بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام یک میلیاردی خرید مسکن جوانان / شرایط دریافت وام جوانان چیست؟

وام یک میلیاردی خرید مسکن جوانان / شرایط دریافت وام جوانان چیست؟

سقف وام مسکن جوانان افزایش یافته و به یک میلیارد تومان رسیده است. یعنی اگر شما همین امروز برای فرزند خود حساب پس‌انداز مسکن جوانان باز کنید، سال۱۴۱۵ می‌توانید یک میلیارد تومان وام خرید مسکن بگیرید. اگرچه مشخص نیست آن زمان با این مبلغ چند متر خانه بتوان خرید. اما شرایط دریافت وام مسکن جوانان چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر عامل بانک مسکن امروز اعلام کرده که سقف وام خرید مسکن جوانان به یک میلیارد تومان رسیده و شورای پول و اعتبار هم با آن موافقت کرده است.

البته این به این معنا نیست که این وام اکنون پرداخت می‌شود. بلکه به این معناست که اگر فردی همین امروز حساب بانک مسکن جوانان را افتتاح کند، سال ۱۴۱۵ می‌تواند یک میلیارد تومان وام خرید مسکن دریافت کند.

شرایط دریافت وام مسکن جوانان چیست؟

وام مسکن جوانان وامی است که مدت انتظار دریافت آن بین پنج تا ۱۵ سال است. یعنی متقاضیان در یک دوره ۱۵ ساله می‌توانند از این وام استفاده کنند.

بر این اساس افراد متقاضی باید در بانک مسکن حساب وام مسکن جوانان افتتاح کنند و ماهانه حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار تومان در این حساب سپرده‌گذاری کنند. حداق زمان دریافت وام، پنج سال بعد از افتتاح حساب و واریز سپرده ماهانه است.

با پنج سال سپرده‌گذاری، مبلغ وام مسکن جوانان در تهران ۴۰۰ میلیون تومان، کلانشهرها ۳۵۰ میلیون و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط