بازار وام ایران
بازار وام ایران

هفت‌خوان دریافت وام ازدوام

هفت‌خوان دریافت وام ازدوام

خبرمهم: با این که مدت‌ها از ابلاغ بخشنامه وام ازدواج ۱۴۰۰ به شبکه بانکی می‌گذرد، ظاهرا بانک‌ها توجهی به متن این بخشنامه ندارند و با برخوردهای سلیقه‌ای، شیرینی آغاز زندگی مشترک را به کام جوانان تلخ کرده‌اند.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، بانک‌ها معتقد هستند که باید وثایق کافی برای وام‌های خود بگیرند اما براساس گفته‌های مردم کار از دریافت وثایق کافی گذشته و به سخت‌گیری و سنگ‌اندازی رسیده است.

هفت خوان وام ۱۰۰ میلیون تومانی

« برادر من و خانمش هیچ کدوم زیر ۲۵ سال نبودند، اما تونستن وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی بگیرن. چطور؟ رئیس شعبه آشنای پدرم بود. همین. به نظرم الکی زحمت نکشید تا آشنا نداشته باشید از وام خبری نیست»

« چرا دولت و بانک‌ مرکزی هیچ اقدامی نمی‌کنه؟ چرا بانک‌ها زور می‌گویند؟ این چه وضعشه قانون مگه دولت تصویب نمیکنه؟ این سنگ‌اندازی بانک‌ها برای زوج‌ها پس چیه؟ بانک‌ها اصلا حوصله ندارند به ما جواب بدند. کی رسیدگی میکنه به این وضع وام زوج‌ها؟»

« سه نفرضامن بازنشسته، کسرحقوق، سه تا چک وسفته از ما گرفتن»

« همش دروغه. بانک صادرات میگه باید ۳ نفر بیارید وهر ۳نفر هم گواهی کسر حقوق داشته باشند. بگید نمیخوایم وام بدیم. تمام»

«یارانه رو وثیقه از من قبول نکردن. حتی یارانه ۱۶ نفر هم گفتم می‌برم ولی کلا قبول نکردند. اینا همش دروغه»

« هرکس تو بانک آشنا دارد می‌تواند…حتی با یک ضامن و یارانه حدودا۱۸۰هزاری به راحتی وامش روبگیرد… اما برای ما از این خبرها نیست. فقط خداکمک‌مان کند»

« دیروز بنده رفته بودم برای وام ازدواج. برای ۱۰۰میلیون ۱۳۰میلیون سفته، یک برگ چک ۱۳۰میلیونی خودم، یک برگ چک ۱۳۰میلیونی ضامن اول و مدارک کامل یک ضامن دیگر با تمامی مدارک و کارهای بانکی دادیم. فکر کنم برای یک وام مدارک ما در یک پوشه جا نگیرد»

«چرا جوانان ما رو به اسیری می‌کشانید؟ حرفی بزنید که درعمل هم اجرایی باشد نه اینکه مردم را مسخره خود کنید. دولت با بانک‌ها اول صحبتش را بکند وسنگ‌هایش را باز کند بعدش مردم بفرستید بانک. واقعآ که! بدشان نمیاد که جوانان ما پیر شوند و تن به ازدواج ندهند؟ الله اکبر. واقعآ که»

« یارانه را قبلا خود دولت با پرداخت وام کرونا پیشخور کرده چه چیز را قرار است برای وام ازدواج گرو قبول کنند»

« ما برای یه وام ۵۰ میلیونی ۱۰ تا ضامن بردیم. برای هر کس یه بهانه میارن. الان پدر چیکار کنه و تو این گرانی چطوری برای دخترش جهیزیه بخره؟ یکی رسیدگی کنه. کم پدر و مادران رو پیش بچه ها سر به زیر کنید »

« اونایی که میان اینجا میگن گرفتن وام راحته بیشتر حرفاشون دروغه. احتمالا فک و فامیل درست حسابی دارن، راحت ضامن شدن براشون و گرفتن. خیلی‌ها ضامن رسمی ندارن. میگن سواره از پیاده خبر نداره همینه»

«من امروز ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ رفتم بانک ملت همدان اسداباد بهم میگن ۲ تا ضامن کارمند، یک بازاری و ۲ میلیارد تومان سفته بابت ضامن بیار. بنده به دلیل سهمیه ایثارگری مبلغ وامم دو برابر میشه الان ۷۰ تعلق گرفته بهم دو برابر میشه. کجایی دنیا واسه وام ۱۴۰ میلیون تومانی ۲ میلیارد سفته میگیرن؟!»

« من که انقدر به دیگران گفتم و خودم رفتم بانک‌های مختلف خجالت می‌کشم دیگه برم. اصلا نتیجه نگرفتم. خب اگه نمی‌خوان بدن از اول میگفتن آدم ازدواج نمی‌کرد که از چاله بیفته تو چاه. حالا باید به صد نفر جواب پس بدی که چرا نمیری سر خونه زندگیت»/تجارت نیوز

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط