بازار وام ایران
بازار وام ایران

پرداخت ۱۰۸ میلیارد وام به معتادان بهبودیافته در چهارمحال و بختیاری

پرداخت ۱۰۸میلیارد وام به معتادان بهبودیافته در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۰۸ میلیارد ریال به معتادان بهبودیافته استان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.
نرگس عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی اشتغال به معتادان بهبودیافته در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: حداقل باید یک سال از پاکی افراد متقاضی تسهیلات گذشته باشد.
وی با بیان اینکه این تسهیلات به‌منظور اشتغال‌زایی و عدم بازگشت فرد به اعتیاد پرداخت می‌شود، عنوان کرد: متقاضیان باید گواهی فنی و حرفه‌ای یا پروانه کسب داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امسال ۱۰۸ میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به معتادان بهبودیافته در نظر گرفته‌شده است، تصریح کرد: ۱۸ کمپ ترک اعتیاد بدون درمان دارویی، ۷ مرکز «MMT» و یک مرکز درمان بازتوانی زیر نظر بهزیستی در استان فعالیت می‌کنند.
عسگری ادامه داد: بیش از هزار و ۷۹۵ معتاد در مراکز ترک اعتیاد استان بستری هستند.
وی با بیان اینکه ۵۲ نفر از معتادان بستری در مراکز ترک اعتیاد بهزیستی چهارمحال و بختیاری از بانوان هستند، افزود: یک مرکز ترک اعتیاد ویژه بانوان در استان فعالیت می‌کند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری به شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: افرادی که به مراکز درمانی ترک اعتیاد استان مراجعه می‌کنند پس از گرفتن تست کرونا ۱۴ روز در قرنطینه به سر می‌برند و پس‌ازآن به بخش عمومی منتقل می‌شوند.
عسگری با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در مرکز جامع درمان بازتوانی، اظهار کرد: در این مرکز به‌منظور بالا بردن مهارت افراد در حال ترک دوره‌های آموزشی ساخت اجاق‌گاز، پرورش ماهی زینتی و گوهر تراشی برگزار می‌شود.
وی برگزاری این دوره‌ها را راهی برای کسب حرفه افراد در حال ترک عنوان کرد و افزود: معتادان بهبودیافته می‌توانند پس از بهبودی اقدام به ایجاد کارگاه کنند.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط