بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام

تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات کرونایی تا نیمه اسفند

اردبیل – مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: مهلت زمانی ثبت نام و پرداخت تسهیلات به متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل و کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا تا نیمه اسفندماه تمدید شد.

 حسین وطن دوست در نوزدهمین جلسه کمیته اقتصادی ستاد و شورای اطلاع رسانی استان که با محوریت حوزه فرهنگ هنر برگزار شده بود، افزود: این تسهیلات به منظور حمایت از مشاغل و کسب و کارهای اقتصادی که دچار بیشترین آسیب را در اثر شیوع بیماری دیده اند از قبیل حوزه‌های گردشگری ورزش و جوانان و فرهنگ و هنر اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: در مرحله اول تسهیلات به شیوه اشتغال زایی در حوزه فر هنگ و هنر مبلغ ۷۸ میلیارد ریال در استان جذب و به شیوه بنگاه محوری نیز تاکنون حدود ۱۰ میلیارد ریال پرداخت و الباقی در مرحله پرداخت است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل تصریح کرد: مراکز و مجتمع‌های فرهنگی آموزشی هنری و رسانه‌ای که بنا به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی بخشنامه فعالیت آنها توقف و به دلیل عدم درآمدزایی کافی نیاز به حمایت داشته، تسهیلات ویژه اختصاص یافته است.

وطن دوست اظهار کرد: با توجه به تمدید مهلت ثبت وام نام و پرداخت تسهیلات وام کرونایی تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری اطلاع رسانی به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی فعال در حوزه‌های فرهنگی هنری و رسانه‌ای دارای مجوز ضروری است.

وی خواستار تعامل و همکاری هرچه بیشتر بانک‌های عامل جهت تسریع در پرداخت این تسهیلات شد و افزود: بازپرداخت این تسهیلات که توسط فعالان این حوزه‌ها دریافت می‌شود از اول خردادماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط