بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام های بانکی سال ۱۴۰۰ چه زمانی پرداخت می‌شود

وام های بانکی سال ۱۴۰۰ چه زمانی پرداخت می‌شود

طبق روال سالهای گذشته پرداخت وام و تسهیلات بانکی درآخرین ماه سال متوقف و بعد از ابلاغ تسهیلات جدید در ماههای ابتدایی سال جدید پرداخت وام ها شروع می‌شود. اما پرداخت وام های بانکی در سال ۱۴۰۰ از چه زمانی شروع می‌شود؟

به گزارش کاماپرس، اعطای وام و تسهیلات بانکی طبق روال هر ساله بانک‌ها از پنج اسفند ماه ۹۹ در بسیاری از شعب بانکی متوقف شد. البته تعدادی از بانک‌ها هم دستور توقف تسهیلات دهی را چند روزی دیرتر دریافت کردند.

در چند روز گذشته خبر پرداخت چند وام منتشر شده است. از وام ۵۰ میلیونی فرهنگیان گرفته تا وام ۲۰۰ میلیونی ازدواج و وام ۳۰۰ میلیونی مسکن، اما تاریخ قطعی پرداخت این وامها هنوز اعلام نشده است. با اینکه متصدیان بانکی از پرداخت وام در روزهای ابتدایی اردیبهشت ماه خبر می دهند ،‌اما بعضی از بانکها فعلا تمایلی برای اعلام تاریخ قطعی پرداخت وام و تسهیلات را ندارند.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

  • وام ازدواج ۲۰۰ میلیون تومانی با چه شرطی پرداخت می شود؟
  • وام ۵۰ میلیونی بانک دی به چه کسانی تعلق می‌گیرد

بررسی های میدانی نشان می دهد اعطای وام و تسهیلات در بانک‌های صادرات، ملی، ملت، ایران‌زمین، سینا و پارسیان، از ابتدای اردیبهشت و با ابلاغ بسته‌های جدید آغاز می‌شود.

بانک‌های تجارت، پاسارگاد، سرمایه، اقتصاد نوین، سپه هنوز زمان مشخصی اعلام نکرده اند و ممکن است بعد از پایان تعطیلات نوروز بخشنامه جدید اعطای تسهیلات برسد.

بانک شهر اعلام کرده با رسیدن دستور تسهیلات جدید احتمالا تسهیلات دهی از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.همچنین طبق اعلام بانک کشاورزی ممکن است اعطای تسهیلات جدید از ماه سوم سال یعنی خرداد ماه شروع شود.

تجربه سال‌های پیش نشان می دهد شروع پرداخت وام و تسهیلات بانکی در سال جدید، در روزهای بعد از تعطیلات و پایانی فروردین ماه بعید به نظر می رسد و به احتمال زیاد مثل روش هر سال زمان شروع اعطای وام و تسهیلات در بیشتر بانکها از اواسط شهریور ماه و حتی اوایل خرداد ماه شروع می شود

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط