بازار وام ایران
بازار وام ایران

مهلت ثبت‌نام وام‌های دانشجویی تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شد

صندوق رفاه دانشجویان روز یکشنبه از تمدید مهلت ثبت نام انواع وام های دانشجویی تا ۱۵ دی ماه خبر داد.

فرایند ثبت نام از ۱۵ مهرماه آغاز شده بود و تا روز گذشته ادامه داشت.

صندوق رفاه پیش از این در بخشنامه ای جدول زمان‌بندی ثبت وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرده بود، اما با در نظر گرفتن وضعیت حضور حداقلی کارکنان دانشگاه ها در شرایط ناشی از تشدید شیوع بیماری کرونا و تعطیلی آموزش حضوری بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، همچنین به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان و رفع مشکلات دانشجویان به دلیل حضور نیافتن در دانشگاه‌ها، این مهلت دوباره تمدید شد.

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان، برای حمایت بیشتر از دانشجویان مشمول دریافت وام ودیعه مسکن و بهره مندی حداکثری آنان از این وام و کاهش مشکلات ناشی از مراجعه به بانک و معرفی ضامن، در نیمسال جاری وام ودیعه مسکن متاهلی از طریق صندوق رفاه پرداخت خواهد شد.

در آیین نامه اعطای وام های دانشجویی آمده است که به دانشجویان ورودی جدید در نیمسال اول تحصیل بدون احتساب معدل وام اختصاص می یابد.

وام های تحصیلی و مسکن به دانشجویان روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی-مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای، وام ویژه دکتری به دانشجویان دوره روزانه تمام وقت مقطع دکتری ناپیوسته و پیوسته واجد شرایط دانشگاه های دولتی و مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی تعلق می گیرد.

همچنین وام ضروری به دانشجویان روزانه تمام وقت دانشگاه‌های دولتی-مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی حرفه‌ای، وام شهریه به دانشجویان نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی-مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی حرفه‌ای و نیز دانشجویان شهریه‌پرداز دانشگاه‌های پیام نور-غیردولتی و غیرانتفاعی-جامع علمی کاربردی و آزاد اسلامی تعلق می‌گیرد.

انواع وام ها

وام تحصیلی به منظور کمک به گذران زندگی دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی و دانشجویان کم بضاعت اعطا می شود. دریافت این وام فقط در نیمسال اول به شرطی که از مجموع تعداد نیمسال های مقرر تجاوز نکند، بلامانع اعلام شده است.

وام ضروری به منظور کمک به تامین بخشی از هزینه های ضروری دانشجویان روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی در رویدادهای مختلف از جمله حوادث و بلایای طبیعی، شرایط خاص، ازدواج، تولد فرزند، همچنین حمایت از دانشجویان برتر، نمونه کشوری، مبتکر، قهرمان ورزشی و توان خواه پرداخت می شود.

وام ویژه دکتری به منظور کمک به پیشبرد امور تحصیلی دانشجویان مقطع دکتری تحصصی ناپیوسته و آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری پیوسته که امتحان جامع خود را با موفقیت گذرانده اند، در دوره روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی پرداخت می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط