بازار وام ایران
بازار وام ایران

آغاز پرداخت وام ۲۰ میلیونی تومانی وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشور

  • اخبار اجتماعی
  • اخبار تهران

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز پرداخت وام ۲۰ میلیونی تومانی وام ازدواج فرزندان بازنشستگان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فتح الله شعبانی اظهار کرد: مشمولان دریافت یک هزار فقره تسهیلات 20 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری پس از قرعه کشی، اولویت بندی و راستی آزماییِ مدارک و اسناد ارسالی، مشخص شده‌اند و پرداخت تسهیلات به حساب این عزیزان از امروز (دوشنبه) آغاز و تا پایان هفته جاری به اتمام خواهد رسید.

شعبانی با بیان اینکه ثبت‌نام آنلاین این تسهیلات از طریق سایت صندوق بازنشستگی از سوم تا 20 خردادماه انجام شد، گفت: این تسهیلات شامل فرزندانی می‌شد که تاریخ عقدنامه آن‌ها از اول فروردین 98 تا پایان 31 اردیبهشت ماه 99 باشد.

وی با اشاره به تأکید مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برای اجرای فصلی این تسهیلات، گفت: قرار شد پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران در چهار دوره و هر دوره برای یک هزار فقره اجرایی شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: تسهیلات 20 میلیون تومان و با اقساط 60 ماهه (5 ساله) بوده که به غیر از ثبت‌نام اینترنتی و تحویل مدارک به استان‌ها برای راستی آزمایی، هیچ گونه شرایط خاص و پیچیده‌ای برای دریافت مثل داشتن ضامن و اسناد بانکی و مالی ندارد که پس از تأیید نهایی، مبلغ وام به حساب شخص بازنشسته متقاضی و مشمول به تعداد تسهیلات در نظر گرفته شده، واریز خواهد شد.

شعبانی گقت: در این دوره، برای دریافت وام ازدواج فرزندان بیش از 29 هزار نفر درخواست خود را ثبت کردند که از این میان و در گام نخست، با توجه به منابع در اختیار، حدود یک هزار نفر مشمول و واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.


جزئیات جدید از پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری درباره آخرین اخبار از وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وام لوازم خانگی، توضیحاتی داد.

به گزارش تازه‌نیوز، محمود مرتضایی فرد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار کرد: وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان کشوری در دو مرحله برای فرزندان آن‌ها درنظر گرفته شد.

وی تصریح کرد: در مرحله اول به هزار نفر از فرزندان بازنشستگان کشوری وام ازدواج ۲۰ میلیون تومانی داده شد. در مرحله دوم که ثبت نام آغاز شد مجدد برای هزار نفر، وام ۲۵ میلیون تومانی کمک هزینه ازدواج در نظر گرفته شد که شاید هفته بعد وام این افراد واریز شود.

مرتضایی فرد درباره نحوه ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری، گفت: ثبت نام وام از طریق سایت بوده و این وام براساس اولویت بندی که بین بازنشستگان صورت می‌گیرد اختصاص پیدا می‌کند. بازنشستگانی که دریافتی کمتری نسبت به سایرین دارند در اولویت قرار دارند.

وی تصریح کرد: می‌خواهیم هر فصل این تسهیلات را برای فرزندان بازنشستگان کشوری در نظر بگیریم.

وی در پاسخ به اینکه به نوه بازنشستگان کشوری وام ازدواج تعلق می‌گیرد، بیان کرد: به افرادی که تحت تکفل پدر بزرگشان از لحاظ قانونی باشند این وام اختصاص پیدا می‌کند و با داشتن مدارک لازم که نشان فرد تحت تکفل پدر بزرگ بازنشسته خود است می‌توانند برای دریافت وام ازدواج اقدام کنند.

بازنشستگان و وام خرید کالا

این مقام مسئول افزود: یکی از طرح‌هایی که استقبال خوبی از آن شده، اعطای وام لوازم خانگی بود که طی تفاهم با «گروه صنعتی انتخاب» آغاز شد. بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات داده شده است که نیازی به هیچ ضمانتی نداشت. بازپرداخت آن ۵ ساله و سود آن ۱۰ درصد بود. همچنین اقساط این وام بعد از تحویل لوازم خانگی از حقوق آنها کسر شد.

وی خاطرنشان کرد: در روز‌های آینده گروه انتخاب قرعه کشی‌ای خواهد داشت و ۴۰ نفر از افرادی که در این مدت این وام را دریافت کردند در قرعه انتخاب می‌شوند و سایر اقساطشان بخشیده خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط