بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ازدواج

جزیات پرداخت وام صد میلیون تومانی ازدواج
مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: زوجین برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه وام صد میلیون تومانی به سامانه ازدواج بانک مرکزی مراجعه کنند.
دانشمندی، مدیر اعتبارات بانک مرکزی در ارتباط تلفنی با شبکه خبر با بیان اینکه، بر اساس قانون و در سال جاری

کسانی که از تاریخ ۱ / ۱ / ۹۶ تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده اند می توانند درخواست وام بدهند افزود: برای هریک از زوجین مبلغ ۵۰ میلیون تومان با باز پرداخت هفت ساله در نظر گرفته شده است.

دانشمندی در ادامه افزود: تاکنون ۱۰۴ هزار و ۱۲۳ نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند که مبلغ پرداختی آن‌ها ۵۳ هزار و ۸۸۸ هزار میلیارد ریال بوده است.

مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: در حال حاضر ۲۹۶ هزار نفر در صف انتظار و در مراحل مختلف دریافت وام هستند تا  تکمیل مدارک آنها انجام و تسهیلات به این افراد پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه قانونگذار، اولویت پرداخت تسهیلات وام قرضه الحسنه را با پرداخت ازدواج تعیین کرده اند، گفت: هیچ محدودیتی از نظر تامین منابع برای پرداخت وام زوجین وجود ندارد، اما زوجین برای تکمیل مدارکشان باید تسویه کنند و اگر مدارک تکمیل و ضامن معتبر داشته باشند قطعا پرداخت وام به این زوجین صورت می‌گیرد.

دانشمندی با بیان اینکه سامانه ازدواج از سال ۸۸ راه اندازی شده است، افزود: زوجین با مراجعه به سامانه ازدواج بانک مرکزی می‌توانند مراحل مختلف پرداخت تسهیلات را پیگیری کنند.

وی افزود: زوجین با مراجعه به سامانه ازدواج بانک مرکزی  و ثبت نام و  مدارک لازم از جمله کدملی، تاریخ عقد و … را ثبت و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط