بازار وام ایران
بازار وام ایران

چگونه وام اجاره مسکن جدید را دریافت کنیم

چگونه وام اجاره مسکن جدید را دریافت کنیم؟

مستاجران از ۲۶ خرداد ماه امسال با مراجعه به سایت tem.mrud.ir امکان ثبت نام برای دریافت وام اجاره مسکن را دارند. مهلت ثبت نام تا پایان شهریور ماه امسال است.

طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا میزان اجاره مسکن نباید در امسال بییش از ۲۵ درصد باشد اما روزنامه دولتی ایران گزارش داده که بررسی فایل‌های جدید حاکی از این است که این میزان تا ۴۰ درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.

در این شرایط برای کمک به مستاجران ثبت نام وام ودیعه مسکن از اواخر خرداد ماه آغاز شده است.

مستاجران از ۲۶ خرداد ماه امسال با مراجعه به سایت tem.mrud.ir امکان ثبت نام برای دریافت وام اجاره مسکن را دارند. مهلت ثبت نام تا پایان شهریور ماه امسال است.

طبق آخرین اعلام، مبلغ این وام در تهران تا سقف ۷۰ میلیون تومان، افرادی که در کلان‌شهرها زندگی می‌کنند تا سقف ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرها  تا سقف ۲۵ میلیون تومان است.

کنکوری‌های 1401! در این آزمون رایگان شرکت کنید
با همیار ماینر چطور کسب درآمد کنیم؟
اطلاع از تغییر لحظه ای قیمت ها در ارزجو!
مشاهده نرخ لحظه ای به صورت 24 ساعته در ارزجو
اغلب شکست‌های کاری شما بخاطر نداشتن دانش mba است!
لپ‌تاپ‌های اقتصادی از ۳ میلیون تومان

برای هر صنفی راه حل داریم | یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی کسب و کارت

سود وام ودیعه مسکن ۲۵ میلیونی حدود پنج میلیون تومان، وام ۴۰ میلیون تومانی حدود ۱۳.۳ میلیون و وام ۷۰ میلیونی حدود ۲۳.۵ میلیون تومان است

تسهیلات کمک ودیعه مسکن به دو صورت قابل برداشت است. در روش اول تسهیلات کمک ودیعه مسکن، در اختیار مالک قرار می‌گیرد و مستأجر سود و کارمزد آن را طی یکسال پرداخت می‌کند. در روش دوم دریافت وام کمک ودیعه مسکن، وام در اختیار مستأجر قرار گرفته و اقساط آن‌ را پرداخت خواهد کرد.

اما چه کسانی می‌توانند این وام را دریافت کنند؟ افراد متاهل و کسانی که دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری هستند. تاریخ انعقاد اجاره‌نامه متقاضیان وام ودیعه مسکن باید برای شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ باشد و مشمولان، باید حداکثر تا دو هفته پس از معرفی، به شعبه مراجعه کرده و مدارک لازم جهت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را ارایه دهند.

اما اقساط آن به چه شکل است؟ بازپرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن برای وام‌های تا ۳۰ میلیون تومانی سه ساله و برای وام‌های ۳۰ میلیون تومان به بالا پنج ساله است. قسط وام ۲۵ میلیون تومانی حدود ۸۳۰ هزار تومان، ۴۰ میلیون تومانی حدود ۹۰۰ هزار تومان و قسط تسهیلات کمک ودیعه مسکن ۷۰ میلیون تومانی حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط