بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومانی بانک ملی با اقساط ۶۰ ماهه به خانوارها وکسبه + شرایط

وام ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومانی بانک ملی با اقساط ۶۰ ماهه به خانوارها وکسبه + شرایط

کارت اعتباری بانک ملی

بانک اول – بانک ملی ایران بر اساس بخشنامه بانک مرکزی اعطای وام کارت اعتباری ۲۰۰ میلیون تومانی با اقساط ۶۰ ماهه را به تمام شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

 ۱۲ آبان ۱۴۰۰ خبر

 الف 

  ۰ دیدگاه


وام کارت اعتباری ۲۰۰ میلیون تومانی بانک ملی

به گزارش بانک اول بانک ملی ایران برا اساس بخشنامه بانک مرکزی سقف مبلغ تسهیلات کارت اعتباری خود را از ۵۰۰ میلیون ریال به ۲/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال افزایش داد.

در ضمن مدت بازپرداخت این تسهیلات از ۳ سال (۳۶ ماه) به ۵ سال (۶۰ ماه) افزایش پیدا کرد.

نکته قابل توجه برای دریافت وام های کارت اعتباری این است که مدرک شغلی خاص و یا گروه خاصی را شامل نمیشود ٬ بلکه آحاد جامعه می توانند با توجه به توان بازپرداخت تسهیلات از این وام استفاده کنند.

نرخ سود این تسهیلات بانک ملی  در حال حاضر ۱۸ درصد است و اقساط آن در صورت بازپرداخت ۶۰ ماهه حدود ۵ میلیون و پانصد هزار تومان است.

در نظر داشته باشید که سقف وام کارت اعتباری ۲۰۰ میلیون تومان است و چنانچه شخصی قادر به پرداخت اقساط آن نباشد و یا به مبلغ کمتری وام نیاز داشته باشد ٬ می توانند مبالغ کمتر مثلا ۱۰۰ میلیون و یا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است ٬با توجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوارها و کسب و کارهای کوچک و متوسط از این طریق، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) افزایش یافت.

متن این بخشنامه که قبلا در سایت بانک اول منتشر شده  به شرح زیر است: پیرو بخشنامه شماره ۱۱۶۵۹۱‏‏.۰۰ مورخ ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۰ ابلاغی توسط مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری بانک مرکزی موضوع مصوبه جلسه مورخ ۹‏‏ خرداد ماه ۱۴۰۰ کمیسیون اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر افزایش سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (دویست میلیون تومان)، به استحضار می‌رساند با عنایت به مصوبه یاد شده و نیز باتوجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوارها و کسب و کارهای کوچک و متوسط از این طریق، بازنگری «دستورالعمل اجرایی کارت اعتباری» موضوع بخشنامه شماره ۱۹۴۲۲۷‏‏.۹۵ مورخ ۱۸‏.۶‏.۱۳۹۵ در دستور کار قرار گرفت و اعمال اصلاحاتی به شرح زیر در دستورالعمل مزبور در جلسه مورخ ۷‏‏.۶‏‏.۱۴۰۰ کمیسیون مقررات و نظارت مؤسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید واقع شد:

۱- اصلاح ماده (۱۲) دستورالعمل:

ماده ۱۲‏‏- مؤسسه اعتباری می‌تواند نسبت به تخصیص اعتبار تا سقف دو میلیارد ریال (۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) اقدام کند.
۲- اصلاح ماده (۱۳) دستورالعمل:

ماده ۱۳‏‏- مجموع اعتبار قابل تخصیص از سوی مؤسسات اعتباری به هر مشتری در قالب کارت اعتباری، حداکثر دو میلیارد ریال (۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) است.

۳- اصلاح ماده (۲۰) دستورالعمل و افزایش حداکثر دوره بازپرداخت تسهیلات اعطایی از طریق کارت اعتباری مرابحه از ۳۶ ماه به ۶۰ ماه:

ماده ۲۰‏‏- مهلت بازپرداخت تسهیلات نسیه اقساطی به تشخیص مؤسسه اعتباری، حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۶۰ ماه پس از پایان دوره تنفس تعیین می‌شود.

با توجه به مراتب فوق، ضمن ارسال نسخه اصلاحی «دستورالعمل اجرایی کارت اعتباری»، خواهشمند است دستور فرمایند، مراتب به قید تسریع و با لحاظ مفاد بخشنامه شماره ۱۴۹۱۵۳‏‏.۹۶ مورخ ۱۶‏‏.۵‏‏. ۱۳۹۶ به تمامی واحدهای ذیربط آن بانک‏‏/ مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای این دستورالعمل نظارت دقیق به عمل آید.

شرایط عمومی دریافت وام بانکی:

۱- وام گیرنده و ضامنین باید فاقد تسهیلات معوق و همچنین چک برگشتی باشند.

۲- هر شخص فقط یک بار می تواند در کل شبکه بانکی تا سقف مقرر کارت اعتباری دریافت کند و چنانچه مجددا درخواست تسهیلات کارت اعتباری داشته باشد یا باید وام قبلی را تسویه کند و یا تفاوت مانده بدهی فعلی را با سقف مقرر شده دریافت کند.

۳- حداقل سن برای دریافت تسهیلات ۱۸ سال تمام است.

۴- مردان متقاضی وام بانکی تا سن ۵۰ سالگی باید وضعیت نظام وظیفه قابل قبول (کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائمی ) داشته باشند ٬ این مورد از طریق استعلام سیتمی در بانک ها انجام می شود./ بانک اول

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط