بازار وام ایران
بازار وام ایران

پرداخت ۷۹۸ میلیارد تومان واج ازدواج به جوانان کرمانشاهی/ ۱۳۰۰۰ نفر در صف هستند

پرداخت ۷۹۸ میلیارد تومان واج ازدواج به جوانان کرمانشاهی/ ۱۳۰۰۰ نفر در صف هستند

ایسنا/کرمانشاه معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از پرداخت بالغ بر ۷۹۸ میلیارد تومان وام ازدواج به بیش از ۹۰۰۰ جوان کرمانشاهی در پنج ماهه امسال خبر داد.

 محمد حسین زاده در نشست امروز(۲۱ شهریور) ستاد ساماندهی استان، با اشاره به تحقق ۹۲ درصدی پرداخت وام ازدواج به جوانان استان طی سال گذشته، اظهار کرد: این میزان در پنج ماهه اول امسال ۴۲ درصد بوده است.

وی افزود: از ابتدای امسال‌ تا پایان مرداد جمعا ۲۲ هزار و ۵۰۸ جوان کرمانشاهی متقاضی وام ازدواج بوده‌اند که ۴۲ درصد از این افراد وام خود را دریافت کرده اند.

معاون امور جوانان استان اضافه کرد: مجموعا بیش از ۷۹۸ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان وام ازدواج در این مدت به ۹۳۹۲ نفر از جوانان استان پرداخت شده است.

به گفته این مسئول در حال حاضر ۱۳ هزار و ۱۱۶ متقاضی در استان در صف وام ازدواج قرار دارند.

وی در ادامه از افزایش تعداد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج حوزه جوانان استان طی سال‌جاری خبرداد و گفت: از دو مرکز تخصصی مشاوره ازدواج در سال ۱۳۹۷ به یازده مرکز در سال ۱۴۰۰ رسیده ایم.

حسین زاده به اجرای طرح ملی تاب آوری اجتماعی در کرمانشاه هم اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۱۵۰ کارگاه آموزشی با هدف افزایش سطح تحمل و انعطاف پذیری افراد آسیب پذیر در ۱۵ محله کم برخوردار کرمانشاه برگزار شد.

وی درخصوص برگزاری این کارگاه های آموزشی در محلات کم برخوردار هم گفت: طبق بررسی ها و مطالعات انجام شده حدود ۱۱۰ نوع بزهکاری در محلات محروم رخ می دهد که براساس نظر صاحب نظران بهترین راه پیشگیری از آن برگزاری کارگاه های تاب آوری است.

معاون امور جوانان استان اضافه کرد: اجرای طرح ملی کاهش خودکشی در افراد پرخطر و طرح ملی کاهش طلاق در افراد پرخطر در قالب برگزاری کارگاه هایی در چهار محله محروم کرمانشاه از دیگر فعالیت هایی است که از سال گذشته داشته ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون طرح های مختلفی توسط حوزه جوانان استان اجرا شده، عنوان کرد: اجرای طرح ملی شناسایی طرح های اشتغال آفرین، برگزاری جشنواره هفته ازدواج، برگزاری مراسم نمادین عقد آسان و زندگی پایدار برای سه زوج نخبه استان و اجرای طرح منش(مرکز نوآوری شتابدهی اشتغال آفرینی جوانان) با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی استان برای حدود ۱۰۰ نفر از جوانان دارای ایده از دیگر فعالیت های این حوزه بوده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط