بازار وام ایران

ثبت نام وام ازدواج

وبلاگ

۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
بازار وام ایران

ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری+ جزئیات

بانک اول – ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از طریق سامانه صندوق بازنشستگی صورت می پذیرد.

 ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر

 الف 

  ۰ دیدگاه


به گزارش بانک اول ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگانی به صورت غیرحضوری و با مراجعه به سایت سامانه صندوق بازنشستگی کشوری صورت می پذیرد. وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۲۵ میلیون تومان است و سود ۱۰ درصد سالیانه به آن تعلق می گیرد. در ادامه جزئیات بیشتر از وام ازدواج فرزندان بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، میزان سود، نحوه ثبت نام و شرایط بازپرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان را مورد بررسی قرار دادیم.

میزان وام ازدواج ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است و به ۱۴۰۰ نفر از متقاضیان تخصیص می‌یابد.

 

سود وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری چقدر است؟

 

وام ازدواج با نرخ سود ۱۰ درصد ارائه می‌شود و اقساط بازپرداخت آن در ۶۰ ماهه خواهد بود.

 

شرایط عمومی برای ثبت نام

کسانی مشمول دریافت وام ازدواج خواهند بود که حداقل ۱۰ میلیون ریال خالص دریافتی بهمن ماه آنها باشد.

عقدنامه‌هایی برای دریافت وام پذیرفته می‌شوند که تاریخ ثبت آنها بین بازه زمانی اول خرداد ۹۸ تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰ باشد.

 

شرط پرداخت وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان

تسهیلات وام ازدواج فقط به اولین ازدواج فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشسته (یا وظیفه‌بگیر یا فرزند همسر وظیفه‌بگیر) تعلق خواهد گرفت؛ مشروط بر آن که ازدواج اول زوجین نیز باشد.

 

برای هر شماره دفتر کل تنها یک وام اختصاص خواهد یافت. در صورتی که درخواست وام ازدواج برای یک شخص از سوی دو بازنشسته طرح شود (مثلاً پدر و مادری که هر دو بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری باشند و هر دو درخواست وام برای ازدواج فرزندشان را مطرح کنند)، فقط یک وام ازدواج به آنها اختصاص می‌یابد.

 

اگر بازنشسته یا وظیفه‌بگیری در دوره‌های پیش موفق به دریافت وام ازدواج برای یکی از فرزندانش شده باشد، در این دوره امکان دریافت وام نخواهد داشت.

وام ازدواج مشمول بیمه عمر مانده بدهکار خواهد بود و هزینه آن بر عهده متقاضی است.

متقاضیانی که در دوره‌های قبل ثبت نام کرده بودند ولی وام به آنها اختصاص نیافته بود، برای استفاده از امکانات این دوره باید مجددا ثبت نام کنند.

پس از ثبت نام متقاضیان برای دریافت وام ازدواج، صندوق بازنشستگی درخواست‌ها را بنا بر اولویت (همچون میزان حقوق بازنشسته و تعداد تسهیلاتی که قبلا دریافت کرده است) طبقه‌بندی کرده و به راستی آزمایی مدارک می‌پردازد، پس از آن نام واجدین شرایط در سامانه صندوق بازنشستگی کشوری اعلام خواهد شد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط