بازار وام ایران
بازار وام ایران

بازار وام

دریافت وام قرض الحسنه آنی؛ بدون ضامن و با کارمزد ۱ درصد
– دریافت وام آنی با کارمزد یک درصد بدون ضامن /بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تقویت قدرت مالی هموطنان، طرح ۲ در یک را با اعطای ۲ وام قرض الحسنه با یک سپرده اجرا می کند.
۱۱ آبان ۱۳۹۸ خبر الف
۱۳ دیدگاه

تسهیلات ارزان قیمت بانک قرض الحسنه مهر ایران/ دریافت وام آنی با کارمزد یک درصد بدون ضامن

در طرح ۲ در یک می توانید با مراجعه به هر یک از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران و به پشتوانه حساب خود ۲ بار وام قرض الحسنه دریافت نمایید. در این طرح، صاحبان سپرده می توانند با افتتاح حساب و تکمیل موجودی در بانک، به صورت آنی تا ۱۰۰ درصد مبلغ افتتاحی خود را بدون ضامن وام قرض الحسنه دریافت نمایند.

ویژگی طرح

با یک بار افتتاح حساب، ۲ بار وام قرض الحسنه دریافت می کنید
وام اول با کارمزد۱% و وام دوم به میزان امتیاز میانگین مشتری با کارمزد ۴ % پرداخت می شود.
مشخصات وام اول

زمان پرداخت وام اول: یک روز پس از تشکیل پرونده می باشد.
مبلغ وام اول: به انتخاب مشتری و حداکثر تا ۱۰۰ درصد مبلغ سپرده افتتاحی
تعداد اقساط: تا سقف ۶۰ ماه و به انتخاب مشتری
ضامن: برای صاحب سپرده بدون ضامن
کارمزد وام : ۱ درصد
حداکثر سقف وام اول: ۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای هر نفر از محل سپرده ویژه
مشخصات وام دوم

مبلغ وام: بر اساس میانگین حاصله از (باقیمانده سپرده افتتاحی مشتری و بازپرداخت اقساط ماهانه وام اول)
تعداد اقساط: تا سقف ۶۰ ماه و به انتخاب مشتری
ضامن: با ارائه ضامن معتبر
کارمزد: ۴ درصد
حداکثر سقف وام دوم: ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای هر نفر از محل منابع بانک
مثال :

در صورتی که شما مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در سپرده ویژه اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران واریز کنید در کوتاه ترین زمان ممکن و حداکثر یک روز، شخصاً می توانید بدون نیاز به ضامن، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان وام  با اقساط قابل انتخاب (از ۲ ماه تا ۶۰ ماه) بطور مثال ۳۶ ماهه و کارمزد ۱ درصد دریافت کنید. در این حالت شما می توانید بعد از بازپرداخت اقساط و تسویه وام اول،از تسهیلات مرحله دوم بانک معادل امتیاز حاصله از ۵ میلیون تومان باقیمانده بعلاوه بازگشت اقساط وام ۱۰۰ میلیون تومانی مطابق ضرایب سیاست اعتباری مرتبط با سال مورد نظر و ضوابط و مقررات جاری بانک بهره مند شوید.

وام
مبلغ
زمان پرداخت
تعداد اقساط
کارمزد
ضامن
مخاطبین طرح
وام اول
تا ۱۰۰              درصد سپرده مشتری
۲۴ ساعت
حداکثر ۶۰ قسط
۱ درصد
صاحب سپرده بدون ضامن برای سایرین مطابق ضوابط بانک
عموم مشتریان
وام دوم
بر اساس میانگین حساب
حداقل ۳ ماه بعد از دریافت وام اول
حداکثر ۶۰ قسط
۴ درصد
بر اساس ضوابط جاری بانک
افراد مشارکت کننده در طرح۲در یک

 

وام مسکن گران شد + جدول

بانک اول – در روز‌های سیزده و چهاردهم بهمن ماه هزینه وام مسکن از مسیر ارزانی خود جدا شده و روندی صعودی را در پی گرفت. نرخ سود وام مسکن در سه شنبه ۱۴ بهمن ماه به ۲۰.۵ درصد رسید

 ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ خبر

 الف 

  ۰ دیدگاه


به گزارش بانک اول در چهاردهم بهمن ماه قیمت خرید وام مسکن پس از روند نزولی خود در چند روز گذشته دوباره شدت گرفت . روند نزولی قیمت اوراق تسهیلات مسکن که از هفته پیش آغاز شده بود در روز ۱۱ بهمن ماه به کف ۵۰ هزار تومانی برخورد کرده و دوباره به مسیری صعودی خود بازگشت.

در همین راستا وام مسکن متاهلین که به کمترین میزان خود در چند ماه اخیر رسیده به زیر ۲۵ میلیون تومان رسیده بود،  به بالاتر از ۲۶ میلیون تومان بازگشت. اما این هزینه برای مجردین چه تغییراتی داشته و نرخ سود را چه حد جابجا کرده است؟

 

هزینه وام مسکن

قیمت اوراق وام مسکن نسبت به روز یک شنبه با ۲ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش ۵۳ هزار تومان رسید. این افت قیمت، هزینه اوراق را از پرتگاه ۵۰ هزار تومان دورتر کرد.

مجردها برای تهیه وام مسکن که سقف آن ۱۴۰ میلیون تومان است نیازمند خرید ۲۸۰ عدد از اوراق تسه و متاهلها با سقف ۲۴۰ میلیون تومان، ۴۸۰ عدد از آن هستند.

با توجه به آن که به اعتبار هر ورق می توان ۵۰۰ هزار تومان وام جهت خرید خانه از وام مسکن اخذ کرد این قیمت برای مجرد ها به ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ۱۴ بهمن ماه رسید. یعنی بیشتر از ۱۵ میلیون تومان. این افزایش قیمت پس از ثبت رکورد ارزانی در روز های ابتدایی هفته اخیر بوده است.

قیمت وام مسکن متاهلین نیز طبق همین محاسبه در روز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه به ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

اما این هزینه با مجموع پولی که متقاضیان در ازای اخذ وام مسکن در طول ۱۲ سال به مسکن باز پراخت می کنند تمام مبلغی است که آنها برای وام مسکن می پردازند. با لحاظ کردن هزینه وام مسکن دیگر نرخ سود این وام، ۱۷.۵ درصد نخواهد بود.

 

 

نرخ سود وام مسکن

 

 

هزینه‌ای که متقاضیان وام برای  دریافتمبلغی مشخص می پردازند به دو قسمت تقسیم می شود.

بخشی از آن پولی است که در ازای دریافت وام مسکن می پردازند و بخشی دیگر مبلغ دریافتی وام است که در طول ۱۲ سال با نرخ تنزیلی مشخص باز پرداخت می کنند.

محاسبات نشان می دهد که نرخ واقعی  سود وام مسکن در روز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه ۲۰.۵ درصد است.

این نرخ در مقایسه با نرخ سود اسمی خود ۳ واحد درصد فاصله دارد.

 

هزینه کل وام مسکن در طول ۱۲ سال

نرخ سود موثر به این معناست که افراد در طول ۱۲ سال معادل وام این سود مبلغی بیشتر از وامی که در ابتدا اخذ کرده‌اند را باید به بانک برگردانند. در همین خصوص نهایتا خالص هزینه های مجردینی که در روز بیست و نهم دی ماه برای اخذ وام مسکن از طریق خرید اوراق تسه اقدام کرده و باید آن را در طول ۱۲ سال به بانک باز پرداخت کنند نسبت به یک شنبه ابتدای این هفته نزدیک به یک میلیون وام و ۳۸۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده و  برابر با ۱۷۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

این رقم برای متاهلین ۳۲۴ میلیون وام و ۲۰۰ هزار تومان براورد شده و نسبت به روز یکشنبه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان گران تر است.

آخرین مهلت ثبت‌نام وام ۵ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی + جزئیات

بانک اول – از ابتدای بهمن تا ۲۵ بهمن ماه بازنشستگان تامین اجتماعی مهلت دارند برای دریافت وام ۵ میلیون تومانی اقدام کنند.

 ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ خبر

 الف 

  ۰ دیدگاه


به گزارش بانک اول، علی دهقان‌کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره جزئیات اعطای وام ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: از ابتدای بهمن تا ۲۵ بهمن ماه بازنشستگان تامین اجتماعی مهلت دارند برای دریافت وام ۵ میلیون تومانی اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه بعد از این مهلت ثبت نام تعیین شده، تا پایان سال دیگر مهلتی برای ثبت نام وام مشخص نمی‌شود، گفت: ۴ هزار نفر از بازنشستگان ماه گذشته وام ۵ میلیون تومانی را با حقوق دی ماه دریافت کردند.

 

رئیس کانون بازنشستگان وام  تامین اجتماعی شهر تهران تصریح کرد: لیست بازنشستگان را بعد از ثبت نام به سازمان تامین اجتماعی ارسال می‌کنیم و سازمان تامین اجتماعی بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد، اگر اطلاعات درست بود، وام قبلی را به طور کامل تسویه حساب کرده بودند و ضامن کسی هم نشده بودند، لیست آن‌ها برای واریز به  رفاه ارسال می‌شو

وام مسکن و ازدواج را قطع کنید!

بانک اول – پرداخت اجباری وام ازدواج و وام مسکن توسط بانک‌ها و با مصوبه دولت، هر ساله دچار افزایش مبلغ شده است و این در حالی ست که نه تنها مشکل ازدواج و مسکن حل نشده بلکه تحقق هر دو مورد، دچار افزایش هزینه به شکلی سرسام‌آور شدند.

 ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ خبر

 الف 

  ۰ دیدگاه


به گزارش بانک اول پرداخت تسهیلات، یکی از منابع درآمدی بانک‌هاست و باعث می‌شود که علاوه بر رونق بخشیدن به تولید و کسب و کار، وام  باعث تقویت بانک‌ها هم می‌شود. شوربختانه به دلیل سیاست‌های پوپولیستی دولت‌های مختلف، سرمایه‌گذاری در تولید نه تنها وام از حاشیه سود بسیار پایین برخودار است، بلکه دیگر هیچ جذابیتی برای بانک‌ها به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاران اقتصادی هر سرزمینی ندارد. یکی از دلایل شکل‌گیری این وضعیت ناگوار این است که دولت هر ساله تحت عنوان وام ازدواج و وام مسکن اجباری، مجبور به پرداخت تسهیلاتی با نرخ بهره دستوری بسیار پایین و نامتناسب با تورم می‌کند.

هر سال بانک‌ها بنا بر مصوبات دولت‌ها موظف می‌شوند هزاران میلیارد تومان از منابع پول و شبه‌پول خود را صرف پرداخت تسهیلات در دو حوزه مسکن و ازدواج کنند و با این حال نرخ بهره این وام بانکی معمولا به شکل قرض‌الحسنه یا با بهره‌ای بسیار اندک که در عمل چند ده درصد پایین‌تر از نرخ تورم است، به متقاضیان پرداخت می‌شود.

بانک‌ها نیز برای جبران این زیان دستوری که دولت‌ها و وام  به شبکه بانکی اعمال می‌کنند، دیگر از حوزه تولید و کسب و کار حمایت نمی‌کنند و با خرید املاک، طلا، دلار، استخراج بیت کوین، سبدگردانی وام  و نوسان‌گیری در بازار بورس یا خودرو و سفته‌بازی در تمامی بازارهای یاد شده، زیان وارده را جبران کند و همچنین از قافله جذب نقدینگی‌های سیار در دست مردم نیز عقب نمی‌ماند ـ  وام که به جهت سرکوب نرخ سود سپرده توسط دولت دچار گریز سرمایه هستند ـ و به این شکل اولویت بانک‌ها از اقتصاد مولد به اقتصاد غیر مولد تغییر مسیر می‌دهد.

 

پایین بودن تکنولوژی تولید و ساخت در کشور نیز رابطه‌ سمی دوسویه‌ای است که اثر منفی بر روابط بخش صنعت و شبکه بانکی می‌گذارد وام . به این جهت که پایین بودن تکنولوژی تولید و ساخت، خواب سرمایه افزایش می‌یابد و نرخ بهره متعاقب آن دچار افزایش می‌شود. این وضعیت باعث وام  می‌شود معوقات مشکوک‌الوصول بانک‌ها دوباره افزایش یابد. بهترین راه برای حل معضل دوری بانک‌ها از بخش تولید، تغییر در ترکیبات وام  پرداخت تسهیلات اجباری است.

 

دولت منابع بانک‌ها را قفل می‌کند

اکنون که هر ساله بانک‌ها مجبور به پرداخت ارقام نسبتا سنگینی از منابع خود به وام‌ گیرندگان برای مسکن و ازدواج هستند، بهتر است دولت با تجدید نظر در این رویه، تلاش کند تا نرخ بهره حقیقی کاهش وام  پیدا کند و تولید هم رونق همزمان بگیرد. یکی از راهکارهایی که برای این موضوع پیشنهاد می‌شود این است که پرداخت وام‌ های دستوری تورم‌زا متوقف شود. با یک مرور ساده می‌شود مشاهده کرد که مبلغ وام پرداختی برای مسکن در سال ۸۵ از ۱۵ و ۱۸ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان و بالاتر در سال ۹۹ رسیده اما نه تنها مشکل مسکن حل نشده که افزون بر آن باعث گران‌تر شدن قیمت تمام شده هر متر مربع ساخت وام مسکن در سراسر کشور شد. همچنین میزان وام ازدواج پرداختی به زوجین نیز از مبلغ ۲ میلیون تومان در سال ۸۴ برای هر زوج، به ۱۰۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین رسیده است اما مشکل ازدواج نه تنها حل نشده بلکه هزینه‌های آن رو به تزاید گذاشته است.

وام ازدواج قطع شود!

تغییر مسیر پرداخت این تسهیلات، یکی از راهکارهایی است که می‌تواند علاوه بر غیر تورمی بودن، منجر به ایجاد اشتغال و همچنین افزایش صادرات و ارزآوری در کشور خواهد شد. به طور مثال پرداخت مبلغ تعیین شده برای وام هر زوج، به شرکت‌های داخلی تولید لوازم خانگی مشروط بر خرید لایسنس از شرکت‌های معتبر دنیا و افزایش کیفیت تولید محصولات، می‌‌تواند علاوه بر افزایش سطح اشتغال، باعث رونق بخشیدن به تولید وام  شود و آثار تورمی نیز به همراه نداشته باشد. بازپرداخت این تسهیلات هم از طریق تصفیه اقساطی بر روی قبوض آب، برق و گاز در یک بازه زمانی ۵ تا ۷ ساله صورت بگیرد.وام  در این شرایط حاشیه سود تولید و حاشیه سود بانک‌ها از پرداخت این تسهیلات نیز رشد خواهد کرد.

 

نرخ بهره در حوزه  وام مسکن شناور شود

دومین تغییر برای تعویض مسیر پرداخت  اجباری بانک‌ها از ناحیه دولت، باید در حوزه مسکن صورت بپذیرد. تکنولوژی وام  ساخت مسکن در ایران، بسیار پایین و مقاومت واحدهای ساخته شده به شکل انبوه در کنار واحدهای قدیمی موجود در بافت‌های فرسوده، در برابر زلزله غیرقابل قبول است. تولید مسکن پیش‌ساخته و مقاوم از جمله راهکارهایی است که می‌تواند مشکل مسکن در ایران را بسیار کاهش دهد و در کنار آن، باعث احیای مسکن و رونق ۳۰۰ گروه صنعتی وابسته به آن اعم از سیمان، فولاد، شیشه و سایر مصالح ساختمانی شود.

این کار باعث افزایش مقاومت واحدهای وام  مسکونی جدید و همچنین ایجاد اشتغال پایدار برای بسیاری از افراد خواهد شد. خواب سرمایه نیز در این حوزه با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد و نرخ بهره برای این حوزه نیز مسیر نزولی را خواهد پیمود. البته مهمترین شرط برای رونق بخش مسکن، شناورسازی نرخ بهره در این حوزه و باز گذاشتن دست انبوه‌سازان و  برای توافق بر سر سود تسهیلات پرداختی است. این کار باعث واقعی شدن قیمت وام مسکن و کاهش تقاضای کاذب و سفته‌بازی در این حوزه نیز خواهد شد. ایجاد واحدهای مسکونی پیش‌ساخته در بافت‌های فرسوده، همچنین باعث تسریع در ایمن‌سازی این بافت‌ها خواهد شد و رونق محلات را نیز در پی خواهد داشت

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط