بازار وام ایران
بازار وام ایران

3.2 میلیارد تومان وام

3.2 میلیارد تومان وام اشتغالزایی به مدد جویان آران و بید گل پرداخت شد

کاشان – ایرنا – رییس اداره بهزیستی آران و بیدگل گفت: سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات وام  برای اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش این نهاد در شهرستان در سال ۱۳۹۹ پرداخت شد.

حیدر ایمانیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تسهیلات به ۱۰۱ نفر از مددجویان زیرپوشش اداره بهزیستی آران وبیدگل در زمینه ایجاد اشتغال، توسعه فعالیت‌های اشتغالزایی و مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات کم بهره و با دوره بازپرداخت پنج ساله بوده است، ادامه داد: سقف پرداخت تسهیلات ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان بوده که در زمینه‌های مختلف شغلی از جمله صنعتی، خدمات، قالی‌بافی و خدمات به مددجویان دارای گواهینامه اشتغال پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی برای ایجاد اشتغال پایدار بسته حمایتی تعریف کرده که یکی از آنها پرداخت حق بیمه کارفرمایی است، بدین ترتیب که بهزیستی حق بیمه کارفرما را در صورت به کارگیری افراد معلول پرداخت می‌کند.

ایمانیان فراهم کردن زمینه‌های اشتغال و فعالیت مولد و پایدار برای خدمت‌گیرندگان و توان‌خواهان زیر پوشش سازمان بهزیستی، حفظ کرامت انسانی، ایجاد امنیت اجتماعی، روانی، اقتصادی و خودکفایی نسبی جامعه هدف را از جمله دلیل‌های اعطای این بسته‌های حمایتی عنوان کرد.

به گفته رییس اداره بهزیستی آران و بیدگل، ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در حوزه توانبخشی و ۲۳۲ نفر در حوزه اجتماعی زیر پوشش این نهاد هستند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط