بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ۱۵۰ میلیونی

وام ۱۵۰ میلیونی با سود یک درصد بانک‌ مهر برای چه کسانی مناسب است؟

وام قرض الحسنه ۱۵۰ میلیونی توسط بانک مهر به متقاضیان داده می شود که سود آن ۱ درصد است و نیاز به ضامن ندارد اما این وام برای همه کسانی که متقاضی وام هستند جذاب نیست بلکه افرادی می توانند از این وام بیشترین بهره را ببرند که شرایط خاصی داشته باشند.

 ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر


بازار وام ، مدتی قبل گروه رسانه ای کاما بنا به مسئولیت اطلاع رسانی خود و بر اساس نیازسنجی انجام شده در مورد آگاهی بخشی به اقشار مختلف در مورد انواع تسهیلات قرض الحسنه، وام ۱۵۰ میلیونی  را که توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران – یکی از دو بانکی که به صورت تخصصی به ارائه تسهیلات قرض الحسنه می پردازند – پرداخت می شود را به صورت مشروح معرفی کرد.

شرایط پرداخت این تسهیلات به گونه ای بود که برخی مخاطبان بدون دقت کافی در مور هدف این وام ، تسهیلات مذکور را مورد انتقاد قرار دادند.

واقعیت این است که وام ۱۵۰ میلیونی با سود ۱ درصد که بانک مهر ایران آن را بدون نیاز به ضامن پرداخت می کند وام عجیبی نیست اما این وام برای عموم متقاضیان جذابیت ندارد. علت جذاب نبودن این تسهیلات برای تمام متقاضیان نیز به شرایط خاص این تسهیلات باز می گردد.

 

وام ۱۵۰ میلیونی مناسب برای سرمایه گذاران دارای شرایط خاص

حال پرسش این است که این وام برای کدام گروه از متقاضیان جذابیت دارد؟ روزنامه هفت صبح در بخشی از یک گزارش بلند به خوبی با ذکر مثال یک گروه از مخاطبان این وام را معرفی کرده است. می توان گفت وام مذکور برای همه افرادی که مشابه چنین ویژگی هایی را داشته باشند مناسب است.

هفت صبح نوشته است: ریسک کردن با پول پیش مستاجر، می‌تواند به یکی از بزرگترین اشتباهات تبدیل شود. اگر پولی که به عنوان رهن از مستاجر گرفته اید را مستقیما به بازارهایی مثل بورس یا طلا و ارز ببرید و دست به سرمایه گذاری بزنید، ممکن است ضرر کنید و در پایان سال نتوانید پول ودیعه را به مستاجرتان برگردانید.

برای همین اغلب سراغ سرمایه‌گذاری‌های مطمئن مثل سپرده‌‏های بانکی می‌روند که سود آن چندان چشمگیر نیست. راه دیگر استفاده از پول پیش، دریافت وام است. بانک‌های مختلف طرح‌هایی دارند که در آن با سپرده‌گذاری یک مبلغ مشخص، می‌توانید به همان میزان از بانک وام بگیرید.

 

وامی که ریسک سرمایه گذاری را کاملا از بین می برد

هفت صبح در ادامه نوشته است: شاید در نگاه اول ساده‌لوحانه به نظر برسد که کسی پولش را به بانک بسپارد و به همان میزان وام بگیرد. ولی با اینکار ریسک سرمایه گذاری به طور کامل از بین می رود.

بانک ها در این روش بهره ای بابت وام‌مذکور نمی گیرند و سود چندانی هم به سپرده اختصاص نمی‌دهند.

البته شاید برخی بانک ها در حد یک درصد سود بدهند که چندان چشمگیر نیست. چنین طرح‌هایی به درد کسانی می‌خورد که برای مدتی در حدود یک سال، مبلغ بزرگی در اختیارشان قرار گرفته که باید آن را سر موعد پس بدهند.

آنها می‌توانند با استفاده از چنین طرحی، بدون نیاز به ضامن از بانک تسهیلات بگیرند و با پرداخت اقساط آن تا پایان دوره قرارداد، علاوه بر اینکه اصل پول سر جایش باقی مانده، وام‌بدون ضامن هم برای سرمایه‌گذاری استفاده شده است.

با این روش حتی اگر بورس سقوط کند و دلار بشود سه هزار تومان، آخر سال شرمنده مستاجرتان نخواهید بود و به راحتی می توانید در کنار سرمایه گذاری، اصل پول را در جایی مطمئن نگهداری کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط