیز از مجموع ۵۳۴ هزار واحد معرفی شده به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات مربوط به کسب و کار‌های آسیب دیده از شیوع  کرونا،  نزدیک به  ۳۶۶ هزار واحد با اشتغال ۶۲۱ هزار نفر در مجموع مبلغ ۷۶۹۳ میلیارد تومان  تسهیلات دریافت کرده و میانگین تسهیلات هر واحد نیز معادل ۲۱ میلیون تومان بوده است. بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک کشوربه لحاظ  بیشترین تعداد حساب، کارت بانکی، شعبه وحساب الکترونیکی و برخورداری از عابر بانک ها، کارتخوان‌ها و ابزار‌های برداشت اینترنتی و موبایلی در سراسر کشور، در دوره شیوع کرونا، کمک زیادی به کاهش مراجعات مردم به بانک‌ها کرد و مردم از طریق خدمات الکترونیکی و اینترنتی بانک ملی خدمات بانکی دریافت کرده و نقل و انتقال وجه را انجام دادند. بانک ملی در سال‌های اخیر، از طریق نرم افزار‌های بله، بام، رمزبان، ایوا، هپ و برنامه ۶۰ و سایر امکانات و ابزار‌های اینترنتی و موبایلی، و همکاری با شرکت‌های مختلف، امکاناتی کامل و کاربردی را در دسترس مشتریان قرار داده است

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

https://shoaresal.ir/fa/news/318089/مشارکت-گسترده-بانک-ملی-ایران-در-پرداخت-تسهیلات-به-واحد‌های-خسارت‌دیده-از-کرونا

بانک ملی ایران نیز به عنوان بزرگترین بانک کشور از نظر تعداد کارت ها و حساب های بانکی و ابزارهای پرداخت،  با افزایش ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان خود، در  کاهش مراجعات مردم،  تعداد مبتلایان و تلفات کرونا نقش عمده ای ایفا کرد و از سوی دیگر، در پرداخت وام به میلیون ها خانوار یارانه بگیر و همچنین صدها هزار فعالیت اقتصادی خسارت دیده از کرونا، جایگاه ویژه ای داشته است

 

ساز و کار وثیقه گذاری سهام عدالت در بانک‌ها

 

معمارنژاد افزود: بانک‌های تجاری کشور از جمله ملی، سپه، صادرات، تجارت و ملت آمادگی دارند در صورتی که افراد نیاز مالی کوتاه مدت دارند از طریق وثیقه گیری سهام عدالت، نیاز مالی کوتاه مدت مالی مردم را تأمین کنند تا مردم مجبور نشوند سهام عدالت شأن را بفروشند.

 

وی به سازوکار وثیقه گذاری سهام عدالت در بانک‌ها اشاره کرد و ادامه داد: مبنای کار به صورت کارت اعتباری مرابحه است که این موضوع مطابق با سیاست شورای پول و اعتبار و دستور العمل بانک ‌مرکزی است.

 

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: همه بانک‌ها توافق کردند که حداقل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت آزاد شده را به عنوان وثیقه بپذیرند و تسهیلات بدهند. زمان بازپرداخت نیز به صورت سه ساله با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار یعنی ۱۸ درصد است.

 

مراحل ثبت نام وام سهام عدالت کدام بانک ها غیرحضوری و الکترونیکی است؟

 

وی افزود: برخی از بانک‌ها فرایند را به صورت کاملاً الکترونیکی آماده کرده‌اند و برخی نیز در حال آماده سازی هستند؛ سامانه بانک ملی کاملاً آماده است و نیاز به مراجعه حضوری به هیچ وجه نیست. بانک ملت هم این اقدام را انجام داده و به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

 

بانک صادرات، سپه و تجارت هم در حال آماده کردن زیرساختها هستند تا مردم برای دریافت این وام، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک نداشته باشند.

 

معمارنژاد گفت: در سامانه بانک ملی هم احراز هویت و هم ثبت درخواست و پرداخت به شیوه الکترونیکی انجام می‌شود.

 

وی درباره وضعیت فروش سهام کسانی که درخواست فروش سهام عدالت خود را ثبت کرده اند، گفت: بر اساس آخرین آمار ۹۶ درصد از کسانی که درخواست فروش سهام عدالت خود را ارائه کردند وجوه را دریافت کرده‌اند و تنها ۴ درصد در شرایط تجمیع و فروش سهام عدالت قرار دارند، و اگرنه بانک‌ها و کارگزاری‌ها وجوه ۹۶ درصد سهام فروخته شده را فروخته اند.

 

جزئیات پرداخت وام با وثیقه سهام عدالت / سود ۱۸درصد؛ عودت 3 ساله

 

خبر خوش کوتاه مدت سهام عدالت / سود صفر درصد در صورت تسویه یکماهه

 

محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی هم در این نشست خبری اظهار کرد: فلسفه کارت اعتباری این است که در ابتدا وام تلقی نشود؛ از اولین تراکنش یک ماه فرصت دارد تسویه کند اگر تسویه کرد یک ریال هم به بانک به عنوان بهره نیاز نیست بدهد و بلافاصله از ماه بعد دوباره می‌تواند این کار را انجام دهد.

 

وی افزود: اما اگر این زمان‌ گذشت و تسویه نکرد این مبلغ تبدیل به وام شده و دیگر باید بهره ۱۸ درصدی پرداخت شود.

 

حسین زاده گفت: دارندگان سهام عدالت برای دریافت این وام باید به همان بانکی مراجعه کنند که آنجا حساب دارند و شماره شبایشان را معرفی کرده‌اند.

 

ارزش سهام عدالت یک میلیونی و 500 هزار تومانی در سامانه استعلام| امروز یکشنبه 30 آذر ۹۹

 

ارزش سهام عدالت 500 هزار تومانی به 13 میلیون 100 هزار تومان رسید که ارزش 60 درصد سهام قابل معامله آن 7 میلیون و 800 هزار تومان و ارزش 30 درصد سهام قابل فروش 3 میلیون و 900 هزار تومان می شود.

 

همچنین ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی هم به نزدیک 26 میلیون تومان رسیده است که ارزش 60 درصد قابل فروش ا« 15 میلیون تومان و ارزش 30 درصد فروش آن 7 میلیون و 500 هزار تومان است.

 

ارزش سهام عدالت

 

آغاز پرداخت وام سهام عدالت از فردا / وام سهام عدالت چقدر است؟

 

از هفته آینده بانک‌ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند. با توجه به ارزش 13 میلیونی سهام عدالت 500 هزار تومانی دارندگان این برگه‌های سهام عدالت تا 6.5 میلیون تومان می‌توانند وام دریافت کنند. این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی به حدود 13 میلیون تومان می‌رسد.

 

19 آذر ماه امسال معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود: ۳۰ میلیون از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ابتدای ماه آینده از بانک‌های دولتی وام خرد دریافت یا اقدام به خرید کالا کنند.

 

علیرضا ماهیار با بیان اینکه پنج بانک دولتی و نیمه دولتی، چون بانک ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارایه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: البته برخی بانک‌های خصوصی نیز برای پرداخت وام خرد از طریق کارت‌های اعتباری سهام عدالت پای کار آمده‌اند.

 

معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک‌ها به دارندگان کارت اعتباری سهام عدالت را با سود ۱۸ درصدی البته بدون ضامن عنوان کرد و گفت: مزیت دریافت چنین وامی این است که سهام شخص به جای ضامن وام وثیقه می‌شود و متقاضی دیگر نیازی به ضامن ندارد.

قیمت روز سهام عدالت

 

در همین مورد مرداد ماه امسال یکی از معاونان وزیر اقتصاد اعلام کرده بود: با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط درخواست مشتریان بانکی برای دریافت کارت اعتباری کاملا غیرحضوری است و سهامداران عدالت به هیچ وجه نباید به بانک مراجعه کنند.

 

وضعیت پرتفوی سهام عدالت در 30 آذر ماه

 

 امروز یکشنبه (30 آذرماه) شاخص کل بورس

 

با رشد ۳۱ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۴۴۴ هزار واحدی شد.

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید هر روز نوسانات شرکت‌های بورسی زیر مجموعه سهام عدالت را در قالب جدول تنظیم شده مشاهده کنید.

 

نام شرکت سهامی قیمت هر سهم در معاملات۲۹ آذر ماه برحسب ریال قیمت هر سهم در معاملات۲۶ آذر ماه برحسب ریال
 فارس(صنایع‌ پتروشیمی خلیج فارس) ۱۳,۰۵۰ ۱۲,۶۶۰
شگویا (پتروشیمی‌شهید تندگویان) ۱۱,۷۵۵ ۱۱,۲۷۹
شاوان (پالایش نفت لاوان) ۱۰۲,۲۰۰ ۱۰۱,۷۲۸
دانا (بیمه دانا) ۹,۹۳۰ ۹,۶۴۰
بنیرو (شرکت نیرو ترانس) ۵۸,۹۹۰ ۵۸,۹۹۰
رمپنا (شرکت مپنا) ۱۹,۶۴۰ ۱۹,۶۴۰
اخابر(مخابرات ایران) ۱۵,۳۴۰ ۱۵,۳۴۰
کگل (شرکت گل گهر) ۱۸,۶۴۰ ۱۸,۰۹۰
حکشتی‌ (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران) ۲۷,۵۱۰ ۲۶,۹۴۰
فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان) ۱۴,۶۲۰ ۱۴,۱۲۰
فولاژ (فولاد آلیاژی ایران ) ۲۷,۵۱۰ ۲۷,۵۱۰
فخوز(شرکت فولاد خوزستان) ۴۰,۵۲۰ ۴۰,۵۲۰
ساراب ( سیمان داراب ) ۱۳,۷۰۰ ۱۳,۳۷۰
ورنا (سرمایه گذاری رنا) ۸,۷۱۰ ۸,۶۶۰
حپترو (حمل و نقل پتروشیمی ) ۳۰,۹۹۰ ۳۰,۲۰۰
کچاد (شرکت چادرملو) ۲۰,۶۳۰ ۱۹,۸۰۰
وپست (شرکت پست) ۱۷,۵۲۰ ۱۷,۳۰۰
مارون (پتروشیمی مارون) ۱۴۹,۰۷۵ ۱۴۱,۱۶۸
شپنا (پالایش نفت اصفهان) ۱۵,۱۵۰ ۱۵,۷۳۰
شتران (پالایش نفت تهران) ۱۲,۲۵۰ ۱۲,۴۳۰
شبندر(شرکت پالایش نفت بندر عباس) ۲۸,۲۰۰ ۲۹,۵۸۰
بسویچ (شرکت پارس سویچ) ۴۸,۴۷۰ ۴۹,۳۲۰
وبملت (بانک ملت) ۵,۰۴۰ ۵,۰۱۰
وبصادر ( بانک صارات ایران ) ۳,۴۷۰ ۳,۲۵۰
خاور ( ایران خودرو ) ۷,۳۰۳ ۷,۴۴۷
وتجارت (بانک تجارت ) ۳,۲۲۰ ۳,۵۱۰
 فایرا (شرکت آلومینیوم ایران) ۲۸,۲۰۰ ۲۷,۵۳۰
شراز (پالایش نفت شیراز) ۱۱۶,۰۹۰ ۱۱۳,۵۵۷
جم (پتروشیمی جم) ۴۹,۳۰۰ ۴۷,۳۷۰
فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) ۱۵,۷۱۰ ۱۵,۳۳۰
سدشت (سیمان دشتستان) ۳۷,۴۳۰ ۳۷,۴۳۰
شبریز (پالایش نفت تبریز) ۳۲,۲۰۰