بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام

نیاز به سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
24 ماه

مشتریان می‌توانند به یکی از روش‌های زیر اقدام به بازپرداخت تسهیلات خود کنند:

  •  بازپرداخت  تدریجی در 24 قسط ماهیانه
  •  باز پرداخت یکجا سررسید حداکثر 6ماهه
نوع ضمانت
مسدودی سپرده
نام وام
کاریز جدید
مسدودی سپرده
         بانک ملت  

توصیه‌های امنیتی سامانه بانکداری اینترنتی 

ملاحظات امنیتی فعالسازی خدمات سامانه بانکداری اینترنتی

۱ـ هنگام دریافت پاکت محتوی شناسه مشتری و رمز ورود سامانه بانکداری اینترنتی، از باز و مخدوش نبودن پاکت اطمینان حاصل نموده و در صورت مخدوش بودن مسئول شعبه را مطلع نمایید.
۲ـ توصیه می‌شود علیرغم الزام در تغییر رمز دریافتی از شعبه در اولین ورود به سامانه بانکداری اینترنتی، شناسه مشتری خود را نیز به منظور افزایش ضریب امنیتی در اولین ورود به سامانه تغییر داده و در محل امن نگهداری نمایید.

مدیریت رمز ورود

۱ـ رمز ورود سامانه بانکداری اینترنتی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و آن را در فواصل زمانی منظم (حداقل هر سه ماه یکبار) و همچنین بنا به ضرورت تغییردهید.
۲ـ هنگام ورودِ شناسه مشتری و رمز ورود سامانه بانکداری اینترنتی، از عدم رویت آن توسط دیگران اطمینان حاصل نمایید.
۳ـ از یادداشت و ذخیره نمودن شناسه مشتری و رمز ورود سامانه بانکداری اینترنتی در جایی که امکان سوءاستفاده‌های آتی از حساب بانکی شما را برای یابنده آن فراهم می‌نماید، خودداری نمایید.
۴ـ جهت ورود شناسه مشتری و رمز ورود سامانه بانکداری اینترنتی، ترجیحاً از صفحه کلید مجازی تعبیه شده در سایت مربوطه استفاده نمایید.
۵ـ از انتخاب رمز ورود قابل حدس نظیر سال تولد، سال ازدواج، شماره شناسنامه و…، برای ورود به سامانه بانکداری اینترنتی خود، اجتناب نمایید.
۶ـ توصیه می‌شود در تعریف رمز ورود سامانه بانکداری اینترنتی خود، از ترکیب حروف وام  بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای ویژه نظیر @،%، $ و غیره استفاده نمایید.
۷ـ استفاده از یکبار رمز، امکان سوء استفاده از حساب‌های بانکی شما را کاهش می‌دهد و توصیه می‌گردد، با استفاده دستگاه یکبار رمز (OTP)، یکبار رمز همراه (Mobile OTP) یا یکبار رمز پیامکی (SMS OTP)، جهت ورود به سامانه بانکداری اینترنتی از رمز عبور یکبار مصرف استفاده نمایید.
8 ـ از انتخاب رمزهای مشابه با رمز کارت‌ها و سایر سامانه‌های بانکی برای سامانه بانکداری اینترنتی خودداری نمایید.

پیشگیری از سوء‌استفاده‌های اینترنتی

سوءاستفاده‌های اینترنتی به منظور دسترسی به اطلاعات محرمانه بانکی به روش‌های گوناگونی توسط کلاهبرداران انجام می‌گردد. در یکی از این روش‌ها کلاهبرداران از طرق مختلف نظیر ایجاد وبسایت‌های جعلی مشابه با وبسایت‌های اصلی و معتبر(فیشینگ)، ارسال ایمیل و پیامک به منظور سرقت اطلاعات محرمانه و سوءاستفاده از این اطلاعات اقدام می‌نمایند. به منظور جلوگیری از قرارگرفتن در معرض جعل و سوءاستفاده اینترنتی توصیه می‌گردد نکات ذیل را رعایت نمایید:
۱ـ به منظور استفاده از سامانه بانکداری اینترنتی صرفاً از طریق مراجعه مستقیم به وبسایت بانک ملت به آدرس www.bankmellat.ir اقدام نموده و توصیه می‌شود برای امنیت بیشتر، وبسایت بانک ملت را با تایپ نمودن نشانی اینترنتی (URL) آن در نوار آدرس  (Address bar) مرورگر وب مشاهده نمایید.
۲ـ از ورود به وبسایت‌های متفرقه و بازنمودن لینک‌های مربوطه اجتناب نمایید.
۳ـ از باز کردن ایمیل‌های ناشناس و پاسخ به نامه‌هایی که در آن درخواست اطلاعات شخصی، مشخصات و جزئیات حساب بانکی، کارت بانکی و‌… را می‌نماید، اجتناب کنید.

مخاطبان طرح راه رفاه و نحوه ثبت نام در

 

کلیه مشتریان حقیقی دارنده حساب در بانک رفاه می توانند، پس از تعریف شماره تلفن همراه و فعالسازی اینترنت و موبایل بانک در شعب بانک، از طریق وارد کردن کد ملی و تائید شماره تلفن همراه در ثبت نام نموده و وارد حساب کاربری خود شوند.

توجه: مشتریانی که قبلاً ثبت نام شده اند، با پیغام” شما قبلاً در باشگاه ثبت نام نموده اید” مواجه گردیده که این دسته از مشتریان در صورت به همراه نداشتن‏/فراموشی رمز عبور می توانند، با استفاده از ر منوی ورود به سامانه، رمز عبور را مجدداً تعریف و وارد حساب کاربری خود شوند

فرآیند محاسبه امتیاز

1.ثبت نام مشتری در باشگاه


2.انجام هر یک از عملیات امتیازآور مذکور توسط مشتری


3.درج امتیاز متناسب با عملیات مربوطه حداکثر تا 48 ساعت در پروفایل مشتری


توجه: امتیاز مشتری به تفکیک نوع تراکنش الکترونیک و بر اساس شماره ملی و تراکنش های رفاه کارت های شتابی وی محاسبه می شود

ملاحظات رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه هوشمند 

۱ـ همواره از عدم نصب ابزارهای سرقت کلمه key logger)) سخت افزاری و نرم افزاری بر روی رایانه خود اطمینان حاصل نمایید و به منظور افزایش سطح امنیت همواره از صفحه کلیدهای مجازی تعبیه شده در سامانه‌های بانک استفاده نمایید.
۲ـ از دریافت (Download) و اجرای نرم افزار و فایل‌های ناشناس و متفرقه روی رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه خود اجتناب نمایید.
۳ـ از بروزرسانی مستمر سیستم عامل، مرورگر وب بانک ملت و سایر نرم افزارهای منصوب روی رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه خود اطمینان حاصل نمایید.
۴ـ رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه خود را به ضدویروس معتبر مجهز نموده و آن را به صورت مستمر بروزرسانی نمایید.
۵ـ برای دسترسی به سامانه بانکداری اینترنتی از ابزارهای فیلتر شکن نظیر VPN استفاده ننمایید.
6ـ رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه خود را طوری تنظیم نمایید که در فواصل زمانی کوتاه با استفاده از روش‌های امنیتی(PIN, Pattern, Password و…) قفل گردد.
7ـ پس از اتمام کار در سامانه بانکداری اینترنتی، با استفاده از گزینه خروج، از سامانه مذکور خارج شوید.

ملاحظات امنیتی غیرفعالسازی خدمات بانکداری اینترنتی

درصورت بروز سوء استفاده اینترنتی بر روی حسابهای شما و یا ورود غیرمجاز به سامانه بانکداری اینترنتی یکی از اقدامات ذیل را در اسرع وقت انجام دهید:
1. اطلاع موضوع به مرکزارتباط ملت ودرخواست غیرفعالسازی سامانه
2. مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک ملت و درخواست غیرفعالسازی سامانه
3. استفاده نمودن از قابلیت”فعال/غیرفعال نمودن خدمات الکترونیک” موجود در سایت بانکداری اینترنتی به منظور غیرفعال نمودن خدمات سامانه نظیر مشاهده گردش حساب، انواع حواله و…

ملاحظات عمومی

1.از صحت اطلاعات تماس خود (شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل) در سامانه بانکداری اینترنتی اطمینان حاصل نموده و در صورت تغییر اطلاعات مزبور نسبت به بروزرسانی آنها از طریق مراجعه به شعبه، اقدام نمایید.
2.تا حد امکان از محیط‌های عمومی (نظیر کافی نت)، رایانه‌های ناشناس و شبکه‌های بیسیم عمومی برای دسترسی به سامانه بانکداری اینترنتی اجتناب نموده و در صورت استفاده حتما در اولین فرصت ممکن کلمه عبور خود را تغییردهید.
3.توصیه می‌شود سامانه بانکداری اینترنتی در مکان‌هایی که از طریق دوربین مداربسته مانیتور می‌شوند، مورد استفاده قرار نگیرد یا در صورت بروز شرایط اجتناب ناپذیر، دقت کافی درخصوص عدم رویت رمز و عملیات درخواستی بعمل آید.
4.ارسال پیامک جهت ورود به سامانه بانکداری اینترنتی یا انجام تراکنش‌های مالی، سبب آگاهی شما از سوء استفاده‌های احتمالی و جلوگیری از سوءاستفاده بیشتر است. به محض دریافت چنین پیامک‌هایی در صورتی که عمل مذکور از سوی خودتان صورت نگرفته، نسبت به غیرفعالسازی کارت بانکی و تغییر رمز عبور سامانه‌های بانکی خود اقدام و مراتب را در اسرع وقت به بانک اطلاع دهید.
5.هرگز اطلاعات مهم خود مانند رمز اول و دوم کارت‌ها، کلمه عبور سامانه‌های بانکی، CVV2 و تاریخ انقضای کارت را بر روی کاغذ، تلفن همراه و سایر مکان‌ها و تجهیزاتی که امکان دسترسی به آنها وجود دارد، ذخیره ننموده یا از طریق پیامک، ایمیل و سایر سامانه‌های ارتباطی نظیر تلفن، شبکه‌های اجتماعی و… برای سایرین ارسال و بازگو نکنید.
6.بانک هرگز اطلاعات محرمانه شما (نظیر مشخصات شناسنامه‌ای، کد ملی، اطلاعات مربوط به کارت و حساب بانکی و…) را از طریق تلفن، ایمیل، پیامک، شبکه‌های اجتماعی، پیشنهاد اتصال به لینک‌های ارتباطی اینترنتی و… درخواست نمی‌کند. در صورت , وام رخداد این مورد، ضمن عدم پاسخگویی به چنین درخواست‌هایی مراتب را سریعاً به بانک اطلاع دهید.
7.اخبار مربوط به بانک را فقط از طریق مبادی رسمی دنبال نموده و قبل از هر اقدامی از صحت ادعای مطروحه توسط فرد یا افراد، در قبال انجام خدمات بانکی مطمئن گردید.
8.سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir مرجع مفیدی برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به تهدیدات امنیتی است.
9.هرگز اطلاعات مربوط به حساب و کارت بانکی خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید.
10.در صورت بروز اشکال در فرآیند استفاده از سامانه تلفن بانکداری اینرتنتی و عملیات درخواستی، از یاری جستن از افراد ناشناس جداً خودداری فرمائید.

ارتباط با مرکز ارتباط ملت

مشتری گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل و یا مشاهده شواهد مشکوک در حساب خود و یا دریافت ایمیل/پیامک غیرقابل اطمینان که صحت آنها از سوی شما مورد تایید نمی باشند، حتماً بانک را از طریق شماره تلفن 1556  (تهران) یا 82488- 021 (شهرستان) مطلع نمایید.

طرح کاریز بانک آینده چیست؟

طرح کاریز بانک بانک آینده این امکان را به مشتریان می‌دهد تا به نسبت میزان سپرده بانکی خود از تسهیلات کم‌بهره برخوردار شوند که سود آن بین 4.5 تا 10 درصد محاسبه خواهد شد. در این طرح مشتریان می‌توانند بعد از افتتاح حساب بلندمدت یک‌ساله، نسبت به دریافت تسهیلات کم‌بهره اقدام کنند. طبق شرایط جدید اعلام‌شده از سوی بانک آینده، دارندگان اوراق گواهی سپرده مدت‌دار نیز می‌توانند، از این تسهیلات برخوردار شوند.

 

رقم و سود تسهیلات طرح کاریز چقدر است؟

مشتریانی که از تاریخ 20 آبان 96 اقدام به افتتاح یکی از انواع سپرده‌های بلندمدت کرده‌اند، می‌توانند تا حداکثر 40 درصد از مبلغ سپرده خود تسهیلات دریافت کنند. در این طرح دارندگان سپرده بلندمدت، می‌توانند تا بیست درصد از سپرده خود را با نرخ چهار و نیم درصد، وام بانکی تا سی در صد از سپرده خود را با نرخ هفت درصد و تا چهل درصد از سپرده خود را با نرخ ده درصد، تسهیلات دریافت کنند. به مشتریانی که در بانک آینده اقدام به خرید اوراق گواهی سپرده 20 درصدی می‌کنند نیز حداکثر تا 20 درصد مبلغ اوراق و با نرخ سود 4.5 درصد تسهیلات پرداخت می‌شود.

 

 مبلغ تسهیلات نرخ سود
 تا سقف 20 درصد مبلغ سپرده 4.5%
 تا سقف 30 درصد اصل سپرده  7 %
 تا سقف 40 درصد اصل سپرده  10%
 تا سقف 20 درصد اوراق گواهی سپرده 4.5%

اقساط تسهیلات بانک آینده چقدر است؟

طبق اعلام بانک آینده مشتریانی که از تسهیلات این طرح برخوردار می‌شوند، حداکثر در 24 قسط می‌توانند نسبت به پرداخت اصل و سود تسهیلات اقدام کنند که پرداخت اقساط به‌صورت ماهانه خواهد بود. ضمن اینکه امکان پرداخت اقساط به‌صورت یکجا (یک‌ساله) و بازپرداخت تدریجی در دو قسط سالیانه نیز وجود دارد. میزان اقساط تسهیلات نیز بر اساس رقم تسهیلات و مدت‌زمان بازپرداخت تعیین خواهد شد.

 

ضمانت لازم برای دریافت تسهیلات طرح کاریز بانک آینده

در طرح کاریز بانک آینده، مشتریان برای دریافت تسهیلات نیازی به ارائه تضمین خاص ندارند و درواقع سپرده یک‌ساله آن‌ها به‌عنوان ضامن پرداخت تسهیلات تا پایان پرداخت اقساط نزد بانک باقی خواهد ماند. با این نکته که برای سپرده یک‌ساله , وام مشتریان نیز سود 15 درصد محاسبه و به‌صورت ماهانه پرداخت خواهد شد. برای مشتریانی که از طریق اوراق گواهی سپرده اقدام به دریافت تسهیلات می‌کنند نیز، اوراق گواهی سپرده‌شان به‌عنوان ضمانت موردپذیرش بانک قرار می‌گیرد.

 

مشتریان واجد شرایط دریافت تسهیلات طرح کاریز

مشتریانی که از تاریخ 20 آبان 96 اقدام به افتتاح یکی از سپرده‌های زیر در بانک آینده کرده‌اند می‌توانند از امتیاز اخذ تسهیلات طرح کاریز برخوردار شوند:

  • سپرده‌های بلندمدت یک‌ساله
  • سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت آینده‌ساز
  • سپرده سرمایه‌گذاری سودمند آنلاین (با مانده بیشتر از 200 میلیون تومان)

 

  • گواهی سپرده مدت‌دار

 

بر اساس اعلام نظر دبیرخانه همایش شرکت های برتر ایران در سازمان مدیریت صنعتی، بانک رفاه کارگران در ردیف 10 شرکت برتر ایران قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی در رتبه بندی شرکت های برتر ایران در سال 1399، بانک رفاه کارگران بر اساس اعلام نظر دبیرخانه همایش شرکت های برتر ایران در سازمان مدیریت صنعتی، توانست با کسب رتبه 7 از نظر شاخص فروش، در ردیف 10 شرکت برتر ایران قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، رتبه بندی امسال همانند سال های گذشته، فقط بر اساس شاخص فروش و با بررسی صورت های مالی سال 1398 شرکت ها انجام شده است که بانک رفاه کارگران موفق شد با کسب رتبه 7 در ردیف 10 شرکت برتر کشور قرار گیرد. 

 

 

 

 

د خبر: 9910316
بانک مرکزی ج.ا.ا ویژگی های امنیتی اسکناس های جدید صدهزار و یک میلیون ریالی را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومیه نقل از “نخ امنیتی پنجره‌ای با رنگ متغیر”؛ “تصویر مکمل”؛ “چاپ برجسته”؛ “واترمارک و الکتروتایپ”؛ “الیاف فلورسنتی نامرئی”؛ “شماره سریال”؛ “چاپ با مرکب فلورسنت”؛ “ریز نوشته (میکروپرینت)” و “طراحی خطی سه‌بعدی (مدالین)” ویژگی های امنیتی اسکناس های جدید را تشکیل می دهند.
براساس این گزارش، علاوه بر ویژگی های امنیتی مذکور همچنین “مرکب متغیر رنگی ” و “مرکب درخشان” دو ویژگی امنیتی دیگر هستند که در ایران چک یک میلیون ریالی، به کار رفته است.
لازم به ذکر است، اطلاعات بیشتر در این زمینه در وب سایت بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir بخش اسکناس و مسکوک منتشر شده

 

 

ویژگی های امنیتی: اسکناس :صد هزار : ایران چک :یک میلیون ریالی جدید: اعلام شد
ویژگی های امنیتی اسکناس های صد هزار و ایران چک های یک میلیون ریالی جدید اعلام شد

 

 

 

سامانه های بانکی

سامانه های بانکی

تاریخ 1399/12/11     تعداد دفعات مشاهده 61 بار     ساعت 14:33:25     گروه خبری روابط عمومی

سالن ورزشی : مدارس: شهدای بانک رفاه کارگران :آذربایجان غربی ساخته :کد خبر: 9910315
در سفر مدیر عامل بانک رفاه کارگران به استان آذربایجان غربی، کلنگ احداث یک سالن ورزشی چند منظوره و سه مدرسه ابتدایی 6 کلاسه در شهرستان میاندوآب به زمین زده شد.
به گزارش روابط عمومی در مراسم کلنگ زنی این پروژه ها، که عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار میاندوآب و تنی چند از مسئولان اجرایی این شهرستان حضور داشتند گفت: بانک رفاه کارگران در راستای وام ایفای مسئولیت اجتماعی، کلنگ احداث این مجموعه ورزشی را به زمین می زند و امیدواریم در سال های آتی از این ورزشگاه جوانان قهرمان و ورزشکاران افتخار آفرین، برای شهرستان و استان پرورش یابند.
لله گانی همچنین در مراسم کلنگ زنی سه مدرسه ابتدایی با ابراز خرسندی از حضور در چنین مراسمی گفت: بانک رفاه کارگران تاکنون 19 مدرسه احداث، بازسازی و تجهیز کرده است و 6 مدرسه دیگر هم در حال احداث دارد. امیدواریم این مدارس، زمینه و زیرساختی برای توسعه انسانی و پرورش نسل های جوان و نوجوان کشورمان باشد.
در ادامه مراسم، عیسی زاده نماینده مردم میاندوآب در سخنانی گفت: با مشارکت بانک رفاه کارگران، این سالن چند منظوره ورزشی ساخته خواهد شد تا آغازی بر حرکت های انقلابی و توسعه ای استان و شهرستان ها باشد و مردم منطقه نیز قدردان این اقدام مثبت مجموعه بانک رفاه کارگران هستند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بانک رفاه کارگران علاوه بر تأمین مالی و ساخت این سالن ورزشی، در احداث بزرگراه چهار بانده میاندوآب به میانه نیز مشارکت مالی خواهد داشت. این مشارکت بسیار ارزشمند است و نقش مهمی در توسعه استان خواهد داشت.

 

مدیر صندوق
شرکت سرمایه گذاری هامون شمال
نوع صندوق
بازارگردانی
ضامن نقدشوندگی
نامشخص
بازدهی ۱ ماه گذشته
0.00 ٪
بازدهی ۳ ماه گذشته
0.00 ٪
بازدهی ۶ ماه گذشته
0.00 ٪
بازدهی ۱ سال گذشته
0.00 ٪
متولی صندوق
مشاور سرمایه گذاری ایرانیان تحلیل فارابی
قیمت صدور هر واحد
999,848
قیمت ابطال هر واحد
999,826
قیمت آماری هر واحد
999,826
تعداد واحد سرمایه‌گذاری
100,000
ارزش خالص دارائی
99,983 میلیون ریال
تاریخ آغاز فعالیت
1399/09/16
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط