بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام بانکی

نزدیک شدن سال نو همیشه با دغدغه تامین بودجه برای خرید لوازم منزل، تعمیر خانه و هزاران مورد دیگر همراه است که عیدی و سنوات شب عید پاسخگوی آنها نیست. شاید برای بسیاری از مردم دریافت وام بانکی و تسهیلات بانکی بهترین گزینه باشد. منتها در بیشتر مواقع شهروندان زمان کافی برای بررسی تسهیلات تمامی بانک‌ها و شرایط آنها را ندارند.

به علاوه از آنجائیکه شانس اخذ تسهیلات بانکی در ماه‌های پایانی بسیار کمتر خواهد بود، بهتر است که متقاضیان سریعتر نوع تسهیلات درخواستی خود را مشخص کرده و نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

به همین دلی تسهیلات مختلفی که بانک‌ها در حال ارائه آنها هستند را بررسی و ساده‌ترین آنها را عنوان کرده‌است. البته باید توجه کنید که هر شعبه بانکی شرایط اعتباری متفاوتی نسبت به سایر شعب دارد و به همین دلیل ممکن است بطور کلی تسهیلاتی ارائه نکنند و یا شرایط متفاوتی در سقف وام یا شرایط ضامن داشته باشند.

نکات مهم در مورد تسهیلات و وام بانکی

در تسهیلات گفته شده، توجه به چند نکته ضروری‌ است:

«کارت اعتباری خرید کالا می‌تواند از یک یا چند بانک صادر شود اما مجموع ارزش آنها نباید از ۵۰ میلیون تومان بیشتر باشد.

درصورتیکه سند ملکی به عنوان وثیقه استفاده شود، ملک باید بیمه شود که هزینه بیمه در حدود ۳تا۴ میلیون تومان است.

شرایط و تعداد ضامن در تمامی شعب بانک‌ها با یکدیگر متفاوت است و البته بستگی به اعتبار مالی ضامن دارد. به عنوان مثال یک ضامن که کارمند رسمی باشد ممکن است به عنوان دو ضامن قراردادی نزد بانک اعتبار داشته باشد.

میزان قسط هر ماه بستگی به شرایط وام گیرنده و البته مدت زمان سپرده‌گذاری و سود پرداختی تسهیلات دارد.

برای دریافت وام در ابتدا حقوق ماهیانه وام گیرنده در نظر گرفته می‌شود، درصورتیکه وام گیرنده قسط نداشته باشد، مبلغ هر قسط باید یک سوم و در برخی بانک‌ها یک دوم از حقوق ماهیانه فرد باشد.»

در جدول زیر انواع تسهیلاتی که بانک‌ها در حال حاضر ارائه می‌کنند و مبلغ حدودی قسط هرماه، آورده شده‌است:

 

حتما می دانید وام بانکی  چیست، ما در این مقاله از آسمونی در مورد وام بانکی صحبت می کنیم. اینکه وام بانکی چیست؟ تفاوت وام بانکی با تسهیلات چیست و … . از شما عزیزان دعوت می کنیم تا این موارد را بررسی کنیم.

وام بانکی چیست؟

وام  به طور کلی قرض دادن نوعی پول سود دار است که از زمانی مشخص بین قرض دهنده و قرض گیرنده  رد و بدل می شود . این تبادل پول بین دو طرف به صورت های مختلفی انجام می شودکه از دیرباز و دوران باستان در جوامع بشری رایج شده است.

قوانین و میزان سود این نوع قرض دادن  پول در جوامع مختلف امروزی متفاوت است و میزان بازپرداخت آن به شرایط مختلفی بستگی دارد اما در کشور ایران براساس سیستم بانکی اسلامی و بانکداری بدون ربا صورت میگیرد هرچند گاهی اوقات کاملا سهل الوصول است، اما گاهی هم دست نیافتنی است و به قول معروف خرما بر نخیل و دست ما کوتاه است.

وام تعمیرات، وام تولید، وام خرید کالا، وام خرید مسکن، وام خرید لوازم کسب و کار و دهها مورد وام در جامع بشری هست که بسیاری را به خود چه درخواست کننده و چه وام دهنده را به خود مشغول کرده است. بدون تردید بانکها و موسسات مالی به درخواست کنندگانشان وام می دهند تا علاوه بر رونق اقتصادی منطقه حضورشان ، که کاملا توجیه شده ا ست منافع مادی و سود خود را نیز تضمین کنند.

وام قرض الحسنه چیست؟

​تعریف

​عقدی است که به موجب آن بانک ها به عنوان قرض دهنده مبلغ معینی را طبق ضوابط مقرر به اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی به صورت قرض واگذار می نمایند .

​هدف

​رفع مشکلات مالی و احتیاجات ضروری اشخاص ، ایجاد اشتغال ، بهبود وضع واحد های کوچک تولیدی و تعاونی .در ضمن سرفصلهای مصرف قرض الحسنه توسط بانک مرکزی تعیین می شود .

​ویژگی ها

​وامی است که در بانکداری اسلامی بصورت نقد به مشتریان پرداخت می شود .

تامین نسبی نیازهای ضروری و عمومی اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت وام غیر تجاری و بدون انتظار سود ، مرتفع می سازد .

این وام بدون سود بوده و فقط دارای کارمزد سالیانه می باشد .

اعطای وام قرض الحسنه به بخش بازرگانی ممنوع می باشد .

​موارد اعطای تسهیلات

​اعطای وام به رفع احتیاجات ضروری اشخاص حقیقی : مانند هزینه ازدواج و تهیه جهیزیه ، هزینه درمانی ، کمک هزینه تحصیلی ، تعمیر و تامین مسکن ، کمک برای ایجاد مسکن در روستاها .

اعطای تسهیلات به شرکتهای تعاونی به منظور ایجاد کار .

اعطای تسهیلات به واحد های تولیدی به منظور کمک به افزایش تولید، راه اندازی واحدهای تولیدی راکد ، توسعه کارگاههای تولیدی کوچک روستاها

پس به طور کلی هر وامی نوعی تسهیلات می باشد اما هر تسهیلاتی وام نیست.

 

بروزرسانی در 3 هفته پیش
درج نظر
یکشنبه 19 بهمن 1399 13:16
تجارت های مختلف و صاحبان کسب ‌و کار برای دریافت و انتقال پول در شبکه‌های اجتماعی از درگاه پرداخت واسط استفاده می کنند.

تجربه پرداختی امن از طریق اینترنت با درگاه پرداخت اینترنتی امکان پذیر شده است. دریافت درگاه پرداخت اینترنتی نیازمند شرایطی است که آسمونی در این بخش به آن اشاره می کند و مراحل دریافت آن را شرح می دهد.

درگاه پرداخت اینترنتی

 

یک سرویس مالی است که برای تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. در درگاه های پرداخت این امکان را به مشتریان می دهند تا از کارت های اعتباری خود برای خرید از کسب و کارهای اینترنتی استفاده کنند. بانک ها و شرکت های مالی درگاه پرداخت را در اختیار وبسایت ها برای انتقال پول، پرداخت اینترنتی قبض و خدمات موبایلی دیگر قرار می دهند.

درگاه ‌های پرداخت واسط

 

درگاه‌ های پرداخت واسط به سایت‌ هایی گفته می شود که با مجموعه ها و شرکت ها قرارداد می بندند و درگاه ‌های پرداخت را از آن‌ ها دریافت می کنند و در اختیار مشتریان قرار می دهند.

اخذ درگاه واسط مجوز و مدارک کمتری نیاز دارد و شما می توانید بدون داشتن نماد اعتماد از درگاه‌ های واسط درگاه دریافت نمایید. همانطور که از نامش پیداست، درگاه واسط به صورت واسطه عمل می کند که نقل انتقالات پول شما وظیفه اصلی آن است و از هر تراکنش شما بین ۰.۵ تا ۲ درصد کارمزد دریافت می کنند.

درگاه پرداخت واسط با چندین بانک در ارتباط هستند. هزینه های حاصل از فعالیت شما به حساب درگاه ریخته شده و بعد از رسیدن به حد نصاب می توانید به راحتی تسویه کنید.

چگونگی دریافت درگاه بانکی واسط

این مقاله سعی دارد به‌صورت کامل به مبحث شرایط دریافت وام فرهنگیان در سال 99 بپردازد. شما می‌توانید نکات تکمیلی را در سایت مشاور گروپ مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال می‌توانید سوالات خود را انتهای این مقاله کامنت کنید و منتظر پاسخگویی کارشناسان مرکز آموزشی مشاور گروپ باشید. با ما همراه باشید.

 

شرایط و نحوه دریافت وام فرهنگیان در سال 99

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در گفت و گو با خبرنگار اعزامی از مجموعه مشاور گروپ در رابطه با شرایط دریافت وام فرهنگیان در سال 99 اینگونه بیان کرد که در حال حاضر رایزنی های لازم در خصوص  انعقاد تفاهم‌نامه با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران جهت دریافت وام تا سقف ۲۰ میلیون تومان به مراحل پایانی و امضاء سند رسیده است و  وام به فرهنگیان متقاضی پرداخت خواهد شد.

ثبت نام وام 20 میلیونی فرهنگیان

سرپرست اداره کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جناب آقای گودرز کریمی‌فر درباره ثبت نام وام 20 میلیونی  گفت: قرار است تفاهم نامه‌ای با بانک مهر ایران امضا کنیم  و شامل 4 یا 5 شاخص هماهنگ شده است. یکی از بندها این است اگر فرد 10 میلیون تومان پول بگذارد 10 میلیون تومان دیگر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به آن اضافه کند و مبلغ 20 میلیون تومان با کارمزد 3 یا 4 درصد با بازپرداخت 60 ماه به او پرداخت شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: درصورت منعقد شدن تفاهم نامه به همه بانکهای قرض الحسنه مهر ایران اعلام خواهد شد و فرهنگیان و معلمان به آنجا رفته و پس از افتتاح حساب، هرچقدر پول به حساب خود واریز کنند معادل آن را تا سقف 20 میلیون تومان وام دریافت خواهند کرد. البته پرداخت این وام پس از انعقاد و امضاء  قرارداد امکانپذیر خواهد بود.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا بازنشستگان را نیز مشمول این طرح کنیم اما این موضوع فعلا مشخص نیست و ممکن است قطعی نشود.

پرداخت تسهیلات طرح حمایتی بانک قرض الحسنه مهر ایران با روش‌های مختلف است و در یکی از این روش‌ها 50 درصد منابع جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به عهده اشخاص حقوقی و 50 درصد دیگر آن به عهده بانک است که 100 درصد منابع تأمین شده بلافاصله به افراد معرفی‌شده از سوی شخصیت حقوقی بصورت وام پرداخت می‌شود.

گفتنی است بانک قرض الحسنه مهر ایران در رابطه با شرایط دریافت وام فرهنگیان در سال 99 اعلام کرده است که حتی اشخاص حقوقی که دارای شماره ثبت یا مجوز رسمی از مراجع ذیصلاح باشند می‌توانند برای افزایش سطح رفاه کارکنان خود با مشارکت بانک درخواست این تسهیلات را بدهند.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه دریافت وام فرهنگیان سال 99 می توانی مجموعه را خریداری نمایید و منتظر تماس از سمت مشاوران منتخب مجموعه بزرگ مشاور گروپ باشید.

 شرایط وام 50 میلیونی فرهنگیان

شرایط وام 50 میلیونی فرهنگیان که در سال گذشته و با منعقد شدن تفاهم نامه‌ای که با بانک ملی نوشته شده بود، در آن زمان فرهنگیان وام‌های ۵۰ میلیون تومانی  جهت خرید و ساخت مسکن، وام ۲۰ میلیون تومانی خرید کالا و ۱۰ میلیون تومانی ضروری را دریافت کردند.

در ضمن یادآور می شود که پرداخت این وام‌ها به فرهنگیان در سال گذشته بدون نوبت و با سود بازپرداخت ۱۲ درصد و دستور العمل پرداخت آن نیز به همه شعب بانک ملی ابلاغ شده بود.

آنچه باید درباره وام مسکن بانک ملت بدانید!

آنچه باید درباره وام مسکن بانک ملت بدانید!

۱۷
مهر

وام مسکن بانک ملت، یکی از انواع وام‌های بانکی است که با هدف خانه‌دار شدن افراد و طبق ضوابط معین و مشخص به آن‌ها داده می‌شود. این وام از سوی بانک ملت در تمام شعبات در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند حوزه‌های خرید خانه، تعمیرات، رهن، بازسازی، پیش فروش و … را شامل شود.

امروزه با بالا رفتن قیمت مسکن بیشتر افراد به طور ابتدایی قدرت لازم برای خرید مسکن را ندارند و اگر زودتر اقدام به خرید مسکن نکنند احتمال از دست رفتن قدرت خرید آن‌ها بسیار بالا خواهد رفت؛ به همین دلیل بهترین راه حل برای این افراد اخذ وام مسکن از بانک‌های معتبر است تا بتوانند به این وسیله نسبت به خرید خانه مورد نظر خود اقدامات لازم را انجام دهند.

 

به همین منظور در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالب مفیدی در موردم  وا مسکن بانک ملت بپردازیم تا شما عزیزان با میزان آگاهی و علم بیشتری برای دریافت وام مورد نظر خود درخواست دهید و به طریق آن مسکن مناسبی را خریداری کنید.

* یکی از بهترین راه‌های خانه‌دار شدن در یک منطقه خوش آب و هوا، است. ویلاهای ساحلی، ویلاهای جنگلی با زیباترین معماری و طراحی داخلی در این استان زیبا در دسترس هستند. آپارتمان‌های ساحلی در سرخرود، ویلاهای نور، نوشهر یا چمستان، بهترین گزینه‌های خرید ویلاهای مدرن را به شما معرفی می‌کنند. املاک اول خونه، راهنمای باتجربه‌ای در این زمینه است و در کنار شما خواهد بود تا به ویلای دلخواه خود برسید.

آشنایی با انواع وام مسکن بانک ملت

 

گفتنی است که بانک ملت در حدود سال 1387 با دارا بودن سرمایه‌ای معادل 131000 میلیارد ریال کار خود را شروع کرد و مطابق با اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از حالت دولتی بودن خارج و به یک بانک خصوصی تبدیل شد.

به همین دلیل می‌توان گفت که بانک ملت اولین بانک دولتی در ایران است که به یک بانک خصوصی تبدیل شده است. از این رو هر ساله در تلاش برای خدمت‌رسانی به مردم و سپرده‌گذاران خود می‌باشد و در این راستا تسهیلات ویژه ای را در نظر گرفته است. افراد می‌توانند جهت اقداماتی مانند خرید مسکن از تسهیلات وام مسکن بانک ملت به راحتی استفاده کنند.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید وام مسکن بانک ملت را دریافت کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که براساس مبلغ مسکن مورد نظر و یا شرایط خاص شما، بانک ملت چند نوع وام و تسهیلات با شرایط گوناگون در نظر گرفته است.

با این شرایط، افراد قادر خواهند بود بر اساس موقعیت، بودجه و توانایی پرداخت خود، یکی از این تسهیلات وام مسکن بانک ملت را انتخاب نمایند و به کمک آن یک خانه مناسب برای خود و خانواده خریداری کنند.

انواع وام مسکن بانک ملت به شرح زیر می‌باشد:

1-وام فوری بانک ملت

این وام با نام دیگر وام بدون ضامن نیز شناخته می‌شود. این اسم به دلیل آن است که شرایط پرداخت این نوع وام در مقایسه با انواع دیگر بسیار آسان‌تر می‌‌باشد، اما توجه داشته باشید که این نام به معنای آن نیست که هیگچونه ضمانتی برای دریافت آن نیاز نخواهد بود؛ بلکه تنها نوع ضمانت متفاوت است. به این صورت که قسمتی از سپرده که می‌تواند متعلق به شخص وام‌گیرنده و یا شخص ثالث باشد به عنوان ضمانت نزد بانک باقی خواهد ماند.

یک نکته مهم در این قسمت آن است که سپرده ای که نزد بانک است می‌بایست در مواقعی که وام گیرنده از پرداخت عاجز شود، بتواند مبلغ وام و همچنین مقدار سود آن را به طور کامل تحت پوشش قرار دهد. اما در صورتیکه به جای سپرده از ملکی استفاده شود، دیگر وام‌گیرنده نیازی به معرفی ضامن و یا سپرده برای این نوع وام مسکن بانک ملت نخواهد داشت.

این وام برای کسانی مناسب است که عجله دارند و می‌خواهد در طی 15 روز، وام مسکن بانک ملت را دریافت کنند.

2- اعطای وام مسکن بانک ملت به اقشار خاص

این مدل از تسهیلات خرید مسکن متعلق به اقشار خاص می‌باشد و خود آن دارای مدل‌های مختلفی است و زیر مجموعه‌هایی دارد که افراد با توجه به شرایط خود می‌بایست نسبت به اخذ یکی از آن‌ها اقدام کنند.

الف )تسهیلات مسکن ویژه روستاییان: در حال حاضر بانک ملت تعداد تقریباً 3200 فقره وام مسکن بانک ملت مورد نیاز برای خرید مسکن روستاییان را هر یک به ارزش 601.600 میلیون ریال به تمامی استان‌‌ها ابلاغ نموده است تا روستاییان بتوانند با استفاده از این نوع وام خانه و مسکن مناسبی برای خود تهیه کنند.

لازم به ذکر است که مدت بازپرداخت این نوع وام مسکن بانک ملت برای روستاییان، 15 سال می‌باشد که این مدت نسبتاً طولانی شرایط بازپرداخت را برای افراد روستایی بسیار راحت خواهد کرد.

ب) تسهیلات مسکن ویژه اعضای هیئت علمی: برای تمامی اعضای هیئت علمی، تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که مدت بازپرداخت این تسهیلات، 20 ساله است و این مدت بسیار زمان مناسبی است؛ زیرا در طی این مدت میزان تورم به میزان بسیار زیادی بالا می‌رود و اگر این افراد از تسهیلات مناسب استفاده نکنند شاید هرگز نتوانند صاحب یک خانه مناسب شوند، توجه داشته باشید که ارزش این وام مسکن بانک ملت برای اعضای هیئت علمی 1000 میلیون ریال است.

ج) تسهیلات مسکن برای اقشار خاص یا همان خانواده شهدا: خانواده‌های شهدای عزیز می‌توانند به دلیل شرایط خاص خود از این گونه تسهیلات وام مسکن بانک ملت استفاده کنند و خانه مناسبی تهیه کرده و مدت زمان بازپرداخت آن نیز مناسب است. این افراد امکان بازپرداخت این نوع وام را در مدت 20 را خواهند داشت.

د) تسهیلات مسکن ویژه نخبگان: این تسهیلات که از سال 1392 به نخبگان کشور اختصاص یافت تاکنون توانسته مشکلات 406 نفر را برای تهیه مسکن به طور کل برطرف نماید، میزان این وام مسکن بانک ملت یک میلیارد ریال می‌باشد.

3- تسهیلات ویژه بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و قدیمی شهر

یک نمونه دیگر از تسهیلات وام مسکن بانک ملت در خصوص خرید مسکن و نوسازی این است که تا کنون تقریباً 20 هزار فقره تسهیلات ویژه را برای نوسازی بافت‌‌های فرسوده اختصاص داده است. این کار باعث شده نمای خانه‌های قدیمی شهرها، جلوه‌ای نو به خود گرفته و موجب به وجود آمدن شهری زیبا شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وام مسکن بانک ملت

مدارک مورد نیاز برای اخذ وام مسکن بانک ملت

حال که با انواع وام مسکن بانک ملت آشنا شده‌اید شاید برایتان سوال پیش آید که جهت اخذ این نوع وام‌‌ها به چه مدارکی نیاز است و چه پروسه‌ای باید برای آن طی شود؟ ما در اینجا می‌خواهیم به این دو پرسش پاسخ دهیم تا با مراحل آن به خوبی آشنا شوید.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای اخذ اینگونه تسهیلات به صورت زیر است:

مراجعه به سایت بانک ملت: برای آنکه از شرایط و ضوابط انواع تسهیلات وام مسکن بانک ملت اطلاع پیدا کنید بهتر است قبل از انجام هر اقدام به سایت بانک ملت مراجعه کنید و ضوابط مربوط به هر مدل از وام‌ها را که عبارت‌اند از مبلغ وام، شرایط پرداخت، سود، شرایط واجدین صلاحیت و.. مطالعه نمایید. البته می‌توانید به صورت حضوری نیز به بانک مراجعه کنید، اما برای صرفه‌جویی در زمان بهتر است این کار را به صورت اینترنتی انجام دهید.

آماده سازی مدارک مورد نظر: همانطور که می‌دانید یکی از مدارک مهم و مورد نیاز وام مسکن بانک ملت آن است که در ابتدا یک فرم مخصوص اخذ وام را از بانک گرفته و با دقت پر کنید تا بانک آن را مطالعه کند و در صورت دارا بودن شرایط لازم وام مورد نیاز را به متقاضی اعطا کند.

 این مدارک عبارت‌اند از:

1. مدارک شناسایی متقاضی اخذ وام که شامل کارت ملی و شناسنامه می‌باشد.

2. مدارک شناسایی فروشنده ملک مورد نظر که این مورد هم شامل کارت ملی و اصل شناسنامه است.

3. مدارک شناسایی شخص ضمانت‌کننده (در صورت نیاز به ضامن)

4. سند ملک مورد نظر.

5. مبایعه‌نامه میان خریدار و فروشنده.

6. پروانه ساخت.

7. رونوشت و یا اصل گواهی پایان کار ملک مورد معامله.

8. صورت مجلس به صورت تفکیکی.

· گشایش حساب در بانک ملت: بعد از انجام مراحل فوق می‌بایست در بانک ملت یک حساب به نام خودتان باز کنید، اما اگر نمی‌دانید که باید چه نوع حسابی باز کنید بهتر است از کارمندان بانک در این مورد سوال کنید تا آن‌ها با توجه به نوع تسهیلات مورد نظر وام مسکن بانک ملت، شما را راهنمایی کنند.

استعلام نمودن مدارک: در این مرحله، بانک مدارکی را که تحویل داده اید استعلام می‌کند تا از درستی و صحت مدارک ابرازی شما اطلاع پیدا کند. در صورت مشاهده مشکل در هر مدرک به شما اخطار برای رفع مشکل داده خواهد شد. اگر در آن مدت اقدامی انجام ندهید فرصت شما برای اخذ وام مسکن بانک ملت از دست می‌رود.

·ارزش گذاری ملک خریداری شده توسط کارشناس: بانک کارشناسان خود را جهت ارزش‌گذاری ملک خریداری شده می‌فرستد و اگر از یک مبلغ بیشتر و یا کم‌تر باشد بانک آن را قبول نخواهد کرد.

امضا کردن قرارداد بانک و گرفتن چک برای اخذ تسهیلات مورد نظر: حال که تمام مراحل انجام شده نوبت به امضای قرارداد برای دریافت وجه وام مسکن بانک ملت می‌رسد. در این مرحله شما می‌بایست قراردادی را مبنی بر دریافت و تعهد به پرداخت به موقع آن را امضا کنید.

بعد از امضا نمودن، پیش‌نویس سند رهن به وسیله شعبه ای که این تسهیلات را اعطا می‌کند، توسط رئیس آن شعبه مهر و امضا خواهد شد. همچنین امضای ضامن و خریدار نیز گرفته می‌‌شود تا در صورتیکه باز پرداخت در موعد مقرر صورت نگیرد، بانک بتواند به سراغ ضامن معرفی شده برود و وام را تسویه کند.

ثبت و تایید چک در دفترخانه: مرحله پایانی یا همان ثبت در دفترخانه به معنی آن است که باید متقاضی وام مسکن بانک ملت به دفترخانه رود تا چکی که از بانک مذکور دریافت نموده است را تایید کند. بعد از آن متقاضی می‌تواند چک تایید شده را به بانک برده و مبلغ وام خود را به راحتی دریافت کند اما باید در مواعد مقرر بازپرداخت اقساط آن را انجام دهد.

وام مسکن بانک ملت

* یکی از گزینه‌هایی که بانک ملت برای آن وام اعطا می‌کند، نوسازی و  خانه‌های قدیمی و بافت فرسوده است. این کار می‌تواند به زیباسازی یک منطقه شهری بسیار کمک کند. این تسهیلات هم مطابق با قوانین بانکی و با ارزیابی شرایط فرد و ملک به او داده می‌شود. برای این تسهیلات بانک ملت می‌توانید به سایت بانک مراجعه کرده یا از سایر شعبه‌ها به صورت حضوری سوال کنید.

سخن پایانی

یکی از معتبرترین وام‌های بانکی برای خرید مسکن، وام مسکن بانک ملت است. این وام با در نظر گرفتن شرایط فرد از نظر مالی و مسکن به او داده می‌شود. برای دریافت این وام از بانک ملت، لازم است ابتدا استعلام را از بانک دریافت کنید و مدارک مورد نیاز را آماده نمایید. پس از بررسی شرایط و مدارک شما توسط بانک، مقدمات کار برای اعطای وام انجام خواهد شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط