بازار وام ایران
بازار وام ایران

تصویب وام ازدواج

تصویب وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی در کمیسیون فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب پیشنهاد وام ۵۰ میلیون تومانی در نشست امروز کمیسیون فرهنگی خبر داد.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (دوشنبه دوم دی‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: در نشست امروز کمیسیون فرهنگی، تبصره‌های ارجاعی لایحه بودجه سال 1399 کل کشور بررسی و نمایندگان عضو کمیسیون پیشنهادات خود را جهت ارائه به تلفیق مطرح کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا پیشنهاد شد که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانک‌های عامل 70 هزار میلیارد ریال از محل منابع سپرده‌های پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی به تفکیک 49 هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) و 21 هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور با معرفی دستگاه‌های ذی ربط به مددجویان و کارفرمایان طرح‌های اشتغال مددجویی با اولویت زنان سرپرست خانوار به صورت تسهیلات قرضا الحسنه با بازپرداخت 7 ساله پرداخت نماید.

وی افزود: در صورتیکه هریک از دستگاه‌‎های مذکور نتوانند به هر میزان سهمیه تسهیلات خود را تا پایان آذر 1399 استفاده نمایند، سهمیه مذکور به دیگر دستگاه‌های مشمول تعلق می‌‎گیرد.

ذوالقدر اضافه کرد: همچنین در نشست امروز در تبصره 16 بند (الف) پیشنهاد شد که وام ازدواج از 30 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افرایش یابد و بازپرداخت 5 ساله آن نیز به 7 سال افزایش یافت.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: نمایندگان همچنین پیشنهادات دیگری داشتند که مورد بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی‌ها به نشست بعدی موکول شد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط