بازار وام ایران
بازار وام ایران

وام ۸۰ میلیونی قرض الحسنه پیوند مهر و تفاوت آن با وام ۷۰ میلیونی ازدواج

بانک اول – وام ۸۰ میلیونی پیوند مهر نوعی از وام قرض الحسنه است که می تواند برای برخی متقاضیان وام خصوصا افرادی که قصد ازدواج دارند یا فرزند آنها در سال های آینده به سن ازدواج می رسد، مفید است. این وام با وام ازدواج ۷۰ میلیونی تفاوت های عمده ای دارد.


 وام ازدواج ۷۰ میلیونی برای بسیاری افراد وامی آشنا به شمار می رود. این وام امسال به تمام زوج ها تعلق می گیرد و مبلغ وام برای زوج هایی که داماد زیر ۲۵ سال و عروس زیر ۲۳ سال داشته باشد، ۱۰۰ میلیون است.

به طور خلاصه در مورد وام ازدواج ۷۰ میلیونی می توان گفت؛ مهم‌ترین شرط دریافت وام این است که فرد متقاضی قبلا از وام قرض‌الحسنه ازدواج استفاده نکرده باشد و ضمنا باید بیشتر از یکسال از زمان ثبت عقد زن و شوهر نگذشته باشد.  علاوه بر این مبلغ قسط وام ۷۰ میلیونی، به ازای هر نفر، حدود ۵۸۴ هزار تومان و برای وام ۱۰۰ میلیونی هم حدود ۸۳۴ هزار تومان است.

 

تفاوت های وام ۸۰ میلیونی پیوند مهر با وام ۷۰ میلیونی ازدواج

در مقابل شرط استفاده از وام قرض الحسنه ۸۰ میلیونی پیوند مهر که توسط بانک مهر ایران پرداخت می شود، سپرده گذاری ۵ ساله است. بنابراین به منظور بهره مندی از وام۸۰ میلیونی پیوند مهر کسب حداقل ۵ سال میانگین سپرده الزامی است. ضمنا متقاضیان این وام می توانند مبلغ سپرده را بر اساس شرایط خود کاهش داده و سال های سپرده‌گذاری را افزایش دهند.

 

مثال های زیر می تواند روشن کننده روش پرداخت این وام باشد.

مثال۱: فرد متقاضی وام‌ با سپرده گذاری یک‌جای ۱۸.۴۰۰.۰۰۰ میلیون تومان در بانک قرض الحسنه مهر ایران به مدت۵ سال ، از ۸۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۶۰ ماهه پس از ۵ سال بهره مند می شود.

مثال ۲: فرد متقاضی با سپرده گذاری یک‌جای ۷.۸۵۰.۰۰۰ تومان به مدت ده سال ،از ۸۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۶۰ ماهه پس از ۱۰ سال بهره مند می شود.

مثال۳: فرد متقاضی با واریز ۱۰ مرحله طی ۱۰ سال، هر مرحله مبلغ ۱.۵۷۰.۰۰۰تومان سالانه در ابتدای هر سال، از ۸۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۶۰ ماهه پس از ۱۰ سال بهره مند می شود

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط