بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام فوری طرح تابش بانک ملت تا ۳۰۰ درصد مبلغ سپرده و تا سقف ۱ میلیارد ۶۰ ماهه

وام فوری طرح تابش بانک ملت تا ۳۰۰ درصد مبلغ سپرده و تا سقف ۱ میلیارد ۶۰ ماهه

طرح تابش بانک ملت

بانک اول – در طرح تابش بانک ملت کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی می توانند تا ۳ برابر سپرده خود تسهیلات بلند مدت ۶۰ ماهه دریافت کنند.

 ۰۴ مهر ۱۴۰۰ خبر

 الف 

  ۰ دیدگاه


وام فوری طرح (تابش) بانک ملت

به گزارش بانک اول پرداخت تسهیلات در قبال سپرده بلندمدت چند سالی است که در سبد مصارف بانک ها قرار گرفته است , و بسیاری از بانک های کشور با وثیقه قرار دادن سپرده بانکی مشتری تا درصد معینی از سپرده را به مشتری وام می دهند.در این نوع وام ها مشتری می تواند علاوه بر حفظ دارایی خود و دریافت سود آن برای بر طرف کردن نیاز نقدی خود از وام فوری و بدون ضامن هم استفاده کند.

البته اکثر بانک ها معمولا درصدی کمتر از مبلغ سپرده را به متقاضی وام می دهند مثلا درصدی بین ۶۰ الی ۸۰ درصد مبلغ سپرده بلند مدت  ! که این موضوع باعث سرخوردگی بعضی از مشتریان شده است به طوری که در پیام های گلایه آمیز بسیاری که از طرف کاربران بانک اول به سایت و کانال ارسال شده است , تعدادی از مشتریان این نوع وام را مقرون به صرفه نمی دانند, ولی در طرح تابش بانک ملت به این موصوع توجه شده است و با پرداخت تسهیلات تا ۳۰۰ درصد(۳ برابر)  مبلغ سپرده  بلند مدت به مشتریان حقیقی و حقوقی موافقت می شود.

البته در صورتی که مبلغ اصل و سود وام از میزان سپرده مشتری بیشتر شود , بانک وثیقه لازم را علاوه بر سپرده بلند مدت از مشتری اخذ می کند.

طرح تابش بانک ملت نوعی تسهیلات اعتباری است که در جهت حفظ منافع و سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت در دو بخش مصارف شخصی و تسهیلات کسب و کاری در قالب اعتبار در حساب جاری و عقد مرابحه و همچنین کارت اعتباری مرابحه  در قبال سپرده سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت پرداخت می‌گردد.

– شرایط  دریافت تسهیلات آنی به اعتبار شخص(تابش):

تسهیلات شامل کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بوده و سقف فردی تسهیلات از ۷۰% تا ۳۰۰% مبلغ سپرده های مدت دار می‌باشد.( سقف تسهیلات در قالب عقد مرابحه و اعتبار در حساب جاری ۱۰.۰۰۰ میلیون ریال و در قالب کارت اعتباری مرابحه ۵۰۰ میلیون ریال می‌باشد)

نکته۱:کل مبلغ سپرده تا زمان تسویه کامل تسهیلات پرداختی در توثیق خواهد بود و مازاد وثیقه لازم مطابق مقررات اعتباری بانک بایستی تأمین شود و تغییر وثیقه تسهیلات اعطایی از محل این طرح(سپرده بلند مدت توثیق شده) به سایر وثایق مجاز نمی باشد.

نکته ۲:این تسهیلات در قبال سپرده بلند مدت معادل ۱۱۰ % اصل و سود تسهیلات، بدون ضامن به تمامی مشتریان (فارغ از رتبه اعتباری) با نرخ سود سالیانه ۱۸ % و در قالب عقد مرابحه قابل اعطا می باشد.

– مزایای وام فوری (تابش):

– تسهیلات آنی به اعتبار شخص (تابش) از اخذ پیش دریافت و تفاوت حداقل نرخ ۳ درصدی سود تسهیلات با سپرده مستثنی می باشد.

– اعطای مجدد تسهیلات آنی به اعتبار شخص (تابش)  پس از تسویه تسهیلات مجاز می باشد.

-اعطای تسهیلات آنی به اعتبار شخص (تابش) در قالب کارت و عقد مرابحه به دارنده حساب سپرده توثیقی و صرفاً یکی از اقارب (شامل پدر، مادر، همسر و فرزند)  مجاز می باشد.

-استفاده از تسهیلات آنی به اعتبار شخص (تابش) به صورت همزمان در قبال سپرده بلندمدت و کوتاه مدت در قالب مصارف کسب و کار و عقد مرابحه (با صدور کارت و بدون صدور کارت) به شرط رعایت سایر ضوابط من جمله سقف فردی تسهیلات و پوشش وثیقه نقد مطابق شرایط اعلام شده بلامانع خواهد بود.

– نحوه دریافت وام فوری (تابش):

اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی می توانند با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت، نسبت به ارائه درخواست و انجام مراحل مربوطه طبق قوانین موجود اقدام نمایند.

– مشخصات کلی تسهیلات آنی به اعتبار شخص(تابش):

عنوان کارت اعتباری مرابحه اعتبار در حساب جاری/عقد مرابحه
سقف تسهیلات قابل اعطا ۵۰۰ میلیون ریال ۱۰.۰۰۰ میلیون ریال
نوع سپرده کوتاه مدت و بلند مدت
مدت بازپرداخت ۱۲ ماهه، ۲۴ ماهه و ۳۶ ماهه از ۲۴ ماه تا ۳۶ ماه
هزینه آبونمان/ اعتبار سنجی/کارشناسی
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط