بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام فوری تعمیر خانه؛ مقایسه تسهیلات جعاله ۴۰ تا ۳۰۰ میلیونی

وام فوری تعمیر خانه؛ مقایسه تسهیلات جعاله ۴۰ تا ۳۰۰ میلیونی

 ت ت 

بعضی بانک‌ها شرایط سفت و سختی دارند، مثلا می‌گویند حتما باید خانه کارشناسی شود تا مطمئن باشیم تعمیرات موردنظر انجام شده؛ یا هزینه کارشناسی در اغلب بانک‌ها بر عهده متقاضی است. بعضی بانک‌ها هم که مبلغ وام در آنها بالاست، شرط کرده‌اند باید بخشی از مبلغ در حساب بانک باقی بماند.

به گزارش منیبان، وام جعاله مسکن به مالکانی که می‌خواهند خانه‌شان را تعمیر کنند پرداخت می‌شود. معروف‌ترین نوع این وام ۴۰ میلیون تومان در بانک مسکن قابل پرداخت است که برای دریافت آن نیازی به سپرده‌گذاری ندارید. تنها کافی است با پرداخت هزینه خرید اوراق تسه در صف دریافت وام نوبت بگیرید، اما بهتر است بدانید پرداخت وام جعاله، به بانک مسکن محدود نیست و خیلی از بانک‌ها چنین وامی را در قالب طرح‌های تسهیلات خود پیش‌بینی کرده‌اند.

اغلب آن‌ها می‌گویند مشتری برای دریافت وام باید در حساب قرض‌الحسنه بانک سپرده‌گذاری کند، اما وام با سود ۱۸ درصد به او پرداخت خواهد شد. مبلغ این وام در بانک‌های مختلف بین ۴۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان متغیر است و بانک‌ها مهلت بازپرداخت آن را بین دو تا پنج سال در نظر گرفته‌اند. مالکان برای تعمیرات خانه دستشان برای دریافت این وام باز است و می‌توانند با ارائه سند ملک وام بگیریند. بعضی بانک‌ها وام را علاوه بر تعمیرات، به خرید خانه هم اختصاص می‌دهند. برای نمونه وام خرید خانه برای زوج‌های تهرانی در بانک مسکن ۴۰۰ میلیون تومان است و متقاضی می‌تواند در کنارش، یک وام جعاله ۸۰ میلیونی هم بگیرد تا قدرت خریدش در بازار روی هم رفته به ۴۸۰ میلیون تومان برسد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط