بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ۱۲۰میلیونی و ۱۶۰ میلیونی بدون سپرده بانک مسکن را چطور بگیریم؟ + جزئیات

وام ۱۲۰میلیونی و ۱۶۰ میلیونی بدون سپرده بانک مسکن را چطور بگیریم؟ + جزئیات

 بانک مسکن با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پرداخت وام بدون سپرده ۱۶۰ میلیونی ، ۱۲۰ میلیونی ، ۸۰ میلیونی و ۴۰ میلیونی خرید مسکن را برای افراد متاهل و مجرد تا پایان تیر ماه ۱۴۰۰ تمدید شده است.

 ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر

 الف 

  ۰ دیدگاه


 وام خرید مسکن مذکور در قالب طرحی به نام طرح ۸۲ پرداخت می شود و در واقع بانک مسکن مهلت بهره مندی متقاضیان از وام های متنوع طرح ۸۲ را تا پایان تیر ۱۴۰۰ تمدید کرده است.

در این اطلاعیه تصریح شده است که اعطای وام خرید مسکن بدون سپرده مشمول درخواست‌هایی می‌شود که قرارداد تسهیلات حداکثر تا تاریخ ۳۱ تیر ۱۴۰۰ تنظیم و قراردادهای مذکور حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ در دفاتر اسناد رسمی ثبت شوند.

سایت بانک مسکن در توضیح وام های طرح ۸۲ نوشته است؛ متقاضیان خرید مسکن با استفاده از  وام‌های ناشی از اوراق حق تقدم می توانند توسط طرح مذکور ۵۰ درصد از تسهیلات درخواستی خود را بدون خرید اوراق و از محل بدون سپرده استفاده نمایند.

به نحوی که ۵۰ درصد مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و  ۵۰درصدمابقی از محل منابع بدون سپرده است و به این ترتیب متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات نیازمند خرید اوراق هستند.

 

مثال نحوه استفاده از وام طرح ۸۲ بانک مسکن

برای شفاف سازی این وام ، بانک مسکن مثالی به شرح زیر نیز در سایت خود آورده است.

فرد متقاضی که در تهران قصد خرید واحد مسکون دارد چنانچه از تاریخ صدور پروانه ساختمانی ملک مورد نظر حداکثر ۲۵ سال سپری شده باشد مشمول تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی است که برای استفاده از این مقدار تسهیلات صرفا لازم است برای ۵۰ میلیون تومان از آن اوراق خریداری نماید و ۵۰میلیون تومان باقی مانده را بانک از محل بدون سپرده پرداخت می کند.

 

سقف تسهیلات و نرخ سود و مدت بازپرداخت اقساط چقدر است؟

سقف این تسهیلات در شهرهای مراکز استان مثل تهران برای خرید انفرادی ۸۰میلیون تومان و برای زوجین ۱۶۰ میلیون تومان و در شهرستان های هر استان برای خرید انفرادی ۶۰ میلیون تومان و برای زوجین ۱۲۰ میلیون تومان است.

شایان ذکر است در طرح ۸۲ بانک مسکن نرخ سود تسهیلات بدون سپرده در حال حاضر ۱۸درصد و مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده حداکثر ۶۰ ماه است

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط