بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ازدواج

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: براساس مصوبه امروز این کمیسیون سقف وام ازدواج جوانان با در نظر گرفتن شرایطی برای هر زوج ۱۰۰ میلیون تعیین شد.

بانک و بیمه فوری / شرط دریافت وام ازدواج ۲۰۰ میلیونی اعلام شد

مجتبی رضاخواه عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس با اشاره به مصوبه جلسه امروز عصر این کمیسیون گفت: با موافقت اعضای کمیسیون تلفیق سقف وام ازدواج برای جوانان با در نظر گرفتن شرایطی در سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان برای هر زوج تعیین شد.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در صورتی که مرد زیر سن ۲۵ سال و دختر زیر سن ۲۳ سال باشد، به هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان وام ازدواج تعلق می‌گیرد، در غیر اینصورت اگر سن هر کدام از زوجین بالاتر از این میزان باشد، وام ۷۰ میلیونی دریافت خواهند کرد.

  • اخبار روز
  • اخبار بورس
  • قیمت دلار امروز
  • بچه مایه دار تهران چطور به خانم نخبه تجاوز کرد!

  • بعد ازدواج با روابط دوران مجردی چه کنیم؟

  • با پسری که حقوق ۴، ۵ میلیون تومانی دارد ازدواج می‌کنید؟/ فیلم

وی تاکید کرد: البته امکان دارد، یکی از زوجین دارای شرط سنی پایین باشد و دیگری بالاتر که این موضوع ایرادی ندارد و هر زوج متناسب با سن تعیین شده، وام ازدواج را دریافت می‌کند

واریز سومین مرحله وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری تا عصر امروز

کدخبر: 399658
اقتصادنیوز : مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری از واریز سومین مرحله وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری تا عصر امروز (دوشنبه) خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی خدامی با اعلام این خبر گفت: وام ۲۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان این صندوق مربوط به دوره سوم سال ۱۳۹۹ تا عصر امروز (دوشنبه) به حساب حقوق شخص بازنشستگان مشمول واریز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی؛ خدامی با بیان اینکه «تعداد دریافت کنندگان این تسهیلات براساس اعلام قبلی، یک هزار نفر در کل کشور خواهد بود» یادآور شد: این تعداد واجد شرایط، افرادی هستند که درخواست خود را به صورت اینترنتی از ۲۵ بهمن ماه تا ۸ اسفندماه امسال خرید وام  در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی ثبت کرده بودند.

به این ترتیب از ابتدای سال ۹۹ تاکنون حدود سه هزار نفر از فرزندان بازنشستگان کشوری از تسهیلات ازدواج فرزندان برخوردار شده اند.

وام ازدواج ۵۰ میلیونی هزینه‌‎ای به دولت تحمیل نمی‌کند
نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ مجلس، معتقد است که وام ازدواج ۳۰ میلیونی مشکلی از جوانان حل نمی‌کند و مصوبه کمیسیون فرهنگی مبنی بر افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان، هزینه‌ای به دولت تحمیل نمی‌کند.
محمداسماعیل سعیدی

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر افزایش وام ازدواج از 30 به 50 میلیون تومان، اظهار کرد: در شرایط اقتصادی امروز کشور، یکی از اساسی‌ترین مسائل تشکیل خانواده و ازدواج جوانان است که مجلس به عنوان نهاد سیاست گذار باید شرایطی را برای تسهیل ازدواج جوانان فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

  • تصویب وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی در کمیسیون فرهنگی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وام ازدواج همه مشکلات جوانان را حل نمی‌کند، افزود: وام ازدواج در این شرایط اقتصادی مشوقی برای ازدواج جوانان بوده و برطرف شدن موانع بر سر راه جوانان در شروع زندگی است.

وی با بیان اینکه وام ازدواج 30 میلیون تومانی کفاف هزینه‌های بالای شروع زندگی را نمی‌دهد، ادامه داد: در صورت ثابت ماندن مبلغ این وام با تورم فعلی، مشکلی از جوانان حل نخواهد شد.

محل پیش بینی شده برای پرداخت وام منابع موجود بانک‌ها است

سعیدی با یادآوری اینکه شوک قیمتی وارده به بازار کاری کرد که مبلغ وام 30 میلیون تومانی ازدواج، ارزش همان وام ازدواج قبلی، یعنی 10 میلیون تومان را داشته باشد؛ تصریح کرد: محل پیش بینی شده برای پرداخت وام ازدواج، بودجه‌ای به دولت تحمیل نمی‌کند و از محل منابع موجود بانک‌های کشور است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار امیدواری کرد   خرید وام که بانک‌ها با مدیریت منابع خود بتوانند شرایط پرداخت وام ازدواج به جوانان را فراهم کنند و کمیسیون تلفیق بودجه و صحن مجلس نیز به این مهم در قالب لایحه بودجه 99 کشور رأی مثبت دهند.

این در حالیست که محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خانه ملت در واکنش به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان، گفت: ما نمی توانیم تکلیف مالایطاق را اجرا کنیم./

“———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

پرداخت وام ازدواج بانک ملی ایران از مرز یکصد هزار فقره عبور کرد

پرداخت وام ازدواج بانک ملی ایران از مرز یکصد هزار فقره عبور کرد

بانک ملی ایران اعلام کرد: در نیمه ابتدای امسال بیش از یکصد هزار جوان ایرانی با تسهیلات ازدواج به خانه بخت رفتند.

به گزارش  بازار وام  به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در نیمه نخست امسال تعداد ۱۰۱ هزار و ۹۶۷ فقره تسهیلات ازدواج توسط بانک ملی ایران پرداخت شده است که ارزش ریالی این تسهیلات بر ۵۳ هزار و ۳۲۷ میلیارد و ۷۸۲ میلیون ریال بالغ می شود.

سقف وام قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین ۵۰۰ میلیون ریال، با دوره بازپرداخت ۸۴ ماه و نرخ چهار درصد کارمزد است. بیش از ۷۰ درصد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در نظام بانکی توسط بانک ملی ایران پرداخت می شود و این بانک در طی سال گذشته نیز ۲۳۹ هزار و ۲۳ فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده است که ارزش ریالی این تسهیلات بالغ بر ۷۵ هزار و ۵۰ میلیارد و ۱۳۴ میلیون ریال است.

در سال ۹۷ هم این بانک حدود ۲۶۵ هزار فقره وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش ریالی ۴۱ هزار و ۴۹۲ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال پرداخت کرده است. بانک ملی ایران وام ازدواج را مطابق دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی و مصوبات داخلی خود تنها با اخذ یک ضامن معتبر و سفته در تمامی شعب پرداخت می کند و مشتریان ارجمند می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موارد را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات بانک ملی ایران در سایت اصلی این بانک پیگیری کنند.

هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه می توانند این تسهیلات را دریافت کنند و افرادی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین ماه ۱۳۹۶ بوده و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند، در اولویت نخست قرار دارند

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط