بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام مسکن روستایی 50میلیون شد

در این خصوص ۳۰ میلیارد تومان نزد بانک مهر ایران قرار داده ایم و با تخصیص ۶۰ میلیارد تومان این بانک تا سقف ۹۰ میلیارد تومان برای ۶ هزار واحد مسکن روستایی، تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.تابش با بیان اینکه مدت بازپرداخت این تسهیلات، ۳۶ تا ۶۰ ماه خواهد بود تصریح کرد: سهم هر استان مشخص شده و بر اساس ضوابط بانک اعطا خواهد شد.
تسهیلات جدید به کمک گردشگری روستایی می آیددر این نشست، عزیزالله مهدیان معاون نوسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی می‌تواند به توسعه گردشگری روستایی، بوم گردی و اشتغال روستایی اختصاص یابد.
همچنین توکلی، رئیس هیئت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران از پرداخت تسهیلات به ۲۸ هزار واحد مسکن روستایی از محل تفاهم نامه مذکور خبر داد.وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی در سه استان ایلام، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان از محل منابع داخلی این بانک، پوشش بیمه حوادث غیرمترقبه دریافت کرده‌اند گفت: شرکت‌های بیمه تا سقف ۳۰ میلیون تومان به واحدهای مذکور پرداخت می‌کنند.
در بخش دیگری از این نشست، تابش رئیس بنیاد مسکن اظهار کرد: طی حدود یک سال گذشته ساخت ۵۴ هزار واحد مسکونی در ۱۴ استان برای محرومان آغاز شده که سهم آورده متقاضیان را دولت معادل ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به همراه وام بانکی پرداخت می‌کند که برای ساخت یک واحد ۶۰ متری در نظر گرفته می شود. تاکنون ۲۰ هزار واحد از ۵۰ هزار واحد تکمیل شده است.اختصاص زمین برای ساخت ۵۳ هزار مسکن ملی در تکلیف بنیاد مسکن
وی همچنین با اشاره به تکلیف بنیاد مسکن برای ساخت ۱۳۰ هزار واحد طرح اقدام ملی در شهرهای مختلف گفت: تاکنون برای ساخت ۵۳ هزار واحد مسکونی، زمین به بنیاد مسکن اختصاص یافته است.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط