بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام 500 میلیونی تعمیر مسکن بانک سامان با اقساط 5 ساله را چگونه بگیریم؟

وام 500 میلیونی تعمیر مسکن بانک سامان با اقساط 5 ساله را چگونه بگیریم؟

بانک ها برای تعمیرات مسکن وام هایی در اختیار متقاضیان قرار می دهند. بانک سامان با ارائه وام 300 تا 500 میلیونی با اقساط 5 ساله بیشترین تسهیلات تعمیر مسکن را به متقاضیان پرداخت می کند.

به گزارش کاماپرس، وام تعمیر مسکن از آن دست تسهیلات بانکی است که متقاضیان کمتر به سراغ آن می روند و علت هم وثیقه ملکی و دیگر وثیقه های  لازم برای دریافت این وام است. اما اگر مبلغ وامی که پرداخت می شود همچون وام تعمیر مسکن بانک سامان بالا باشد، برای دریافت آن متقاضی هم کم  نیست پس بد نیست در مورد این تسهیلات بیشتر بدانیم.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

روزنامه هفت صبح در گزارشی که گروه بازار این روزنامه تهیه کرده به تشریح این مدل تسهیلات پرداخته و نوشته است؛  وام جعاله مسکن به مالکانی که می خواهند خانه شان را تعمیر کنند پرداخت می شود و معروف ترین آن را با رقم حدود40 میلیون تومان در بانک مسکن پرداخت می کنند. برای دریافت چنین وامی نیازی به سپرده گذاری در بانک ندارید و می توانید با پرداخت هزینه پنج میلیونی و خرید اوراق تسه وام را دریافت کنید.

حساب قرض الحسنه باز کنید اما وام با سود 18 درصد بگیرید!

ولی وام‌جعاله محدود به بانک مسکن نیست و خیلی از بانکها چنین وامی را در قالب طرح های تسهیلات خود پیش بینی کرده اند. اغلب آنها می گویند مشتری برای دریافت وام باید در حساب قرض الحسنه بانک سپرده گذاری کند اما در نهایت وام با سود 18 درصد به او پرداخت خواهد شد.

مبلغ این وام در بانک های مختلف بین 40 تا 300 میلیون تومان متغیر است و بانکها مهلت بازپرداخت آن را بین دو تا پنج سال در نظر گرفته اند. مالکان برای تعمیرات خانه دستشان برای دریافت این وام باز است و می توانند با ارائه سند ملک وام بگیرند.

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

وام تعمیراتی که برای خرید خانه هم کاربرد دارد

بعضی بانک ها این تسهیلات را علاوه بر تعمیرات، به خرید خانه هم اختصاص می دهند. برای نمونه وام خرید خانه برای زوج های تهرانی در بانک مسکن 200 میلیون تومان است و متقاضی می‌تواند در کنار این وام، وام جعاله 40 میلیونی بگیرد.

بعضی بانکها شرایط سفت و سختی دارند. مثلا می گویند حتما باید خانه کارشناسی شود تا مطمئن باشیم تعمیرات مورد نظر انجام شده. هزینه کارشناسی در اغلب بانکها بر عهده متقاضی است. همچنین بعضی بانکها که مبلغ‌وام آنها بالاست، شرط کرده اند که باید بخشی از مبلغ تسهیلات در حساب بانک باقی بماند.

روزنامه هفت صبح در ادامه چند مدل وام‌تعمیرات مسکن از بانک های مختلف را معرفی کرده است.

وام 300 تا 500 میلیون با اقساط 5 ساله و سود 18 درصد

بانک سامان برای مشتریانش که بین سه تا شش ماه گردش حساب داشته باشند، وام تعمیرات مسکن پرداخت می کند. آنطور که در سایت بانک سامان آمده سقف این تسهیلات 300 میلیون تومان است اما در برخی منابع گفته شده سقف این وام به 500 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

مشتریان بانک سامان می توانند حداکثر تا 30 درصد ارزش ملک خود را وام تعمیرات بگیرند. ضامن وام می تواند متنوع باشد. وام‌جعاله بانک سامان با پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی پرداخت می شود.

البته در ازای سپردن ملکتان به رهن بانک هم می توانید این تسهیلات را دریافت کنید. مهلت بازپرداخت در نظر گرفته شده برای وام‌جعاله بانک سامان حداکثر پنج سال است و این وام با نرخ سود 18 درصد پرداخت می شود.

با این وجود هزینه های جانبی زیادی دارد. گفته می‌شود علاوه بر سود 18 درصدی حدود سه درصد بیمه نظارت و سه درصد هم سود ریسک اعتباری شامل حال این تسیهلات خواهد شد و عملا نرخ سود را به 24 درصد می رساند.

همچنان کل مبلغ‌وام در اختیار مشتری قرار نخواهد گرفت و 15 درصد آن باید در حساب بانک باقی بماند. اطلاعات سایت رده نشان می دهد دریافت این وام حدود 21.7 میلیون تومان هزینه شامل حق کارشناسی، بیمه و تشکیل پرونده دارد. با در نظر گرفتن نرخ سود 18 درصد برای وام 300 میلیونی، مبلغ هر قسط حدود هفت میلیون و 600 هزار تومان خواهد بود.

اگر بانک سامان مبلغ تسهیلات را به 500 میلیون تومان افزایش دهد، در آن صورت اگر بخواهید با سقف مبلغ‌وام بگیرید، باید هر ماه 12 میلیون و 700 هزار تومان قسط بدهید. این ارقام با در نظر گرفتن نرخ سود18 درصدی محاسبه شده است.

اگر نرخ سود 24 درصدی را مبنا قرار دهیم، مبلغ اقساط وام‌500 میلیونی می تواند به ماهی 14 میلیون و400 هزار تومان برسد! البته الزامی وجود ندارد که مشتری حتما به اندازه سقف مبلغ در نظر گرفته شده تسهیلات بگیرد.

وام200 میلیونی با سود 18 درصد در بانک سینا

سقف مبلغ وام تعمیرات مسکن در بانک سینا به 200 میلیون تومان می رسد. البته بانک سینا کمی شرایط سخت تری نسبت به دیگر بانکها برای پرداخت وام جعاله دارد. برای مثال مشتری باید حساب قرض الحسنه با سرمایه مشخص پیش بانک سامانه داشته باشد.

همچنین گفته می شود اعتبار شغلی برای دریافت این تسهیلات خیلی مهم است چراکه هرکسی از مبلغ اقساط آن بر نمی آید. وام‌جعاله بانک سینا با سود 18 درصد و مدت بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود و این یعنی بعد از دریافت وام باید ماهی حدود پنج میلیون تومان به بانک سینا قسط پرداخت کنید.

از جمله دیگر شرایط دریافت تسیهلات تعمیرات مسکن از این بانک مسدودی بخشی از تسهیلات است. شما شاید 200 میلیون تومان‌وام بگیرید ولی همان روز اول باید22.5 درصد از کل وام‌دریافت شده را در حساب بانک سینا نگه دارید تا زمانی که کل مبلغ تسهیلات به طور کامل تسویه شود و این یعنی عملا155 میلیون تومان تسهیلات به شما تعلق می گیرد ولی باید اقساط وام200 میلیونی را پرداخت کنید. بررسی ها نشان می دهد برای مبالغ بالای 20 میلیون تومان دیگر ضامن رسمی پذیرفته نیست و حتما باید سند ملک را به عنوان ضمانت در نظر بگیرید. همچنین برای مبلغ بالای 50 میلیون تومان باید مفاصا حساب مالیاتی داشته باشید.

بانک صادرات؛ 200 میلیون تسهیلات جعاله با سود 18 درصد

مبلغ وام جعاله بانک صادرات ایران به طور معمول 50 میلیون تومان است اما اگر تعمیرات اساسی احتیاج داشته باشید و کارشناس بانک این موضوع را تایید کند، می توانید تا 80 درصد کل هزینه برآورد شده و تا سقف 200 میلیون تومان وام‌جعاله بگیرید. همچنین برای دریافت وام کمتر از 20 میلیون تومان می توانید ضامن رسمی ارائه کنید ولی اگر می خواهید بیش از 20 میلیون تومان وام بگیرید، لازم است تا سند خانه را در رهن بانک بگذارید.

آنطور که در سایت بانک صادرات آمده، مهلت بازپرداخت تسیهلات جعاله مسکن دو سال در نظر گرفته شده و سود تسهیلات 18 درصد است. با این حساب اگر بخواهید وام‌200 میلیونی جعاله از بانک صادرات بگیرید، با این مهلت بازپرداخت کوتاه، احتمالا هر ماه باید 10 میلیون تومان قسط بدهید که کمتر کسی از پس پرداخت آن بر می آید.

برخی منابع می گویند مدت بازپرداخت تسهیلات جعاله بانک صادرات سه ساله است که در این صورت اقساط ماهانه وام‌200 میلیونی حدود هفت میلیون و 200 هزار تومان خواهد شد. در صورتی که موفق به دریافت تسیهلات شوید باید همان روز اول 20 درصد وام یعنی حدود40 میلیون تومان را در بانک سپرده گذاری کنید. این یعنی عملا وام‌160 میلیونی دریافت می کنید ولی اقساط تسیهلات 200 میلیونی پرداخت خواهید کرد

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط