بازار وام ایران
بازار وام ایران

پرداخت ۳۵ میلیون تومان تسهیلات ساخ مسکن

پرداخت وام ۳۵ میلیون تومانی ساخت مسکن به زلزله‌زدگان
  • یک مقام مسئول در نظام بانکی از پرداخت ۳۵ میلیون تومان تسهیلات ساخ مسکن به ساکنان شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه با نرخ سود ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله خبر داد.

به گزارش  محمدهاشم بت شکن در نشست خبری درباره تمهیدات بانک عامل حوزه مسکن برای زلزله زدگان کرمانشاه گفت: نخستین گام امهال (مهلت) دو ساله برای بازپرداخت تسهیلات اعطایی به زلزله زدگانی است که از تسهیلات بانک مسکن استفاده کردند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات وزیران و بانک مرکزی که بخشنامه آن برای کلیه شعب بانک مسکن در استان کرمانشاه ابلاغ شده از امروز زلزله زدگان می توانند برای دریافت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده به شعب بانک مراجعه می کند.

به گفته بت شکن، بانک عامل حوزه مسکن به واحدهای روستایی تخریب شده به تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ واحد تا سقف ۲۵ میلیون تومان و بازپرداخت ۱۵ ساله شامل سه سال دوره مشارکت مدنی و ۱۲ سال بازپرداخت اصل وام با سود ۴ درصد مراجعه کنند. همچنین این بانک به دو هزار واحد مسکن شهری تخریب شده در اثر زلزله اخیر استان کرمانشاه ۳۵ میلیون تومان وام با بازپرداخت ۱۵ ساله و نرخ سود ۵ درصد که مابه التفاوت آن را دولت در یارانه ها پیش بینی کرده پرداخت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: این بانک به ۵ هزار واحد مسکونی ۱۲ میلیون تومان با بازپرداخت ۷ ساله و سود ۵ درصد وام بازسازی می دهد. ضمن اینکه دو هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۵ ساله به صورت قرض الحسنه وام خرید لوازم خانگی به زلزله زدگان پرداخت می کند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین به طور کلی بانک مسکن ۱۵ هزار فقره انواع وام به روستاییان و ساکنان شهرهای زلزله زده شامل تسهیلات ساخت، تعمیر و خرید لوازم خانگی پرداخت می کند.

وی در خصوص پوشش بیمه ای تسهیلات بانک مسکن به زلزله زدگان اظهار داشت: تسهیلاتی که واجد بیمه نامه خسارات زلزله و آتش سوزی باشند بر اساس برآورد کارشناسان و بر اساس ضوابط شرکت های بیمه مشمول دریافت خسارت خواهند شد.

بت شکن ادامه داد: عموم تسهیلاتی که دارای پوشش بیمه عمر مانده بدهی هستند در صورت فوت وام گیرنده بر اثر زلزله علاوه بر خسارتی که بابت بیمه نامه زلزله و آتش سوزی دریافت می کنند از پرداخت باقی مانده اقساط از سوی بازماندگان معاف شده و شرکت بیمه کل بدهی آن را تقبل خواهد کرد.

وی افزود: بانک مسکن از جهت منابع مالی مشکلی نخواهد داشت و هر آنچه دولت بر عهده این بانک قرار دهد پرداخت خواهد کرد و از امروز کلیه مشمولان طرح های تسهیلات و بیمه ای زلزله می توانند به شعب این بانک در استان های زلزله زده مراجعه کنند. ضمن اینکه امهال دو ساله محدود به مسکن مهر نیست و همه واحدهایی که تسهیلات بانکی دریافت کرده اند شامل این امهال خواهند شد.

وی تاکید کرد: آسیب دیدگان در اثر زلزله اخیر برای دریافت تسهیلات از طریق بنیاد مسکن به این بانک معرفی شده و اگر فردی کندی در پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن مشاهده کرد حتما به بانک مسکن اطلاع دهد تا برطرف شود.

بت شکن در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اقدامات این بانک در هفت ماهه نخست سال جاری گفت: در طی ماه های گذشته ۴۱ هزار فقره وام معادل ۴۳۲ میلیارد تومان پرداخت کرده ایم، ضمن اینکه ۶۵ هزار میلیارد ریال منابع اعم از سپرده و وصول مطالبات جذب شده است.

به گفته این مقام بانکی، بانک مسکن در رعایت نرخ سود سپرده پایبند بوده و از زمان کاهش سود سپرده ها به ۱۵ درصد از ۱۱ شهریور تاکنون ۱.۵ درصد از قیمت تمام شده سپرده های ما کاهش یافته است که این اقدام مثبت می تواند به کاهش نرخ سود تسهیلات کمک کند.

وی اذعان داشت: برای ۲۸۶ هزار واحد مسکونی تسهیلات خرید، ساخت، تعمیر و بازسازی و فروش اقساطی پرداخت کرده ایم ضمن اینکه در هفت ماهه گذشته در بخش خرید صرفا به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی وام پرداخت شد که از نظر تعداد ۳۰ درصد و از نظر قیمت ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

بت شکن افزود: تا به حال ۵۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن مهر با نرخ های سود ۴، ۷ و ۹ درصد در شهرستان و تهران برای دو میلیون واحد مسکونی تا سقف ۴۰ میلیون تومان پرداخت شده است. ضمن اینکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیز فروش اقساطی شده است.

وی در مورد تسهیلات بافت فرسوده گفت: از ابتدای اجرای این طرح در سال ۹۴ تاکنون به ۳۲ هزار واحد مسکونی فرسوده مجموعا به مبلغ ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی درباره صندوق پس انداز یکم تاکید کرد: در ابتدای سال جاری به طور متوسط هر هفته دو هزار و ۵۰۰ فقره حساب پس انداز صندوق یکم در بانک مسکن افتتاح می شد که در هفته آخر آبان به ۵ هزار و ۸۰۰ فقره حساب رسیده و به معنای دو برابر شدن استقبال از صندوق یکم است. همچنین تسهیلات از این محل در هفته ابتدایی سال جاری ۱۵۰ فقره بود اما در پایان هفته گذشته ۹۶۰ فقره تسهیلات از محل صندوق یکم پرداخت شد.

وی تصریح کرد: در هفت ماهه گذشته ۲۵ هزار میلیارد ریال برای ۴۰ هزار واحد مسکونی وام مشارکت مدنی ساخت مسکن پرداخت شده که نسبت به گذشته کاهش چشمگیری داشته است چرا که جهت گیری بانک مسکن پرداخت وام خرید بوده است.

بت شکن در خصوص افق اقدامات بانک مسکن تا ۱۴۰۰ گفت: بر اساس این برنامه ریزی قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰ بانک مسکن برای بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی تامین مالی انجام دهد که در سال ۱۴۰۰ به تنهایی یک میلیون واحد مسکونی تامین مالی خواهد شد که این تسهیلات شامل خرید، ساخت، تعمیر و واگذاری فروش اقساطی و سهم الشرکه هاست.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس برنامه ششم دولت باید سالانه ۲۷۰ محله بافت فرسوده را بهسازی و بازسازی کند که بانک مسکن در این زمینه نیز ورود خواهد کرد.

وی در خصوص مسکن اجتماعی اظهار داشت: این بانک برای دهک های یک، دو و سه با حمایت دولت و سایر نهادهای حمایتی قرار است در مسکن اجتماعی به دولت کمک کند. استراتژی دوم بانک جذب مخاطب از اقشار میان درآمد شامل دهک های ۴، ۵، ۶، و ۷ است که هم توان پرداخت اقساط دارند و هم امکان پس انداز جزیی.

به گفته بت شکن، قرار است بانک مرکزی به همه زوجین خانه اولی در بخش تامین مالی خرید خانه اول کمک کند که شامل افزایش ۵۰ درصدی قدرت خرید یک واحد مسکونی در چارچوب الگوی مصرف است که در تهران معادل واحدهای مسکونی میان متراژ (۷۵ متر مربعی) می شود. همچنین این بانک همین تسهیلات را به انبوه سازانی که الگوی مصرف را رعایت کنند نیز پرداخت خواهد کرد.

وی در پایان تاکید کرد: بانک مسکن به زودی معادل ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی در بازار سرمایه منتشر می کند که در حال حاضر مجوزهای اجرای این طرح در حال طی کردن مراحل خود در بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار است.

یک مقام مسئول اعلام کرد:
اعطای هزارمیلیارد ریال وام با سود یارانه ای به صنایع الکترونیک

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک گفت: امسال نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با بهره یارانه‌ای به فعالان حوزه الکترونیک پرداخت خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی وحدت در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات از رشد ۳۰۰ برابری عملکرد این صندوق در سال ۹۴ و ۹۵ نسبت به ۲۰ سال گذشته خبر داد و افزود :  با افزایش سرمایه جدی که داشتیم توانستیم از طرحهای بیشتری حمایت کنیم و نمایشگاه دائمی ازمحصولات و توانمندی های صنایع الکترونیک راه اندازی و این توانمندی ها را در کتاب نماد به چاپ رساندیم.

وحدت تصریح کرد : امسال در عملکردمان  رشد ۱۰۰ درصدی را نسبت به سال ۹۵ دنبال می کنیم .

وی افزود :  با رویکرد جدی دولت درحمایت از صنایع دانش بنیان و صنایعی که تولید ثروت دارند فعالیتهای صندوق توسعه جدی خواهد داشت.

 

 

اصل وام ۷۸ میلیونی دریافتی از ایران را بازپرداخت کند

وزیر امور اقتصاد و دارایی کشورمان با اشاره به صرف نظر ایران از دریافت سود وام ۷۸ میلیون دلاری گفت: ایران نمی‎‌تواند از دریافت اصل پول خود صرف نظر کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی پس از دیدار با وزیر خارجه تانزانیا که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با بیان اینکه دو کشور ایران و تانزانیا تمایل جدی به توسعه روابط اقتصادی دارند، اظهار داشت: بر اساس مذاکرات به عمل آمده در این دیدار و در صورت توافق نهایی، زمینه توسعه همکاری های دو کشور از طریق صدور خدمات فنی مهندسی و صدور کالاهای صنعتی ایران به تانزانیا فراهم می آید.

کرباسیان همچنین در ادامه یکی از پیش نیازهای توسعه روابط دو کشور ایران و تانزانیا را، حل مسایل مربوط به وام ۷۸ میلیون دلاری جمهوری اسلامی ایران به این کشور دانست.

وی با اشاره به اینکه در دیدار امروز، بازپرداخت «اصل» وام پرداختی، مورد بحث دو کشور قرار گرفته است، گفت: صندوق بین المللی پول، از آنجا که کشورهایی چون تانزانیا جزو کشورهای بدهکار تلقی می شوند، به کشورهای طلبکار توصیه کرده که وام ها را ببخشند و کشورهای OECD هم وام های خود را بخشیده اند ولی برای ما این امر میسر نیست و حداقل باید اصل وام خودمان را که در سال های پیشین پرداخت شده را پس  بگیریم.

مسعود کرباسیان افزود: خوشبختانه امروز در خصوص تعیین یک جدول زمان بندی برای بازپرداخت طلب ایران با طرف تانزانیایی به توافق رسیدیم و امیدواریم در هفته های آتی، هماهنگی نهایی در این خصوص به عمل آید.

وی با بیان اینکه این امر مقدمه خوبی برای همکاری های بعدی است اظهار داشت: خوشبختانه به همت وزارت جهاد کشاورزی، زمینه کشت فرا سرزمینی در تانزانیا در زمین های اجاره ای ۹۰ ساله فراهم شده که این گونه همکاری ها قابل توسعه است.

آگوستین ماهیتا وزیر امور خارجه تانزانیا نیز با تاکید بر علاقه و عزم جدی مسئولان کشور متبوع خود برای توسعه همکاری ها با ایران، از کمک ها و توجه و مساعدت جمهوری اسلامی نسبت به رفع مشکلات این کشور و صرف نظر از سود وام پراختی، قدردانی کرد

 

 

 

معوق بانک‌های هندی به رکورد ۱۴۶ میلیارد دلار رسید

داده‌های منتشر نشده نشان داد که مطالبات بانک‌های هندی از وام‌های معوق در پایان ماه جون به رکورد ۹.۵ تریلیون روپیه معادل ۱۴۵.۵۶ میلیارد دلار رسیده است
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، داده‌های منتشر نشده نشان داد که مطالبات بانک‌های هندی از وام‌های پرداخت نشده در پایان ماه جون به رکورد ۹.۵ تریلیون روپیه (معادل ۱۴۵.۵۶ میلیارد دلار) رسیده است که نشان می‌دهد سومین اقتصاد آسیا هنوز به شرایطی که بتواند مشکلات مربوط به وام‌های بد(وام هایی که بازپرداخت شان با مشکل روبروست) را تحت کنترل درآورد، نزدیک هم نشده است.

یک بررسی بانک مرکزی هند نشان داد که تعداد کل وام‌های مشکل‌دار شامل وام‌هایی که بازپرداخت شان متوقف شده، و وام‌های تمدید شده(استمهال شده) ، در شش ماهه منتهی به ماه جون، ۴.۵ درصد افزایش داشته است ؛ در شش ماه قبلی هم این وام‌ها ۵.۸ درصد رشد کرده بودند.

این درحالی است که اقتصاد هند در دوره آوریل تا جون با کندترین سرعت رشد کرده است که این باعث نگرانی بیشتر نخست‌وزیر این کشور، نارندرا مودی شده است که باید خود را آماده انتخابات ۲۰۱۹ کند و وعده داده است تا قبل از آن میلیون‌ها شغل جدید ایجاد کند.

درحالی‌که بانک‌ها به عنوان منبع اصلی تامین مالی شرکت‌های هندی به حساب می‌آیند، مشکل همیشگی وام‌های بد باعث شده است میزان سود بانک‌ها بسیار کاهش یابد و قابلیت وام‌دهی جدید آنها مخصوصا به شرکت‌های کوچک آن هم در زمانی که اقتصاد هند کاملا به آنها وابسته است را محدودتر کرده است

 

 

وزارت صنعت، معدن و تجارت باردیگر از فعالان بخش معدن کشور خواست تا درباره شیادانی که با جعل عنوان کارکنان این وزارتخانه اقدام به کلاهبرداری و اخاذی می‌کنند،مراقب باشند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، به رغم هشدارهای قبلی وزارت صنعت، معدن و تجارت هنوز هم افراد شیادی با جعل عنوان کارکنان این وزارتخانه و یا دیگر القاب و عناوین مشابه و با توسل به شگردهای جدید از بهره‌برداران معادن در استان‌های کشور اخاذی و کلاهبرداری می‌کنند.

در همین ارتباط و به عنوان نمونه در چند مورد این افراد خود را کارشناس ارزیابی معادن معرفی و جهت تسریع روند اداری و یا اعتبار سنجی و یا در قبال انجام مقدمات اعطای وام بلاعوض، از بهره‌برداران و فعالان معادن تقاضای ارسال مدارک و دریافت پول کردند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت بار دیگر از تمامی فعالان بخش معدن تقاضا دارد تا به منظور جلوگیری از تکرار و استمرار این گونه اقدامات سودجویانه و تبهکارانه، هر گونه موارد مشابه را سریعاً به حراست این وزارتخانه یا حراست سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و یا دیگر مراجع امنیتی اطلاع دهند.

کد خبر 4102349

برچسب‌ها
معدن
وزارت صنعت معدن و تجارت
وام بانکی
مطالب پیشنهادی

خرید سرور های اختصاصی ایران و کانادا با بالاترین سرعت و…

قیمت روز پرواز تهران استانبول را اینجا ببینید

کسب درآمد در منزل با دستگاه جوجه کشی دماوند

ما ماشینت رو در کمتر از 7 روز میفروشیم!

خودرو چانگان CS35 رو از دیوار بخر!!

پراید 131 کارکرده رو از دیوار بخر!

بدون نیاز به عمل جراحی از درد زانو خلاص شوید!

درد مفاصل را در خانه و بدون دارو خوب کنید (مشاوره رایگان).

مطالب مشابه

پیشنهاد توسط

وضعیت بارش‌ها در هفته آینده/پیش‌بینی دمای پایتخت

دعوت کدخدایی ازدانشجویان برای شرکت دررقابت علمی ویژه انتخابات۱۴۰۰

شهر خبر
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
مهمترین اخبار بورس
آخرین اخبار و آمار کرونا

 

نظر شما
نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید7 + 4 =

ارسال

۱۰ خبر اول
«جورج بلیک» از جاسوسان دوره جنگ سرد درگذشت
بازگشایی مسیر رسیدن به روضه منوره رضوی
۱۴ صیاد ایرانی در بند پاکستان آزاد شدند
کاوشگر خورشیدی فردا از کنار زهره می‌گذرد
تقویم جدید آزمون زبان انگلیسی «تولیمو» اعلام شد
پربازدیدترین مقالات ۲۰۲۰ ویکی پدیا مشخص شدند
یک گل ۱۰۰ میلیون ساله کشف شد
هند ۷۵ نفر از چهره‌های سیاسی کشمیر را بازداشت کرد
حجم گاز انتقالی در کشور ۳ درصد افزایش یافت
ویژه برنامه فاطمیه اول هیئت رزمندگان اسلام
تازه‌ترین اخبار
«جورج بلیک» از جاسوسان دوره جنگ سرد درگذشت
بنیاد مسکن در بازسازی مناطق سیل‌زده کارنامه درخشانی برجا می‌گذارد
ارتباط سلامت قلب در میانسالی با کاهش ریسک زوال عقل
شناسایی شایع ترین عوارض کووید ۱۹
برخورد قاطع با تیراندازی‌ها/ ۲۸۸۶ قبضه سلاح شکاری و جنگی کشف شد
تظاهرات علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی
کدخدایی از دانشجویان برای شرکت در رقابت علمی ویژه انتخابات۱۴۰۰ دعوت کرد
تجمع بیش از ۲۰ نفر در مناطق نارنجی ممنوع است/شرط قطع زنجیره انتقال ویروس
شهادت؛ آرزوی سردار سلیمانی بود/ برگزاری سالگرد شهید سلیمانی با حداقل حضور و استفاده از فضای مجازی
آغاز تزریق واکسن ایرانی در هفته جاری/ ۶۰ هزار نفر داوطلب شده اند
پیشنهاد امروز

آخرین قیمت بلیط هواپیما کیش
شمارتو وارد کن و این کیف چرم رو با 2 هدیه بگیر
دور ایران بگرد و پول دربیار !!
تست آنلاین سنجش سلامت تنفسی
زمستان داغ با قزوین خرید هر روز 30قلم کالا تا 50%تخفیف
فروش ویژه کفش چابک-فقط 193 هزار تومن! (ثبت نام کن)

پربازدیدترین ها
اقدام اسرائیل در احضار سفیر روسیه ما را مبهوت کرد
الزام سهامداران عدالت به ثبت نام در سامانه سجام
ترامپ: بایدن رییس‌جمهور قلابی است/ انتخابات در افغانستان امن‌تر و بهتر از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است
راز اعزام ۴ جنگنده بحرینی به حریم هوایی قطر/ میان شیخ نشینان چه می گذرد؟
حمله شدید مالک تراکتور به مجری تلویزیون و خواهش از مسعود شجاعی برای مربیگری!
اسامی جانباختگان حادثه توچال اعلام شد/ هویت یک نفر نامشخص است
جدیدترین تصمیم ملک سلمان درباره شورای همکاری خلیج فارس
ابهام در ارسال پرونده بازی پرسپولیس و ذوب آهن به کمیته انضباطی
تفاوت بچه‌دار شدن در زمان گذشته با الان
ترامپ: ۶ ژانویه همه در واشنگتن دی‌سی به خیابان بیایند
صفحه اول روزنامه‌ها

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۶ دی ۹۹

روزنامه‌های صبح شنبه ۶ دی ۹۹

روزنامه‌های ورزشی شنبه ۶ دی ۹۹

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۶ دی ۹۹

روزنامه‌های صبح شنبه ۶ دی ۹۹

روزنامه‌های ورزشی شنبه ۶ دی ۹۹

روزنامه‌های اقتصادی شنبه ۶ دی ۹۹

شهر خبر
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
مهمترین اخبار بورس
آخرین اخبار و آمار کرونا

مطالب پیشنهادی

ماشین نخر، تا کارشناسیش نکردی!

شماره خود را وارد کنید و این کیف را بگیرید!

دور ایران بگرد و پول دربیار !!

خودرو کوییک رو از سایت دیوار بخر!

اقامت پاکیزه در کیش با سوئیت و ویلاهای جاجیگا

اختراع دانشمندان فرانسوی برای درمان زانودرد اکنون در ایران!

موضوعات داغ: اقتصاد
لایحه بودجه ۱۴۰۰
ویروس کرونا
بانک مرکزی ایران
قیمت دلار
وزارت جهاد کشاورزی
اقتصاد چین
شاخص کل بورس
بازار سهام
قیمت یورو
اقتصاد انگلستان
بورس تهران
نهاده های دامی
مصرف گاز
صادرات گاز

نسخه دسکتاپ

درباره ما
تماس با ما
ب

 

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط