بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ضروری

افزایش «وام ضروری» بازنشستگان کشوری به ۱۰ میلیون تومان

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش رقم وام ضروری بازنشستگان کشوری از ۷ به ۱۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزار  فتح الله شعبانی گفت: نوبت چهارم از مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری به میزان ۱۰ میلیون تومان خواهد بود که تا پایان هفته به حساب متقاضیان واجد شرایط واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش از این قرار بود مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری به رقم ۷ میلیون تومان در ۷ نوبت برای ۲۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط پرداخت شود، افزود: تاکنون این تسهیلات میلیون تومانی در ۳ نوبت به حساب حدود ۷۵ هزار نفر از واجدین شرایط واریز شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به گفته معاون وام  توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری، نوبت چهارم از مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان به رقم ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است که تا پایان هفته به حساب بالغ بر ۲۴ هزار نفر واریز خواهد شد.

وام‌های پرداختی چین در مارس به ۴۰۵ میلیارد دلار رسید

میزان وام‌های جدید بانک‌های چین در ماه مارس با تزریق نقدینگی توسط بانک مرکزی به بازار چین و کاهش نرخ بهره به منظور تقویت اقتصاد آسیب‌دیده این کشور در برابر اثرات ویروس کرونا،به شدت جهش کرد.

به گزارش بازار وام  به نقل از رویترز، در ماه مارس با تزریق نقدینگی توسط بانک مرکزی به بازار چین و کاهش نرخ بهره به منظور تقویت اقتصاد آسیب‌دیده این کشور در برابر اثرات ویروس کرونا، وام‌های جدید پرداختی بانک‌های چین به شدت جهش کرد و به سطح ۲.۸۵ تریلیون یوآن ۰ معادل ۴۰۵ میلیارد دلار) رسید.

در برابر ویروسی که دومین اقتصاد بزرگ جهان را با اولین رکود ۳ ماهه خود در ۳۰ سال اخیر روبرو کرده است، سیاست‌گذاران چینی تلاش می‌کنند که اقتصاد این کشور را تقویت کنند. در حالی که فعالیت‌های اقتصادی آغاز شده و کارخانه‌ها بازگشایی شده‌اند، تحلیل‌گران هشدار می‌دهند که بازگشت چین به وضعیت نرمال ماه‌ها طول خواهد کشید.

وام‌های جدید پرداخت شده توسط بانک‌های چینی در ماه مارس بسیار بالاتر از پیش‌بینی کارشناسان بوده است. آنها انتظار داشتند مقدار کل این وام‌ها به ۱.۸ تریلیون یوآن برسد. همچین این وام‌ها بیش از ۳ برابر ۹۰۵.۷ میلیاد یوآن وامی است که در فوریه پرداخت شده بود.

به این ترتیب طبق داده‌های بانک مرکزی، کل وام‌های پرداخت شده بانک‌های چینی در ۳ ماهه اول به رکورد تاریخی ۷.۱ تریلیون یوآن رسید. رکورد قبلی با ۵.۸۱ تریلیون یوآن وام، متعلق به ۳ ماهه اول ۲۰۱۹ بود.

در ماه مارس وام‌های پرداخت شده به خانوارها که بیشتر شامل وام مسکن بود هم افزایش یافت و از ۴۱۳ میلیارد یوآن در ماه فوریه به ۹۸۹.۱ میلیارد یوآن رسید.

وام‌های شرکتی تقریباً دو برابر شد و از ۱.۱۳ تریلیون یوآن در ماه قبل به ۲.۰۵ تریلیون یوآن رسید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط