بازار وام ایران
بازار وام ایران

بانک پاسار گاد

به اطلاع می‌­رساند شرکت بانک پاسارگاد (سهامی عام) در نظر دارد تعداد 7،447،639،000 (هفت میلیاردو چهارصد و چهل و هفت میلیون و ششصد و سی و نه هزار) سهم معادل 97/99 درصد از کل سهام شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد را به صورت نقد و اقساط به قیمت پیشنهادی هر سهم 79.900 ریال و با شرایط ذیل واگذار نماید:

1. قیمت فوق، قیمت پایه برای عرضه سهام می‌­باشد و بدیهی است که بالاترین قیمت پیشنهادی مبنای ثمن معامله خواهد بود.

2. در صورتی که خریدار تقاضای خرید سهم به صورت نقد و اقساط داشته باشد، خریدار می‌بایست 50% از ارزش کل معامله را بصورت نقدی و حداکثر ظرف مدت 2 روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده پرداخت نماید و الباقی 50% ارزش معامله را در قالب 4 قسط مساوی با فواصل سه ماهه با نرخ سود سالیانه 18% پرداخت نماید که تاریخ اولین قسط، سه ماه پس از قطعیت معامله می‌­باشد.

متقاضیان می­‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر تا تاریخ 1399/12/20 به آدرس تهران، خیابان میرداماد، پلاک 430 مراجعه و یا با شماره 82891293 تماس حاصل نمایند

به اطلاع مشتریان گرامی می‌رساند؛ به منظور به‌روز رسانی سامانه‌ مدیریت کارت بانک پاسارگاد، در روز یکشنبه مورخ 10اسفند1399 ، به مدت 120 دقیقه (در بازه زمانی 02:00 الی 04:00 بامداد) اختلال پیش بینی می شود.

این اقدامات با هدف ارائه‌ی خدمات به‌روز و شایسته به مشتریان گرامی صورت گرفته و در حداقل زمان ممکن پایان می‌یابد

 

با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور؛ عملیات اجرایی پتروشیمی پاسارگاد آغاز شد

عملیات اجرایی پتروشیمی پاسارگاد در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان، در روز پنجشنبه 30 بهمن، آغاز گردید.

 

به گزارش روابط‌عمومی پاسارگاد، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد در این مراسم با اشاره به نگاه ویژه این بانک به محل احداث این مجتمع در منطقه محروم استان هرمزگان گفت: ایجاد اشتغال در مناطق محروم یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های بانک پاسارگاد محسوب می‌شود که در این راستا احداث مجتمع پتروشیمی پاسارگاد در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته دکتر قاسمی، این طرح که در راستای جلوگیری از صدور مواد خام هیدروکربوری، ایجاد اشتغال در مناطق محروم ساحلی و ایجاد درآمد صادراتی چند صد میلیون دلاری در سال، درست بعد از ۴ماه از آغاز عملیات اجرایی طرح مشابه در منطقه آزاد چابهار و در سواحل محروم مکران آغاز می‌شود؛ حاکی از توجه این بانک به توسعه سرمایه‌گذاری طرح‌های مهم صنعتی و معدنی در کشور در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه اجرای چندین طرح پتروشیمی توسط بخش خصوصی در این منطقه پیش‌بینی شده است، تأکید کرد: با این حال مجتمع پتروشیمی پاسارگاد اولین طرح بزرگ در این منطقه است که نیاز به حمایت دولت، صندوق توسعه ملی و دستگاه‌های ملی و استانی دارد.

بنابر اظهارات مدیرعامل بانک پاسارگاد، طرح پتروشیمی پاسارگاد وابسته به شرکت گسترش انرژی پاسارگاد پس از انجام مطالعات امکان‌سنجی مفصل و کسب مجوزهای لازم به‌منظور تولید انواع پلیمرها از خوراک گاز طبیعی با سرمایه‌گذاری در حدود 1.5 میلیارد یورو در سه فاز به اجرا خواهد رسید.

این مقام مسئول از اجرای فاز اول این پتروشیمی شامل تبدیل گاز طبیعی به متانول در این روز خبر داد و خاطرنشان کرد: در ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز این طرح از حداکثر توان تولید داخل استفاده خواهد شد.

دکتر قاسمی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به سرمایه‎‌گذاری‌های بانک پاسارگاد در حوزه‌های معدنی و صنایع معادن خاطرنشان کرد: بانک پاسارگاد در این حوزه در حدود 6.5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده‌است. نتیجه کار 4 واحد کنسانتره به ظرفیت 8میلیون تن، 3 واحد گندله 2.5 میلیون تنی و 3 واحد فولادی خواهد بود. وی با بیان اینکه گام بعدی این بانک در حوزه صنایع فولادی و معدنی، رسیدن به تولید 10میلیون تن فولاد است خاطرنشان کرد: بانک پاسارگاد در توسعه و سرمایه‌گذاری اهتمام جدی و پیشرویی داشته است. این بانک جوان، در تاریخ 15 ساله عمر خود، مراحل بلوغ را به خوبی طی کرده و به زودی شاهد اقدامات بسیار مؤثرتر و در سطح بالاتر توسط آن خواهیم بود.

در این مجتمع پتروشیمی محصولاتی چون متانول با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 650 هزارتن، الفین با ظرفیت تولید 622 هزار تن در هر سال، پلی پروپیلن با ظرفیتی بالغ بر 250 هزار تن، پلی‌اتیلن سنگین با 310هزار تن تولید سالانه و برای اولین بار در کشور با ظرفیت تولید 50 هزار تنی اتیلن پروپیلن دی ان مونومر در هر سال تولید خواهند شد.

خوراک این مجتمع، بالغ بر 2.4 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در شبانه‌روز خواهد بود که قرار است از طریق خط لوله سراسری هفتم به این مجتمع انتقال یابد.

گفتنی است طرح عظیم مجتمع پتروشیمى پاسارگاد در زمینى به مساحت 160هکتار واقع در منطقه ویژه اقتصادى صنایع انرژى‌بر پارسیان، در استان هرمزگان و در 30 کیلومترى شرق منطقه ویژه اقتصادى انرژى پارس قرار گرفته است.

 

ختتامیه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد برگزار شد؛ تقدیر از فیلم‌هایی با رویکرد حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی

 

بازار وام  عصر روز یکشنبه 26 بهمن‌ماه 1399، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با محوریت حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی با حضور حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد، دکتر حسن بلخاری دبیر این جشنواره، هیات داوران و جمعی از سینماگران، به‌ صورت نیمه حضوری در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد و در دو بخش حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی به اهمیت ارزش فیلم کوتاه و تاثیر بسیار زیاد این شاخه از فیلمسازی در جهان امروز اشاره کرد. او تاکید کرد: اکثر فیملسازان بزرگ که نام ایران را در این عرصه در جهان زنده نگاه داشتند، از حوزه فیلم کوتاه برخاستند. انتظامی در ادامه از توجه دکتر مجید قاسمی، دکتر حسن بلخاری، فیلمسازان و حضار به مقوله فیلم کوتاه تشکر کرد. همچنین دکتر مجید قاسمی، مدیر عامل بانک پاسارگاد و رییس جشنواره فیلم کوتاه، در سخنانی ضمن خوش‌آمدگویی به مدعوین و فیلمسازان حاضر در مراسم و همچنین مخاطبینی که از طریق فضای مجازی این مراسم را دنبال می‌کردند، با بیان اینکه این جشنواره با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، به ‌صورت محدود برگزار می‌شود، در تشریح اهمیت و جایگاه هنر در ادبیات ایرانی به بیان جملات ارزشمند بزرگان ادبیات ایران پرداخت و به ریشه چند هزار ساله هنر در ایران اشاره کرد. مدیر عامل بانک پاسارگاد در ادامه اظهار داشت: درخصوص انتخاب نام بانک پاسارگاد، این نام از بین 1294 اسم برگزیده انتخاب شد، باورکردنی نیست که ادبیات فاخر ما برای انتخاب یک اسم می‌تواند 1294 اسم را پیشنهاد کند. ما در جلسه‌ای که چندین ساعت طول کشید، با در نظر گرفتن نظرات صاحب‌نظران به هشت اسم رسیدیم که از بین آنها نام پاسارگاد انتخاب شد. وام من معتقد هستم وقتی به تاریخ توحیدی خودمان نگاه می‌کنیم، پاسارگاد خود پیام هنری بسیار عمیقی دارد.

او در بخش دیگری از سخنان خود، خطاب به جوانان هنرمند افزود: اگر با احترام و آداب ‌تکریم، تاریخ ایران و سرگذشتی که سرشار از سلحشوری و توانمندی بوده را با هنر خود، دست به دست به نسل آینده برسانید هم به عهد خود و ایرانی بودن وفا کرده‌اید، هم هنر خود را متجلی کرده‌اید و هم به آیندگان پیام‌هایی خواهید داد که آنها را نیز متعهد می‌کنید.

او تصریح کرد: تولید بخش مهمی از هنر است. در زمان گذشته کوزه سفالی با دست ساخته می‌شد اما در حال حاضر با استفاده از ماشین‌آلات این تولید صورت می‌گیرد. به نظر من سازنده آن ماشین هنرمند است. در هر حوزه‌ای هنر سایه‌انداز است. بانک پاسارگاد از ابتدا نسبت به مساله تولید ملی با دقت و بصیرت و نگاه عمیق به آینده و آینده‌نگری برنامه‌ریزی کرده است. ما در بانک پاسارگاد چندین هولدینگ داریم از جمله هلدینگ صنایع معدنی (میدکو) که در آن شش و نیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده است و در حدود چهارصد و بیست هزار فرصت شغلی فراهم شده است. در هلدینگ مالی که از بانک، بیمه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف تشکیل شده است، 1170 نفر در ستاد و شعبه‌های بیمه و 119.000 نفر در بیش از 40.000 دفتر نمایندگی در حال فعالیت هستند که نشان‌دهنده‌ هنر تولید خدمات و هنر تولید امنیت و آسایش نسبت به آینده انسان است. در حوزه انرژی، هلدینگ گسترش انرژی با هدف سرمایه‌گذاری 12 میلیارد دلاری در حال پیگیری است. در هلدینگ ICT بانک که شرکت فناپ است، در حال حاضر حدود 5.500 نفر از جوانان بااستعداد در حال فعالیت هستند. خدمات تولید شده در این هلدینگ به چندین بانک ارایه می‌شود. از موفقیت‌های قابل توجه این هلدینگ ادغام 5 بانک کشور از طریق کربنکینگ فناپ , ذ وام می‌باشد. همچنین در آینده، سرزمین هوشمند پاد تحولی جدید در نظام بانکی ایجاد خواهد کرد. در هلدینگ سلامت ساخت 7000 تخت بیمارستانی در هفت نقطه از کشور در حال پیگیری است و اقدامات گسترده‌ای در حوزه تشخیص هوشمند بیماری‌ها در حال انجام است، این بخشی از فعالیت‌های هنری و تولیدی گروه مالی پاسارگاد است. او با اشاره به نگاه هدفمند، درست، بلندمدت و آینده‌نگر بانک پاسارگاد به تولید افزود: این موفقیت‌ها گنجی است که بی‌رنج به دست نیامده است، همکاران من در سراسر کشور توانمندی‌ها، آبرو، اعتبار و همت بی‌بدیل خود را تقدیم ملت ایران کردند تا این پیشرفت‌ها ایجاد شود، اگر این همت‌ها نبود و اگر در بحث تولید چهره‌های سوخته کارگران شریف مقابل کوره‌های آتش نبود این تولید جوابگوی تحریم‌ها نمی‌شد. این مسوولیت شما جوانان هنرمند است که این پیشرفت‌ها را به تصویر بکشید و آن را به نسل بعد منتقل کنید.

در ادامه این جشنواره، دکتر حسن بلخاری، دبیر چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد در سخنانی با بیان اینکه این جشنواره در ادامه سه جشنواره قبلی است اما یک تفاوت دارد، توضیح داد: در جشنواره‌های اول، دوم و سوم، سه محور بنیادین بشری و انسانی را مبنا قرار داده بودیم که تکریم خانواده، مساله محیط‌زیست و اهدای عضو بود. در جشنواره چهارم مقرر شد با حذف دو سال فاصله بین جشنواره‌ها، محوریت تولید ملی مورد توجه قرار گیرد. بر این اعتقاد که هنرمند تا نتواند با موضوع ارتباط حسی برقرار کند نمی‌تواند راوی کاملی از آن باشد، مقرر شده بود بانک پاسارگاد تعدادی از ,وام برگزیدگان سه دوره قبل جشنواره را با پیشرفت‌های مهم صنعتی که بانک پاسارگاد حامی اصلی این پیشرفت‌هاست آشنا کند و بازدیدی در این خصوص هماهنگ شود که البته به خاطر محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا میسر نشد. یقین داریم که اگر این اتفاق رخ می‌داد آثار درخشان‌تری در این حوزه به دست ما می‌رسید. لازم به ذکر است در شرایط موجود و با توجه به شرایط گسترش بیماری کرونا به فکر تعطیلی جشنواره بودیم اما خوشبختانه 250 اثر از 226 فیلمساز به دست‌مان رسید که 29 اثر انتخاب نهایی شد و درنهایت جوایزی به 7 فیلمساز برگزیده تعلق گرفت. امیدوارم با استناد به شعار «آنچه توانسته‌ایم لطف خدا بوده است» که رمز ماندگاری اعمال و کردار ماست، بتوانیم شاهد تداوم این شکل حمایت از هنر، فرهنگ و فرهنگیان در آینده نیز باشیم.

این نویسنده و پژوهشگر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: معتقد هستم فرهنگ چند هزار ساله ما ایرانیان به غلط به بعد و قبل از اسلام تفکیک شده، چراکه ما از دوره زرتشتیان و از ابتدا اهل کتاب و توحید بوده‌ایم. هنر در تاریخ ایران داستان شگفت‌انگیزی دارد، جایی که حکیم سخن، فردوسی فرمود؛ هنر نزد ایرانیان است و بس، تعریفی از هنر ارایه داده است.
بلخاری در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت هنر در فرهنگ ایرانی ادامه داد: اولین کاربرد هنر در فرهنگ ایران این است که صفت اهوراست و دوم به عنوان قوه ممیز خیر و شر است. بازتاب این نکته که در قرآن کاملا دیده می‌شود این مطلب است که تقوی پیشه کنید تا خدا به شما فرقان (عامل تمییز حق از باطل) دهد. جناب حافظ می‌گویند، تکیه بر تقوی و دانش در طریقت کافری است/ راهرو ‌گر صد هنر دارد توکل بایدش این یعنی رسما تقوی، دانش و توکل جزو هنر هستند.
گفتنی است پیش از برگزاری مراسم اختتامیه، در بخش جنبی این رویداد، ,وام کارگاه آموزشی توسط روح‌الله حجازی برگزار شد که در این کارگاه از شرایط فیلمسازی و شکل‌گیری ایده و چگونگی تدوین فیلم مطالبی مطرح شد. دکتر حسن بلخاری، علی‌اکبر امین‌تفرشی، دکتر محمود دهقان طزرجانی، منوچهر شاهسواری، ابراهیم مختاری، روح‌اله حجازی، بهرام توکلی و نیما جاویدی داوران چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد بودند که به بررسی و انتخاب آثار برگزیده در این جشنواره پرداختند. در این جشنواره در بخش حرفه‌ای، بنفشه جاهد (نام اثر: مهدی) موفق به کسب رتبه نخست شد، امید توتونچی (نام اثر: چادری مادر) رتبه دوم و الهام عادلی (نام اثر: دست‌ها) رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش غیرحرفه‌ای نیز راضیه سراجی (نام اثر: کالای ایرانی) رتبه اول، محمد‌مهدی فکریان (نام اثر: فراش) رتبه دوم و سیداحسان حیدری (نام اثر: مبارز ملی) رتبه سوم را کسب کردند. همچنین جایزه ویژه دبیر جشنواره به فیلم برگزیده شرکت فناپ از شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد تعلق گرف

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط