بازار وام ایران
بازار وام ایران

فقط یک چهارم وام کرونایی مصوب،به شرکت های ریلی مسافری پرداخت شد.

دبیر انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی گفت: از ۹۴۰ میلیارد تومان وام مصوب کرونایی، تنها ۲۳۰ میلیارد تومان به شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری پرداخت شده است.

 

سبحان نظری در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با گذشت بیش از یک سال از تصویب تخصیص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری تا به امروز مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان معادل کمتر از یک چهارم از این تسهیلات پرداخت شده است.

 

وی افزود: این در حالی است که شرکت‌های ریلی مسافری با افت شدید تقاضا به علت محدودیت‌های کرونایی حاکم بر کشور و محدودیت ۵۰ درصدی فروش بلیت به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی روبه رو شده‌اند.

 

به گفته دبیر انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی، شرکتهای ریلی مسافری به عنوان شرکت‌های پیشرو و موفق در میان تمامی شیوه‌های حمل و نقل در اجرای پروتکل‌های بهداشتی از روز اول ابلاغ این مصوبه، با رعایت ظرفیت حداکثر ۵۰ درصدی قطارهای مسافری علاوه بر مهم دانستن مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، تحت فشار اقتصادی بوده‌اند.

 

سنگ اندازی های بانک عامل در مسیر اعطای تسهیلات کرونایی

 

نظری ادامه داد: با این وجود متأسفانه بانک عامل پرداخت تسهیلات مذکور، با گذشت بیش از یک سال، اکثریت شرکت‌های مسافری ریلی را در پیچ و خم بروکراسی اداری معطل و همچنان از پرداخت تسهیلات کرونایی محروم نگهداشته است.

 

وی خاطرنشان کرد: با وجود رشد بی‌سابقه هزینه‌های شرکت‌های ریلی مسافری و عدم افزایش متناسب نرخ بلیت، این شرکت‌ها به ارائه خدمات خود ادامه می‌دهند در حالی که برای هزینه‌های جاری و بعضاً دستمزد پرسنل خود نیز با مشکلات عدیده دست به گریبان هستند.

 

دولت جلوی ورشکستگی و تعدیل نیرو در شرکت‌های ریلی را بگیرد

 

فعال صنفی صنعت حمل و نقل ریلی به اضافه شدن هزینه‌های ضد عفونی و بهداشتی به هزینه‌های جاری شرکت‌های ریلی مسافری اشاره و اظهار کرد: این موضوع موجب بروز مشکلات جدیدی برای این شرکت‌های خصوصی شده است؛ لذا از دولت درخواست داریم در راستای تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات کرونایی مصوب، با بانک عامل هماهنگی به عمل آورد تا با پرداخت آن از ورشکستگی و تعدیل‌های گسترده نیروی انسانی در این بخش جلوگیری گردد.

 

کد خبر 5212115

 

 

 

برچسب‌ها

 

انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی تسهیلات کرونایی قطار مسافری ویروس کرونا وام بانکی

 

شهر خبر

 

اخبار فناوری

شهر خبر

بیت کوین

واکسن کرونا

 

مطالب پیشنهادی

 

پیشنهاد توسط

 

1500گیگ اینترنت بین‌الملل 3 ماهه فقط روزی 1000 تومان !!!

 

۵ گیگ اینترنت رایگان با اولین شارژ در فروشگاه اینترنتی…

 

خرید آپارتمان در شهرزیبا تهران| املاک دلتا

 

خونه های روستایی دنج، برای یک سفر خصوصی و پاکیزه

 

ویلا با استخر روباز | بهترین شرایط با ضمانت جاجیگا

 

مبلمان اداری مدرن و پارتیشن اداری – دنیته

 

سیستم یکپارچه آموزش مجازی+LMS: پافکو، بهترین در آموزش مجازی…

 

با خرید چه محصولاتی میشه بنز برنده شد؟

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط