بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام سهام عدالت

نحوه ثبت نام وام سهام عدالت امروز یکشنبه ۲۶ بهمن+ جزئیات

نحوه ثبت نام وام سهام عدالت امروز یکشنبه ۲۶ بهمن تشریح شد که بر طبق آن کلیه سهامداران عدالت می‌توانند بدون نیاز به ضامن از وام سهام عدالت استفاده کنند.

به گزارش راهبرد معاصر؛ نحوه ثبت نام وام سهام عدالت امروز یکشنبه 26 بهمن اعلام شد که بر اساس آن کلیه دارندگان سهام عدالت می توانند برای دریافت وام سهام عدالت بدون نیاز به ضامن ثبت نام کنند. در ادامه جزئیات بیشتر از نحوه ثبت نام وام سهام عدالت، سود وام سهام عدالت، ارزش سهام عدالت امروز یکشنبه 26 بهمن و سایر اطلاعات ضروری درباره کارت اعتباری سهام عدالت و وام سهام عدالت بدون ضامن را در زیر بخوانید.

 

موسوی، نماینده وزارت اقتصاد گفت: شبکه بانکی تلاش کرد خدماتی برای دارندگان سهام عدالت طراحی کند تا بتوانند نیاز‌های اساسی‌ و خردشان را مبتنی بر دارایی‌شان برطرف کنند.

 

وی در ادامه افزود: از این رو همه کسانی که سهام عدالت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به‌صورت غیرحضوری از درگاه‌ها‌ی تعیین‌شده ارسال کند.

 

نحوه ثبت نام وام سهام عدالت امروز یکشنبه 26 بهمن

 

موسوی با بیان اینکه برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست، تصریح کرد: متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد اقدام کنند.

 

نحوه ثبت نام وام سهام عدالت امروز یکشنبه 26 بهمن

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام سهام عدالت

 

نماینده وزارت اقتصاد یادآور شد: مدارک مورد نیاز مدارک هویت‌سنجی است و بر اساس هماهنگی‌ها با سازمان بورس، این کارت‌ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

 

وی تأکید کرد: فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده کنند.

 

موسوی ادامه داد: تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از کارت فیزیکی هم استفاده نشود و خرید از طریق کیوآرکد انجام شود.

 

نرخ سود وام سهالت چقدر است؟

 

وی با اعلام اینکه “بازپرداخت این تسهیلات سه‌ساله است”، گفت: نرخی که در نظر گرفته شده 18 درصد است، اما اگر مصرف‌کننده آخر هر ماه تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی‌شود.

 

ثبت نام وام سهام عدالت

 

ارزش کارت اعتباری سهام عدالت چقدر است؟

 

موسوی با اشاره به متغیر بودن میزان اقساط تصریح کرد: ارزش کارت‌های اعتباری 50 یا 60 درصد میزان دارایی سهام عدالت افراد است و سازمان بورس می‌تواند آن را به‌عنوان وثیقه بگذارد، از این رو پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

 

پیش از این معاون امور بانکی وزیر اقتصاد گفته بود: صاحبان سهام عدالت از روز 25 بهمن 99 کارت اعتباری دریافت می‌کنند.

 

عباس معمارنژاد تصریح کرده بود: بانک‌های ملی و تجارت به صاحبان سهام عدالت کارت اعتباری می‌دهند، این خدمات به‌صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و معادل 50 درصد ارزش سهام عدالت است.

 

سود وام سهام عدالت

 

نحوه ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت بانک ملی

 

دارندگان سهام عدالت میتوانند کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کنند و نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت از هر بانک متفاوت است و این کارت ها توسط بانک ها به سهامداران تعلق میگیرد و در حال حاضر تنها دو بانک این امکان را فراهم کردند. متقاضیان باید برای درخواست کارت اعتباری سهام عدالت، ثبت نام کنند که در این خبر نحوه ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت بانک ملی را تشریح میکنیم. گفتنی است با کارت اعتباری سهام عدالت امکان خرید وجود دارد.

 

ضامن مورد نیاز وام سهام عدالت

 

مشمولان سهام عدالت برای دریافت کارت اعتباری ثبت نام کنند

 

حسین فهیمی در حاشیه نشست مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی، در جمع خبرنگاران درباره کارت اعتباری سهام عدالت، گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی، آمادگی دارد تا کل دارایی سهام عدالت را برای دریافت کارت اعتباری به بانک‌ها تضمین کند، اما بانک‌ها براساس شرایط خود، میزان تسهیلات را مشخص می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه مشمولان سهام عدالت برای دریافت کارت اعتباری می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن بانک، اقدام به ثبت نام کنند، ادامه داد: ثبت نام در هر بانک متفاوت است و در روزهای آینده بانک‌ها شرایط ثبت نام را اطلاع رسانی خواهند کرد.

 

فهیمی گفت: با دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، امکان خرید وجود دارد و اگر مبلغ استفاده شده تا ۲۹ روز بازگردانده شود، سود به آن تعلق نخواهد گرفت.

 

وی افزود: در صورت عدم بازگشت پول پس از گذشت یک ماه، باز پرداخت تسهیلات ۳ ساله در نظر گرفته می‌شود و کارمزد آن متفاوت خواهد بود.

 

کدام بانک کارت اعتباری سهام عدالت می‌دهد؟

 

در حالی که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرده که کارت اعتباری سهام عدالت از امروز در دو بانک ملی و تجارت پرداخت می‌شود اما شعب این دو بانک می‌گویند هنوز ابلاغیه‌ای دریافت نکرده‌اند و از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

 

قرار بود از هفته گذشته کارت اعتباری سهام عدالت در دسترس صاحبان این سهام قرار گیرد اما این وعده اجرایی نشد. عباس معمار نژاد، معاون وزیر اقتصاد در این خصوص گفته است: «امروز دو بانک ملی و تجارت به صورت الکترونیکی به سهامداران عدالت کارت اعتباری ارایه می‌دهند.»

 

اپراتورهای شعب این دو بانک به تجارت‌نیوز می‌گویند که هنوز ابلاغیه‌ای برای شروع فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت دریافت نکرده‌اند.

 

واحد پشتیبانی کارت اعتباری بانک ملی نیز گفت که هنوز اطلاعی از این موضوع ندارد و بهتر است که سهامداران مراجعه حضوری داشته باشند. این در حالی است که معاون وزیر گفته برای دریافت این وام کارت نیاز به مراجعه حضوری نیست و درخواست به صورت الکترونیکی به همراه مدارک ارسال می‌شود و تا سه روز دیگر کارت برای سهامداران صادر خواهد شد.

 

در سامانه بانک ملی اطلاعیه‌ای برای کارت اعتباری وام  سهام عدالت آمده که به نظر می‌رسد قدیمی است. این در حالی است که ۴۰ درصد از سهامداران(۲۰ میلیون نفر) جزو مشتریان بانک ملی هستند.

 

نحوه ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت بانک ملی

کاربر بایستی ابتدا امضا دیجیتال خود را در منوی گواهی امضا سرویس نشان بانک ایوا ثبت کرده و درخواست خود را در سرویس نشان اعتباری درج نماید.
ارزش روز سهام عدالت 26 بهمن
کاربر سهام عدالت خود را وثیقه قرار داده و به کمک آن می تواند تا سقف 5 میلیون تومان وام به صورت کارت (مجازی) اعتباری دریافت نماید.
کارت (مجازی) اعتباری دریافتی در فروشگاه های وین مارکت، افق کوروش و رفاه قابل مصرف می‌باشد جهت استفاده از این سرویس بایستی اطلاعات هویتی صاحب حساب با مالک سیم کارت یکسان باشد در منوی گزارشات کاربر می تواند گردش کارت (مجازی) اعتباری مختص این وام را مشاهده نماید روش دانلود اپلیکیشن ایوا از طریق ارسال عدد 1 به 2000444 می باشد.

نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت بانک تجارت

 

صدور کارت اعتباری سهام عدالت از امروز شنبه 25 بهمن در دو بانک ملی و بانک تجارت آغاز شده استو متقاضیان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت بانک تجارت بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک و صرفا از طریق درگاه الکترونیکی این بانک و یا نرم افزار موبایل بانک تجارت با داشتن مدارک زیر می توانند نسبت به ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت و صدور کارت سهام عدالت اقدام نمایندو در ادامه حزئیات بیشتر از نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت بانک تجارت را در زیر بخوانید.

 

عباس معمار نژاد در نشست خبری از ارایه کارت اعتبار سهام عدالت از امروز خبر داد و گفت: از امروز دو بانک ملی و تجارت به صورت الکترونیکی به سهام‌داران عدالت، کارت اعتباری ارایه می‌دهند.

 

نیازی به مراجعه حضوری نیست

 

وی ادامه داد: برای دریافت این کارت نیاز به مراجعه حضوری نیست و درخواست به صورت الکترونیکی به همراه مدارک ارسال می‌شود و تا سه روز دیگر کارت برای سهام‌داران صادر خواهد شد.

 

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: ارزش این کارت اعتباری ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت افراد است و در تمام دستگاه‌های پز خدمات ارایه می‌دهد.

 

معمارنژاد با بیان اینکه نیازی به ارایه هیچ وثایقی نیست، افزود: افراد اگر در یک ماه قابل بازگرداندن تسهیلات باشند، اعتبارات بدون سود خواهد بود در غیر این صورت به صورت سه ساله باز گردانده خواهد شد.

 

سود تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت چقدر است؟

 

وی ادامه داد: سود این تسهیلات در مدت زمان سه ساله ۱۸ درصد است.

 

معمارنژاد در پاسخ به سوال ایلنا، مبنی بر اینکه روند دریافت کارت اعتباری سهام عدالت به صورت الکترونیکی چیست و به چه مدارکی نیاز دارد، اظهار داشت: افرادی که از طریق بانک ملی اقدام می‌کنند باید به سامانه ایوا و مراحل احراز هویت را در آن سپری کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت

وی ادامه داد: مدارک مورد نیاز بارگذاری شناسنامه و کارت ملی است که بلافاصله اگر سیم‌کارت به نام افراد باشد شماره تایید پیامک می‌شود که این شماره باید در سامانه ثبت شود.

معاون وزیر اقتصاد افزود: پس از آن سامانه مذکور به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی لینک می‌شود و مراحل بعدی صدور کارت اعتباری برای متقاضی انجام خواهد شد. همین روند برای بانک تجارت از طریق سامانه زمرد انجام خواهد شد.

معمارنژاد تاکید کرد: به هیچ وجه شعب بانک‌ها مراجعه حضوری برای صدور کارت اعتباری سهام عدالت را نمی‌پذیرند.

مدت بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت بانک تجارت

 

موسوی گفت: مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات ۳ ساله است.

 

سامانه سجام سهام عدالت

 

ضامن مورد نیاز برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟

 

به گفته موسوی، مقام مسئول در نظام بانکی در نشست خبری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ هیچ‌گونه مدرک یا ضامنی غیر از موارد اعلام شده (مدارک هویتی)، نیاز نیست و سهام عدالت ضامن این وام خواهد شد.

 

وی گفت: متقاضیان اگر در بازده زمانی یک ماهه تسهیلات دریافتی را باز پس دهند، هیچ‌گونه کارمزد و یا هزینه‌ای از آنها دریافت نخواهد شد.

 

وی گفت: حسب دستورالعمل‌ها، کارت اعتباری برای دارندگان سهام عدالت ارائه خواهد شد و این کارت برای همه دارندگان سهام عدالت از امروز آماده است و همه اقدامات نیز انجام شده است.

 

نحوه ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت بانک تجارت

 

فهیمی با بیان اینکه مشمولان سهام عدالت برای دریافت کارت اعتباری می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن بانک، اقدام به ثبت نام کنند، ادامه داد: ثبت نام در هر بانک متفاوت است و در روزهای آینده بانک‌ها شرایط ثبت نام را اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

 

مبلغ پرداختی سود سهام عدالت

 

ارزش سهام عدالت یک میلیونی و 500 هزار تومانی در سامانه استعلام یکشنبه 26 بهمن

 

ارزش سهام عدالت در پایان معاملات این هفته 2.5  درصد افزایش یافت. بر این اساس ارزش سهام عدالت 500 هزار تومانی به 11 میلیون و 69 هزار تومان رسید که با افزایش 267 هزار تومانی همراه بوده است.

 

ارزش 60 درصد قابل فروش آن  6 میلیون و 641 هزار تومان و ۳۰ درصد آن به 3 میلیون و 320 هزار و 700 تومان رسید.

 

همچنین ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی نیز به 20 میلیون و 850 هزار تومان رسید که ارزش 60 درصد قابل فروش آن 12 میلیون و 510 هزار تومان و ارزش 30 درصد آن 6 میلیون و 255 هزار تومان محاسبه می شود

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط