بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام قرض الحسنه

به گفته مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری با هماهنگی بانک صادرات ایران، وام ۱۰ میلیون تومانی نوبت دوم برای ۲۳هزار و ۷۵۰ نفر از مشمولان امروز دوشنبه ۲۰ بهمنبه حساب این عزیزان واریز می‌شود.

نوبت نخست این وام سوم دیماه به حساب مشمولان واریز شده بود.

آقای خدامی با بیان اینکه نمی‌توان تاریخ دقیقی برای محاسبه زمان پرداخت وام در نوبت‌های مختلف تعیین کرد، تاکید کرد: تامین منابع و پرداخت وام ضروری برای بازنشستگان کشوری توسط بانک عامل انجام می‌شود و نمی‌توان زمان دقیقی برای نوبت‌های بعدی اعلام کرد.

پرداخت وام به ۳۳۸ هزار بازنشسته تامین اجتماعی در سال جاری

مدیر کل فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال جاری ۳۳۸ هزار نفر از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی وام قرض الحسنه دریافت کردند.

به گزارش، علی جهانی اظهار داشت: بر اساس نظر مساعد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی امسال اعتبار تخصیصی به تسهیلات مستمری بگیران از ۲۰۰ میلیارد تومان سال گذشته به حدود ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که بر این اساس نسبت به سال گذشته تعداد قابل توجهی از مستمری بگیران موفق به دریافت وام ۵ میلیون تومانی شدند.

وی افزود: در اواخر سال گذشته سازمان تأمین اجتماعی و بانک رفاه کارگران موفق به عقد تفاهمنامه مشترک برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مستمری بگیران زمینه این اقدام مؤثر را فراهم نمودند. در همین راستا اداره کل فرهنگی و اجتماعی در قالب کمیته‌های سیاستگذاری و اجرایی با همکاری واحدهای فناوری اطلاعات، راهبری سیستم‌ها، شرکت خدمات ماشینی تأمین و…با مشارکت و همراهی اعضای کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور تولید سامانه الکترونیک ثبت نام پرداخت تسهیلات مذکور را به صورت کاملاً غیر حضوری کارسازی کردند.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به اینکه تسهیلات فوق در مجموع در ۴ مرحله با تعیین سهمیه کانون‌های استانی به مستمری بگیران متقاضی تا دوم اسفند ماه پرداخت شده است گفت: پس از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مرحله اول که به صورت حضوری انجام شد، با توجه به شیوع ویروس و به منظور کاهش رفت و آمدها مراحل بعدی با راه اندازی سامانه هوشمند ثبت نام متقاضیان به صورت مکانیزه طراحی و بنا بر دستور مدیر عامل سازمان، دسترسی‌های سیستمی و نرم افزاری سامانه مذکور به کانون‌های بازنشستگی، داده شد و از متقاضیان دریافت تسهیلات ,وام به صورت مکانیزه ثبت نام به عمل آمد.

این مقام مسئول تاکید کرد: مجموعه مدیران و کارشناسان حوزه فرهنگی و اجتماعی در طول چند ماه گذشته به صورت شبانه روز تمامی مساعی خود را صرف رفع مشکلات مستمری بگیران کرده‌اند تا امکان ثبت نام حداکثری برای دریافت کنندگان تسهیلات فراهم شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به ایجاد و راه اندازی گروه‌های تعاملی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گفت: این شبکه‌های اطلاع رسان با هدف رصد، پایش، پیگیری، پاسخگویی و رفع مسائل و مشکلات احتمالی ایجاد شده و امیدواریم به مرور با توسعه ارتباطات دوسویه آنلاین امکان افزایش رضایتمندی شرکای اجتماعی فراهم شود.

اهدای ۵۰ فقره وام تسهیلات کارگشایی وکمک معیشتی به نیازمندان فریدن

فریدن- بخشدار مرکزی فریدن گفت: با رایزنی های انجام شده حدود ۵۰ فقره وام در قالب تسهیلات کارگشایی و کمک معیشتی به افراد نیازمند فریدن اهدا شد.

نعمت الله محمودی در گفت‌وگو با، با بیان اینکه شهرستان فریدن دارای دو بخش مرکزی به مرکزیت فریدن واقع در شهر داران و بخش زنده رود به مرکزیت دهستان «نهرخلج» است، اظهار داشت: ۲۸ روستا در شهرستان وجود دارد که بخش مرکزی فریدن دارای ۱۷ روستا و بخش زنده رود ۱۱ روستا را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی و آموزشی در این شهرستان در طول یک سال گذشته گفت: با شروع ویروبخشدار مرکزی شهرستان با خرید پارچه و مواد اولیه حدود ۱۴ هزار عدد ماسک با همکاری بانوان شهرستان دوخته شد و بسته‌های بهداشتی که شامل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و الکل بود در ماه فروردین با همکاری شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی میان خانواده‌های بی‌بضاعت و کم توان مالی به صورت رایگان توزیع شد.

بخشدار مرکزی فریدن افزود: مقدار قابل ملاحظه‌ای مواد ضد عفونی کننده سطوح (آب ژاول) تهیه و در اختیار دهیاران و مردم شهر داران و روستاها برای ضدعفونی معابر و خیابان‌ها و کوچه‌های روستاها و منازل قرار گرفت.

اهدای سه گوشی همراه به دانش آموزان بی بضاعت

وی گفت: تهیه و اهدای یک دستگاه گوشی پزشکی برای یکی از فرزندان نخبه دانشجو رشته پزشکی که بضاعت مالی خوبی نداشتند، همچنین اهدا سه عدد گوشی موبایل به دانش آموزان کم توان مالی و مبلغ نقدی ۴۰ میلیون ریالی که توسط خیران جمع آوری شده بود به افراد بی بضاعت کمک شد.

محمودی خاطرنشان کرد: با رایزنی و پیگیری انجام شده حدود ۵۰ فقره وام در قالب تسهیلات کارگشایی و کمک معیشتی به افراد نیازمند با همکاری رئیس بانک ملی شعبه داران و پست بانک انجام پرداخت شده است.

وی افزود: همکاری و تعامل در مراکز خیریه شهرستان از جمله خیریه آبشار عاطفه‌ها، از طریق دهیاران و خیریان کشاورز بخش مرکزی حدود پنج هزار کیلوگرم سیب زمینی تهیه و در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گرفت.

تکمیل سالن ورزشی «سفتجان» فریدن

بخشدار مرکزی فریدن با بیان اینکه با همکاری اداره ورزش و جوانان خانه‌های ورزشی روستا تجهیز و راه‌اندازی شد، افزود: از کارهای مهم در حوزه ورزش توسط بخشداری می‌توان به تکمیل سالن ورزشی روستای «سفتجان» با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان وام  و همچنین تکمیل زمین چمن استاندارد روستای «ننادگان» که به طور کامل توسط دهیاری برای جوانان این روستا اشاره کرد.

وی گفت: یکی از تفریحات سالم برای پر کردن اوقات فراغت جوانان روستا بهره‌مند شدن آنها از امکانات اولیه ورزشی است بنابراین در هر روستایی که بتوانند مکان مناسبی برای خانه ورزش روستا معرفی کنند در برنامه کاری بخشداری خواهیم آورد

۵۰ میلیون تومان وام به معتادان بازتوان شده پرداخت می‌شود

آبادان- مدیرکل بهزیستی استان خوزستان از اعطای ۵۰ میلیون تومان وام با بهره چهار درصد به افراد آموزش‌یافتگان تحت مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در راستای خود اشتغال‌زایی خبر داد.

به گزارش  غلامرضا صدیق‌راد بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در آئین افتتاح ۲۴ مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در ۲۴ استان کشور از جمله در آبادان، بیان کرد: ۵۰ میلیون تومان وام با بهره چهار درصد به افراد آموزش یافتگان تحت مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در راستای خود اشتغال‌زایی داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این مرکز روش‌های جدید درمانی را برای افراد معتاد دارد و همه مدل‌های درمانی را برای این افراد جمع کرده است، افزود: این افراد پس از گذراندن هشت ماه کلاس آموزشی در زمینه‌های کارگاه بلوک‌زنی، کارگاه قالیبافی و کارگاه برق صنعتی که با همکاری اداره فنی و حرفه‌ای استان خوزستان انجام می‌شود، می‌توانند از این تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کنند.

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان عنوان کرد: هدف از ایجاد این مرکز استمرار درمان افراد دارای اعتیاد است که به صورت اقامتی و با استفاده از الگوی درمان یک ساله که شامل چهار ماه اقامت خواهد بود.

به گزارش ، بعد از ظهر امروز سه‌شنبه با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور و قبادی دانا رئیس‌کل بهزیستی کشور از طریق ویدئوکنفرانس، ۲۴ مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در ۲۴ استان کشور از جمله در شهرستان آبادان به صورت همزمان افتتاح شدند.

اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به شرکت های فناوری اطلاعات

سازمان فناوری اطلاعات ایران از اعطای تسهیلات وجوه اداره شده تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به شرکت های فناوری اطلاعات با سپردن یک چک بانکی ظهرنویسی شده توسط دو ضامن به عنوان وثیقه، خبر داد.

به گزارش  بازار وام به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرهاد سنجری فرد مدیرکل دفتر همکاری‌های فرا سازمانی این سازمان، درباره اعطای وام به شرکت‌های فعال در این حوزه از محل وجوه اداره شده، گفت: بر اساس سیاست‌های دبیرخانه تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که مسئولیت آن را سازمان فناوری اطلاعات ایران به عهده دارد، با هدف تسریع و تسهیل در فرآیند اعطای وام، تغییراتی در چگونگی اخذ و تأمین وثیقه‌های متقاضیان تسهیلات ایجاد شد.

وی گفت: در این راستا با توجه به تحلیل بازخوردهایی که در بازه زمانی اعطای وام از متقاضیان صورت گرفته بود، مقرر شد از این پس اعطای وام تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با اخذ یک چک ظهر نویسی شده توسط دو ضامن امکان‌پذیر شود و مورد تأیید قرار گیرد.

سنجری ادامه داد: به طور کلی وثیقه‌های تسهیلات وجوه اداره شده دارای دو سطح است که پیش از این روال چنین بود که سطح یک آن تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان و با یک چک با ظهرنو یسی دو ضامن و سطح دو آن از ۳۰۰ میلیون تومان به بالا با سپردن وثیقه ملکی، ضمانت‌نامه بانکی و یا قرار دادن سهام شرکت‌ها نزد بانک عامل تسهیلات اعطا می‌شد.

به گفته وی، اما تأمین وثیقه برای شرکت‌های خرد و نوپا که توانایی کافی جهت تأمین آن نداشتند، چالش‌هایی را ایجاد می‌کرد که باعث عدم توفیق آنها در اخذ وام و انتظار در پشت سد تأمین وثیقه می‌شد. لذا با پیشنهاد دبیرخانه و تصویب کارگروه تخصصی تسهیلات وجوه اداره شده و در نهایت ابلاغ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مصوب شد سطح یک وثیقه‌ها از مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یابد که می‌توان آن را خبر خوشحال کننده‌ای برای شرکت‌های متقاضی وام تعبیر کرد.

سنجری تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در وهله نخست تعداد متقاضیان دریافت وام با رشد قابل ملاحظه‌ای مواجه شود. هم‌چنین در مرحله بعدی نیز شرکت‌هایی که در نوبت اخذ تسهیلات قرار دارند با مسیر هموارتری در جهت تسریع اخذ وام قرار گیرند. چرا که تأمین ضمانت‌نامه و معرفی وثیقه ملکی، مستلزم صرف زمان قابل توجهی بود. ضمن این که متقاضیان دریافت وام طی هفته‌های آتی، شاهد تحولات مثبت دیگری نیز در این زمینه خواهند بود که می‌توان به افزایش سقف وام وجوه اداره شده در صورت ابلاغ سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد.

شادگان- سرپرست فرمانداری شادگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۶۳ میلیارد و ۹۵ میلیون ریال تسهیلات در بخش کشاورزی شهرستان شادگان پرداخت شده است.

، امید صبری پور صبح امروز سه‌شنبه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان شادگان، اظهار کرد: این تسهیلات پرداخت شده در بخش‌های سیل، ادوات، تراکتور، کشاورز کارت و سرمایه در گردش به متقاضیان پرداخت شد.

وی افزود: بانک کشاورزی بر اساس قانون در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر با متقاضیان وام‌های کشاورزان منطقه معرفی شده توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط همکاری می‌کند.

سرپرست فرمانداری شادگان ادامه داد: بانک عامل کشاورزی نقش تأثیرگذاری را در توسعه بخش کشاورزی دارد و به عنوان حامی کشاورزان و دامداران شناخته می‌شود.

وی تأکید کرد: زمینه تولید در بخش کشاورزی شادگان با ارائه تسهیلات به کشاورزان منطقه فراهم می‌شود و تسریع پرداخت تسهیلات متقاضیان طرح توسعه بخش کشاورزی این شهرستان انجام شود.

صبری پور گفت: تأمین سوخت و آب کشت پاییزه، پرداخت تسهیلات بانکی و رفع مشکلات بیمه کشاورزان و پیگیری و تأمین نهاده‌های کشاورزی و دامی باید با جدیت توسط ادارات و دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیری شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط