بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ۱۲۰ میلیون تومانی

وام ۱۲۰ میلیون تومانی با سود ۹ درصد به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

طبق مصوبه دولت مبلغ وام و تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در کلانشهرها به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. سود این وام ۱۲۰ میلیون تومانی هم حدود ۹ درصد است.

 

 مبلغ وام نوسازی بافت فرسوده که در سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان بود ‌امسال ۲۰ میلیون تومان بیشتر شده است و به ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت دولت درباره افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در کلانشهرها و سایر شهرها و همچنین تسهیلات ودیعه اسکان موقت برای متقاضیان نوسازی این واحدها را به وزرای راه و شهرسازی، کشور، نیرو، نفت و اقتصاد، رؤسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و معاونان اقتصادی و حقوقی رئیس جمهور ابلاغ کرده است.

بر اساس این مصوبه، تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در کلانشهرها (مشارکت مدنی دوره ساخت) به ازای هر واحد ۱۲۰ میلیون تومان و تسهیلات ودیعه اسکان موقت ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

 

سال گذشته سقف وام ودیعه مسکن برای مستاجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، شهر‌های بزرگ شامل شهر‌های بالای یک میلیون نفر از جمله مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه ۳۰ میلیون تومان و دیگر شهرها، ۱۵ میلیون تومان بود که با نرخ سود ۱۳ درصد به مشمولان پرداخت می شد، اما امسال مبلغ وام ودیعه مسکن برای تهران ۴۰ میلیون و برای دیگر شهرها ۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.

 

وام نوسازی بافت فرسوده در سایر شهرها به ازای هر واحد ۸۰ میلیون تومان و تسهیلات ودیعه اسکان موقت ۳۰ میلیون تومان تعیین شده است.
نرخ سود (کارمزد) وام نوسازی بافت فرسوده در مناطق کم برخوردار مرزی ۴ درصد تعیین شده است.

همچینن هیئت دولت نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در سایر مناطق را معادل نصف (۵۰ درصد) نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار در تعیین کرده است.
با احتساب نرخ سود ۱۸ درصدی از سوی شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ۹ درصد محاسبه می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط