بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام‌های دانشجویی

وام‌های دانشجویی

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم گفت: در سال جاری وام‌های تحصیلی ضروری، شهریه و ودیعه مسکن دانشجویان ۳۰ درصد افزایش داشته است.

ناصر مطیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره روند ارائه وام به دانشجویان گفت:‌ هر یک از دانشجویان در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند مدارک لازم ارائه و از وام‌های دانشجویی متعدد بهره‌مند شوند.

وی افزود: برای دانشجویان روزانه به شکل مرتب ماهانه پرداختی‌هایی در قالب وام ضروری، وام ازدواج و … در نظر گرفته می‌شود.

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم درباره روند ارائه خوابگاه‌های دانشجویی به دانشجویان ادامه داد: دانشجویانی که دروس عملی و کارگاهی دارند در نیم سال گذشته و سال تحصیلی قبل امکان استفاده از خوابگاه داشتند و در حد بضاعت دانشگاه خدمات رفاهی به این افراد اختصاص یافته است.

مطیعی تصریح کرد: در نیمسال جاری برای اختصاص خوابگاه به دانشجویان دکتری که پایان‌نامه و رساله اخذ کرده‌اند منتظر تصمیم‌گیری ستاد کرونا و واکسیناسیون دانشگاه‌ها هستیم.

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم درباره روند ارائه وام به دانشجویان گفت: دانشجویان متقاضی وام باید به سامانه صندوق رفاه مراجعه و ثبت وام و درخواست را انجام دهند. در صورت تأیید، وام به حساب دانشجویان واریز می‌شود.

به گفته مطیعی افزایش وام‌های تحصیلی ضروری، شهریه، ودیعه مسکن ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین از رونمایی سامانه یکپارچه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ عملیاتی خبر داد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط